Şimdi Ara

LG OPTİMUS 3D KULLANICI KULÜBÜ (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.984
Cevap
12
Favori
271.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onurmeteee

arkadaşlar merhabalar ya bişey soracam sizlere bazen arkadaşlar beni arayıp mj attıklarını söylüyorlar ama maalesef ben telefonda bişey göremiyorum bazen bende arama yaparken içişlemler tekrar düzenleniyor lütfen daha sonra tekrar deneyiniz diyor anlamadım bu sorunu yaşayan var mı başka??????

Cihazinizi bir kere fabrika ayarlarina dondurun.bu durum normal degil.duzelmezse servise verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehan_de

Merhaba arkadaşlar;

Oxydus Rom'unu kullanan var mı? Oxydus Rom'unda bulunan font type ı bir türlü diğer romlara kuramadım...Sebebini bir türlü bulamadım...Yardımlarınızı ve bu tür sorun yaşayanların bilgi alışverişlerini bekliyorum...

Hocam xda daki butun romlari bilirim.ama dediginiz romu ilk kez duyuyorum.acaba yeni bir rom mu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

quote:

Orijinalden alıntı: Gti

Arkadaşlar bende optimus 3d var var olmasına lakin hafıza full dolu 16 gb'lık kart aldım ama uygulamalar ve oyunları buna yükleyemiyorum taşıma sadece 2 yer arasında oluyor onlarda telefon ile yine bu lanet telefonun sd kart diye gördüğü ama aslında saçma sapan bir şekilde telefon hafızasını ikiye bölmesiyle oluşan hafıza malüm 5 gb'lık yer.Ben uyulamaları nasıl extarnal sd'ye yüklicem root mu yapmak gerek(gerekse nasıl rootlanır v21b kullanıyorum) yoksa başka basit yolu varmı be bu konuda acemiyim gözünüzü sevem bi yardım edin bilen arkadaşlar...

Bak arkadasim telefonun dahili bellegi 8gb.ama bu hepsine uygulama yukleyebilecegin anlamina gelmiyor.1küsür gb uygulama yukleme alani 2gb sistemin kurulu oldugu bolum 5gb da video foto gibi media depolama alani.bu 1 gb lik alana sadece uygulama yukleyebilirsin.onun haricinde bazi uygulamalari sd karta tasiyabilirsin.ama hepsini degil.bazi uygulamalr sadece cihaz belleginden calisir.istersen ayarlar-uygulamalar-uygulama yonetimi bolumunden uygulamalrinin bir kismini imkan dahilinde sd karta tasirsin.

Söylediklerini biliyorum telefon bana uygulama için toplam 6 gb'lik alan sağlıyor.Ama şimdi cıkan uygulamalara bakarsanız (fifa2008,9mm gibi) 1.5 gb üstünde gameloft oyunlarnda da bir kaç yükleyince bi de gps harita derken doldu gitti hafıza taşıyabilirsin diyorsun ama ne mümkün cünkü external sd bir tek bu lanet telefonda var.App2sd yükledim hafıza kartına yada telefon hafızasına taşı var external sd'ye taşı yok bu durum kendi uygulama yöneticisi içinde gecerli...

• quote:

arkadaşlar merhabalar ya bişey soracam sizlere bazen arkadaşlar beni arayıp mj attıklarını söylüyorlar ama maalesef ben telefonda bişey göremiyorum bazen bende arama yaparken içişlemler tekrar düzenleniyor lütfen daha sonra tekrar deneyiniz diyor anlamadım bu sorunu yaşayan var mı başka??????

Ocak 24'de Lg Tükiye stock rom cıkacak aynı sorun bende var ama şu sıralar düzeldi (wipe factory yapınca)ama ne zaman yapar belli değil cünkü wipe yapıp devam ettiğini söyleyenlerde var.Lg Türkiye Stock rom(2.3.5) yükleyincede eğer sorun devam ederse şahsi görüşüm lg bir daha telefon almayı düşünmüyorum.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bende optimus 3d var var olmasına lakin hafıza full dolu 16 gb'lık kart aldım ama uygulamalar ve oyunları buna yükleyemiyorum taşıma sadece 2 yer arasında oluyor onlarda telefon ile yine bu lanet telefonun sd kart diye gördüğü ama aslında saçma sapan bir şekilde telefon hafızasını ikiye bölmesiyle oluşan hafıza malüm 5 gb'lık yer.Ben uyulamaları nasıl extarnal sd'ye yüklicem root mu yapmak gerek(gerekse nasıl rootlanır v21b kullanıyorum) yoksa başka basit yolu varmı be bu konuda acemiyim gözünüzü sevem bi yardım edin bilen arkadaşlar...

Bak arkadasim telefonun dahili bellegi 8gb.ama bu hepsine uygulama yukleyebilecegin anlamina gelmiyor.1küsür gb uygulama yukleme alani 2gb sistemin kurulu oldugu bolum 5gb da video foto gibi media depolama alani.bu 1 gb lik alana sadece uygulama yukleyebilirsin.onun haricinde bazi uygulamalari sd karta tasiyabilirsin.ama hepsini degil.bazi uygulamalr sadece cihaz belleginden calisir.istersen ayarlar-uygulamalar-uygulama yonetimi bolumunden uygulamalrinin bir kismini imkan dahilinde sd karta tasirsin.

Söylediklerini biliyorum telefon bana uygulama için toplam 6 gb'lik alan sağlıyor.Ama şimdi cıkan uygulamalara bakarsanız (fifa2008,9mm gibi) 1.5 gb üstünde gameloft oyunlarnda da bir kaç yükleyince bi de gps harita derken doldu gitti hafıza taşıyabilirsin diyorsun ama ne mümkün cünkü external sd bir tek bu lanet telefonda var.App2sd yükledim hafıza kartına yada telefon hafızasına taşı var external sd'ye taşı yok bu durum kendi uygulama yöneticisi içinde gecerli...

Iyide zaten sdcard external sd demek dostum.sen oyunlarini yukle.apk dosyasi en fazla 10 mb dir.mesela 9mm hd de data dosyasi 1gb.senin dahili bellek dolunca otomatik olarak.externale yukleyecek datayi.extradan birsey yapman gerekmiyor.o senin dedigin tasima isi manuel olarak froyodaydi.ginger da oyle bir sorun yok.hersey yerli yerine kuruluyor.

• quote:

quote:

Ocak 24'de Lg Tükiye stock rom cıkacak aynı sorun bende var ama şu sıralar düzeldi (wipe factory yapınca)ama ne zaman yapar belli değil cünkü wipe yapıp devam ettiğini söyleyenlerde var.Lg Türkiye Stock rom(2.3.5) yükleyincede eğer sorun devam ederse şahsi görüşüm lg bir daha telefon almayı düşünmüyorum.

android te yeniyim belki sizin kadar androide hakim deilim ama tahminime göre sizin tr şebeklerini çeksin diye yüklediğiniz baseband dan kaynaklanıyor gibime geliyor çünkü bu çağrı yönlendirme ve şebeke yani (radyo frekenas olayını ) baseband yaması ile aktif oluyor okuduğum bilgiler kadarıyla bence orjinal romunuza dönün ve LG nin resmi TR güncellemesini bekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi verkmen -- 18 Ocak 2012; 15:54:29 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Iyide zaten sdcard external sd demek dostum.sen oyunlarini yukle.apk dosyasi en fazla 10 mb dir.mesela 9mm hd de data dosyasi 1gb.senin dahili bellek dolunca otomatik olarak.externale yukleyecek datayi.extradan birsey yapman gerekmiyor.o senin dedigin tasima isi manuel olarak froyodaydi.ginger da oyle bir sorun yok.hersey yerli yerine kuruluyor.

Telefonda 3. Hafıza yeri var
    1.Sc card ; 5.5 gb diyor (Toplamda 7 gb) Dolu
    2.Phone memory ; 450 mb diyor (Toplam da 1) 450 mb boş
    3.Exteral sd ; 14.9 gb benim taktığım hafıza kartı. 14.9 gb boş
    Şu anda oyun yüklemeye calıştığım program hafıza yeterli değil diyor mesela 200 mb yer boşaltın diye bir uyarı cıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gti -- 18 Ocak 2012; 16:25:05 >

• resim.. video gibi ağır pro ları harici karta taşıyın..... ses ve sms gibi sorunları ben hiç 1 rom da yaşamadım bilginize
  • bu aranıp ulaşılamama olayını bende yaşamadım...ama yaşayanlar neden yaşıyor oda aklımı kurcalıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehan_de

Merhaba arkadaşlar;

Oxydus Rom'unu kullanan var mı? Oxydus Rom'unda bulunan font type ı bir türlü diğer romlara kuramadım...Sebebini bir türlü bulamadım...Yardımlarınızı ve bu tür sorun yaşayanların bilgi alışverişlerini bekliyorum...

Hocam xda daki butun romlari bilirim.ama dediginiz romu ilk kez duyuyorum.acaba yeni bir rom mu.

o romu bende duymadım,en son thiai romu kurdum,gayet başarılı idi ancak bugün itibari ile aranızdan ayrıldım :) cihazı sattım
    ama hala king rom diyorum
  • ne almayı düşünüyorsunuz.. bu tlf 3d gibi özelliği olan 1 tane daha var o da beğenilmiyor... sakın s2 demeyin :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: ishan

ne almayı düşünüyorsunuz.. bu tlf 3d gibi özelliği olan 1 tane daha var o da beğenilmiyor... sakın s2 demeyin :-)

S2 alacak taniuorum kendisini
  • Sırf şu hafıza olayına bende s2 alırdım valla.16 gb class 10 kart hiçbir işime yaramıyor iyimi Resim,film,müzik doldurmak istemiyorum sırf uygulama için aldık ama nafile İphone 4 16gb'yi sattık attan indik eşşeğe bildik valla
  • Arkadaşlar merhabalar. Sizlerden bir ricam olacak. Lütfen telefonunuzu son ekran parlaklığına alıp siyah görüntü açabilir misiniz? Ekranın ortasında mavi bir kaç nokta görecek misiniz yoksa benim telefonum mu arızalı. Ölü piksel diye gönderdiğim için detaylı arastirmamislar ve arızayı bulamadılar. Eğer yok derseniz yarın Üsküdar yolu gözüküyor bana.Teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Ben gps dosyasını harici hafıza kartına attım,yaklaşık 550 mb tı.hangisini kullanıyorsun bilmiyorum ama sende gps uygulamasını hafıza kartına atabilirsin.gameloft oyuları haricide çalışmıyor diye biliyorum ama bazı oyunlar hariciye atılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: biostrike

Arkadaşlar merhabalar. Sizlerden bir ricam olacak. Lütfen telefonunuzu son ekran parlaklığına alıp siyah görüntü açabilir misiniz? Ekranın ortasında mavi bir kaç nokta görecek misiniz yoksa benim telefonum mu arızalı. Ölü piksel diye gönderdiğim için detaylı arastirmamislar ve arızayı bulamadılar. Eğer yok derseniz yarın Üsküdar yolu gözüküyor bana.Teşekkürler.

Şimdi denedim dediğini,bende hiç mavi nokta çıkmadı.
  • bendede mavi nokta yok
  • bendede mavi nokta çıkmadı
  • Bende de yok mavi nokta o da olsaydı valla bu lg'ye güzel kafiyeli bir mail cekerdim.Gps sorun cıkarmıştı bağlamıyordu 21b versiyonda ama onu cözdüm.Şu hafızaya hala bir çözüm bulamadım.Oyunlar otomatik olarak zaten harici karta yükleniyor(sd kart) ama bu harici aslında telefonun içindeki hafıza.Ben benim koyduğum karta yüklesin diyorum ama nafile.Hts sensation'da denedim direk takılan karta yüklüyor ama bu lg manyahları tel hafızanı bölmüşler tel'e 1 gb diğerine 6 küsür hafıza vermişler telefonda normal olarak birini sd görüyor.Benim taktığım kartta external gözüküyor.Ne uygulama yükleniyor nede taşıma programları normal olarak piyasada bu konuda böyle malca bir telefon olmadığı için taşıma seceneğinde external'a taşı diye bir secenek sunmuyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: ishan

ne almayı düşünüyorsunuz.. bu tlf 3d gibi özelliği olan 1 tane daha var o da beğenilmiyor... sakın s2 demeyin :-)

kardeş bundan önceki cihazım s2 idi,ikisinide kullandığım için farkı gayet iyi biliyorum,aslında tek doğru kişisel kullanıma bağlı,çok kişi o3 e hızlı derken ben s2 diyorum,sanırım ne olursa olsun,aynı fabrikanın ürünü bile olsa cihazda farklılıklar var,çünkü insanlar bu kadar farklı konuşmaz,ben yoğun araştırmalar ve bilenlerden sorarak aldım,bir sürü rom denedim ama aradığımı bulamadım,s2 bence daha iyi,tabiki sizin kararınıza sonuna kadar saygı duyuyorum öyle fun ı falan değilim.sazenuş beni bilir demiş zaten s2 diye,s3 olmadığına göre s2 ye devam size kolay gelsin ama burayı bırakmam ,eğlenceli bir bölüm ;)

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.