Şimdi Ara

★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★ (290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.200
Cevap
109
Favori
320.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala gelmedi ya sorun oldugunu dusunmeye baslicam formatta attm ama tik yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkdmrl17

Hala gelmedi ya sorun oldugunu dusunmeye baslicam formatta attm ama tik yok

Bana da hiç ummadığım bir anda gelmişti :) Kesin öyle olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocainer

quote:

Orijinalden alıntı: brkdmrl17

Hala gelmedi ya sorun oldugunu dusunmeye baslicam formatta attm ama tik yok

Bana da hiç ummadığım bir anda gelmişti :) Kesin öyle olur.

İns hocam ben gelmicek dye korkyrm [8D

• İyi günler herkese,

Dün akşam Android 5.0 güncellemesi geldi ve telefona yükledim.
    Yeni versiyonda bir kaç problemim var karşılaşan arkadaşlar olmuşsa yardım alabilir miyim ?

Öncelikle klavyede üstte bir bar sürekli açık kalıyor ve boşuna yer işgal ediyor, bunu kaldırmak mümkün mü ?
    Telefonun uygulamalar menüsü ve ayarlar menüsü bembeyaz oldu, arama ekranı mavi turuncu filan abuk subuk renklere dönüştü,
    hatta alarm ekranı mavi ve çingene pembesi. Bu renklerden kurtulmak mümkün mü ?
    Son olarak da takvim açtığınızda takvim aylık görünümü gelmiyor, isterseniz yukarıdan yarım ekran açılıyor ama genel takvim görünümü de gitmiş.

Bir de telefonu fabrika ayarlarına döndür desek eski sürümüne dönebilir mi ?
    Hem telefon fark edilir derecede ağırlaştı, hemde herşeyde saçma bir renk düzeni, butonların yerleri gitti, bazı uygulamalar fire verdi çalışmıyor.
    Hiç memnun kalmadım geri almak mümkün müdür ? Eksiklikleri giderilmiş bir sürümü çıktığında yükleriz yine.

★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★ ★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★ ★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★ ★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iGroN -- 19 Kasım 2014; 15:39:27 >

• iGroN İ kullanıcısına yanıt
    Renkler zaten material designa ait o da Lollipop'ın ana özelliklerinden biri, ancak başka rom yüklerseniz değişir diye düşünüyorum. Klavye üzerindeki boşluk da kelime tahmini için.

• gece 401k 'da güncelleme aldım.
    baktım kendisi almıyor, anlatılan trick'i denedim.
    ancak telefonu uçak moduna almadan wireless'a bağlıyken yaptım. önemli gördüğüm nokta yeniden başlattıktan sonra önce verileri temizle demek ondan sonra google hizmetlerini etkinleştirmek. daha önce de uçak modu vs. birkaç kez denemiştim olmamıştı.

edit: bu trick yüzünden bildirimler kafayı yiyor. örneğin whatsapp'ı silip yeniden yüklemem gerekti. ancak temel çözüm sıfırlamak telefonu sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stouuiop -- 19 Kasım 2014; 15:49:19 >
  • 2 gündür 5.0 kullanmaktayım. Tasarım olarak beğendim fakat gözle görülür bir arayüz ağırlığı var. Böyle gidecekse downgrade yapacağım. Biz zannediyorduk ki güncellemeyle daha akıcı daha seri olacak nexus 5 lerimiz. Fakat apple mantığı sezdim biraz. İnşallah google toparlar bu durumu. Bug çok sistemde. Son uygulamaları seri bi şekilde " x " ile kapatmayı denerseniz sistem arayüzü çöküyor yeniden başlatıyor. Sizin yaşadığınız genel problemler nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: segovax.

2 gündür 5.0 kullanmaktayım. Tasarım olarak beğendim fakat gözle görülür bir arayüz ağırlığı var. Böyle gidecekse downgrade yapacağım. Biz zannediyorduk ki güncellemeyle daha akıcı daha seri olacak nexus 5 lerimiz. Fakat apple mantığı sezdim biraz. İnşallah google toparlar bu durumu. Bug çok sistemde. Son uygulamaları seri bi şekilde " x " ile kapatmayı denerseniz sistem arayüzü çöküyor yeniden başlatıyor. Sizin yaşadığınız genel problemler nedir ?

5.0.1 yayınlanacakmış sanırım birisi söylüyordu ama kim hatırlayamadım. Bug düzeltmeleri olacaktır illaki. 5.1 üzerindede çalışıldığı yazıyordu bir teknoloji sitesinde. Sorunlar bir süre sonra çıkaracakları yeni versiyonlarla giderilecektir umarım. Ben kendi arayüzünü kullanmıyorum buzz launcher kullanıyorum. Sorun yaşamadım şimdilik.

• Pil tüketimi ile ilgili olarak; daha önce hep EKRAN en fazla tüketim yüzdesine sahip oluyordu. Şimdi whatsapp bile ekrandan çok tüketim yapmış gözüküyor. Mtk işlemcilerde de en şaşırdığım nokta bu idi. Bende %35-40 ekran harcarken onlarda %10-15 görülüyordu. Konu ile ilgili bilgisi olan aydınlatabilir mi acaba
  • 5.1 şart menu geçişleri takılma yasiyor

• cocainer kullanıcısına yanıt
    Fener Bug

★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★

Uygulama Değiştirme Bug

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakef -- 19 Kasım 2014; 16:24:32 >

• burakef kullanıcısına yanıt
    Bende fenerde yada kamerada sorun yok. Siz otadan mı aldınız güncellemeyi yoksa flashladınız mı?
  • Arkadaslar ekran bayadir kirik yaptirmayi dusunuyorum cerceveli sekilde degistiren var mi hic?
    Ne kadara patlar?

• cocainer kullanıcısına yanıt
    Uygulama Değiştirirken Yaşanan Bug

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakef -- 19 Kasım 2014; 16:23:52 >
  • ismailsss kullanıcısına yanıt
    Bende kamera ve fener hatası hiç olmadı. Ben OTA dan güncelledim. Araştırdığım kadarıyla dünya genelinde sorun var :) OTA ya da flashlama değil mevzu. Google çok çok çok acil bugfix ve arayüzü hızlandıran güncelleme yollaması lzm.

Şarj sürem inanılmaz arttı. Hiç beklemiyordum fakat %25 lere kadar daha uzun gidiyor şarjım. Lollipop u kitkat akıcılığı ile kullanmak istiyorum yahu :)
  • ismailsss kullanıcısına yanıt
    Flashladım ota ile uğraşmadım sıfır lollipoplu bir telefon alıyormuş gibi yapmak daha mantıklı geldi.
  • segovax. kullanıcısına yanıt
    5.0 ı yüklemeyle alakalı bir problem olabileceğini düşünmüştüm. Demekki değilmiş :)
    5.0 en fazla 3 saat ekran süresi alıyorum. 3g ve senkronizasyon sürekli açık şekilde. Normal mi?
    Siz ne kadar ekran süresi alıyorsunuz?
    Geçen gün dikkat ettimde Sabah 6:30da şarjdan çektim 1buçuk saat müzik, 15 yada 20 dakika görüşme, 5-6 mesaj ve dolphin browser ile aralıklı olarak nette takıldım. Saat 15:00'da %22 şarjım kalmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakef

Flashladım ota ile uğraşmadım sıfır lollipoplu bir telefon alıyormuş gibi yapmak daha mantıklı geldi.

En güzelini yapmışsınız.
    Ben sorunun yüklemeden kaynaklandığını düşündüğüm için otamı diye sordum.
    Farklı bir durum söz konusu demekki. İnşallah yamayı çabuk yayınlarlarda sorunlar çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailsss -- 19 Kasım 2014; 16:31:57 >
  • Swonz kullanıcısına yanıt
    Hocam 310k demiştim ama yanlışmış şimdi kutusuna baktım 401k yazıyor yanlış bilgi verdiğim için kusura bakma bende bilmiyordum

• Otadan güncelleme almış birisi olarak çok memnunum şarj sürem çok yükseldi hiçbir sorunla karşılaşmadım yalnız akıcılık biraz daha iyi olsa olabilirmiş.

• 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.