Şimdi Ara

LG mobil bölümü yine zararda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2017 yılının üçüncü çeyrek dönemi de geride kalırken firmaların mali tabloları merakla beklenmeye başladı. LG resmi duyuru öncesinde üçüncü çeyrek ile ilgili ilk tahminlerini paylaştı.

Ayağa kalkamadı

Firmadan paylaşılan rakamlara göre şirket genelinde çok büyük bir sıçrama yaşanıyor. Ekran ve beyaz eşyaya olan talebin artması ile birlikte firma üçüncü çeyrekte 13 milyar dolar civarında gelir bekliyor. Geçen yıla göre yüzde 15 civarında bir artış var. Faaliyet karı ise 450 milyon dolar civarında gerçekleşecek ve yıl bazında yüzde 82 artış yaşanacak.

Ayrıca Bkz.Yeni Game Ready sürücüsü Middle-earth: Shadow of War için geliyor

LG Mobile ise bir türlü bekleneni veremiyor. Üçüncü çeyrekte bölüm yine zarar yazdırdı. 176 milyon dolarlık faaliyet zararı geçen yılın 117 milyon dolar zararının çok üstüne çıkmış oldu. LG G6 yanında yeni tanıtılan LG Q6 ve Q8 modelleri de düşük satış rakamlarında kaldı. LG V30 ise ancak yılın dördüncü çeyreğinde tablolara yansıyabilecek.

LG’nin genel anlamda faaliyet karı elde ediyor oluşu mobil bölümün zararlarını örtüyor. Eğer mobil bölüm kara geçse firmanın 700 milyon dolara yakın bir faaliyet karı elde edeceği konuşuluyor ki bu da tarihi bir rekor anlamına geliyor. 

Yılın dördüncü çeyreği itibariyle LG V30 satışlarının artması bekleniyor. Yeni amiral gemisi mobil bölüme katkı yapacak ve faaliyet zararının azalmasını sağlayacak. Diğer taraftan panel ve ev aletleri üretiminin artarak devam etmesi bekleniyor. 

• Her halde o zararı kapatmaya çalışmak için sonradan 1500 liraya düşen telefonlarını ilk çıkarttıklarında 3000 e satmaya çalışıyorlar..

• Normal, G2'den sonra duraklama dönemine girdiler. G3-g4-v10 vs. alanların çoğunun ağzı yandı. Yetmedi birde telefonların fiyatları feci düştü insanlar düşünce ya aldı yada bootloop muhabbetine aman lg düşman başına diye kaçtı. G2'den sonra kabaca LG zaten kendi ayağına sıkıyor başka birşey yaptığı yok.

• batsa da kutulsak

• Teknoloji tarihinin en üç kağıtçı firması olabilir Lg mobil birimi.

• Beter olsunlar. Bunca insanın ahı elbet değmiştir. Bootlooptan dolayı para iadesi alıncaya kadar yapmadıkları kalmadı.

• LG nasıldır diye soran herkes sorunludur uzak dur cevabı aldığı için satamadı.1-2 nesil sorunsuz telefon çıkarmadan uzun süreli algıyı yıkamaz.hızlandırmak istiyorsa sıradışı garanti koşulları sunmalı ve bunu da reklamlarda en güvenilir telefon diye milletin gözüne sokmalılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 11 Ekim 2017; 13:36:37 >
  • LG telefon yapmasın başımın üstünde yeri var.

• g2 aldığım zaman sağlam firma diyordum çevreme tavsiye ediyordum ama ilk g2 gibi çok satan cihaza 6.0 vermemekle bir gol attılar sonra g3 aldık arkadaşa garanti bitti 1 ay sonra bootloop oldu çekmecede duruyor v10 aldım üsteki saat kısmında simgeler iz yaptı panelde yanma olmuş onu da sattım daha da almam diye tövbe ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: kumutlu

batsa da kutulsak

o batsa, bu batsa
    ondan sonra telefona 10 bin verirsiniz
  • Sadece 3 model, G3, G4 ve V10 da ki kronik sorunlar yüzünden adı çıktı ve üzerinden atamıyor. Bu konulara ciddi emek harcamalı ki üzerindeki leke çıksın. Sanırım G5, G6 ve V20 de kronik sorun yok. Mesela gelecek olan V30 ciddi ciddi her yönüyle çok güzel bir telefon ama gel gör ki benim gibi 2,5-3 yıl aldığı telefonu kullanan biri tereddüt ediyor bir şey çıkar mı diye. Bol çeşit her zaman tüketicinin yararınadır. O yüzden batsada matsada gitseler falan gibi tabirler bizlere zarar olur sadece.

• Lg yükselişe geçecek gibi gözüküyor v30 şuanki en güçlü android

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • v30 konusunda bir yorum vardı
    Life is Gronik

• Bootloop,ghostscreen facialarından sonra sonuç normal

• katelisini aşırı derecede düşürdü millet g3 g4 g5 de isyan ettirdiler resmen xiaomi mi5 aldım hayattaki şansım misali paneli lg cıktı ve ısındıgı zaman deli gibi ghost screen olusuyor biranönce adam gibi iş yapması lazım bu şekilde sorunlu sorunlu panelleri cihazları sürerlerse batarlar lg g2 halen efsane bir cihazdır ve öyle kalacaktır bana göre kullandıgım en güzel cihazlardan birtanesi

• hala lg g2 ve g6 kullanıyorum ve 140 ekran tvsini. hiç bir sıkıntı yaşamadım. şansmı kalitemi tartışılır. ancak tv den çok memnunum. vebos harika.

• Anakart arızası vermeyen g3 yok gibi bir şey..

• dandik malzemeden üretiyorlar telefonları sonra zarar..

• G2'yi aynı malzemeyle makyajlayıp upgrade etsinler çıktığı günün ertesi alırım.

• V30 a da 5000 tl ister artık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.