Şimdi Ara

LG'nin OLED TV'sinde oluşan ekran yanığı şirketi utandırdı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
1
Favori
8.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sence ne kadar mantıklı qleede yanma yspışma için 10 yıl garanti vermek o zaman ışık sızmasına 10 yıl garanti versin hepsi aynı olacaklar için değil olmayacaklara garanti veriyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

oledin bu konuda yazan problemini konuşmak yerine alakasız şekilde konuyla hiç alakası olmayan led modellerin problemlerini buraya yazıp konuyu çarpıtmak sizce doğrumu?

bende o zaman örneklerinize karşılık şöyle bişey yazayım kafelerde oyun salonlarında gördüğüm bütün plazmalarda logo yapışmaları vardı çoğuda fifa tarzı oyunlardı

oled en üst teknoloji diyorsunuz bu en üst teknoloji dediğiniz tv daha doğru düzgün gerçek beyazı veremiyor renklerin hepsinde mavi tonlamalar var ama size kalsa bunlarda yoktur varsa bile problem değildir çünkü ledlerdede falan filan problemleri vardır..
    OLED'in beyazı, mavi gösterdiğine dair bir kanıt gösterebilirmisin? Zira benim OLED de beyaz, beyaz.

• FCKöln F kullanıcısına yanıt
    sizinki özel o zaman nette onlarca örnek var youtube yada yabancı forumlara bakabilirsiniz illa kanıt koy dersende eve gidince eklerim linkleri ama onada ayarla alakalı dersiniz ama alakası yok renk ayarını ne yaparsanız yapın hepsinde o mavi tonlamalar oluyor en basit örneği rtingste mevcut eve gidince eklerim

• feryad80 F kullanıcısına yanıt
    samsung vs markalarda ışık sızması zaten garantiye dahil ama lg oledlerde yapışma garanti dışı diyorlar kendi ürettikleri tv ye

• quote:

sizinki özel o zaman nette onlarca örnek var youtube yada yabancı forumlara bakabilirsiniz illa kanıt koy dersende eve gidince eklerim linkleri ama onada ayarla alakalı dersiniz ama alakası yok renk ayarını ne yaparsanız yapın hepsinde o mavi tonlamalar oluyor en basit örneği rtingste mevcut eve gidince eklerim
    Benimkinin özel olduğu falan yok, arkadaşımın TV de de herhangi mavi beyaz ile karşılaşmadık. Mavi bir tint varsa, gri kalibrasyonu ile düzelir. Düzelmiyorsa uniformite sorunu vardır, servis aranır, TV değiştirilir

• LG'nin OLED TV'sinde oluşan ekran yanığı şirketi utandırdı
  • bu oled tv 10 bin lira bu parayı verip servis servis dolaşmak istemem her ne kadar siyahları muhteşem olsa bile.
    tabi bu kadar basittir kesin o yüzden bunun önüne geçemiyorlar insanlar konusunu açıyor incelemelerin hepsinde mavi tonlar var rtingsi bile bilmiyor bunları keşke herkes sizin kadar bilgili olsa...

bu arada ben mavi olanını gördüğüm için ondan bahsettim avs ye bakarsanız kırmızı ve sarı olanlarıda mevcutmuş :)

• quote:

Kamera ile çekilen görüntülerde mavimsi duruyor, canlı göz ile beyaz duruyor.Bunu önceden de söyledim. Oled ekranlarda kullanılan, yansımayı azaltan kırmızımsı kaplama, kamera çekimlerinde beyazı mavimsi göstermesine sebep oluyor.Oled ekran kullanalar gündüz tv'ye dikkatli baktıklarında bu kırmızılığı görürler.Tabi belli belirsiz bir kırmızılıktır bu, o yüzden gerçek deneyimde beyazlar mavi durmaz. Yani kısacası yotube'dan 8k video'da atsanız, bir gerçekliği olmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 9 Temmuz 2018; 19:27:49 >

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    kamerayla görmedim kendi gözümle gördüm bu mavi tonlama yok diyen çok açık söyleyeyim ya yalan konuşuyor yada göremiyor başka bir seçenek yok

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    ek olarak yabancı forumlara bakın kimse youtube dan gördükleriyle yorum yapmıyor avs yede bakın yani olan bişeyi neden yok sayıyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum

• Bende ips panelde var, va panelde var, oled panaelde var.Hepsini kıyasladığımda, bir fark göremiyorum.Siz nasıl gördünüz çok merak ediyorum.Tv 1.5 aydır bende, en kaliteli içerikleri izledim, beyaz tonların hakim olduğu yerlerde, lan bu niye mavimsi gösteriyor demedim.Çünkü öyle bir şey yok. Rtings ve diğer sorun yaşanan forumlardan linkler bekliyorum.Zira ben bulamadım.
  • quote:

tabi bu kadar basittir kesin o yüzden bunun önüne geçemiyorlar insanlar konusunu açıyor incelemelerin hepsinde mavi tonlar var rtingsi bile bilmiyor bunları keşke herkes sizin kadar bilgili olsa...
    Bence Rtings'in senin bahsettikleriinden haberi yok. Panel de tint varsa mavimidir sarımıdır artık kalibre ile düzelir, düzelmezse panel değişimi yapılır. Benim ve arkadaşımın panelde hiç bir tint belirtisi dahi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Yukarda 6 aylık test resimi atmışım, sen iki günden bahsediyorsun.Sizin yorumunuzu gören biri oled tv'ler 2 günde logo yanığı oluşuyor zannedecek. İşte kullanıcı olmayınca arada böyle abartılı yorumlar çıkabiliyor.

Alıntıları Göster
    Hocam LG'nin bazı panelleri sıkıntılı bunu kabul etmek lazım. Oledi bırak IPS quantum ekranlarında bile yanık problemi var. Bak çok fazla değil şu mesajı atana kadar klavyenin görüntüsü ekranda kalacak. Sabaha kadar gitmeyecek ekrandan. 6 aya gerek yok. 6 cümlelik mesaj yazmak yeterli ekranı yakmaya. Direk kullanıcı yorumu

Telefondan memnunum o yüzden ekranın yanmasına pek takılmıyorum ama salonun ortasına koyduğun duvar boyu tv'de yanık olursa sıkıntı. Eve misafir geldiğinde yeri geliyor 12 saat cartoon network açık kalıyor. Ekrana izi kaldımı bitti. Ağız tadıyla bi F1 izleyeyim diye açarsın, Lewis hamilton olur sana Pikaçu hamilton

Edit: hakikatten klavye ekranda kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Raptor.. -- 10 Temmuz 2018; 0:55:1 >

• Normal bir kullanımda içine her nasıl oluyorsa toz alıp itinayla biriktiren sonrasında paragöz bir servis tarafından ''250 lira! İşine gelirse'' diye çözüm üreten Samsung karşısında LG her zaman baş tacıdır. Yanığını sevdiğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Lg firmasından lg g4 cep telefonundan sonra zerre haz etmeyen biri olarak söylemek gerekirse bence bunun altında reklam çalışması var bu reklam lg için değil diğer marka için yapılmış ve bence tamamiyle bir karalama kampanyası evet ekran yanması doğrudur ama bir diğer gerçekte şu ki organik led ekranlarda bu olur ama en iyi rengi alabileceğiniz tek modeldir şuan piyasada Q ibaresiyle satılan cihazlara normal tv görüntülerini verin ve yanına oled bir tv koyun aradaki o uçurum farkını kendiniz göreceksiniz
    20 bin tl tv ye de baktım oled qled mled ne olursa olsun aralarındaki fark kesinlikle çok az.Suan ki paraları hiçbiri haketmiyor.

• Arkadaşlar bu oled yanıyor mu yanıyor.Bi ton para verdiğim tv yi kaç saat kullanacağıma kimse karisamaz.Dolaysila firmalar adam gibi oled yanığına garanti vermek zorundalar.

• Son kullanıcı değilim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozaman beyaz problemi meselesi kamera dan kaynaklaniyor galiba anladigim . neyse son bir soru daha oled tv lerin kullanim omru lcd lere gore daha mi az bu konuyuda ogrenmem gerekli . budaa onemli bir konu . ayrica b7 ve c7 arasinda bir fark yok onada kabulum . hangisini almak lazim ikisi da varsa ikiside ayni fiyatlarsa . dogru olan hangisini almaktir . c7 de cerceve siyah gordugum kadari ile b7 de gumus . ne yapmak lazim.acaba .

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.