Şimdi Ara

LG nanocell 2019 modeller nasıldır ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
3
Favori
33.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

Hocam kıyaslama yapmayın direk alacağınız ürün.
    LG 55SM9010
    HDMİ 2.1 var
    DOLBY ATMOS var
    Magic kumanda var(TÜRKÇE KOMUT VERME).
    SES 40 WAT.
    A7 AKILLI İŞLEMÇİ var.
    İPS panel her acıdan gerçek renk kalitesi sunar size

Alıntıları Göster
    Bencede kıyaslama yapılmaması lazım. Tercih direk Q70 olmalı.

Daha evel size yazdım yine yazıyorum. Dolby atmos falan diye yazıp durmayın, o tv Dolby atmos ses veremez. Dolby atmos ses almak icin 20 bin TL’ye yakın para harcayıp sistem kurdum. Tavana Hoparlor yerleştirilmedigi sürece Dolby atmos diye birsey yok. Bunun içinde iyi bir avr ve tamamlayıcı çevresel hoparlörler lazım. Hdmi 2.1 olması hicbisey ifade etmiyor. 8k desteği var mi? Yok. 4k 120fps konusu zaten komik ne böyle bir cihaz var bunu calistirabilecek ne böyle çekilmiş bir film var ortada. Daha yeni gemini man çıktı hatırladığım tek 4k 60fps film. Daha 60 yok ortada. Oyun tarafinda rtx2080ti sli bile yapsanız 120fps vermez. Çıkacak konsollar bu yazdığım sli sistemin yarı gücünde. 120fps falan vermesi hiçbir şekilde mümkün degil. Bu teknoloji icin henüz çok erken.

ips panel var cihazda her açıdan renk sunar yazmışsınız ama gece film izleyince kusarsiniz yazmamışsınız onu da ekleyelim. Doğası gereği siyah renk gösterme de yetersiz ips paneller. İnsanlar biraz bilinçli olsa su LG tek bir tane led tv satamaz da insanlar iste bu boş özelliklere kanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 28 Şubat 2020; 21:48:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: simien

55sm8200 de sorun yaşayan oldu mu acaba?
    Hocam inceleme ve direk kullanıcı yorumları var bu sayfayı inceleğin..https://forum.donanimhaber.com/lg-55sm8200-nanocell-detayli-video-inceleme-isik-sizmasi-dimming-led-yerel-karartma-testleri-eklendi--139955479-17#142158249
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Bencede kıyaslama yapılmaması lazım. Tercih direk Q70 olmalı.

Daha evel size yazdım yine yazıyorum. Dolby atmos falan diye yazıp durmayın, o tv Dolby atmos ses veremez. Dolby atmos ses almak icin 20 bin TL’ye yakın para harcayıp sistem kurdum. Tavana Hoparlor yerleştirilmedigi sürece Dolby atmos diye birsey yok. Bunun içinde iyi bir avr ve tamamlayıcı çevresel hoparlörler lazım. Hdmi 2.1 olması hicbisey ifade etmiyor. 8k desteği var mi? Yok. 4k 120fps konusu zaten komik ne böyle bir cihaz var bunu calistirabilecek ne böyle çekilmiş bir film var ortada. Daha yeni gemini man çıktı hatırladığım tek 4k 60fps film. Daha 60 yok ortada. Oyun tarafinda rtx2080ti sli bile yapsanız 120fps vermez. Çıkacak konsollar bu yazdığım sli sistemin yarı gücünde. 120fps falan vermesi hiçbir şekilde mümkün degil. Bu teknoloji icin henüz çok erken.

ips panel var cihazda her açıdan renk sunar yazmışsınız ama gece film izleyince kusarsiniz yazmamışsınız onu da ekleyelim. Doğası gereği siyah renk gösterme de yetersiz ips paneller. İnsanlar biraz bilinçli olsa su LG tek bir tane led tv satamaz da insanlar iste bu boş özelliklere kanıyor.

Alıntıları Göster
    Sky__walker yahu sen bu güne kadar nerelerdeydin

Ben tüm bunları aylardır söylediğim için, bu satıcı ile aynı kafada olanlarca linç edilirlen
    Koskoca forum ahalisinden tek bir tane ses yok..

Bu tescilli satıcıda reklam parası verip Firma yetkilisi oldum diye TV bölümünü babasının çiftliği yaptı, 2.1, Atmos matmos diyerek,
    Kriter gözetmeksizin prim için her önüne gelene Vasat İPS panelli lg markasını öneriyor,
    Forum ahalisinden yine ses yok
    Yahu meğer şu bizim millete böylesi satıcılar müstehakmışta bizim haberimiz yokmuş.

Öte yandan
    Sürekli SM9010 mu Q70R mi diye Konular açıp sorular soruluyor
    Bende, sm9010 9500 tl, Q70R ise 7000 tl. iken
    Neden Genel görüntü babında Vasat ips panelli sm9010'un pestili çıkaracak olan ve 8500 tl gibi bir rakama satılan
    Q80R gibi bir performans abidesini düşünmüyor/almıyorsunuz diyorum
    "Ama SM9010'da hdmı 2.1 var Atmos var" diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 28 Şubat 2020; 23:13:3 >

• Çok teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simien

Çok teşekkür ederim

Rica ederim hocam.
  • Merhaba Bugün @brknil06 aracılığı ile 65sm9010 satıl aldım. Aslında gönlümden geçen LG 65C9 Oled yada Samsung 65q90R QLED Tvlerdi ama bütçemin en fazla ulaşacağı rakam bu idi. 2,3 bin eksta olsa SONY 9505 alırdım 5,6 bin olsa C9 yada q90. Evet İPS panellerin VA panellere göre dezavantajı var kontrast ve siyah nokta zaten İPS panelin bir nebze daha ucuz olmasının nedenide bu. Umarım yanlış tercih yapmamışımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanleanne -- 16 Nisan 2020; 18:14:57 >
  • cihanleanne C kullanıcısına yanıt
    hocam karanlık odada film seyrederken performansı nasıl ? altyazı falan cikinca ekranda aydınlanma oluyor mu? isik sürmesi falan ?
  • odilya O kullanıcısına yanıt
    Ürün henüz elime ulaşmadı. Detayları paylaşırım.
  • gencler ne oldu ? bir filim seyretmedik mi daha ?
    biri karanlık oda performansını söylerse çok sevinirim.
  • skull67 S kullanıcısına yanıt
    ne yaptınız hocam?
  • Merhaba Gençler,
    75um7110 9000 TL'ye Teknosa'dan bekliyorum hala. Aras Kargo ekteki deforme ambalajla getirince teslim almadım. Belki siparişi iptal edeceğim. 75SM8610 'nun fiyatının düşmesini bekleyeceğim. Ne dersiniz: 9000 TL'ye 75UM7110 mu, 11000'e 75um7600 mü, yoksa 16000 TL'lik 75sm8610'un fiyatının düşmesini beklemek mi? Uzman görüşleri acilen bekliyorum. Ekran illaki 75" olmalı. Airplay2 var, LG tercih ediyorum. Saygılar herkese...LG nanocell 2019 modeller nasıldır ?

• 75SM8610PLA kullanan ya fikir sahibi olan var mı?

• 55 sm 8600 kullanan var mı aramızda ve televizyonlarından memnunlar mı?

Artı ve eksilerini belirtirlerse sevinirim.

• Sony xf9005 ve sm9010 arasinda kalan arkadaslara tavsiyemdir. Oled mi alayim alayim yoksa qled mi alayim derken , tum forumlarda oled e en yakin goruntuyu sony xf9005 verir diye soyluyorr bende gittim ilk olarak sony xf9005 aldim. Tv yi kurdum sira geldi oled e yakin tv keyfine, benim sahsi gorusum hic alakasi bile yok, uydu yayinlari cok kotu, android isletim sistemi ayri bi dert.1.5 yil kullandiktan sonra cocuklar oyuncaklari vurunca ekran gitti. Sonra yine basladim oled mi, qled mi diye sil bastan arastirmaya, oled in ev kulanicilrinin ne kadari denk gelir bu ekranda kalici yanmaya bilemem ama o kadar arastirdim sonra gittim lg sm9010 aldim, neyse o da geldi 1 aydir onu kullaniyom, 1 aylik deneyimlerim sonucunda: xf9005 Netflix te film izlerken iyi ama alt yazilari sanki karsidan araba geliyormusta sana selektor yapıyomus gıbı parlıyor, siyah lar iyi. Lg sm9010 genel olarak cok ıyı bır tv uydu yayınlarını sd yayınları bıle hd gıbı gosterıyor işletim sistemi ve sesi cok güzel tek kötü tarafi her kesin kafasına taktıgı gıbı siyahlar insani tatmin etmiyor. Demek ki en iyisi her seyi göze alip oled bi tv almak.

• forumda sony şak şakcilari var, lg ya da samsung alinir sadece. bu kadar paralar sony e verilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sihsalman

Sony xf9005 ve sm9010 arasinda kalan arkadaslara tavsiyemdir. Oled mi alayim alayim yoksa qled mi alayim derken , tum forumlarda oled e en yakin goruntuyu sony xf9005 verir diye soyluyorr bende gittim ilk olarak sony xf9005 aldim. Tv yi kurdum sira geldi oled e yakin tv keyfine, benim sahsi gorusum hic alakasi bile yok, uydu yayinlari cok kotu, android isletim sistemi ayri bi dert.1.5 yil kullandiktan sonra cocuklar oyuncaklari vurunca ekran gitti. Sonra yine basladim oled mi, qled mi diye sil bastan arastirmaya, oled in ev kulanicilrinin ne kadari denk gelir bu ekranda kalici yanmaya bilemem ama o kadar arastirdim sonra gittim lg sm9010 aldim, neyse o da geldi 1 aydir onu kullaniyom, 1 aylik deneyimlerim sonucunda: xf9005 Netflix te film izlerken iyi ama alt yazilari sanki karsidan araba geliyormusta sana selektor yapıyomus gıbı parlıyor, siyah lar iyi. Lg sm9010 genel olarak cok ıyı bır tv uydu yayınlarını sd yayınları bıle hd gıbı gosterıyor işletim sistemi ve sesi cok güzel tek kötü tarafi her kesin kafasına taktıgı gıbı siyahlar insani tatmin etmiyor. Demek ki en iyisi her seyi göze alip oled bi tv almak.
    Hayırlı olsun güle güle kullanın.

• ***YENİ VİDEO***Hazırladığım zaman çizelgesiyle videonun istediğiniz yerine tek tıkla ulaşabileceğiniz 2. uzun dönem kullanım değerlendirmesi yayında arkadaşlar.Umarım almayı düşünen ya da almamayı düşünenlere yardımcı olur,Bu videoda çok emek var özellikle zaman çizelgesi konusunda, buna karşılık sadece beğenip abone olursanız çok memnun olurum :)(6-7 ay kadar önce çektiğim birinci bölümün linkini de aşağıya bırakıyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: rtaskinlar

***YENİ VİDEO***Hazırladığım zaman çizelgesiyle videonun istediğiniz yerine tek tıkla ulaşabileceğiniz 2. uzun dönem kullanım değerlendirmesi yayında arkadaşlar.Umarım almayı düşünen ya da almamayı düşünenlere yardımcı olur,Bu videoda çok emek var özellikle zaman çizelgesi konusunda, buna karşılık sadece beğenip abone olursanız çok memnun olurum :)(6-7 ay kadar önce çektiğim birinci bölümün linkini de aşağıya bırakıyorum)

Hocam emekelerine sağlık başarılı olmuş.

• Arkadaşlar merhaba

Bir takım tavsiyelere ihtiyacım var yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Evimde kullandığım 2007 de aldığım philips bir lcd tv var. Ekran yaşlandı ve köşelerden solmaya başladı. Yeni bir TV alma istiyorum forumdaki yazıların çoğunu okudum. İşin teknik kısmı ile ilgili bilgi sahibi değilim.

Film seyrederim.

Netflix youtube internet kullanmak isterim

Basit oyunlar oynarım.

Spor müsabakaları seyrederim.

İP tv kullanabilirim.

Marka olarak forumdaki yazıları okuyunca kafam karıştı 6000 TL ye kadar fiyatları karşılıyabilirim.

oturduğum oda max 55" için uygun.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.