Şimdi Ara

LG, Nisan ayında cep telefonu pazarından çekilebilir: Lansmanlar askıya alındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LG, Nisan ayında cep telefonu pazarından çekilebilir: Lansmanlar askıya alındı

LG Electronics'in, kâr getirmeyen mobil bölümünün kaderini Ocak ayı sonuna kadar belirleyeceğine inanılıyordu. Ancak Nisan yaklaşıyor ve bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Şimdi Kore medyası, şirketin akıllı telefon üretimini yeni sahiplerine satmak yerine kapatmayı etmeyi tercih edeceğini bildiriyor.

Ayrıca Bkz.Brezilya, şarj cihazı olmayan iPhone sattığı için Apple'a 2 milyon dolar ceza kesti

Kesin karar Nisan ayında açıklanacak

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere bu bilgiler, Güney Koreli yayın DongA Ilbo tarafından şirket içindeki kaynaklara atıfta bulunularak yayıldı. LG kâr getirmeyen bu bölümü satmak için Vietnamlı holding Vingroup ve Avrupalı ??otomobil üreticisi Volkswagen AG ile görüşmeler yapmış ancak bir sonuç alamamıştı. 2015'ten bu yana, LG'nin ana faaliyetindeki kayıp 4,5 milyar doları aştı ve şimdi şirket yönetimi bunu tasfiye etmekten başka seçenek görmüyor.

LG, Nisan ayında cep telefonu pazarından çekilebilir: Lansmanlar askıya alındı

Koreli kaynaklara göre LG, yılın ilk yarısında piyasaya sürülmesi planlanan tüm yeni akıllı telefonların lansmanına ilişkin çalışmaları askıya aldı. DongA Ilbo'nun haberine göre, LG Electronics çalışanları, mobil bölümün kaderiyle ilgili yönetim kararının Nisan ayı başına kadar açıklanmasını bekliyorlar.

Kaynak:https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-21/lg-electronics-may-close-down-mobile-phone-business-donga

• Saçma sapan fiyat politikası ve tasarım hataları ve bir sürü benzer uygulama ile çok bile dayandı. G2 ile nerdeyse piyasayı ele geçirebilecek konumdaydı. Ama sonrasında g3 faciası, modüler tasarım çabaları vs derken kendi kendini batırdı maalesef. Diğer markalar 1600 1700 tl ile çıkış yapmışken g2 ile 1300 den giriş yapıp süpürüyordu neredeyse piyasayı. Ve o tasarım güzelliğini g3 ve sonrasında devam ettiremediler. O ince çerçeve tasarımını zamanında yapmışlardı çoğu firmadan çok önce.
    G2'den sonra dikiş tutturamadılar. Daha geçen seneye kadar kullanıyordum G2'yi, yavaşlığı ve ram azlığı dışında bir sorunu yoktu. Dönemine göre yüksek batarya, performanslı chipset, OIS ve güzel ekranıyla tam bir F/P amiral cihazdı.

Sonrasında çıkarttıkları her cihazda boot loop sorunları, dış malzeme soyulması/dandikliği gibi sorunları bir türlü çözemediler , üstüne üstlük F/P oranları da düşmüştü. Şaşırmamak lazım kâr edemeyişine.
  • Saçma sapan fiyat politikası ve tasarım hataları ve bir sürü benzer uygulama ile çok bile dayandı. G2 ile nerdeyse piyasayı ele geçirebilecek konumdaydı. Ama sonrasında g3 faciası, modüler tasarım çabaları vs derken kendi kendini batırdı maalesef. Diğer markalar 1600 1700 tl ile çıkış yapmışken g2 ile 1300 den giriş yapıp süpürüyordu neredeyse piyasayı. Ve o tasarım güzelliğini g3 ve sonrasında devam ettiremediler. O ince çerçeve tasarımını zamanında yapmışlardı çoğu firmadan çok önce.
  • Her halükarda yenilikler ve ilkleri denemiş ses konusunda da kaliteli işler yapmış bir firma için üzüldüm. Biraz şansızlıkları üst üste geldi. Bir çok firmanın başına gelen durumlar üst üste gelince f/p dengesi de üzerine gelince müşterisi firmaya küstü ve sonu kaçınılmaz oldu.
  • G2'den sonra dikiş tutturamadılar. Daha geçen seneye kadar kullanıyordum G2'yi, yavaşlığı ve ram azlığı dışında bir sorunu yoktu. Dönemine göre yüksek batarya, performanslı chipset, OIS ve güzel ekranıyla tam bir F/P amiral cihazdı.

Sonrasında çıkarttıkları her cihazda boot loop sorunları, dış malzeme soyulması/dandikliği gibi sorunları bir türlü çözemediler , üstüne üstlük F/P oranları da düşmüştü. Şaşırmamak lazım kâr edemeyişine.
  • Nokia, Sony, Lg, Htc gibi markalar bir zamanlar pazarın liderleriydi, nereden nereye.
  • Lg mi kaldı artık. Yeniliği yaklayamayanlar gitsin zaten piyasadan

• İlk akıllı telefonum LG G2 olmuştu. Sanırım 2014 yılının Nisan ayında almıştım üniversiteye hazırlanırken. O zamanlar ekrana çift tıklayarak kilit açılan ya da güç ve ses butonları telefonun arka kısmına konumlandırılan herhangi bir cihaz yoktu. Aradan neredeyse 7 yıl geçmiş. O zamanlar o kadar popüler olan bir cihazın ve firmanın şimdi esamesi bile okunmuyor. Zaten G2'den sonra çıkan modellerde de hep sorun çıktı diye biliyorum. Şu an iPhone kullanıyorum. Bunun tek sebebi de Android pazarının tamamen çöpe dönmesi ve her sene yüzlerce farklı ama birbirinin aynısı modeller çıkması.
  • Lg kısa vadede kar düşünüyor herhalde. Bu sebeple gereksiz pahalı telefonlar üretiyorlar. Xiaominin 150 dolara ürettiğini sen 400 e satmaya kalkarsan tabi satamazsın.
  • Zamanında G2 ve G3 kullandım efsane telefonlardi benim için.
  • Hala lg g2 kullanıyorum....hakkaten efsane cihaz...
  • Sadece 2-3 telefonu parlamıştı zaten. Doğru karar olmuş

• G3 kullanıcısı olarak LG gayet güzeldi ama adamlar müthiş tasarladıkları(!) üst üste yerleştirdikleri çip tasarımı yüzünden cihazlar max 2 yıl kullanım ömrüne sahip ki bu durum 3-4-5 te devam etti diye biliyorum bu çok can sıkıcı bir durum düşünsene aldığın şey 2 yıl içerisinde hatası yüzünden herhangi bir yetmemezlik nedeniyle değil, kendi kendini öldürüyor ki o zamanlar zaten anakartlar telefonun yarısı kadar fiyata sahipti yaptırmaya değmeyecek bir fiyattı yani. O sorunlardan sonra zaten duramadılar.
  • Hatalı Ürünler, Uzun tamir süreleri ve yüksek maliyetli bakımlar, satış sonrası hizmet çok kötüydü bir daha kimse bu markaya dönmek istemedi. TV lerine bile bakmiom.
  • müşterilerine kötü mal sattı. bazı lg ürünleri de bir süre sonra kendiliğinden bozuldu ama sonunda lg yaptğını kendine yapmış oldu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.