DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.182
Cevap
138
Favori
284.660
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Nexus >> ★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1157 Mesaj
      05 Kasım 2014 15:54:38
      Eyyy lolipop nerde kaldin gel artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1242 Mesaj
      05 Kasım 2014 16:52:14
      quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

Benim oyunla aram hiç yok desem yeridir. Hatta telefon çalarsa bakarım desem yeridir. Öyle senin gibi 24 saat mobil acık bırakmam. Sadece isim olursa bakarım mail arasıra face Twitter instgram takılırım nadir olarak. Nexus 6 gelecek ama onunda ebatları çok büyük ve ağır. 5 ideal gibi. Bu arada Android 5 gelecek. Sanırım lolipop nexus 5 için son güncelleme olur. 5'ten sonra güncelleme alır mı sizce ?

O zaman pek tanıyamamışsınız :)
      Zaten hazirana kadar olan güncellemelerin geleceği kesin :)
      |
      |

• Yüzbaşı
      269 Mesaj
      05 Kasım 2014 16:52:35

betasını yayınladı ama bazı programlarda problemler olduğu için kaldırdı tam stable değil şuan.
      %90 LRX21M,%10 LPX13D ten oluşuyodu rom
      |
      |
      Brabus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      365 Mesaj
      05 Kasım 2014 17:02:36
      quote:

Orijinalden alıntı: nepasvior

Cihaza Samsung Note3 veya s5 romu yükleyen var mı aranızda? Ben yüklemeyi denedim ancak download mode tan sonra takıldı kaldı reset tuşları da işe yaramadı pil de çıkmadığından takıldı kaldı öyle

forum kısmi olarak kişiye özel nasıl engellenir onu bilmiyorum işte. Fakat burdaki konuları okursanız NRT ile nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bilmedğim konu sizin kısıtlanmanızın neden olduğu ve bunun nasıl olabileceği. bu konuda bilgisi olan varsa yazabilir mi?
      |
      |

• Binbaşı
      1242 Mesaj
      05 Kasım 2014 17:14:23
      quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

Cihaza Samsung Note3 veya s5 romu yükleyen var mı aranızda? Ben yüklemeyi denedim ancak download mode tan sonra takıldı kaldı reset tuşları da işe yaramadı pil de çıkmadığından takıldı kaldı öyle

Böyle şeyler denemeyin. Bazen cihazların kendi romlarıyla uğraşırken bile imei silinmesi ve hard brick gibi olaylar yaşanıyor, bu tip şeyleri denemek anakartı yakabilir

anakartı yakabilir

cihazların kendi romlarıyla uğraşırken bile imei silinmesi ve hard brick gibi olaylar

Bazı cihazlar diyorsunuz.Bu nexus bazı cihazlardan değil.Bunun için yapılmış zaten denemek için

• Yüzbaşı
      365 Mesaj
      05 Kasım 2014 17:18:26
      quote:

Orijinalden alıntı: EstrEmO

Toolkit i pek önermiyorlar.

toolkiti önermeyenler
      bir vida için tornavida kullanmak varken bir sürü uç ve motorlu vidalama setine ne gerek var dyenler .

yoksa NRT her bakımdan en güvenlisi. indirilen dosyanın checksum'ı kurulacak cihazdaki rom'un versiyonu vs herşey tutarlı olmak zorunda.

• Yarbay
      6350 Mesaj
      05 Kasım 2014 17:24:39
      quote:

Orijinalden alıntı: AliAydogdu

quote:

quote:

Böyle şeyler denemeyin. Bazen cihazların kendi romlarıyla uğraşırken bile imei silinmesi ve hard brick gibi olaylar yaşanıyor, bu tip şeyleri denemek anakartı yakabilir

anakartı yakabilir

cihazların kendi romlarıyla uğraşırken bile imei silinmesi ve hard brick gibi olaylar

Bazı cihazlar diyorsunuz.Bu nexus bazı cihazlardan değil.Bunun için yapılmış zaten denemek için

doğru, bence nexusunuza ios yüklemeyi de deneyin

Geldikleri gibi giderler!

• Binbaşı
      1242 Mesaj
      05 Kasım 2014 18:34:49
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AliAydogdu

quote:

quote:

anakartı yakabilir

doğru, bence nexusunuza ios yüklemeyi de deneyin

Pardon böyle deyince öbür mesaja baktım s5 rom yazdığını gördüm.Dalgınlık ben ilk gördüğümde arayüz sanmıştıms5 rom atmış arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AliAydogdu -- 5 Kasım 2014; 18:35:10 >
      |
      |

• Yarbay
      6143 Mesaj
      05 Kasım 2014 19:37:06

Brick olma şansının olduğu yazıyordu xda da yoksa bilmiyorum. Biraz da şans işi bana kalırsa tekniğin varsa kendin yapmalısın

|
      |
      Sezgin99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      214 Mesaj
      05 Kasım 2014 20:38:23
      quote:

Brick olma şansının olduğu yazıyordu xda da yoksa bilmiyorum. Biraz da şans işi bana kalırsa tekniğin varsa kendin yapmalısın

soft brick olabiliyor ama çok nadir. yükleme yapılırken şarjı her zaman kontrol etmek gerek. hard brick olan nexus 5e hiç rastlamadım. ama tabi şans işi biraz da. eksik bir driver dosyası bile brick yapabilir cihazı.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      365 Mesaj
      05 Kasım 2014 20:42:03
      quote:

brick olma ihtimali en az bunda var.

sen rom'u indirirsin checksum kontrolü yapmazsın, direkt yüklersin bozuk dosyadır brick olur vs olur. yani normal metod daha riskli eğer ortada risk varsa.

bunda ise her türlü yanılma payı en aza indirilerek sıralama için tek tek uyarılar verilerek ve sonuçta adb fastboot vs scriptler ile kullanılarak kuruluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sezgin99 -- 5 Kasım 2014; 20:43:45 >
      |
      |

• Teğmen
      214 Mesaj
      06 Kasım 2014 03:03:06
      Nexus 5 için gecikmenin sebebi anormal irq wakeup olaylarıymış. Wifi ve batarya ile alakalı durumlar. Biraz daha bekleyeceğiz artık
    • Yüzbaşı
      732 Mesaj
      06 Kasım 2014 03:54:50

Çıkarmış olmak icin cikarmasinlarda bekleriz onemli degil.

|
      |
      Checksum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      993 Mesaj
      06 Kasım 2014 08:20:14

Aynen öyle gerekirse 20 gün sonra çıkarsınlar ama stabil olsun :)
      |
      |
      StackOverflow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1157 Mesaj
      06 Kasım 2014 08:30:38
      Bu ay cikmazmi yani 5

|
      |

• Yüzbaşı
      549 Mesaj
      06 Kasım 2014 09:44:07
      Kasım'ın sonu diyen de, 12'sinde çıkacak diyen de var. Net bir haber yok hâlâ.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      374 Mesaj
      06 Kasım 2014 10:00:10
      Nexus 5 in Lollipop Wi fi-pil sorununu dün çözmüşler başka sorun kalmadıysa yakındır yayınlamaları..
      http://www.phonearena.com/news/Latest-Developer-Preview-version-of-Android-5.0-appears-to-come-with-battery-draining-bug-Fixed_id62529
      |
      |

• Binbaşı
      1172 Mesaj
      06 Kasım 2014 10:22:00
      Merhaba,
      Google haberleri dışındakiler genelde yorum oluyor.

Mesela Pil problemi konusu Google Hata sisteminde çok konuşuldu ama 3 saat önce de çözülmüş. Bu şekilde kritik hataları giderdikleri anda güncelleştirmeyi paylaşacaklar

Pil problemi konusu
      https://code.google.com/p/android-developer-preview/issues/detail?id=189#c98
      |
      |

Google Pixel 2 - 128Gb @ 6.01 Stock
      LG 58UH635V + Plex Media Server
      Canon 80D + Sigma 17-50 F2.8 + Sigma 30mm 1.4F + Manfrotto
      GoPro Hero5 Black + Full Aparat

Reklamlar
SEO
paykasa
SEO
Yeni Abonelik d-smart
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.