Şimdi Ara

LG Nexus 4 Turkcellde Önsiparişte 1399 TL!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
3.978
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

Almayın Aldırmayın! Xperia Z´yi bekleyin derim.. Ayrıca Amerika fiyatı aşağıda...

LG Nexus 4 Turkcellde Önsiparişte 1399 TL!!

Play Store'da görünen fiyatlar, vergi ve kargo hariç tutarlardır. Satın alma aşamasında bulunduğunuz eyalete göre vergiyle taşıma bedeli eklenir o fiyatlara.

Ayrıca Türkiye'de %20 vergi uygulanmıyor. Devletimiz sağ olsun, cep telefonlarında ürün bedeline önce %25 ÖTV ekliyor, sonra ÖTV eklenmiş bedel üzerinden %18 KDV hesaplanıyor. Yani iki kez, farklı oranlarda vergi ödüyoruz. Bu ÖTV denilen muhteşem icadı telefonu satın alırken ödediğiniz yetmiyor, bir de her ay konuşma ücretlerine %60'a yakın dolaylı/dolaysız vergi ekleniyor.

• Bu arada eklemekte yarar var; Türkiye'de satılan -neredeyse- her şeye %1, %8 ya da %18 KDV uygulanır. Yani cep telefonlarına uygulanan %25'lik ÖTV, ek vergidir ve bu oran şu anki hükümet döneminde %25'e çıkarılmıştır. Kaldı ki 2013'te KDV oranının da büyük olasılıkla %20 olarak "güncelleneceği" söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monoblaine -- 22 Ocak 2013; 10:59:52 >
  • Bu ürünün bu fiyattan gireceğini bilseydim Hiç P880 4X almazdım herkes şişirdi telefonu yok 2000TL olurmuş yok 1800TL den anca yurtdışı kayıtlı cihaz bulurmuşuz yurtdışı fiyatına göre yine yüksek ama 1.400TL kötünün iyi fiyatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Orijinalden alıntı: pSy!

quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

quote:

Orijinalden alıntı: cnkdgc

LG markası telefonda bana hala guven vermiyor , Her ne kadar yazılım olarak güncelleme yönünden albenisi yüksek olsada işin içinde LG olunca soğuyorum cihazdan .

Lg markası banada güven vermiyor

Pazar günü tv bakmaya gittim 47 LM960 vardı. 3d izledim normal izledim bayada beğendim. 4300 lira civarıydı . Markası LG olduğu için paraya kıyamadım güvenemedim . Samsung aldım .

bu nasil bir mantık ciddi olarak anlayamadım ...

Bozulan lg telefonumu, kg800 ü 1 ay ugrastim hiçbiryere yaptiramadim . Servis agi 0, urunleri dayaniksiz. Simdi attim kenara telefonu bozuk bozuk duruyor. Neymiş şarj soketini bulmak cok zormus fln. Ben 5 senelik nokia telefonu benzer sorundan dolayi goturup 30 dk da yaptirdim. Bugun var yarin ne olacagi belli degil . Ha çöktü, ha çökecek, philipsle beraber zarar ettigi icin tv piyasasindan cekilecek soylentileride ortalikta. Boyle durumda 2 sene sonra garantisi bittiginde birsey olsa paramla bile rezillik cekecegim. Televizyonu satmak istesem 4300 e alip 3 ay sonra 2000 e zor satacagim. Telefonlarina bile guncelleme yapmayan bir firma kalkip televizyonunami guncelleme cikartacak . Bircok sebebi var. Sadece goruntuyle bitmiyor is anlayacagin.

Işte boyle bir mantık .

LG dünyanın ilk 8K televizyonunu çıkarmış, panel konusunda almış başını gitmiş piyasa liderliğinde Samsung la başbaşa. Sen nerden duydun hocam TV den kar etmeyip çekileceğini. Aksine adamlarin para kazandığı yer TV diğer departmalarını kapatıp TV den devam etseler yine kar ederler.

LG nin sıkıntısı yazılım, fakat donanım olarak güzel aletler çıkarıyor. Bu telefondada yazılım tarafı Google a kaldığı için sıkıntı yaratacak bir durum olmadığı okuduğum kadaruyla kamerası biraz hayal kırıklığı diyorlardı.

Telin fiyat 1000 TL olaydı daha iyiydi ya. Acelesi yok nexus 5 i bekleriz artık.

• İyi de bu konunun sıcak fırsatlar forumunda ne işi var?
  • %10 İNDİRİM KUPONU İLE GAYET ALINABİLİR SEVİYEDE BİR TELEFON OLUR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForceBeWithYou -- 22 Ocak 2013; 12:05:14 >
  • Turkcell 1400 den cikariyorsa biz 1200 lira civarinda alabiliriz demektir.Piyasaya yeni f/p ürünü geldi hayirli olsun hepimize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madhane

quote:

Orijinalden alıntı: Chaos123

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

quote:

Orijinalden alıntı: Chaos123

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

32lik olsaydı bari

32lik model daha satışa sunulmadı diye biliyorum.

keşke olsa tam ideal kapasite

Aynen en azından sd kart desteği olsaymış.

Telefon cikali 3 ay oldu biraz daha erken soleseydin tasarim muhendislerune bildirir senin cihazi hafiza karti girisli yaptirirdik

Artık bidahaki sefere

• Alacaklar 11,35 GB ile neler yaparım, içine ne yükleyebilirim diye düşünsünler ondan sonra karar versinler. Bunun içine müzikler, uygulamalar, oyunlar, belgeleriniz, çektiğiniz resimler ve vidyolar, izlemek istediğiniz klip veya vidyolar, okumak istediğiniz kitaplar vs. vs. herşey dahil. Ben cevap vereyim hiçbişey yapamazsınız. Alıp 3-5 uygulama yükleyip sadece alo diyecekseniz de bu kadar pahalı telefona ne gerek var. Bu telefon tıpkı yakıt deposu 10 litre olan ferrari almak gibi. Tam bişey yapacaksınız yer yok. Hangi akla hizmet yaptılar aklım almıyor. Geçen yıl çıkan HTC one x'te de kart yuvası yok ama en azından adamlar kart yok diye 32 gb yapmışlar. Ayrıca radyosu da var. Hiç mp3 atmasanız bile müzik dinleme şansınız var.

Neden 11,35 GB diyenler sadece tahmin. Zira S3'ü karta uygulama taşıtmıyor diye satmıştım ve onda 11,35 gb kalıyordu geriye. Bu kadar donanımla yer olmadan ne yapılacak gerçekten anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 22 Ocak 2013; 16:29:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: monoblaine

quote:

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

Almayın Aldırmayın! Xperia Z´yi bekleyin derim.. Ayrıca Amerika fiyatı aşağıda...

LG Nexus 4 Turkcellde Önsiparişte 1399 TL!!

Play Store'da görünen fiyatlar, vergi ve kargo hariç tutarlardır. Satın alma aşamasında bulunduğunuz eyalete göre vergiyle taşıma bedeli eklenir o fiyatlara.

Ayrıca Türkiye'de %20 vergi uygulanmıyor. Devletimiz sağ olsun, cep telefonlarında ürün bedeline önce %25 ÖTV ekliyor, sonra ÖTV eklenmiş bedel üzerinden %18 KDV hesaplanıyor. Yani iki kez, farklı oranlarda vergi ödüyoruz. Bu ÖTV denilen muhteşem icadı telefonu satın alırken ödediğiniz yetmiyor, bir de her ay konuşma ücretlerine %60'a yakın dolaylı/dolaysız vergi ekleniyor.

amerikada max sales tax %9 dur
    amerika içi kargo da 10$ dan fazla tutmaz toplam 400$ ı bile bulmuyor telefon amerikada

• LG ve Samsung un yeni çıkacaklar dahil hiçbir telefonu 1000 TL ve üzeri etmez ,verilen paralara yazık hele hele Samsung tam facia plastik oyuncak,LG de güncelleme çıkana kadar modası geçiyor telefonun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Alacaklar 11,35 GB ile neler yaparım, içine ne yükleyebilirim diye düşünsünler ondan sonra karar versinler. Bunun içine müzikler, uygulamalar, oyunlar, belgeleriniz, çektiğiniz resimler ve vidyolar, izlemek istediğiniz klip veya vidyolar, okumak istediğiniz kitaplar vs. vs. herşey dahil. Ben cevap vereyim hiçbişey yapamazsınız. Alıp 3-5 uygulama yükleyip sadece alo diyecekseniz de bu kadar pahalı telefona ne gerek var. Bu telefon tıpkı yakıt deposu 10 litre olan ferrari almak gibi. Tam bişey yapacaksınız yer yok. Hangi akla hizmet yaptılar aklım almıyor. Geçen yıl çıkan HTC one x'te de kart yuvası yok ama en azından adamlar kart yok diye 32 gb yapmışlar. Ayrıca radyosu da var. Hiç mp3 atmasanız bile müzik dinleme şansınız var.

Neden 11,35 GB diyenler sadece tahmin. Zira S3'ü karta uygulama taşıtmıyor diye satmıştım ve onda 11,35 gb kalıyordu geriye. Bu kadar donanımla yer olmadan ne yapılacak gerçekten anlamıyorum.

dedikleriniz herkesin kullanım alışkanlığı ve zevkine göre değişir sizin gibi oyun meraklısı için tabiki bu cep telefonu çöp

internet ,mail ,film müzik vs.. kullanana hatta büyük gb li oyun oynaya elinin altında arşivi varsa (bilgisayar herkesin hayatının içinde akıllı telefonlar iş yerlerinde bilgisayarlara takılı şarj edildiğini düşününce) sizin büyük oyunlarıda 3-4 yükler oynar başka yükler oynar hergun değişik takılır bunları yapmakda atla deve değil,zamanda değil.heralde twitterada facebook bi şey paylaşmaktan daha kısa sürer.

akşam serviste film dizi izliyorum 1-2 film 4-5 dizi ertesi gün silip yenilerini atıyorum içinde durmasına gerekte yok
    iş dosyalarım var arşivim dropboxta senkron durumunda problem yok. içinde sevdiğim yaklaşık 1000 küsür şarkı var. he radyo için çok gerek duymuyorum
    şu an kullandığım i777 'de de yok ama akıllı telefonum olduğu için internet paketimde var yani radyom var

Demek istediğim androidde GB lı olan uygulamalar oyunlardır genellikle. akıllı telefonlar oyundan da ibaret değil. Bu arada iphone 'da 16 gb versiyonu var kart yok ama radyo var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: leprechauntr

quote:

Alacaklar 11,35 GB ile neler yaparım, içine ne yükleyebilirim diye düşünsünler ondan sonra karar versinler. Bunun içine müzikler, uygulamalar, oyunlar, belgeleriniz, çektiğiniz resimler ve vidyolar, izlemek istediğiniz klip veya vidyolar, okumak istediğiniz kitaplar vs. vs. herşey dahil. Ben cevap vereyim hiçbişey yapamazsınız. Alıp 3-5 uygulama yükleyip sadece alo diyecekseniz de bu kadar pahalı telefona ne gerek var. Bu telefon tıpkı yakıt deposu 10 litre olan ferrari almak gibi. Tam bişey yapacaksınız yer yok. Hangi akla hizmet yaptılar aklım almıyor. Geçen yıl çıkan HTC one x'te de kart yuvası yok ama en azından adamlar kart yok diye 32 gb yapmışlar. Ayrıca radyosu da var. Hiç mp3 atmasanız bile müzik dinleme şansınız var.

dedikleriniz herkesin kullanım alışkanlığı ve zevkine göre değişir sizin gibi oyun meraklısı için tabiki bu cep telefonu çöp

internet ,mail ,film müzik vs.. kullanana hatta büyük gb li oyun oynaya elinin altında arşivi varsa (bilgisayar herkesin hayatının içinde akıllı telefonlar iş yerlerinde bilgisayarlara takılı şarj edildiğini düşününce) sizin büyük oyunlarıda 3-4 yükler oynar başka yükler oynar hergun değişik takılır bunları yapmakda atla deve değil,zamanda değil.heralde twitterada facebook bi şey paylaşmaktan daha kısa sürer.

akşam serviste film dizi izliyorum 1-2 film 4-5 dizi ertesi gün silip yenilerini atıyorum içinde durmasına gerekte yok
    iş dosyalarım var arşivim dropboxta senkron durumunda problem yok. içinde sevdiğim yaklaşık 1000 küsür şarkı var. he radyo için çok gerek duymuyorum
    şu an kullandığım i777 'de de yok ama akıllı telefonum olduğu için internet paketimde var yani radyom var

Demek istediğim androidde GB lı olan uygulamalar oyunlardır genellikle. akıllı telefonlar oyundan da ibaret değil. Bu arada iphone 'da 16 gb versiyonu var kart yok ama radyo var :)

1000 şarkı zaten 4 GB'a yakın yer tutar. 1-2 film ve 4-5 dizi atsanız en kötü 3 GB diyelim. Resim çektiniz, vidyo çektiniz, bikaç uygulama yüklediniz, hiç mi oyun yüklemeyeksiniz vs. Hiç bişey yapmasanız hafıza anında dolar merak etmeyin. Unutmayın 16 GB olmayacak hafıza size en iyi ihtimalle 12 gb kalacak. Diyorumya GPS yazılımı bile olmuş 650 mb. Şimdi sizin saydıklarınızı pek çok telefon yapabiliyor zaten. Bu kaliteli oyunları oynamayacaksanız niye bu kadar güçlü bir cihaz alasınız ki? S3 gibi ucuzlamış bir rakip var üstelik. 800 liralık bir telefonla da pekala bu saydıklarınız yapılabilir. Bu güçlü donanımın farkını mp3 dinlerken veya film izlerken anlamak mümkün değil. Sadece ekranı için de bu para çok. 800 liralık teelfonlarda olup ta bunda olmaması bana saçma geliyor. Ama iphone kullanıcı kitlesi için uygun bir telefon elbette. Neticede onlar da hiçbişey yapmıyorlar. Yapacak olan da 32lik filan alıyordur. Ben mesela şuan 32 gb ipod touch 5 kullanıyorum ve tüm saydıklarınızı fazlasıyla yapıyorum. Üstelik o saydığınız oyunları da oynuyorum. Yarı aprasına aldım. Üstüne bir de s3 mini filan alsam aynı paraya gelecek. Düşünebiliyor musunuz sahip olunacak özellik ve kombinasyonu. Hem ios hem androidin tüm nimetlerinden faydalanmak aynı para. nexus 4 bu haliyle ancak 900 lira eder. Bu arada iphone'da da radyo yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 23 Ocak 2013; 9:28:44 >

• Google'ın ürettirdiği cihazlar konusunda Samsung'u gördük. Galaxy Nexus'ta ne bir kronik hata ne de ciddi bir arıza ile karşılaşıldı. LG Google karşısında kendisini riske etmeden üretmiştir bu cihazı. Neticede yazılımın sahibi ürettiriyor sana cihazı. Çok dandik ve güvencesiz bir cihaz olmayacağı kanısındayım. Tabi bu dediklerim kayıt dışı, cihazı inceleyince daha net anlaşılabilinir. Fiyat bana uygun geliyor ama arkadaşım amerika'ya gidince bu fiyata 2 tane almak var ama neyse :)
  • quote:

quote:

quote:

1000 şarkı zaten 4 GB'a yakın yer tutar. 1-2 film ve 4-5 dizi atsanız en kötü 3 GB diyelim. Resim çektiniz, vidyo çektiniz, bikaç uygulama yüklediniz, hiç mi oyun yüklemeyeksiniz vs. Hiç bişey yapmasanız hafıza anında dolar merak etmeyin. Unutmayın 16 GB olmayacak hafıza size en iyi ihtimalle 12 gb kalacak. Diyorumya GPS yazılımı bile olmuş 650 mb. Şimdi sizin saydıklarınızı pek çok telefon yapabiliyor zaten. Bu kaliteli oyunları oynamayacaksanız niye bu kadar güçlü bir cihaz alasınız ki? S3 gibi ucuzlamış bir rakip var üstelik. 800 liralık bir telefonla da pekala bu saydıklarınız yapılabilir. Bu güçlü donanımın farkını mp3 dinlerken veya film izlerken anlamak mümkün değil. Sadece ekranı için de bu para çok. 800 liralık teelfonlarda olup ta bunda olmaması bana saçma geliyor. Ama iphone kullanıcı kitlesi için uygun bir telefon elbette. Neticede onlar da hiçbişey yapmıyorlar. Yapacak olan da 32lik filan alıyordur. Ben mesela şuan 32 gb ipod touch 5 kullanıyorum ve tüm saydıklarınızı fazlasıyla yapıyorum. Üstelik o saydığınız oyunları da oynuyorum. Yarı aprasına aldım. Üstüne bir de s3 mini filan alsam aynı paraya gelecek. Düşünebiliyor musunuz sahip olunacak özellik ve kombinasyonu. Hem ios hem androidin tüm nimetlerinden faydalanmak aynı para. nexus 4 bu haliyle ancak 900 lira eder. Bu arada iphone'da da radyo yok.

benim itirazım direkt çöp demeniz insanların tercihi ve ihtiyaçları önemli. şunlar bana mantıksız gelir akıllı telefonu olup internet pkaeitinin olmaması ben şahsen oyunda oynuyorum ama donanım sadece oyun için değil s2 kullanırken galaxy ace kullanan arkadaşın telefonunu bi süre kullanınca attan inip eşeğe binmiş oluyorsun web film oyun herşey ekran kalite büyüklük vs.. bu arada benim kendi görüşüm ben 1400 tl ye bu telefonu almam ki almadım (ama olay hafıza kartı ve radyo olmadığı için değil ne s3 ne nexus 4 nede iphone o fiyatları hakketmiyor)abd den 688 tl ye aldım ay sonu gelince vergisini verip pasoportuma kaydedeceğim maliyet 800 tl olacak :)

• Arkadaşlar LG telefonun üretimini arttırdı ve bundan sonra çok fazla stok problemi yaşanacağını sanmıyorum. Şubatta rahatlıkla her elektronik marketten alınabilecektir cihaz... Kredi kartı kampanyaları vs yakalanarak alınabilir...
  • Arkadaşlar bu telefon kesik simkart mı kullanıyor yoksa normal simkart mı ?
  • quote:

benim itirazım direkt çöp demeniz insanların tercihi ve ihtiyaçları önemli. şunlar bana mantıksız gelir akıllı telefonu olup internet pkaeitinin olmaması ben şahsen oyunda oynuyorum ama donanım sadece oyun için değil s2 kullanırken galaxy ace kullanan arkadaşın telefonunu bi süre kullanınca attan inip eşeğe binmiş oluyorsun web film oyun herşey ekran kalite büyüklük vs.. bu arada benim kendi görüşüm ben 1400 tl ye bu telefonu almam ki almadım (ama olay hafıza kartı ve radyo olmadığı için değil ne s3 ne nexus 4 nede iphone o fiyatları hakketmiyor)abd den 688 tl ye aldım ay sonu gelince vergisini verip pasoportuma kaydedeceğim maliyet 800 tl olacak :)

Ben zaten bu telefonu bir nexus olduğu için bu kadar yerden yere vuruyorum. İnsanları androidten uzuk tatan en büyük neden güncelleme rezaleti. Pek çok işi nexus cihazları iple çekiyor. Ama 1400 liralık böyle bir nexus olmaz. Hele böyle bir ekran, böyle bir işlemci, böyle ram, böyle grafik çipi koyup ta en basit ve ihtiyaç duyulan şeyi koymazsanız insanın sinirleri zıplıyor. 1400 lira ve bir nexus için çöp diyorum. Ama 800 liraya alabiiyorsanız durduğunuz kabahat. 1 seneliğine idareten bile alınır belki. Hatta ipodun yanına da yakışır hani ama bende öyle bir imkan yok. S3'ü satmamdaki en büyük neden butdu. Daha ne olduğunu anlamadan hafıza doldu. Satın aldığım pek çok uygulama ve oyunu hiç kurma şansım bile olmadı. Meğer S3 karta uygulama taşıtmıyormuş. Ben alamdan kimse bana bunu söylemedi. İncelemelerde de bahseden olmamıştı. S2 taşıtıyor ama s3te bu yok. 550 lira zarar la sattım malesef. O kadar donanımı kullanamadıktan sonra ne yapayım öyle telefonu. Zaten 16 gb böyle pahalı ve hafıza akrtı dahi olmayan telefonu alıp sadece alo diyip nete girenlere aklım pek ermiyor ne yalan söyleyim. Şuan nokia c5 var bildiğim en dandik telefonlardan. Kaç senelik bir symbian ve 240x320 gibi ianılmaz kötü ve soluk bir ekranı var. Ama hem radyosu var, hem de şuan içinde 32 GB kart var. Teknoloji şöyle gelişti böyle gelişti diyoruz, yeni çıkan şu işlemci % bilmem kaç performans artışı sağlıyor diyoruz ama inatla hafıza konusunda bir geriye gidiş var. Şuan orta seviyede bile 32 gb stanadart olmalıydı. Hafıza çipleri eskisinden çok daha ucuzlar. Millet 1 TB usb bellek çıkardı. Kızmam bu telefonun üst seviye bir telefon olmasına ve donanımından dolayı pek çok şey vadetmesine rağmen basit bir hafıza sorunu yüzünden bunun engellenmiş olmasınadır. Eminim pek çok kişi hafıza akrtı vardır diye düşünüyordur sonradan şok olamsınlar diye dikkat çekmek istiyorum. Şuan en uygun ve pratik çözüm ipod du benim için. Bu androidteki donanımsal ve yazılımsal sorunlar çözülene kadar da android cihaz almayı düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

bu nexus serisine neden radyo koymazlar anlamıyorum

bir de gsmarena sitesinde browser için Adobe Flash desteği göstermemiş. Flash desteklemiyor mu nexus 4?

yanlış bilmiyorsam hatta Htc wp8x incelmesindede aynı şeyler söylendi.Android 4.0 ve üzeri sürümlerin flash desteği yok.Html5 desteği var.
  • yazılım desteği için alırım bu cihazı fiyat pahalı gelebilir ben güncel androidli cihaz isitiyorum miktarı önemli değil diyenler için güzel bir seçenek.bu ülkeyi amerika ile karşılaştırmasanız güzel olacak.işletim sistemlerinin anavatanı orası.haliyle kendi halkıda bundan yararlanacak imkanı olan oradan alır.yoksa hiç 350$ dan bahsetmeyin..lg yi pek sevdiğim söylenemez. herkes bu ülkede Vegileri biliyor.bu vergi yorumlarıda kabak tadı verdi.Herzaman 2 seçenek vardır.paran varsa alırsın paran yoksa alamazsın.bahane üretmenin gereği yok.benim acelem yok 1000 tl ve altına düşmesini bekleyeceğim.galaxy nexus düşünüyordum ama bu çıkınca düşüncem değişti.nasıl ios için iphone ise android içinde nexus.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.