Şimdi Ara

★★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Klübü ★★★ (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.979
Cevap
63
Favori
226.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Uyurgezzer

Beyler şu incelemeden sonra aklım G2 ye kaydı hiç bişey yok diyorlar telefonda hepsini kendimiz yüklememiz gerekiyormuş. Bu moralimi bozdu böyle olacaksa G2 mi almalı ne diyorsunuz ?

Bide 2 yıl falan hiç satmayacağım telefonu full kullanacağım bi akıl verin ya

Öyle dediklerine bakma hocam telefonu yavaşlatmaktan başla işe yaramıyor ayrıca bence htc sense dışında bütün arayüzler çirkin çok boyuyorlar gereksiz yere.Zevk meselesi youtubetan software karşılaştırmasına bakın bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leetnock

quote:

Beyler şu incelemeden sonra aklım G2 ye kaydı hiç bişey yok diyorlar telefonda hepsini kendimiz yüklememiz gerekiyormuş. Bu moralimi bozdu böyle olacaksa G2 mi almalı ne diyorsunuz ?

Öyle dediklerine bakma hocam telefonu yavaşlatmaktan başla işe yaramıyor ayrıca bence htc sense dışında bütün arayüzler çirkin çok boyuyorlar gereksiz yere.Zevk meselesi youtubetan software karşılaştırmasına bakın bence

Peki hocam siz G2 kullanıyorsunuz memnun musunuz ?

• quote:

quote:

quote:

Her şeyiyle iyi bir telefon alırsanız pişman olmazsınız ancak ben Lgnin arayüzünü sevmiyorum ayrıca kasa ve görünüş olarak N5 çok daha iyi bir telefon bence.
    Bakmanız gerek batarya,yazılım,kasa onun dışında pek bi fark yok bence

• quote:

quote:

quote:

quote:

Her şeyiyle iyi bir telefon alırsanız pişman olmazsınız ancak ben Lgnin arayüzünü sevmiyorum ayrıca kasa ve görünüş olarak N5 çok daha iyi bir telefon bence.
    Bakmanız gerek batarya,yazılım,kasa onun dışında pek bi fark yok bence

Zaten yazılım olarak aynılar denebilir.Batarya olarak G2.Güncelleme olarak N5. İşte aklımı burası karıştırıyor tam olarak benimde ikisininde bi yerden artısı bi yerden eksisi var

• quote:

Sana kisaca doğru yolu göstereyim, eğer androide ilgi duyuyorum rom kernel işleriyle uğraşirim, yazilim her şeyden önce diyorsan N5 al. Eğer yok arkadaş ben anlamam bu abidik gubidik işlerden, ben alir masaya koyar arada sirada da angry birds oynarim diyorsan G2 al. Kararin en kolay yolu bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 24 Aralık 2013; 20:01:40 >
  • Uyurgezzer kullanıcısına yanıt
    Note 3 al, 3 sene bakma arkana. Çok ciddiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutkop

Note 3 al, 3 sene bakma arkana. Çok ciddiyim.

Onu alamam o kadar param yok
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Rom ve kernel işleriyle uğraşmak isterim ama vakit bulur muyum bilmiyorum. Ama ttelefonu kurcalamayı her şeyini öğrenmeyi isterim. Öyle telefonu alıyım facebooka bakıyım sonra çıkıyım yapmam. Oyun oynarım işte nette gezerim film falan izlerim. Uzun zaman idare etsin bide yeter. Uzun süre dediğim 2-3 yıl kadar
  • quote:

Rom ve kernel işleriyle uğraşmak isterim ama vakit bulur muyum bilmiyorum. Ama ttelefonu kurcalamayı her şeyini öğrenmeyi isterim. Öyle telefonu alıyım facebooka bakıyım sonra çıkıyım yapmam. Oyun oynarım işte nette gezerim film falan izlerim. Uzun zaman idare etsin bide yeter. Uzun süre dediğim 2-3 yıl kadar

Ozaman nexus 5 sana daha uygun. Çünkü G2 nin ne kadar destek alacağı meçhul, nexus 5 in en az 18 ay destek alacağı garanti. Rom kernel işlerinde nexus5 te yapabileceğinin ancak %5 ini G2 de yapabilirsin. Ayrıca oyun oynarım demişsin, nexus daha optimize olduğu ve driverının hızlı güncellenmesinden dolayı her zaman diğer androidlerden daha iyi oyun oynatır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasaya doğru düzgün telefon çıkmıyor. Nexus 5 2300 mah ile hayallerimi suya düşürdü hergün şarja takmakla uğraşmam telefonu. G2 var bir doğru düzgün onda da ıvır zıvır arayüz, güncelleme desteği gibi sorunlar mevcut.. Note 3 büyük+pahalı.. S5'i bekleyeceğim sanırım.. Ama nexus 5 ucuza denk gelirse kesinlikle alırım. Şarj sorununu da powerbank la çözmeye çalışırız artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

Ozaman nexus 5 sana daha uygun. Çünkü G2 nin ne kadar destek alacağı meçhul, nexus 5 in en az 18 ay destek alacağı garanti. Rom kernel işlerinde nexus5 te yapabileceğinin ancak %5 ini G2 de yapabilirsin. Ayrıca oyun oynarım demişsin, nexus daha optimize olduğu ve driverının hızlı güncellenmesinden dolayı her zaman diğer androidlerden daha iyi oyun oynatır

Hocam buraya kadar her şey tamam. Ama batarya sorunu ne olacak şimdi G2 de 3000mah var bunda 2300mah oyun oynamaya falan yetecek mi her gün ? Sadece oyun değil internet müzik whatsapp karşılar mı bataryası ?

• Uyurgezzer kullanıcısına yanıt
    Yetmez LG G2 al. Nexus 5 neredeyse G2'nin yarısı kadar pil ömrü sunuyor. Özellikle web gezintisi ve video izlerken yarısından bile az pil ömrü var.
     ★★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Klübü ★★★

★★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Klübü ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 24 Aralık 2013; 22:53:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Piyasaya doğru düzgün telefon çıkmıyor. Nexus 5 2300 mah ile hayallerimi suya düşürdü hergün şarja takmakla uğraşmam telefonu. G2 var bir doğru düzgün onda da ıvır zıvır arayüz, güncelleme desteği gibi sorunlar mevcut.. Note 3 büyük+pahalı.. S5'i bekleyeceğim sanırım.. Ama nexus 5 ucuza denk gelirse kesinlikle alırım. Şarj sorununu da powerbank la çözmeye çalışırız artık.

Bence nexus 5 in bataryası sıkıntı yaratmayacak, G2 ile arasında 700mah batarya var, eğer N5 1 gün gidecekse G2 1,5 günden az gidecek ve sizi yarı yolda bırakacak, yine hergün takmak zorunda kalacaksınız, bu yönden düşününce zaten her ikisinide her akşam şarja takmak zorundasınız, ayrıca S3 ün optimizasyonlarla nerelere geldiğini biliyoruz, ortalama 4 saat olan ekran süresini 7 saate kadar çıkarttık, bunu N5 le yapmakta mümkün olacak 7 saat olmasa bile en az 5 saat yapılabilir(üst mesajdaki değerler uçak modunda ve sadece o işlem uygulanarak alınan değerler)
    Şuan arkadaşında belirttiği gibi G2 N5 in 2 katı kadar batarya performansı veriyor, bunun sebebi kernel farkı ve ayarları, işte bu konular bilindiği zaman emin olun 3000mah mış 2300mah mış çokta önemli olmayacak onu bilin. Biz şuan nasıl S3 ün işlemcisi 1,4 olduğu halde 0,8 ile aynı stabiliteyi sağlayabiliyorsak ve gerekli voltajlarla ısınmayıda önlüyorsak(ısınma fazla enerji demek ve gereksiz güç sarfiyatı demek) N5 tede bunları yapmak mümkün. O yüzden bu işlerle haşır neşir olmayan yada olmayacak kişilere nexus 5 önermiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 24 Aralık 2013; 23:02:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Piyasaya doğru düzgün telefon çıkmıyor. Nexus 5 2300 mah ile hayallerimi suya düşürdü hergün şarja takmakla uğraşmam telefonu. G2 var bir doğru düzgün onda da ıvır zıvır arayüz, güncelleme desteği gibi sorunlar mevcut.. Note 3 büyük+pahalı.. S5'i bekleyeceğim sanırım.. Ama nexus 5 ucuza denk gelirse kesinlikle alırım. Şarj sorununu da powerbank la çözmeye çalışırız artık.

Bence nexus 5 in bataryası sıkıntı yaratmayacak, G2 ile arasında 700mah batarya var, eğer N5 1 gün gidecekse G2 1,5 günden az gidecek ve sizi yarı yolda bırakacak, yine hergün takmak zorunda kalacaksınız, bu yönden düşününce zaten her ikisinide her akşam şarja takmak zorundasınız, ayrıca S3 ün optimizasyonlarla nerelere geldiğini biliyoruz, ortalama 4 saat olan ekran süresini 7 saate kadar çıkarttık, bunu N5 le yapmakta mümkün olacak 7 saat olmasa bile en az 5 saat yapılabilir(üst mesajdaki değerler uçak modunda ve sadece o işlem uygulanarak alınan değerler)
    Şuan arkadaşında belirttiği gibi G2 N5 in 2 katı kadar batarya performansı veriyor, bunun sebebi kernel farkı ve ayarları, işte bu konular bilindiği zaman emin olun 3000mah mış 2300mah mış çokta önemli olmayacak onu bilin. Biz şuan nasıl S3 ün işlemcisi 1,4 olduğu halde 0,8 ile aynı stabiliteyi sağlayabiliyorsak ve gerekli voltajlarla ısınmayıda önlüyorsak(ısınma fazla enerji demek ve gereksiz güç sarfiyatı demek) N5 tede bunları yapmak mümkün. O yüzden bu işlerle haşır neşir olmayan yada olmayacak kişilere nexus 5 önermiyorum

Valla hocam işlerle haşır neşir olmak isterim ama bişey bildiğim yok.Yani siz böyle söyleyince çok cahil hissettim kendimi siz anlıyorsanız ve alacaksanız telefonu böyle şeyler yapılıyorsa alırım

• kemalboran kullanıcısına yanıt
    Diğer arkadaşşın dediği gibi olursa N5 alırım hocam. Olmayacak olursa G2 alırım
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    1 aydır kullanıyorum. Ekran 445 ppi :) zaten bunu geçen bir htc one var piyasada o da 460 ppi. Bu arada ppi inç başına düşen piksel sayısıdır. çok keskin ve güzel bir 1080 full hd ekranı var. Google bu sefer ekrandan ödün vermemiş. Kamerası da 4.4.2 güncellemesiyle düzeldi kaldı ki benim gayet hoşuma gidiyor, video kalitesi özellikle çok iyi. Kasa da beklediğimden daha sağlam, samsung'la karıştırmayın daha çok htc one x de kullanılan türde bir malzeme kullanılmış.
  • Cihaz sanki yokmuş gibi hafif... Ağır telefonlara alıştığımız için çok çok hafif duruyor. Bu hafiflik haliyle 'dandik' dediğimiz hissi uyandırıyor ama zaten 1-2 hafta içinde elimiz alışacağı için sıkıntı değil.

En kısa zamanda ROM yüklemeye başlıcam. Çünkü Alışmış olduğum Custom ROM rahatlığı bunda yok. Cihazdan son derece memnunum. Ne bu cihazı aldığım için pişmanım nede başka cihazı almadığım için pişmanım :)
  • cemince C kullanıcısına yanıt
    Peki ya kalınlık nasıl hocam? Nexus 5 gibi oldukça küt görüntü mu veriyor yoksa s4 gibi ince mi gösteriyor kasa kendini? Lg G2'ye kalınlık yüzünden karşıyım arka kapak çok yuvarlatılmış olduğundan G2 bildiğiniz 2011 yılında çıkan telefonların kalınlığında bir görüntü veriyor. Ancak bence telefonda olması gereken en estetik özellik incelik

• Memko35 kullanıcısına yanıt
    İçin rahat olsun gayet ince bir telefon. Ben Beyaz olan modeli aldım. Biliyorsundur beyazın arkası beyaz sadece önü ikisinin de siyah.
    Beyaz olan model ile siyah olanın arasında farklılıklar var yan çerçeve beyaz modelde parlak siyah modelde mat. Daha dün iphone5 kullanan bi arkadaşımla karşılaştırdık, aynı incelikte ikisi de nerdeyse. G2'nin nerdeyse hiç çerçevesi yok, ekranı çok güzel sığdırmışlar kasaya o çok hoşuma gitti.

Bir youtube kanalım var, oradan da en kısa zamanda bir inceleme hatta G2'yle karşılaştırmalı bir incelem hazırlayıp paylaşıcam.

Şahsen çok memnunum cihazdan.
  • yarim saatlik bir oyundan sonra sarji yuzde kac dusuyor?

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.