Şimdi Ara

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi) (292. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.951
Cevap
97
Favori
1.076.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşla bir kaç gündür telefonumla 3G hizmeti alamıyorum her zamanki yerimde yani evimde 3G hizmeti kapsama alanı varken ne oldu bilmiyorum 3G yok sadece edge ile nete girebiliyorum, mobil şebekeler> Yalnızca 2G ağlarını kullan çentiğini kaldırdığım halde bile yinede edge bağlantı var. kapsama yazıp 3636 ya gönderdim hizmet var görünüyor telefonun başka bir yerlerinden ayarları falan mı varda yanlışlıkla kapadım acaba..

birde şunu sorayım

internet ayarları

vodafone internet ve vodafone live şeklinde hangisini tiklemem daha doğru olur, her ikisinde de internete giriyor ama yine edge olarak 3G yine yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 29 Ocak 2013; 9:30:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

arkadaşla bir kaç gündür telefonumla 3G hizmeti alamıyorum her zamanki yerimde yani evimde 3G hizmeti kapsama alanı varken ne oldu bilmiyorum 3G yok sadece edge ile nete girebiliyorum, mobil şebekeler> Yalnızca 2G ağlarını kullan çentiğini kaldırdığım halde bile yinede edge bağlantı var. kapsama yazıp 3636 ya gönderdim hizmet var görünüyor telefonun başka bir yerlerinden ayarları falan mı varda yanlışlıkla kapadım acaba..

birde şunu sorayım

internet ayarları

vodafone internet ve vodafone live şeklinde hangisini tiklemem daha doğru olur, her ikisinde de internete giriyor ama yine edge olarak 3G yine yok.

baska telefonla denedinmi. belki baz istasyonunda bsey vardir. bi de ag modunu sadece wcdma yapip dene.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62
    Bu arada Screencast uygulaması ile bir kayıt yapayım dedim. Maalesef bunda da büyük bir şok yaşadım. Mouse daha doğrusu parmak hareketlerini görebildiğim halde ekranın tam ortasında LG'nin logosundan başka birşey yok. LG ekran kaydı aldığınızı anlıyor ve kayıt yapmanıza izin vermeyip sadece LG'nin logosunu koyuyor.

Çetin Bey,

Videolu anlatım için kullanacaksanız LG On Screen Phone'u çalıştırıp, video kaydını PC'nizden yapmanızı tavsiye ederim.

Bu sayede tam telefon görüntüsü üzerinden kayıt yapıp, "Back", "Home" ve "Menu" tuşlarına tıklamaları da kaydetmiş olursunuz.

Ben CamStudio programı ile bir kayıt yapıp Box hesabıma upload ettim. Aşağıdaki link'ten indirebilirsiniz.

https://www.box.com/s/kto06jbvf6qpmfhhekml

• Whatsapp'a ağır suçlama

http://www.zaman.com.tr/teknoloji_whatsappa-agir-suclama_2046692.html

Kıssadan hisse:

Bir uygulama ne kadar meşhur olursa olsun, telefon rehberi, mesajlar gibi telefonunuzdaki mahrem bilgilerinize erişim izni veriyorsanız her zaman suistimal edilmeye açıktır.

Benim en büyük korkum mahrem herşeyimizi gözümüz kapalı teslim ettiğimiz Google'dan.

Bu firma Android sayesinde milyarlarca dünya insanının kişisel bilgilerini sunucularında depoluyor ve kim bilir nasıl kullanıyor.

Google imparatorluğunu ileride açılacak mahremiyet davaları çökertirse şaşırmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikotrex

Her oyun oynayacak olan tablet alacak diye birşey yok. Biz yalnizca tanitim videolarinda bize vaadedilen performansi istiyoruz. Oyun oynamak icin tablette degil bilgisayar alin o zaman. Boyle mantik olmaz kendini avutmak olur bu. MOBIL oyunlari cebime siğdirmak istiyorum tablet çantama degil ki olmasi gerekende o. Htc de duzeltildigi gibi duzeltilmesi gerek neden kabulleneyim ki ?

LG'nin kendisi bu telefonun tanıtımını oyunlarla mı yaptı? Yaptıysa da bilmiyorum ama o oyun videoları tamamen kullanıcıların yapmış olduğu videolar.Ayrıca diğer markalardan 300-400 TL daha ucuza almışsın.Bırakın o kadar da kusuru olsun. Velakin güncelleme gelir de sorunlar ortadan kalkarsa da Lg ye teşekkür eder, rakiplerinden 1 adım öne geçmiş sayarsınız kendinizi. Bana göre Lg güncelleme vermezse de sorun değil ben bu telefonu mutlu bir şekilde eskiyinceye kadar kullanmaya devam ederim. Çünkü telefonumdan memnunum ve seviyorum. Saygılar...

Ayrıca yine bildik şeyleri söyleyecem ama madem güncellemeyi dert edecektiniz hemen almayacaktınız telefonu, biraz araştırıp 300 - 400 TL daha verip başka bir marka telefon alabilirdiniz. Çünkü LG size bu telefonu alırken güncelleme vereceğini taahhüt etmiyor. ve de siz bu telefonu alırken telefonu olduğu gibi kabul edip alıyorsunuz tüm kusurları ile.HTC güncelleme vermiştir olabilir, demekki HTC telefonu satarken boşuna 400 TL fazla fiyat vermiyor sonrasında da kullanıcısını koruyor.

Yani demek istediğim biraz da UCUZ ETİN YAHNİSİ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aglc -- 29 Ocak 2013; 12:15:57 >

• bu ramı %50 nın altına bı turlu dusuremedım go task da kurdum yıne basaramadım
  • arkadaşlar bende lg optimus p895 vu var..sizin cihazınızla arada ne fark var...birde buyuk ekrana alışamadım..dengi bir cihazla takas yapmak istiyorum..cihazım pasaport kayıtlı kulaklığı birde şarz cihazı vardır...saygılarımla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkfk

quote:

arkadaşla bir kaç gündür telefonumla 3G hizmeti alamıyorum her zamanki yerimde yani evimde 3G hizmeti kapsama alanı varken ne oldu bilmiyorum 3G yok sadece edge ile nete girebiliyorum, mobil şebekeler> Yalnızca 2G ağlarını kullan çentiğini kaldırdığım halde bile yinede edge bağlantı var. kapsama yazıp 3636 ya gönderdim hizmet var görünüyor telefonun başka bir yerlerinden ayarları falan mı varda yanlışlıkla kapadım acaba..

birde şunu sorayım

internet ayarları

baska telefonla denedinmi. belki baz istasyonunda bsey vardir. bi de ag modunu sadece wcdma yapip dene.

başka telefonda denemedim, ama düzeldi odadan odaya fark ediyor bir odada "E" diğerinde "G" bir diğerinde ise "H" olarak görünüyor fakat "H" olanda sinyal çok düşük

• internet ayarları

vodafone internet ve vodafone live şeklinde hangisini tiklemem daha doğru olur, her ikisinde de internete giriyor .
  • Cep telefonunuz artık kredi kartınız

http://www.zaman.com.tr/teknoloji_cep-telefonunuz-artik-kredi-katiniz_2046735.html

Telefonumuzdaki NFC, bu uygulamayla bir işe yarar hale gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postacik -- 29 Ocak 2013; 11:55:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aglc

quote:

Her oyun oynayacak olan tablet alacak diye birşey yok. Biz yalnizca tanitim videolarinda bize vaadedilen performansi istiyoruz. Oyun oynamak icin tablette degil bilgisayar alin o zaman. Boyle mantik olmaz kendini avutmak olur bu. MOBIL oyunlari cebime siğdirmak istiyorum tablet çantama degil ki olmasi gerekende o. Htc de duzeltildigi gibi duzeltilmesi gerek neden kabulleneyim ki ?

LG'nin kendisi bu telefonun tanıtımını oyunlarla mı yaptı? Yaptıysa da bilmiyorum ama o oyun videoları tamamen kullanıcıların yapmış olduğu videolar.Ayrıca diğer markalardan 300-400 TL daha ucuza almışsın.Bırakın o kadar da kusuru olsun. Velakin güncelleme gelir de sorunlar ortadan kalkarsa da Lg ye teşekkür eder, rakiplerinden 1 adım öne geçmiş sayarsınız kendinizi. Bana göre Lg güncelleme vermezse de sorun değil ben bu telefonu mutlu bir şekilde eskiyinceye kadar kullanmaya devam ederim. Çünkü telefonumdan memnunum ve seviyorum. Saygılar...

Ayrıca yine bildik şeyleri söyleyecem ama madem güncellemeyi dert edecektiniz hemen almayacaktınız telefonu, biraz araştırıp 300 - 400 TL daha verip başka bir marka telefon alabilirdiniz.

Ayrıca yine bildik şeyleri söyleyecem ama madem güncellemeyi dert edecektiniz hemen almayacaktınız telefonu, biraz araştırıp 300 - 400 TL daha verip başka bir marka telefon alabilirdiniz. Çünkü LG size bu telefonu alırken güncelleme vereceğini taahhüt etmiyor. ve de siz bu telefonu alırken telefonu olduğu gibi kabul edip alıyorsunuz tüm kusurları ile.HTC güncelleme vermiştir olabilir, demekki HTC telefonu satarken boşuna 400 TL fazla fiyat vermiyor sonrasında da kullanıcısını koruyor.

Ucuz etin yahnisi mi ? Ben telefonu 1300 liraya aldım. ki HTC Ülkemizde pahalı fakat yinede 1400 liraya çok rahat bulunabilir. Her ikiside tegra 3 kullanıyor. Ben almadan önce tegra 3 chipset ve gpusunu araştırdım. Sonuçta telefonda kullanılan chipset buydu.http://www.youtube.com/watch?v=thwgwQMXR84 gibi videolardan chipsetin işlemci ve gpu tanıtımlarını inceleyebilirsin. Fakat oda ne ? Zaten istenilen verimi veremiyen Tegra 3 (yorumlarda liars vs görebilirsin) LG nin optimasyonu ile performansını daha da düşürdü. TEGRA 3 Oyunu olan nk13 oynanmayacak durumda ise sorun nvidiadan çok LG dedir. Telefonunun desteklediği ona göre hazırlanmış bir oyun kasmaktan oynanmaz mı ya ? Kendimizi kandırmayalım lütfen.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aglc

quote:

Ayrıca yine bildik şeyleri söyleyecem ama madem güncellemeyi dert edecektiniz hemen almayacaktınız telefonu, biraz araştırıp 300 - 400 TL daha verip başka bir marka telefon alabilirdiniz.

Ucuz etin yahnisi mi ? Ben telefonu 1300 liraya aldım. ki HTC Ülkemizde pahalı fakat yinede 1400 liraya çok rahat bulunabilir. Her ikiside tegra 3 kullanıyor. Ben almadan önce tegra 3 chipset ve gpusunu araştırdım. Sonuçta telefonda kullanılan chipset buydu.http://www.youtube.com/watch?v=thwgwQMXR84 gibi videolardan chipsetin işlemci ve gpu tanıtımlarını inceleyebilirsin. Fakat oda ne ? Zaten istenilen verimi veremiyen Tegra 3 (yorumlarda liars vs görebilirsin) LG nin optimasyonu ile performansını daha da düşürdü. TEGRA 3 Oyunu olan nk13 oynanmayacak durumda ise sorun nvidiadan çok LG dedir. Telefonunun desteklediği ona göre hazırlanmış bir oyun kasmaktan oynanmaz mı ya ? Kendimizi kandırmayalım lütfen.

Sizleri bilmem ama benim fikrim bu şekilde. ben telefonu alalı daha 2 hafta oluyor. Aldığımda bu tür sorunların olduğunu da bilerek aldım.

Benim kriterlerimde şu şekilde olmuştur.

-Dış görünüşü(karizma),
    -Kullanım kolaylığı(ince ve ele oturan yapısı),
    -Ekran kalitesi(True HD IPS olması),
    -Android 4 olması,
    -Arayüzü(diğerlerinden daha güzel bence),
    -Yedek bataryası,
    -Arttırılabilir hafızası,
    -16 GB Sd kart hediyesi
    -ve 1100 TL lik fiyatı

ben daha da başka ne isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aglc -- 29 Ocak 2013; 15:19:04 >

• LG Optimus 4x HD'de Güvenli Mod

Telefona sonradan yüklediğiniz fakat kaldıramadığınız bir uygulama mevcutsa bu işlemi "Güvenli mod"a girerek yapabilirsiniz.

Güvenli moda girmek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Önce sabit LG logosu karşınıza çıkacak.

Bu logodan sonra hareketli logo ekrana gelince ses kısma tuşuna basın ve basılı tutun. (ne kadar süre basılı tutmak gerektiğini bilmiyorum. Ben telefon açılana kadar basılı tuttum.)

Telefonunuz açıldığında sol alt köşede "Güvenli mod" yazısını göreceksiniz.

Güvenli modda, sonradan yüklediğiniz ve telefon açıldığında otomatik olarak başlayan hiçbir uygulama çalıştırılmaz. (buna launcher'lar da dahil)

Artık uygulamalar menüsüne girip problemli uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Ayrıca telefonunuz önceki gün normal çalışırken, birden çok şarj yemeye, takılmaya, garip davranmaya başladıysa, problemin yakınlarda yüklediğiniz bir uygulama olup olmadığını anlamak için de "Güvenli mod"u kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken çok basit: Telefonu güvenli modda açın ve bir süre (mesala bir gün) bu şekilde kullanın.

Problem düzeldiyse en son yüklediğiniz uygulamalardan başlayarak uygulamaları kaldırmayı deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postacik -- 29 Ocak 2013; 12:54:16 >

• arkadaşlar benim telefonun şarj aletinin ara kablosu bozuldu. yeni bir ara kablo aldım ve şarja taktım telefonu. şarj oluyor görünüyor ancak inanılmaz yavaş şarj oluyor. farklı bir ara kablo kullanmak böyle bir soruna yol açar mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Emrah1245

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CROSSHAIR

arkadaşlar onu bunu bilmem ama bugün teknosada nexus u canlı olarak alıp inceledim çok hoşuma gitti.kesinlikle 4x im olmasa idi hiç düşünmez nexus u alırdım.menüler çok akıcı.tutuşu çok iyi hatta ekranın tamamına eliniz yetişiyor sanki telefon 4 inch gibi çok rahat kullanıyorsunuz . yıllarca lg kullanan biri olarak çok hoşuma gitti ki zaten onu yapan da lg sonuçta ekran da daha parlak

Bunca zamandır bu konuda da diğer konularda da Nexus 4 hakkında olumsuz hiçbir şey yazmadım. Her zaman Nexus 4'ün 4X'e, 4X'in Nexus 4'e karşı iyi yönleri olduğunu, kullanacak kişinin bu artı ve eksileri bir araya getirerek karar vermeleri gerektiğini yazdım.
    Nexus 4'ün ekranı kağıt üzerinde bizim ekrandan daha iyi olması gerekiyor. Tek başına ekrana baktığınızda da oldukça iyi olduğunu, video v.s. izlerken çok iyi olduğunu görüyorsunuz. Ama bizim telefon ile yana yana koyduğumuzda işler değişiyor. Arkadaşım hece_he geçen hafta Nexus 4 aldı. Benim telefonum ile arkadaşımdaki Nexus4'ü yan yana koyup, ekran testi için kullandığımız (yaklaşık 16megapixel) bir resmi açınca bizim ekran açık ara önde görünüyor. Bunu sadece aynı şeyi farklı ekranlarda aynı anda bakınca görebiliyorsunuz. Arkadaşım bu konuda oldukça büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Nexus 4 ana konusunda da buna değindi zaten.
    Bir başka husus ta kapasitif butonlar. Bizdeki butonlar ekranın dışında. Ancak Nexus 4'te ekranın içerisinde. Dolayısıyla ekranı büyük ölçüde küçültüyor. Sanırım bu butonları kaybetmek için bazı yöntemler geliştiriliyormuş.

Hocam Kusura bakmassanız bişey rica edicem Nexus 4 ana konu linkini verebilirmisiniz?

Kusura bakmayın ya. Ana konu diye bahsetmem yanlış olmuş. Siz de ona göre aradınız sanırım. Doğrusu ★GOOGLE NEXUS 4 BEKLEYENLER VE ALMAK İSTEYENLER KULUBU★ olmalıydı.
    http://forum.donanimhaber.com/m_67180323/mpage_1/key_/tm.htm
    Tekrar özür dilerim.

Ne demek hoca rica ederim ve teşekkür ederim saolun

• Arkadaslar telefonun kendi hoparlorunden cikan ses Galaxy S3'e gore az mi, cok mu? Az ise ne kadar az? Veya sesi Galaxy Note kadar cikiyor mu? (Note 2 degil) :)

• TELEFONUMU ALALI bir ay gibi bir zaman oldu ve goldddan 1199 tl ye 12 taksit almıştım, peki ilk piyasaya sürüldüğü zamanlarda fiyatı nerelerdeydi acaba, o günden bu güne ne kadar zaman geçti ve fiyatı ne kadar düştü, ilk zamanlar s3 bakıyordum ve hatırladığım kadarı ile ilk piyasaya çıktığında 2000 tl civarındayken şimdilerde 1300 tl civarlarına düşmüş durumda.
  • Android 4.2 custom rom bugün icinde yayinlanacak yaziyor aşağıdaki linkte

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1958387&page=88

• quote:

TELEFONUMU ALALI bir ay gibi bir zaman oldu ve goldddan 1199 tl ye 12 taksit almıştım, peki ilk piyasaya sürüldüğü zamanlarda fiyatı nerelerdeydi acaba, o günden bu güne ne kadar zaman geçti ve fiyatı ne kadar düştü, ilk zamanlar s3 bakıyordum ve hatırladığım kadarı ile ilk piyasaya çıktığında 2000 tl civarındayken şimdilerde 1300 tl civarlarına düşmüş durumda.

Aşağıdaki link'e tıklayın. En altta fiyat değişim grafiğini göreceksiniz.

http://www.ucuzu.com/cep-telefonu-c3277/lg/optimus-4x-hd-p880-p84601328/

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi)

Yaz sonunda 1600 TL seviyesinden piyasaya çıktı.

Bimeks 18-19 Kasım tarihlerinde 900 TL'den sattı. (Ben de o zaman aldım; belki de kazara indirim yaptılar.)

Şu anda 1100-1200 TL arasına tutunmuş durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postacik -- 29 Ocak 2013; 15:45:10 >

• real racing 2 yi indiren varmi lag oluyo mu

• 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.