Şimdi Ara

LG Nexus 4 (E960) 4G (LTE) Özelliğini Aktifleştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
2
Favori
2.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lg Nexus 4'te LG Optimus G'nin baskılı devre kartının aynısı kullanıldığı için 4G Desteği donanımsal olarak bulunmakta.

Google amca telefonu 3g olarak satışa sunmasına karşın 4g aktifleştirme menüsünü kullanıma açık bırakmış.

4G'yi aktif hale getirmek için herhangi bir uygulamaya veya root işlemine gerek yoktur. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

1 - Telefondan *#*#4636#*#* Tuşlayın
    2 - "Telefon Bilgileri"ne dokunun
    3 - Sağ alttaki küçük ok işaretine dokunun
    4 - "LTE / GSM / CDMA Auto (PRL)" seçeneğini seçin.

Yalnız Nexus 4'te kullanılan antenin
    1700/2100 MHZ frekansında 5-10-20 MHZ bantgenişliğinde çalışabildiği deneyimlenmiştir.
    Kanada'da bu frekans ve bantgenişliğinde 4g kullanılmaktaymış. Nisan 2016'da biz de denemeyi yapacağız.

quote:

Orijinalden alıntı: Kirk Lee

Teknik olarak da araştırdım. Sadece Kuzey Amerikada bulunan Bant 4 (1700/2100) ile çalışıyormuş.

Bizde ihalesi yapılan bantlar ve frekansları: 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 9(1800), 19(800), 20(800), 38(2600)

Yine de bir umut modemi flashladım ve manuel aktive ettim ama sonuç alamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kirk Lee -- 2 Nisan 2016; 19:07:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• *#*#4636#*#* tuşlayınca bişey açılmıyor acaba bu ayarın açılması için bişey mi yapmak gerekiyor

• Geliştirici seçeneklerini aktif hale getirin ve tekrar deneyin.
  • Güzel haber, teşekkürler nisanda denemek lazım

• BAZI ÖZEL ROMLARDA'DA GSM SEÇENEKLERİNDE LTE SEÇENEĞİ MEVCUT OLUYOR..HERHANGİ BİR KODLA UĞRAŞMAYA GEREK KALMADAN ..:)ADAMLAR EKLEMİŞLER..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kirk Lee

Lg Nexus 4'te LG Optimus G'nin baskılı devre kartının aynısı kullanıldığı için 4G Desteği donanımsal olarak bulunmakta.

Google amca telefonu 3g olarak satışa sunmasına karşın 4g aktifleştirme menüsünü kullanıma açık bırakmış.

4G'yi aktif hale getirmek için herhangi bir uygulamaya veya root işlemine gerek yoktur. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

1 - Telefondan *#*#4636#*#* Tuşlayın
    2 - "Telefon Bilgileri"ne dokunun
    3 - Sağ alttaki küçük ok işaretine dokunun
    4 - "LTE / GSM / CDMA Auto (PRL)" seçeneğini seçin.

Yalnız Nexus 4'te kullanılan antenin
    1700/2100 MHZ frekansında 5-10-20 MHZ bantgenişliğinde çalışabildiği deneyimlenmiştir.
    Kanada'da bu frekans ve bantgenişliğinde 4g kullanılmaktaymış. Nisan 2016'da biz de denemeyi yapacağız.

Ek olarak hibrit lte modemleride yapmışlar onlarıda yuklemek gerek diye biliyorum hocam xda da konuları mevcut
  • Cm 13 Stock olarak bağlanmıyor. Nexus 4 Lte modem flasher ile flashlayıp tekrar deneyeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kirk Lee -- 1 Nisan 2016; 12:59:40 >
  • 3 operatörü de denedim. Maalesef olmuyor. Anladığım kadarıyla Nexus 4 Türkiye deki 4G frekansları ile uyumlu değil. Modem flaşlamakta işe yaramıyor(denendi) . Boşuna uğraşmayın 3G ye devammm..
  • violancesk V kullanıcısına yanıt
    Teknik olarak da araştırdım. Sadece Kuzey Amerikada bulunan Bant 4 (1700/2100) ile çalışıyormuş.

Bizde ihalesi yapılan bantlar ve frekansları: 1(2100), 3(1800), 7(2600), 8(900), 9(1800), 19(800), 20(800), 38(2600)

Yine de bir umut modemi flashladım ve manuel aktive ettim ama sonuç alamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.