Şimdi Ara

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi) (794. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.951
Cevap
97
Favori
1.076.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seldak

sim kart yok yazıyor.. servis de kartını kontrol et diyor ama anlamadığım sey eski telefonumda calısıyor kart ve p880 in de okudugu zamanlar oluyor arada veriyor bu hatayı ve arama yapmak istediğimde iç işlemler düzenleniyor diyor

Operatörünüzden yeni bir sim kartı alıp onunla deneyin.
  • ekran kalibrasyonunu bulamadım. nasıl yapacağımı anlatabilirmisiniz rica ediyorum. konu içi arama yapıyorum ama bir çok değişik konu çıkıyor.ACİL !!!
  • tesekkür ederim birkaç gün baska sim kart ile deneyecegim
  • 3845#*880#) -> Device Test -> All Auto Test Menu Full -> ALC / Proximity Test. bu test. orda bide kalibrasyon seçeneği var. ondan kalibrasyonunu yapabiliyosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: postacik

quote:

Orijinalden alıntı: by_colakoglu

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: #NexUs

Abi artık eski haline dön iyice kayışları kopardın.

Ya aslında aklım başıma gelsin diye kafama vuruyorum ama, kas kafa hala gelmiyor işte.

Bu kafaya vurma olayı da sanki biraz kafa yapıyor gibi. Acaba bu üç aylarda bu da günah mıdır dersiniz? Gerçi alkol falan yok. Günah ta olmaması lazım. Neyse.
    Bu sayede yavaş yavaş forumda nasıl yazıldığını çakıyorum gibime de geliyor. Şu dilbilgisi kurallarını da bir bırakabilsem varya, tam forumcu olacağım. Şöyle noktasız, virgülsüz. Hatta boşluk bile bırakmadan. Öyle ya böyle yazacağım bir sorunumu ancak zeki insanlar cevaplayabilecekler. Böylece cevabın doğru olduğuna da emin olacağım. Sorunuma cevap verebilmeleri için önce benim bilmecemi çözüp sorunumu anlamaları gerekecek. Bunu çözen de elbette benim için doğru olan çözümü sunacaktır.

Hocam telefonunda sorunu olmadigini soyleyen arkadaslara, bilmiyorum farkindaysaniz ya nasil olur, bende var oysaki cabuk isiniyor, oyunlarda kasiyor diye sitem etmiyorumm ben sadece sizin gibi hernekadar telefonu jb den sonra elestirdigim icin benden nefret etsenizde saygidegsr ustatlarima, yogun kullanarakmi sorun olmadigina hüküm veriyorsunuz diye bilgi amacli soruyorum bazen.
    Bunlari neden soyluyorum cunku emekli olmadigimizdan coluk cocuk baktigimizdan iş hayatinin acimasiz kosullariyla mucadele ettigimizden, evde pc den yazma firsati pek olmuyor. malum p880 nimizle foruma giriyoruz cogu zaman. Telefon isinacakta kasmaya baslayacak diye 20 dakika ekran acik kalacak internet acik kalacakta %20 sarz gidecek diye bir paranoya durumuna maruz oldugumuzdan noktalama ve imla durumlarina pek dikkat edemiyoruz her nekadar son kpss de 30 turkce sorusunda 29 dogru yapsakta .......

Hepimizin günlük dertlerden bazen kafayı sıyırdığı zamanlar olabiliyor.

Çetin Bey kafasına vura vura kendini heder etti, eski Çetin Bey'i özlemeye başladım. Yazılarını "Gırgır" dergisi okur gibi okumaya çalışıyorum.

Alınmadan, gücenmeden paylaşıma devam. Bu telefonu kullanmaya devam ettiğimiz sürece paylaşılan her tecrübenin (iyi veya kötü) bir değeri var.

Buradan öğrendiğimiz pek çok şeyi LG servisi 50 kere arasak öğrenemezdik.

Alınmadan, gücenmeden paylaşıma devam.

• quote:

sim kart yok yazıyor.. servis de kartını kontrol et diyor ama anlamadığım sey eski telefonumda calısıyor kart ve p880 in de okudugu zamanlar oluyor arada veriyor bu hatayı ve arama yapmak istediğimde iç işlemler düzenleniyor diyor

kartınız kaçlık yani kaç K eğer 64 k değilse 128 k ile değiştirmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cedayroy

Cetin hocam siradaki urunum mhl kablo olacak az daha 59 liraya gittigidiyordan alacaktim sonra vazgecip üsenerek ebay a uye oldum paypala uye oldum 25 liraya geldi tşk.

Tekrar güle güle kullanın. Telefonunuzda paralanır inşaallah (doğru yazdım dimi).

MHL'yi aldıktan sonra da ekran koruyucu, power bank (ki ben ısrarla yoobao markasını öneriyorum), USB 3.0 Bellek (Adata ürünleri oldukça güzel, hatta S102 Pro modellerini tavsiye ederim) bolca kablo (USB 3.0 uzatma kablosu, normal kablo, Micro USB kablosu v.s), çeşitli incikler ve boncuklar sizi bekliyor olacak. Bir kere bunu tadınca bir daha bırakmanız zor olacak.

aynen üstat ebay ve alibaba ya üye olduk artık yurt dışına açıldık bizde sosyeteye mi karıştık acaba, yoksa ünlü mü olduk ne

size zahmet olmazsa aldığınız kablonun linkini verebilir misiniz?

• 64 .. degiştirmem mi gerekiyor yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanozturk

3845#*880#) -> Device Test -> All Auto Test Menu Full -> ALC / Proximity Test. bu test. orda bide kalibrasyon seçeneği var. ondan kalibrasyonunu yapabiliyosun

oldu çok teşekkür ederim... tamamdır.
  • arkdaşlar bugün teknosaya gittim ve lg optimimus 4x hd incelemesinde bulundum ve s3 le kıyasladım ekran görüntüsü açıkcası beni etkiledi ve s3 le kamera görüntüleride aynı tek farkı odaklamada lg geri kalıyo yani elle basmanız gerekiyo ama oda fazla sıkıntı değil size tavsiyem 1400 tl s3 e vereceğinize 1000 tl lg alın rahat edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliguneyyy

quote:

Orijinalden alıntı: gigabit78

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar dün sormuştum ama herhalde gözden kaçtı, telefonumu yeni aldım şarjı bitirine kadar kullandım sonra şarja taktım kapalı şekilde ve tam şarj ettim 1 saat 50 dk sürdü. pil göstergesi tamamen mavi dolana kadar. telefonu açtım ama telefon açılırken yüzde 97 ile açıldı. dün şarjını bitirdim 8 saat de. sonra yine şarja taktım 1 saat 50 dk yine doldu. telefonu açtım yüzde 97 ile açıldı 3 dk normal menü kullanımında yüzde 3 şarjı düştü bu normal mi? ne yapmam gerekiyor? tavsiyeniz nedir?

bataryanın tam oturması 1-2 hafta sürer
    ayrıca tam dolu batarya ömrü kısalttığı için firmalar tam doluluk seviyesine ulaşmadan dolu gösteriyorlar sıkıntı yok
    ama illa rahatsız ediyorsa dolduktan sonra hemen çekme 1 saat daha beklet o zaman sıkıntı kalmaz

O kadar uzun sürecekse bi sıkıntı yok o zaman biraz üzülmüştüm telefon arızalımı diye de. Doluluk oranını ulaşmadan dolu gösterilmesi olayını duymuştum şimdi hatırladım sanırım bu yüzden yüzde 97 ile başlamış oluyor tel, şimdilik ciddi sorun pil ısınma falan normal akıcılık herşey iyi gidiyor. Ama güncellemeyi görmüyor telefon, ara diyorum zaten en güncel versiyon yüklü diyor ama 4.0.3 yazıyor. jelly bean faydası oluyor mu pil için?

jelibonu telefondan değil bilgisayardan yüklüyorsun lg programı ile

Hmm teşekkür ederim peki bu güncellemeyi hangi yoldan nasıl yapıcaz? ne yüklemem gerek, dosta boyutu hakkında bilginiz varmı?

lg pc suite programını kur telefonunu bilgisayara bağla( bağlantı seçeneklerinden lg yazılımını seç)
    açılan sayfada zaten güncellemeleri kontrol et bölümüne tıkla o seni yönlendirir yaklaşık 600 mb dı herhalde

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar dün sormuştum ama herhalde gözden kaçtı, telefonumu yeni aldım şarjı bitirine kadar kullandım sonra şarja taktım kapalı şekilde ve tam şarj ettim 1 saat 50 dk sürdü. pil göstergesi tamamen mavi dolana kadar. telefonu açtım ama telefon açılırken yüzde 97 ile açıldı. dün şarjını bitirdim 8 saat de. sonra yine şarja taktım 1 saat 50 dk yine doldu. telefonu açtım yüzde 97 ile açıldı 3 dk normal menü kullanımında yüzde 3 şarjı düştü bu normal mi? ne yapmam gerekiyor? tavsiyeniz nedir?

bataryanın tam oturması 1-2 hafta sürer
    ayrıca tam dolu batarya ömrü kısalttığı için firmalar tam doluluk seviyesine ulaşmadan dolu gösteriyorlar sıkıntı yok
    ama illa rahatsız ediyorsa dolduktan sonra hemen çekme 1 saat daha beklet o zaman sıkıntı kalmaz

O kadar uzun sürecekse bi sıkıntı yok o zaman biraz üzülmüştüm telefon arızalımı diye de. Doluluk oranını ulaşmadan dolu gösterilmesi olayını duymuştum şimdi hatırladım sanırım bu yüzden yüzde 97 ile başlamış oluyor tel, şimdilik ciddi sorun pil ısınma falan normal akıcılık herşey iyi gidiyor. Ama güncellemeyi görmüyor telefon, ara diyorum zaten en güncel versiyon yüklü diyor ama 4.0.3 yazıyor. jelly bean faydası oluyor mu pil için?

jelibonu telefondan değil bilgisayardan yüklüyorsun lg programı ile

Hmm teşekkür ederim peki bu güncellemeyi hangi yoldan nasıl yapıcaz? ne yüklemem gerek, dosta boyutu hakkında bilginiz varmı?

lg pc suite programını kur telefonunu bilgisayara bağla( bağlantı seçeneklerinden lg yazılımını seç)
    açılan sayfada zaten güncellemeleri kontrol et bölümüne tıkla o seni yönlendirir yaklaşık 600 mb dı herhalde

Bu son güncelleme sorunlu değil mi arkadaşlar? Kurma konusunda tavsiye eder misiniz?

• kardeşim bi iki sayfa yukarıyı oku. + laro eksileri var. yada lg müşteri hizmetlerini ara.sen da kurucaksın da,başlicaksın bu niye böle şu niye şöle. oku azcık bi iki sayfa,istediğinden fazlasını öğrenirsin. JB konusunda da google a 4x hd jelly bean güncelleme yazsaydın lg nin kendi sitesinden nasıl yapıldığını görürdün.benim telefonu 12 yaşındaki kardeşime yaptırdım.gayet açık orası.
  • quote:

64 .. degiştirmem mi gerekiyor yani

aynen değiştirmeniz gerekiyor en az 128 k olmalı.
  • şu ilk sayfaya yukarda verilenide eklesek millet aramasin bosuna ,gigabit hocam ilgilenin biraz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün ekran koruyucularım yurt dışından geldi 2 kez alım yapmıştım birisinde yanlışlıkla turkey yerine beqium yazmışım ve mail atmıştım adamlar adresi düzeltmişler göndermişler diğerinide düzgün adresle almıştım, her bir pakette 6 adet var ve hoperlör deliği kamera deliği ve sensör deliği mevcut bir tanesini kullandım gayet güzel oturdu, diğer paketi açmadım bana maliyeti 10 tl gibi bir rakam oldu, ben yurt dışıyla falan uğraşamam elinde fazla olandan basar parayı alırım diyen ve isteyen olursa adresine kargo alıcıya ait gönderebilirim (kargo ücreti de en az 10-15 tl tutar bilginize, artık arkadaş hatırına kargoya teslim etmek içinde arabamla giderim oda benden olur.) tabi önce eft/havale ile 10 tl. almam gerek. yok kalsın diyen olursa zaten kendim kullanacağım ilereride lazım olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiesto06

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cedayroy

Cetin hocam siradaki urunum mhl kablo olacak az daha 59 liraya gittigidiyordan alacaktim sonra vazgecip üsenerek ebay a uye oldum paypala uye oldum 25 liraya geldi tşk.

Tekrar güle güle kullanın. Telefonunuzda paralanır inşaallah (doğru yazdım dimi).

MHL'yi aldıktan sonra da ekran koruyucu, power bank (ki ben ısrarla yoobao markasını öneriyorum), USB 3.0 Bellek (Adata ürünleri oldukça güzel, hatta S102 Pro modellerini tavsiye ederim) bolca kablo (USB 3.0 uzatma kablosu, normal kablo, Micro USB kablosu v.s), çeşitli incikler ve boncuklar sizi bekliyor olacak. Bir kere bunu tadınca bir daha bırakmanız zor olacak.

aynen üstat ebay ve alibaba ya üye olduk artık yurt dışına açıldık bizde sosyeteye mi karıştık acaba, yoksa ünlü mü olduk ne

size zahmet olmazsa aldığınız kablonun linkini verebilir misiniz?

ben kablo almadım, ekran koruyucu almıştım birde nilkin kılıf. sanırım siz diğer arkadaşa sordunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: by_colakoglu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: #NexUs

Abi artık eski haline dön iyice kayışları kopardın.

Ya aslında aklım başıma gelsin diye kafama vuruyorum ama, kas kafa hala gelmiyor işte.

Bu kafaya vurma olayı da sanki biraz kafa yapıyor gibi. Acaba bu üç aylarda bu da günah mıdır dersiniz? Gerçi alkol falan yok. Günah ta olmaması lazım. Neyse.
    Bu sayede yavaş yavaş forumda nasıl yazıldığını çakıyorum gibime de geliyor. Şu dilbilgisi kurallarını da bir bırakabilsem varya, tam forumcu olacağım. Şöyle noktasız, virgülsüz. Hatta boşluk bile bırakmadan. Öyle ya böyle yazacağım bir sorunumu ancak zeki insanlar cevaplayabilecekler. Böylece cevabın doğru olduğuna da emin olacağım. Sorunuma cevap verebilmeleri için önce benim bilmecemi çözüp sorunumu anlamaları gerekecek. Bunu çözen de elbette benim için doğru olan çözümü sunacaktır.

Hocam telefonunda sorunu olmadigini soyleyen arkadaslara, bilmiyorum farkindaysaniz ya nasil olur, bende var oysaki cabuk isiniyor, oyunlarda kasiyor diye sitem etmiyorumm ben sadece sizin gibi hernekadar telefonu jb den sonra elestirdigim icin benden nefret etsenizde saygidegsr ustatlarima, yogun kullanarakmi sorun olmadigina hüküm veriyorsunuz diye bilgi amacli soruyorum bazen.
    Bunlari neden soyluyorum cunku emekli olmadigimizdan coluk cocuk baktigimizdan iş hayatinin acimasiz kosullariyla mucadele ettigimizden, evde pc den yazma firsati pek olmuyor. malum p880 nimizle foruma giriyoruz cogu zaman. Telefon isinacakta kasmaya baslayacak diye 20 dakika ekran acik kalacak internet acik kalacakta %20 sarz gidecek diye bir paranoya durumuna maruz oldugumuzdan noktalama ve imla durumlarina pek dikkat edemiyoruz her nekadar son kpss de 30 turkce sorusunda 29 dogru yapsakta .......

90'ların sonlarına doğru başlayan forum hayatımda...
    Tamam taman yazmıyorum. Yine bana kızmadan kısa geçeyim.
    Bugüne kadar sadece alenen küfreden birkaç tane insanımsı yaratığı layık olduğu şekilde forumlarımdan atmak haricinde ve yetkim olmayan bu forumda da başka bir konuda ettiği küfürler ve hakaretler nedeniyle bana gerek kalmadan diğer arkadaşlarımızın gazabına uğrayan bir kişi haricinde, kimseye ne bir kırgınlığım olmuştur, ne de kötü bir söz etmişliğim. Yaptığım en kötü şey kendi sözlerini onlara karşı kullanmak olmuştur, o kadar.

Burayı okuyan arkadaşlar söylesinler. Şu ana kadar daha önce tartışıp ta daha sonra herhangi bir sorununda, bildiğim halde sorusuna cevap vermediğim tek bir kişi var mı? Tabi emek düşmanı arkadaşımız hariç. Saygısızlığına devam ettiği ve gigabit arkadaşımızdan özür dilemediği müddetçe de cevap alamayacak. En son ve canlı örnek te sizsiniz by_colakoğlu. Şu an itibariyle, hiç alakası olmasa bile sanki sadece sizinle aramızda bir tartışma yaşanıyor gibi görünüyor. Sanki olay tamamen sizinle ilgili gibi ilerliyor. Sanki sırf sizin yüzünüzden ben kafayı yedim. Aslında öyle değil. Sizin gibi davranan, burayı bir çözüm mercii olarak gören daha birçok arkadaş var. Sizi attılar önüme, kendileri de kenara çekilmiş sizi izliyorlar. Tamam siz de durumun bir parçası olduğunuzdan, bunun benim için bir mahsuru yok. Söyleyin bakalım bugüne kadar yaşadığımız tartışmalarda size karşı bir saygısızlığım, hakaret etmişliğim, hatta onları bırakın, sen diye hitap etmişliğim, ikincil tekil şahıs zamirini kullanmışlığım var mı? Sadece beni çok kızdırdıysanız (bakın samimi olarak söylüyorum, size neler yazdığımı da hatırlamıyorum ama kendimi ve neler yazabileceğimi biliyorum) kendi sözlerinizi size karşı kullanmışımdır.

Kimseye olmadığı gibi size de bir kırgınlığım yok. Zaten olsa sizi muhatap olarak görmeye devam etmem. Bunları niye yaptığınızı da çok iyi anlıyorum. Bunu anladığım için de düşüncelerinizi doğru noktaya odaklamanıza uğraşıyorum. Defalarca anlatmaya çalıştım, anlatamadım ve olaylar bu noktaya geldi. Hoş gelen nokta konusunda da şüpheliyim ya neyse. Tuttuğunuz yol yol değil. Yanlış yapıyor, haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz. Ama bir kişiye 40 kere deli derseniz deli olur misali artık bir yerden sonra da ister istemez kayışları koparttırıyorsunuz.

Daha önce de yazmıştım. Forumdaki her mesajı okurum. Almam gereken birşey varsa alır, cevaplamam gereken birşey varsa cevaplar, bilmediğim birşey varsa yanıtlarını takip edip ben de öğrenmeye çalışırım. Yanlış bildiğim birşeyin doğrusunu öğrenmekten ve bunu da söylemekten asla ve asla gocunmam. Eksik, yanlış yada doğru bile olsa yanlış anlamaya müsait olan birşey gördüğümde de bilgim dahiline düzeltmeye çalışırım. Bunları yazanların yada daha sonra bu mesajları okuyacak kişilerin belki de zarar görecekleri böyle durumları açıklayınca özellikle genç kesim bunu farklı biçimde algıladıkları için anında savunmaya geçiyorlar ve en iyi savunma saldırıdır sözüne uygun olarak hakaretlere, saygısızlıklara varan mesajlarla tartışmaları alevlendiriyorlar. Bunların tek sebebi de bana göre altta kaldım, rezil oldum duygusudur. Ama bundan kurtulmaya çalışırken de haksız oldukları için çok fazla açık verip daha da rezil olmaya başladıklarında olayı başka yönlere çekmektedirler.

Cahillik okul okumamak demek değildir. Bugün profesör olmuş birçok cahil insan tanıyorum. İlkokul 2-3'ten terk çobanlık yapan ve onun yanında sıfır olduğum çok bilge bir arkadaşım da var. Memlekete her gittiğimde onunla sohbet etmekten o kadar zevk alırım ki.

Önemli olan bilmediğini yada yanlış bildiğini bilmektir. Böyle insanlar cahil olamazlar. Ama bunu bilmiyorlarsa sorun o zaman tırmanıyor işte.

Ne dersiniz kafama vurmaya devam etsem mi acaba?

• Ustadlar 4.1.2 jb v20c kullaniyorum. Bu versiyonlar icin cekirdek sayisini dusurabilecegimz bi uygulama varmi ? Telefonum rootlu ayrica

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada yukarda yazmayı unuttum. İmla hataları ile ilgili size karşı yazmamıştım. Daha doğrusu hiç noktalama işareti kullanmadan siz de yazdınız mı hatırlamıyorum. Ama böyle yazan hatta harfleri yutarak yazan çok kişi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 24 Mayıs 2013; 14:50:16 >
  • 
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.