Şimdi Ara

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi) (282. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.951
Cevap
97
Favori
1.076.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Orijinalden alıntı: postacik

ISO 13406-2 standardına göre, hangi ekran çözünürlüğünde kaç adete kadar ölü pikselin normal kabul edileceğini ve kaç ölü pikselin değiştirme sebebi olabileceğini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi)

Bizim telefonu SXGA olarak kabul edersek, bu standarda göre en fazla 3 ölü piksel olması normal.

Tabi her üretici bu standarda göre hareket etmeyebilir.

ekran çözünürlüğünü ayarlama imkanımız varmı yoksa orijinali neyse onu mu kullanmak zorundayız, ayarlarda bununla ilgili bir şeye rastlamadım, birde bu ölü piksel meselesi nasıl anlaşılıyor.

Ekran çözünürlüğü sabittir. Standartta değişmez.
    I9000 ve AuroraII tablet için DPI ayarlarını değiştiren ve dolayısıyla da çözünürlüğü değiştiren uygulamalar vardı. Hem Kernel hem de Root desteği gerekiyordu diye hatırlıyorum. Yani uygulamayı yüklemek yetmiyor, bunun yanında Romunuzdaki Kernel'in de buna uygun olması, gerekirse değiştirmeniz ve root izni vermeniz gerekiyordu.

Ölü pikselleri Screen Test uygulamaları ile anlayabilirsiniz. Ölü pikseller sadece belli renkler varken görülebiliyor. Bu uygulamalar ekranı komple tek bir renk yaparak (mesela komple mavi, komple kırmızı, komple yeşil, komple sarı v.b. ) arada bu renk haricinde bir piksel varmı diye görmenizi sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 24 Ocak 2013; 14:05:33 >

• quote:

quote:

ISO 13406-2 standardına göre, hangi ekran çözünürlüğünde kaç adete kadar ölü pikselin normal kabul edileceğini ve kaç ölü pikselin değiştirme sebebi olabileceğini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Bizim telefonu SXGA olarak kabul edersek, bu standarda göre en fazla 3 ölü piksel olması normal.

Tabi her üretici bu standarda göre hareket etmeyebilir.

ekran çözünürlüğünü ayarlama imkanımız varmı yoksa orijinali neyse onu mu kullanmak zorundayız, ayarlarda bununla ilgili bir şeye rastlamadım, birde bu ölü piksel meselesi nasıl anlaşılıyor.

Ekran çözünürlüğünü ayarlamak mümkün değil, 1280x720.

Verilen tablodaki çözünürlükler bilgisayar ekranları için sık kullanılan çözünürlükler.

Google Play'de "Dead pixel test" diye aratırsanız test etmek için programlar mevcut. Programı çalıştırıp gözle ölü piksel var mı, yok mu kontrol ediyorsunuz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shocoll

Ekran koruyucuyu yakınlık sensörünü kapatmayan mat yenisi ile değiştirdim ve güzel bir arka kapak aldım...

Bütün sorunlarım uçtu gitti...

Herkese kutudan çıkan ekran koruyucuyu değiştirmesini tavsiye ederim... Dokunmatik özellik kalitesinin şimdi şimdi farkına varıyorum. Dokunmatik ekranı maksimum kapasitede kullanmak istiyorsanız kutudan çıkan ekran koruyucuyu kullanmayın...

ekran koruyucuyu yapıştırırken arada hava kabarcıkları kalmadan nasıl yapıştırabilirim

Bugüne kadar 10'a yakın yapıştırmışımdır. Ama 4x4'lük yapıştırmayı hala beceremiyorum. Ama idare ediyor.
    Bu sadece el becerisi ve tecrübe ile ilgili. Biri olmayacak, ikincisi olmayacak, ama sonunda olacak.

Daha önce de konusu geçmiş ve yazmıştım. Arkadaşım abartısız yüzden fazla yapıştırmıştır. Kendi cihazları bir tarafa, şirketteki herkes zaten ona yaptırıyor. Gözü kapalı yapıyor artık

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

quote:

quote:

LG Optimus 4X HD (O4X P880) Root Yapmak

Çetin Bey elinize sağlık. Yine orijinal bir müzik kullanmışsınız.

Telefonu root'ladığınıza göre, root'lu olarak kullanılabilen bazı uygulamalar hakkındaki deneyimlerinizi de dört gözle bekliyoruz.

En başta da mesaj geldiğinde ledli düğmeleri yakan aşağıdaki uygulama:

LG Touch LED Notifications for 4X HD

Bir de şu:

UMS Mode for ExternalSD Card

Yakın zamanda sizin için test ederim. Benim bir işime yaramıyor bunlar.
    Root yapmayı en çok ta UMS modu için istemiştim. Ama artık iş ciddiye binip alıcı gözle araştırınca gördüm ki dahili hafızada bir işe yaramıyor. Sadece harici kart için işe yarıyor. S3'te de, Note2'de de, Nexus 4'te de aynı durum var.
    Harici kartı zaten pc'ye takıp işimi daha kolay halledebiliyorum. Bana dahili hafıza için UMS gerekli.

LG Touch LED Notifications for 4X HD çalışıyor. Cevapsız çağrılarda alttaki 3 led aralıklarla yanıp sönüyor.
    Çağrı haricinde ayarlarında SMS/MMS, Gmail bildirimleri de bulunuyor. Bunlardan istediklerinizi aktif, istediklerinizi devre dışı da bırakabiliyorsunuz. Ayrıca monitoring diye bir bölümü var. Burada da yüklü uygulamaları ve bazı aktiviteleri gösteriyor. Bunlardan da istediklerinizi seçebiliyorsunuz. Mesela ben Tweetcaster'ı da seçtim. Mesaj gelince ledler yanıyor. Ama çağrılardan farklı olarak yanıp sönme şeklinde değil devamlı yanıyor. Mesaj test edemedim. Ama sorun olacağını sanmıyorum.

UMS için deneme yapmak için uygulamayı telefona atmak için bilgisayara bağlayıp harici karta tıkladım ve uzun süre bilgisayar kitlendi. Sonra bir de baktım kartın için bomboş. Elbetteki UMS ile ilgisi yok. Allahtan yedeklerim var ve geri yüklüyorum. Yükleme bitince UMS'yi de deneyeceğim.

Bu musibetten de pay çıkarıp her zaman yazdığım gibi tekrarlayayım. Telefondaki yada herhangi bir cihazdaki, ister dahili hafıza ister harici hafıza olsun, dosyalarınızın mutlaka yedeklerini alın. Bir sefer almakla da kalmayıp devamlı güncel tutun.

UMS'yi çalıştırdım. Telefonu manyaklaştırdı.

Şaka bir tarafa telefon 10dk'dır kendine gelemedi. Alt tarafı 2GB'lık bir dosya gönderdim. Normalde harici kartı pc'ye bağlayıp kopyalama yaptığımda 10Mb/s ile yazarken burda anlık olarak 2-3Kb/s gördüm. Ağırlıklı olarak 400-800b/s aralığında geziyordu. Neyse tamam çalışmaya çalışıyor diye iptal etmeye kalktım. Etmez olaydım. Ne pc, ne de telefon kendine gelemedi. PC'yi, kabloyu çıkartarak kurtardık ama telefonunu kurtaramadık. Ekranı açılmaz olunca reset ettim.
    Şimdi bir deneme daha yapıp daha küçük dosyalar ile dosya tarihleri değişiyormu ona bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 24 Ocak 2013; 14:24:21 >

• quote:

Şaka bir tarafa telefon 10dk'dır kendine gelemedi. Alt tarafı 2GB'lık bir dosya gönderdim. Normalde harici kartı pc'ye bağlayıp kopyalama yaptığımda 10Kb/s ile yazarken burda anlık olarak 2-3Kb/s gördüm. Ağırlıklı olarak 400-800b/s aralığında geziyordu. Neyse tamam çalışmaya çalışıyor diye iptal etmeye kalktım. Etmez olaydım. Ne pc, ne de telefon kendine gelemedi. PC'yi, kabloyu çıkartarak kurtardık ama telefonunu kurtaramadık. Ekranı açılmaz olunca reset ettim.
    Şimdi bir deneme daha yapıp daha küçük dosyalar ile dosya tarihleri değişiyormu ona bakacağım.

Telefon elden gitmeden vazgeçin Çetin Bey.

• quote:

quote:

Şaka bir tarafa telefon 10dk'dır kendine gelemedi. Alt tarafı 2GB'lık bir dosya gönderdim. Normalde harici kartı pc'ye bağlayıp kopyalama yaptığımda 10Kb/s ile yazarken burda anlık olarak 2-3Kb/s gördüm. Ağırlıklı olarak 400-800b/s aralığında geziyordu. Neyse tamam çalışmaya çalışıyor diye iptal etmeye kalktım. Etmez olaydım. Ne pc, ne de telefon kendine gelemedi. PC'yi, kabloyu çıkartarak kurtardık ama telefonunu kurtaramadık. Ekranı açılmaz olunca reset ettim.

Telefon elden gitmeden vazgeçin Çetin Bey.

Gitmez Allah'ın izniyle.
    Yalnız yukarıda bir hata yapmışım. Onu düzelttim. 10Mb/yerine 10Kb/s yazmışım.

Şimdi toplam boyutu 9,18Mb olan 13 tane, text, png, jpg, psd dosyalardan oluşan bir grubu kopyaladım. 1,6Mb/s ile kopyaladı.

Bana yaramaz. Zaten Kartı PC'ye takarak kopyalamak çok daha mantıklı ve hızlı olacaktır.

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi)

• quote:

Şimdi toplam boyutu 9,18Mb olan 13 tane, text, png, jpg, psd dosyalardan oluşan bir grubu kopyaladım. 1,6Mb/s ile kopyaladı.

Bana yaramaz. Zaten Kartı PC'ye takarak kopyalamak çok daha mantıklı ve hızlı olacaktır.

Küçük dosyaları kopyalarken sürekli yeni dosya oluşturulduğu için yazma hızı düşük çıkabilir.

100 MB civarında tek bir dosya ile deneyin bir de.
  • Bir ara UMS'yi kurup çok çok yavaş kopyalama hızı nedeni ile kaldırmıştım. Güncelleme vs çıkmadı ise işe yaramaz..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Telefonu root'ladığınıza göre, root'lu olarak kullanılabilen bazı uygulamalar hakkındaki deneyimlerinizi de dört gözle bekliyoruz.

Bir de şu:

Root yapmayı en çok ta UMS modu için istemiştim. Ama artık iş ciddiye binip alıcı gözle araştırınca gördüm ki dahili hafızada bir işe yaramıyor. Sadece harici kart için işe yarıyor. S3'te de, Note2'de de, Nexus 4'te de aynı durum var.
    Harici kartı zaten pc'ye takıp işimi daha kolay halledebiliyorum. Bana dahili hafıza için UMS gerekli.

LG Touch LED Notifications for 4X HD çalışıyor. Cevapsız çağrılarda alttaki 3 led aralıklarla yanıp sönüyor.
    Çağrı haricinde ayarlarında SMS/MMS, Gmail bildirimleri de bulunuyor. Bunlardan istediklerinizi aktif, istediklerinizi devre dışı da bırakabiliyorsunuz. Ayrıca monitoring diye bir bölümü var. Burada da yüklü uygulamaları ve bazı aktiviteleri gösteriyor. Bunlardan da istediklerinizi seçebiliyorsunuz. Mesela ben Tweetcaster'ı da seçtim. Mesaj gelince ledler yanıyor. Ama çağrılardan farklı olarak yanıp sönme şeklinde değil devamlı yanıyor. Mesaj test edemedim. Ama sorun olacağını sanmıyorum.

UMS için deneme yapmak için uygulamayı telefona atmak için bilgisayara bağlayıp harici karta tıkladım ve uzun süre bilgisayar kitlendi. Sonra bir de baktım kartın için bomboş. Elbetteki UMS ile ilgisi yok. Allahtan yedeklerim var ve geri yüklüyorum. Yükleme bitince UMS'yi de deneyeceğim.

Bu musibetten de pay çıkarıp her zaman yazdığım gibi tekrarlayayım. Telefondaki yada herhangi bir cihazdaki, ister dahili hafıza ister harici hafıza olsun, dosyalarınızın mutlaka yedeklerini alın. Bir sefer almakla da kalmayıp devamlı güncel tutun.

Çetin usta bu LG Touch LED programını indirdim ama ayarlayamadım dil olayı da fazla yok çıkamadım içinden.Zahmet olmaz sa ayarlarını nasıl oluşturacağız bilgilendirebilirmisiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aglc

S.A. ARKADAŞLAR. CHATiN_62 ARKADAŞIMIZIN VERMİŞ OLDUĞU İGO NAVİGASYON PROGRAMINI BEN SD KARTTA ÇALIŞTIRDIM.SİZDE DE ÖYLE Mİ?
    ANLATIMA BAKTIĞIMIZDA DATA DOSYALARINI DA TEFEON HAFIZASINA ATACAKSINIZ DEMİŞ.FAKAT BEN SD KARTA(EXTERNAL MEMORY) YE ATTIM KURDUM ÇALIŞTI. YANİ TELEFON HAFIZASINI DOLDURMAYA GEREK YOK.

Harici kartınıza da kopyalayabilirsiniz. iGO'da sıkıntı yok. Hem dahili hem harici çalışıyor.

Eyvallah kardeş. Ben önceki forumda o şekilde okumuştum . Belki bu şeşilde de çalıştığını bilmeyenler olabilir diye yazdım. İyi forumlar...

• quote:

Oyun severlere duyurulur. Android için Temple Run 2 çıktı.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.imangi.templerun2

Deneyin bakalım kasıyor mu?

Oyunda herhangi bir kasılma falan yok ama görüntü kalitesini ayarlardan en iyiye getirdiğimde takılıyor malesef :(

3 görüntü özelliği var;
    1-Kötü
    2-Normal
    3-İyi

Orjinalde normalde oluyor ayar

• quote:

Orijinalden alıntı: 4X HD

quote:

Oyunda herhangi bir kasılma falan yok ama görüntü kalitesini ayarlardan en iyiye getirdiğimde takılıyor malesef :(

3 görüntü özelliği var;
    1-Kötü
    2-Normal
    3-İyi

bnde en iyi ayarda oynuyorum ama donma v.s problem yok

• quote:

Orijinalden alıntı: kagan55kagan

quote:

Orijinalden alıntı: 4X HD

quote:

3 görüntü özelliği var;
    1-Kötü
    2-Normal
    3-İyi

bnde en iyi ayarda oynuyorum ama donma v.s problem yok

Pardon ayarı ortaya çekmeyi unutmuşum :D

20 dakika oynadım şarj %83ten %66ya düştü baya bi ısındı ve sağ elim hala uyuşuk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4X HD -- 24 Ocak 2013; 17:02:52 >

• quote:

quote:

Küçük dosyaları kopyalarken sürekli yeni dosya oluşturulduğu için yazma hızı düşük çıkabilir.

100 MB civarında tek bir dosya ile deneyin bir de.

İlk yaptığım işlemde tek dosya 2GB idi. Zaten yazma hızını da görünce bunda yazacağıma pc'ye takıp yazmanın daha mantıklı olduğu pekişti, üstüne de hem telefonu hem pc'yi kitlemesi tuzu-biberi oldu.

2. yaptığım deneme sadece dosyalar ile oynama yapıp yapmayacağı ile alakalıydı. Daha önce de yazdığım ve sizlerin de farkettiğiniz gibi telefona dosya kopyaladığınızda dosyanın orjinal tarih ve saati değişerek kopyalandığı tarih ve saate dönüşüyor. Bu yüzden farklı türdeki dosyaları kopyaladım. UMS olduğu yani USB Bellek gibi gördüğü için bir değişiklik olmadı.

Dahili hafızada işe yarasa belki kopya hızını çok fazla dert etmeyebilirdim. Ama orda da işe yaramadığı için kullanılabilirliği benim açımdan ortadan kalktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: hzrklm

quote:

quote:

quote:

quote:

Bir de şu:

Çetin usta bu LG Touch LED programını indirdim ama ayarlayamadım dil olayı da fazla yok çıkamadım içinden.Zahmet olmaz sa ayarlarını nasıl oluşturacağız bilgilendirebilirmisiniz?

Şu an müsait değilim akşam eve gidince ancak bakabilirim.

• http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2096482

çoğunuzun bildiği üzere linkteki forumda android 4.1.2 (jelly bean) in optimus 4X HD ye
    uyarlanması üzerine çalışılıyor, ufak tefek sorunlar dışında rom stabil bir şekilde çalışıyormuş ,
    bu linkteki rom u kullanıp telefonun oyun performansını test eden var mı ?
  • bazı ülkelere verilen yazılımlarda sanırım 3G görüntülü arama varmı, ingilizcem iyi değil google taranslateden çevirdiğim kadarı ile ..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35298786
  • telefonun sesı kısıkmı yoksa ayarınımı yapamıyorm bıde sızler parlaklıgı %kaç kullanıyorsunuz
  • quote:

bazı ülkelere verilen yazılımlarda sanırım 3G görüntülü arama varmı, ingilizcem iyi değil google taranslateden çevirdiğim kadarı ile ..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=35298786

Hepsi skype, google talk gibi programları kullanarak görüntülü aramadan bahsetmiş;
    LG 4X HD de 3G görüntülü arama yok,
    buna neden olarak android in bu özelliği desteklemediği,
    samsung gibi markaların android i modifiye ederek bu özelliği eklediğinden bahsediliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_166

telefonun sesı kısıkmı yoksa ayarınımı yapamıyorm bıde sızler parlaklıgı %kaç kullanıyorsunuz

ahize sesinden bahsediyorsaniz eski telefonuma gore gayet iyi.Parlakligida %50 de suan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.