Şimdi Ara

★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★ (503. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.200
Cevap
109
Favori
320.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nexus 5 kronik sorunu olan ekran kilit tuşu arızalandı,ne yapılması gerekiyor.Telefon sürekli kendini yeniden başlatıyor.Google yazısından sonra ekran kararıp tekrar google yazısı geliyor ama açılmıyor
    yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhn2355

nexus 5 kronik sorunu olan ekran kilit tuşu arızalandı,ne yapılması gerekiyor.Telefon sürekli kendini yeniden başlatıyor.Google yazısından sonra ekran kararıp tekrar google yazısı geliyor ama açılmıyor
    yardımcı olursanız sevinirim

Bende de oldu tuşa güç uyguladım biraz masanın kenarına filan vurdum sorunsuz şu anda, dikkatli yapın tabi daha kötü olmasın sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    hocam bende yapmıştım onları ama artık işe yaramıyor.Telefonu kullanırken düşürmemeye dikkat edin,bende sizin dediğiniz şekilde tuşa güç uygulayarak idare ediyordum ama düşürdükten sonra hiçbir şey işe yaramaz oldu.Cevabınız için teşekkür ederim
  • Aynı sorun bende de olmuştu. Garanti kapsamında ekran kartı değişti. Sorun yok değişimden itibaren.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzBuBa -- 28 Ocak 2017; 8:12:53 >
  • gkhn2355 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim başıma 3/4 defa geldi bu olay. İlk başta açma kapama tuşuna arka arkaya basınca düzeldi. 2. seferde biraz sert vurmaya başladım. Sonra sert şekilde masa mermer vs. vurarak düzelttim. Herhalde bir daha olursa çekiç balyozla vs vurmak gerekecek :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theoden_00

Hocam benim başıma 3/4 defa geldi bu olay. İlk başta açma kapama tuşuna arka arkaya basınca düzeldi. 2. seferde biraz sert vurmaya başladım. Sonra sert şekilde masa mermer vs. vurarak düzelttim. Herhalde bir daha olursa çekiç balyozla vs vurmak gerekecek :)

Telefon garantisi devam ediyorsa hemen götürün,bana anakart değişecek dendi ve 600 lira masrafı varmış.Eğer garanti bittiyse tuşu daha nazik kullanmaya çalışın.Yoksa ilerde daha kötü oluyor ve bu sefer vurumcada düzelmiyor
  • Cihazımın ekranı kırıldı yere düşündüğüm için. Bende bı telefon piyasasına bakiyim dedim bakmaz olaydım bidaha n5 gibi bir telefon bulamayacağım belliki. Ne önerirsiniz arkadaşlar telefon olarak. (Pixel çok güzel ama fiyatı çok yüksek )

• Arkadaşlar ben telefonun pili çok çabuk bitiyor diye pili değiştirdim yine pek farkı yok. Şarja takmaktan ev telefonuna döndü telefon. Şarjın bitmemesi için sadece öylece durması gerekiyor. oyun oynasam heme gidiyor şarjı. çok kötü ya tek kötü yanı bu oldu telefonumun. He bi de ekranın renginin solması. Sizde de vardır heralde bu problem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocket154

Cihazımın ekranı kırıldı yere düşündüğüm için. Bende bı telefon piyasasına bakiyim dedim bakmaz olaydım bidaha n5 gibi bir telefon bulamayacağım belliki. Ne önerirsiniz arkadaşlar telefon olarak. (Pixel çok güzel ama fiyatı çok yüksek )

2. El veya yurt dışı cihazı düşünüyorsan Nexus 6 veya 6p ye bakabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

quote:

Cihazımın ekranı kırıldı yere düşündüğüm için. Bende bı telefon piyasasına bakiyim dedim bakmaz olaydım bidaha n5 gibi bir telefon bulamayacağım belliki. Ne önerirsiniz arkadaşlar telefon olarak. (Pixel çok güzel ama fiyatı çok yüksek )

Cevabınız için teşekkürler. Samsung j7 prime gördüm şimdi bakinirken önerirmisiniz öyle bir cihaz ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

quote:

Cevabınız için teşekkürler. Samsung j7 prime gördüm şimdi bakinirken önerirmisiniz öyle bir cihaz ?

Valla hiç bir fikrim yok. 6p kullanıyorum, Nexus Dan devam

Moto z ye baktın mı? Nexus gibi baya sade arayüz ve güncelleme açısından başarılı. Türkiye de satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 31 Ocak 2017; 14:21:13 >

• gkhn2355 kullanıcısına yanıt
    Hocam garanti biteli çok oldu. Hiç garantiyede yollamadim. Ama öğrendiğim iyi oldu. Artık severek yumuşakça vururum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar power tuşu arızası neredeyse her nexus 5 de var. Benimki de aynı arızayı vermişti, vurma , seri basma bi yere kadar götürdü. Sonra çare olmayınca içini açıp kolanya ile bi güzel yıkadım. Tuş çalıştı ama ekranın bir köşesinde çok hafif renk kararması oldu. 2 hafta sonra gene tuş gitti. Gittim tamirciye tuşu değiştirmek istediği söyledim. Hatta adam bu arıza yazılımsal tuştan değil dedi. Yok abi değiştir dedim.

20 liraya değiştirdim , süper çalışıyor.
    Boşuna uğraşmayın, gidin değiştirin

Ha bi de tamirci ana kartaki wifi anteninin ucunu kırmış (arka kapağa temas eden bir uç vardı. Günlerce wifi kopması yaşadım, neredeyse modemi kıracaktım. Sonra teli açtım, biraz da tamirciye sövdüm. Söylemiyor bile. Araya alüminyum folya koydum, şuanda sıkıntı yok

Umarım tamirciden de sağlam çıkar telefonunuz, arka kapağın tırnaklarını bile mırmışlar
  • Ben telefonu Turkiye`ye geldigi gibi on siparis ile almistim. Cok severek kullandim fakat bende de yaklasik bir bucuk sene once guc butonu sorunu olmustu. Vurma vs. vs. ile duzeltmeye calismistim. Olmayinca kutusuna kaldirip eski telefonuma gecmistim. Simdi tekrar n5 e gecmek istiyorum fakat guc butonunu degistirmem gerekiyor. Anadolu yakasinda degistirebilecegim guvenli bir yer var ise soyleyebilir misiniz? Tesekkurler.
  • Arkadaşlar ben de talihsiz bir kaza sonucu camı kırdım. Artık yeni bir cihaz düşünüyorum ama saf hız olarak güzel bir cihaz bulamadım. Ne önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrmakshr

Arkadaşlar ben de talihsiz bir kaza sonucu camı kırdım. Artık yeni bir cihaz düşünüyorum ama saf hız olarak güzel bir cihaz bulamadım. Ne önerirsiniz?

Gm 5 plus fena değil özellik olarak baktınız mı bilmiyorum
    Daha üst seviye isterseniz lenovo moto z serisine de bakabilirsiniz tam olarak saf android olmasa da saf android e yakın sayılır.
  • Arkadaşlar 6aydir bu güncellemede hata alıyorum, çözüm öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahonee -- 11 Şubat 2017; 22:47:28 >
  • Benim başıma bu güç tuşu problemi kap yüzünden geldi. Kabın üstünden basılan tuş fazla içeri girdiğinden tuşu bozdu. Arkadaşlar güç tuşu problemi yaşayanlar için önerim, sensörler yardımıyla güç tuşunun işlevini yaparak ekranı kilitleyip-açan programlar var. Bu programları kullanarak ve de biraz kalınca bir kap alıp güç tuşu yuvasını keserek (böylece tuş içerde kalacağından eline alan başkaları da, cebiniz de tuşa basamayacak:) ) güç tuşunu kullanıma kapatın. Tabi şarja dikkat edip bitirmemiz lazım, çünkü güç tuşunu sadece telefonu açıp kapamak için kullanacaksınız.

• Ekranı kapatmak için Screen off and lock programını tavsiye ederim ana ekrana ekledim güç tuşunu kullanmadan tek tıklamayla ekranı kapatıyorum.

• Lorne Malvo kullanıcısına yanıt
    Ekranı kapatan program varda, açan program görmedim? Kullanıyorsanız programın adını yazabilirmisiniz. Güç tuşunu devre dışı bırakma nasıl oluyor ?

• 
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.