Şimdi Ara

LG Optimus 3D GPS sorunu..Acil cevap..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar cihazın gpsini açıp navigasyona veya map e girince konumu bulamıyor.gps test ile test ettim 2 bar çıkıyor sadece ekranda sarıda kalıyor yeşile dönmüyor.sorun ne olablir.yardım edebilirmisiniz?

• yokmu bir bilgisi olan?
  • ben de optimus 3D sahibiyim... ne yazıkki benim telefonumda ya zor baglanıyor ya da çoğu zman konum bulamıyor....
  • ayni anda internetiniz de acik olmali sadece gps degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juseppefrknsmyr

ayni anda internetiniz de acik olmali sadece gps degil

o dediğin a-gps sadece gps ilede bulması lazım..
  • GPS sistemi iyi değil mi yoksa LG'nin nedir en iyi GPS HTC'de mi şu an?
  • Açık alanda beklediniz değil mi...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Açık alanda beklediniz değil mi...?

bekledim 15-20 dk konum aranıyor dedi hep..
  • Telefonu kapatıp açıp denediniz mi veya symbiandaki gibi gpsyi devre dışı bırakıp etkinleştirebiliyorsanız onu da deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazy_boy_28

Telefonu kapatıp açıp denediniz mi veya symbiandaki gibi gpsyi devre dışı bırakıp etkinleştirebiliyorsanız onu da deneyin.

denedim yine gps testte 3 çentikte kalıyor..ve yeşil ışığa geçip bağlanamıyor..
  • up up aynı sorun bende de var hocam bir türlü de düzelmiyor :(
  • gps.conf dosyasini duzenlerseniz, duzelir.

tel rootlu olmali
    root explorer/ etc /gps.conf

NTP_SERVER=tr.pool.ntp.org (eski degeri silin)
    SUPL_PORT=7276 (eski degeri silin)

boyle yaparsaniz 5-10 saniye icinde gps baglanacaktir.
  • eger internetiniz acik olursa gps uydularinin yerini internet yardimiyla saptar bulmada zorlanmaz ve cok cabuk baglanir sora interneti kapatirsiniz yine
  • aynı sorun bendede var internetsiz bağlanabiliyormu bu tel ben hala bağlanamadım nette ve hiç bi forumda da bulamadım sadece gps ile bağlana biliyorum diyen biri çıkmadı soru hep aynı ama cevap yok :DD
  • quote:

Orijinalden alıntı: verkmen

aynı sorun bendede var internetsiz bağlanabiliyormu bu tel ben hala bağlanamadım nette ve hiç bi forumda da bulamadım sadece gps ile bağlana biliyorum diyen biri çıkmadı soru hep aynı ama cevap yok :DD

benim internet hep kapali ve gps bağlanabiliyorum..illaki internet gerekmiyor ama biraz zaman alıyor bazen 30 sn bazen 1-2 dk olabliyor..açık alanda çok daha çabuk bağlanıyor..
  • Bende Lg p920 kullanıyorum.Navigasyonu açtığım zaman ''google haritalar bu konumda henüz kullanılamıyor'' uyarısı veriyor.Sadece yol tarifi alabiliyorum.Aura Sygic diye bir program yükledim ancak bende hata verdi.Cihazım rootsuz olup gps ile ilgili hiç bişeyini kullanamadım.Sizde böyle bir uyarı vermiyor mu ? Yada program filan mı yuklediniz ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.