Şimdi Ara

LG marka PS serisi tüm PLAZMAlarda problem var (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
9.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

ve mutlu son ...............

08.Nisan.2010 da LG Türkiye paramı iade etti. (3.020 TL)

Güneş Elektronik ten Emin Bey'e ilgi ve alakası için teşekkür ederim.

bu arada 50 inch ekran için HD ready daha güzel gösteriyor. FULL HD almaya hiç gerek yok..

İstanbul Bilişimden 50PQ6000 aldım 1.820 TL ye. şu an memnunum.

aradaki 1.200 TL fark ile de oturma odasına LCD TV alacağım.

konuyu takip eden tüm arkadaşlara selamlar.

saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talvegus -- 15 Nisan 2010; 11:53:30 >
  • walla dostum sendeki sorunlardan sonra 50ps8000'den bayaa soğumuştum 6000 ile 8000 serisinde pekbi fark yok bende SAMSUNG PS50B650 almaya karar verdim onuda piyasan bulmak çok zor bulsamda fayiş fiyat 4000tl ye yakın samsungun PS50B550 serisi var ama oda içime sinmedi...LG 50PS8000 serisini 2300e biyerde buldum gidip gözümle görüp allahın izniyle almayı düşünüyorum inşallah bi problem yaşamam ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: talvegus

merhaba

bu arada 50 inch ekran için HD ready daha güzel gösteriyor. FULL HD almaya hiç gerek yok..

saygılar....

valla ben bu olayı unutmuştum,hatırlarsan ilk başta bazı şeyleri görüşmüştük seninle

ama yine neden LGE aldın onu anlamadım,sanırım fiyatı seni çekti

yinede akıllı işi yapmışsın,artık bu panellere bir dolu para vermek doğrusu ciddi yanlış iş bence!

hayrlı olsun++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: talvegus

merhaba

saygılar....

valla ben bu olayı unutmuştum,hatırlarsan ilk başta bazı şeyleri görüşmüştük seninle

ama yine neden LGE aldın onu anlamadım,sanırım fiyatı seni çekti

yinede akıllı işi yapmışsın,artık bu panellere bir dolu para vermek doğrusu ciddi yanlış iş bence!

hayrlı olsun++

sağolasın.

4-5 ay evde konuk ettik tv yi. aramızda bir bağ oluşmadı değil :)

dizaynı + daha az yansıma yapması + usb den divx oynatması + en önemlisi FİYATI beni cezbetti.

farklı bir marka alıp yeni maceralara atılmak istemedim. power supply ötmesi + buzzing konusunda (bana gelen teşhir televizyonunu saymazsak) LG başarılı.

selamlar.

bu arada İstanbul bilişim den gelen plazma da ekranı cerceveye göre 0,5 cm (bir ucun diğerine göre yüksekliği) eğri oturtmuşlar. 2 uç arası yukseklık farkı var. panel yere paralel değil :)

ama farkedilmiyor. payı varmış düzeltiriz dedile ama ben o işe girmedim ... sence düzelir mi? düzeltilebileceğini bilmek benim için yeterli.. ilerde istersem aç kapa yaparız cihazı. panel kırılabilir . illaha serviste yapılmalı dediler..

• Bu bahsettiğin olay geçenlerde birisinde daha olmuştu,diye hatırlıyorum sanırım o da LGE idi!!

Ancak anlamadığım neden böyle olduğudur,belliki Modülü çerçeveye iyi oturtamamışlar!

Düzeltilir tabiki,ama paneli komple açacaklar ve yineden düzeltip kapatacaklar,teknik olarak çok zor değilsede
    Servislik bir iştir evde biraz zor bie işlem ama yapılabilir yinede+

Kafana takılmıyorsa unut gitsin,takılırsa alsınlar ve düzeltsinler ama İB nin Ankara daki anlaşmalı Servisimi bunu yapacak yoksa panel
    Merkeze gidecek!

+
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Bu bahsettiğin olay geçenlerde birisinde daha olmuştu,diye hatırlıyorum sanırım o da LGE idi!!

Ancak anlamadığım neden böyle olduğudur,belliki Modülü çerçeveye iyi oturtamamışlar!

Düzeltilir tabiki,ama paneli komple açacaklar ve yineden düzeltip kapatacaklar,teknik olarak çok zor değilsede
    Servislik bir iştir evde biraz zor bie işlem ama yapılabilir yinede+

Kafana takılmıyorsa unut gitsin,takılırsa alsınlar ve düzeltsinler ama İB nin Ankara daki anlaşmalı Servisimi bunu yapacak yoksa panel
    Merkeze gidecek!

+

İB İstanbula gönderin biz yapalım dediler. Kırarsak da yenisini yollarız dediler. adamlar bayağı ilgili. arkadaşım da aldı aynısından. onda problem yok.problemler hep bana geliyor :)

odaya LCD alacağım onu da İB den almayı düşünüyorum. adamlar çok ilgililer.. servis başvurusunda bulundum. 3 saat içinde Ankara servisi aradı. 2 saat sonrasına da randevu verdi.

yalnız şunu gördüm. yetkili servisdekiler (gerek LG gerek İB) çok işin içinde olan kişiler değil. günümüzde serviscilik arızalıyı al yenisini gönder falanca modülü değiştir den ibaret. yani bir olayın neden olduğu konusunda çok doyurucu bilgiler alamıyorsunuz.

panelin az gevsetilip düzgün şekilde oturtulup oturtulamayacağını bile net söyleyemediler. hatta bir tum kartlar sokulecek sonra ekran oturtulacak dedi. İB İstanbul Merkez direk paneli oynatıp oturtacağız dedi. bence doğru olanı da bu..

yani eve gelip konuşan elemanlar bir tv yi açıp ya bu nedir nasıl birşey . ha bak şu seilkde bir mekaniği var. şu parça çok ısınıyor. bu ötüyor. vs şeklinde bir bilgi edinmemişler. (herkes böyledir demiyorum. yanlış anlaşılmasın. ancak genelde durum böyle..)

bir servis elemanı gelmişti gençten bir çocuk. bak dedim gölgeler var çizgiler var . daha ekrana bakayım. gözümle bir tesbit yapayım falan yok. hemen

abi bunlar plazma yanığı dedi. dakika bir gol bir. adam ilk yorumunda çuvalladı. daha ne bekleyebilirsiniz ki servisten.

bu şekilde izlemeye devam etmeyi düşünüyorum.

bu arada Western Digital HDTV Media Player aldım. 179 TL 5 taksit Electroworld den. Plazmanın USB sınden oynatında ekrana tam oturmayan filmlerde iz kalma riskini de bertaraf ettim :) mkv oynatmıyordu kendi USB si. ama bu oynatıyor.

bu arada 2.75 metre maksimum 2 metre minimum dan seyredecek şekilde odaya kaç ekran LCD almalıyım. ( en büyük ne alabilirim? uydu ve kablolu yayın var.)

selamlar

• İyi günler dostum

Valla bu yazdıkların bana hiç ilginç yada dikkat çekici gelmedi,ama yazdıkların tam bir traji-komik olaylar durumu

TR de ben öyle "komik" Servis/Satıcı olayları duyuyor-okuyor vede görüyorumki;tam akıllara ziyan

İB yide geç bir kalem,al bunu çal ötekine ne ilgisinden bahsediyorsun sen kardeşim

Ama günün espirisi şu oldu benim için;......İB İstanbul Merkez direk paneli oynatıp oturtacağız dedi. bence doğru olanı da bu.....
    tam bir pratik TÜRK işi

paneli bir sallıyorsun sağa-sola ve şak diye oturuyor
    ++
    Kardeş sen takma bunlara kafanı yoksa içinden çıkamayıp yine canın çok sıkılır!

+++
    NMT alman çok güzel olmuş,hem her bir şeyi açarsın hemde panelden böyle işler beklemezsin+

Selamlar

• merhaba

paneli oturtacaklar derken tabiki vidalarından söküp boşluklarından faydalanarak düzeltecekler demek istemiştim :)

selamlar
  • arkadaşım büyük geçmiş olsun. fazla zarar görmeden kurtulmuşsun . ben 3.5 yıl önce aldığım plazma için verdiğim hukuk mücadelesini yeni kazandım. ama çok uğraştım. benim plazmada da yeşil noktacıklar ve morlanmalar oluşuyordu. seninkinden daha barizdi arızasının teşhisi yani. buna rağmen sevise her gidişinde problemi yok diye geri geldi. değişim istedim yapmadılar. sonunda mahkemelik olduk. nitekim sonunda davayı kazandım ve paramı alma hakkını kazandım. biraz geç oldu ama olsun. buradan benzer problemleri yaşayan arkadaşlara sesleniyorum. hakkınızı sonuna kadar arayın. hukuk tüketicinin yanında. haklıysanız inanın hakkınızı alıyorsunuz. ama bence ilk önce sakın LG den bir ürün almak hatasına düşmeyin. özellikle panel televizyon almayı düşünenler kesinlikle LG den uzak durun. problem çıkarırsa ki büyük ihtimalle çıkarıyor- bizim gibi mağdur olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myanmaz -- 6 Mayıs 2010; 21:27:32 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.