Şimdi Ara

LG LM LA SERİSİ KARŞILAŞTIRMA? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
24.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrihak

quote:

Orijinalden alıntı: beyhan06

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dewr

bi sağlam soruda benden gelsin...

47lm860 v modelimi yoksa 47la660 s modelimi tercih edilmeli ????

Kardesim lm860v daha üst segment bir ürün la660s den 400 Hz daha yüksek yani 800hz tazeleme hızı var fakat güç tüketimi daha fazla onun disinda daha ağır bir ürün ve her iki modelde karasal yayın destekliyor fiyatı biraz daha yüksek bir tv ama arada daglar kadar fark yok o yüzden 860v al derim vatandan 2910 tl ye gecen hafta aldım bimeksete falan fiyat yuksek hediye ceki veriyor ama vatanda halen aynı fiyatsa al derim.

ilginizden dolayı teşekkür ederim, ancak lg lm serisinin hiç birisi digital karasal yayını desteklemiyor diye biliyorum, neyse bu çok önemli değil sanıyorum ayrı bir cihazla bu sorundan kurtulabiliriz, lm 860 kullanıcısı olarak acaba ışık sızmaları rahatsız edecek düzeyde mi, gerçek 200 hertz olması mkv filmlerde etkisini hissettiriyor mu, ayrıca tv yi alırken la serisiyle görüntü kalitesi bakımından mukayese etme şansın oldu mu, dual core olması kanal geçişlerine etkisi var mı, biliyorum çok soru sordum ama çok kararsızım, lg la serilerinin; lm serilerindeki hatalarının giderilmiş veya minumum seviyeye indirilmiş hali olduğunu duyuyorum, tarafsız yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum, inanın bu tavsiyelerinizi dikkate alarak tv alacağım.

20 gb üstünde bluray filmleri sorunsuzca acıyor mkv flimlerde de hic sorun olmadı ayrıca ışık sızması denilen şey cok siyah bir ekranda belli oluyor ben özellikle varmı diye siyah bir resim açıp baktım ozaman belli oluyor ama hic rahatsız etmiyor ışık sızması bence sorun değil hic takılma derim ayrıca karasal yayın var desteklediği bağlantı türleri

Tuner DVB-C Tuner Analog - Dijital Kablolu Yayın, DVB-T Tuner Analog - Dijital Karasal Yayın, DVB-S2 Tuner Dijital- Dahili HD Uydu Alıcılı

47la660 ile görüntü kalitesini cok kıyaslama şansım olmadı açıkça ama illaki 800hz olması avantaj olacaktır bu arada kanal geçişleri la660s de biraz daha hızlı diye biliyorum.

Ben dün gece ve son bir kaç gün saat sabah dörtlere kadar tv incelemelerini araştırdım ve bizzat lg lw5500 smart tv kullanmış biri olarak yine tercihimi kim ne derse desin lg den yana kullanmaya karar verdim, yok kalitesiz malzeme kullanıyormuş, yok çekik gözlüler işin üç kağıdına kaçıyormuş, artık hiç birine itibar etmiyorum, çünkü eski televizyonumdan çok memnundum, bir kaç sitede ismini vermek istemediğim güya tv üstadı diyeyim, tam anlamıyla lg ve samsung düşmanlığı yapıyor, tavsiye ettiği panasoniç plazmaları bir sürü insana aldırmış, ancak kullanıcıların çoğunda kronik problemler var, 5 bin lira 4 lira para vereceğim ve mkv filmleri izlerken bazı sahnelerde takılmalar ve insanların yüzünde mor renkler göreceğim, ben neden plazma tercih etmak istemiştim, hızından ve tepkime süresinin hemen hemen olmayışından, doğal rekleri olmasından, ama yorumunun birinde kendiside kabul etmiş, son yıllarda plasmaların hızlanacağına daha da ağırlaştığını belirtmiş, peki bu kadar insanın kanına girdin ve sayısız kişiye tavsiyede bulunarak aldırdın bu televizyonları, ne olacak şimdi, bir çoğu iade için çırpınıyor, son yıllarda plazmaların ağırlaştığını ve kronik sorunlarını biliyordun da neden tavsiye edip bir çok insana aldırdın bunları diye kendi kendime sorduğumda, aklıma ilk gelen çıkar amaçlı olduğudur, ben tv uzmanı değilim sadece tavsiye edilen tv leri ve bu tv leri alanların akibetlerini araştırıyorum, çünkü bende karar aşamasındayım, kimisi bu kronik sorunları hiç dert etmiyor veya başka çaresi yok, kabullenmiş, yok ledlerde ışık sızması varmış, yok siyah seviyeleri düşükmüş, bir filmi akıcı seyredemedikten sonra içine edeyim ben o tv nin. Eleştiriyede açığım, acaba yanlış mı düşünüyorum arkadaşlar. Neyse yazdıkça sinirleniyorum benim asıl derdim lg la serisi incelemeri, mağzalarda incelediğim kadarı ile la serisinde de lm serisinde de görüntü gayet berrak ve akıcı, götürmüş olduğum mkv ve 3d filmeleri (her tv nin akıcı oynatamadığı) çok başarılı ve akıcı bir şekilde oynatıyor beni hala düşündüren 47lm860 mı 47la660s mi. Herkese saygılarımı sunarım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dewr

bi sağlam soruda benden gelsin...

47lm860 v modelimi yoksa 47la660 s modelimi tercih edilmeli ????

Kardesim lm860v daha üst segment bir ürün la660s den 400 Hz daha yüksek yani 800hz tazeleme hızı var fakat güç tüketimi daha fazla onun disinda daha ağır bir ürün ve her iki modelde karasal yayın destekliyor fiyatı biraz daha yüksek bir tv ama arada daglar kadar fark yok o yüzden 860v al derim vatandan 2910 tl ye gecen hafta aldım bimeksete falan fiyat yuksek hediye ceki veriyor ama vatanda halen aynı fiyatsa al derim.

ilginizden dolayı teşekkür ederim, ancak lg lm serisinin hiç birisi digital karasal yayını desteklemiyor diye biliyorum, neyse bu çok önemli değil sanıyorum ayrı bir cihazla bu sorundan kurtulabiliriz, lm 860 kullanıcısı olarak acaba ışık sızmaları rahatsız edecek düzeyde mi, gerçek 200 hertz olması mkv filmlerde etkisini hissettiriyor mu, ayrıca tv yi alırken la serisiyle görüntü kalitesi bakımından mukayese etme şansın oldu mu, dual core olması kanal geçişlerine etkisi var mı, biliyorum çok soru sordum ama çok kararsızım, lg la serilerinin; lm serilerindeki hatalarının giderilmiş veya minumum seviyeye indirilmiş hali olduğunu duyuyorum, tarafsız yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum, inanın bu tavsiyelerinizi dikkate alarak tv alacağım.

20 gb üstünde bluray filmleri sorunsuzca acıyor mkv flimlerde de hic sorun olmadı ayrıca ışık sızması denilen şey cok siyah bir ekranda belli oluyor ben özellikle varmı diye siyah bir resim açıp baktım ozaman belli oluyor ama hic rahatsız etmiyor ışık sızması bence sorun değil hic takılma derim ayrıca karasal yayın var desteklediği bağlantı türleri

Tuner DVB-C Tuner Analog - Dijital Kablolu Yayın, DVB-T Tuner Analog - Dijital Karasal Yayın, DVB-S2 Tuner Dijital- Dahili HD Uydu Alıcılı

47la660 ile görüntü kalitesini cok kıyaslama şansım olmadı açıkça ama illaki 800hz olması avantaj olacaktır bu arada kanal geçişleri la660s de biraz daha hızlı diye biliyorum.

Ben dün gece ve son bir kaç gün saat sabah dörtlere kadar tv incelemelerini araştırdım ve bizzat lg lw5500 smart tv kullanmış biri olarak yine tercihimi kim ne derse desin lg den yana kullanmaya karar verdim, yok kalitesiz malzeme kullanıyormuş, yok çekik gözlüler işin üç kağıdına kaçıyormuş, artık hiç birine itibar etmiyorum, çünkü eski televizyonumdan çok memnundum, bir kaç sitede ismini vermek istemediğim güya tv üstadı diyeyim, tam anlamıyla lg ve samsung düşmanlığı yapıyor, tavsiye ettiği panasoniç plazmaları bir sürü insana aldırmış, ancak kullanıcıların çoğunda kronik problemler var, 5 bin lira 4 lira para vereceğim ve mkv filmleri izlerken bazı sahnelerde takılmalar ve insanların yüzünde mor renkler göreceğim, ben neden plazma tercih etmak istemiştim, hızından ve tepkime süresinin hemen hemen olmayışından, doğal rekleri olmasından, ama yorumunun birinde kendiside kabul etmiş, son yıllarda plasmaların hızlanacağına daha da ağırlaştığını belirtmiş, peki bu kadar insanın kanına girdin ve sayısız kişiye tavsiyede bulunarak aldırdın bu televizyonları, ne olacak şimdi, bir çoğu iade için çırpınıyor, son yıllarda plazmaların ağırlaştığını ve kronik sorunlarını biliyordun da neden tavsiye edip bir çok insana aldırdın bunları diye kendi kendime sorduğumda, aklıma ilk gelen çıkar amaçlı olduğudur, ben tv uzmanı değilim sadece tavsiye edilen tv leri ve bu tv leri alanların akibetlerini araştırıyorum, çünkü bende karar aşamasındayım, kimisi bu kronik sorunları hiç dert etmiyor veya başka çaresi yok, kabullenmiş, yok ledlerde ışık sızması varmış, yok siyah seviyeleri düşükmüş, bir filmi akıcı seyredemedikten sonra içine edeyim ben o tv nin. Eleştiriyede açığım, acaba yanlış mı düşünüyorum arkadaşlar. Neyse yazdıkça sinirleniyorum benim asıl derdim lg la serisi incelemeri, mağzalarda incelediğim kadarı ile la serisinde de lm serisinde de görüntü gayet berrak ve akıcı, götürmüş olduğum mkv ve 3d filmeleri (her tv nin akıcı oynatamadığı) çok başarılı ve akıcı bir şekilde oynatıyor beni hala düşündüren 47lm860 mı 47la660s mi. Herkese saygılarımı sunarım.

tek kelimeyle söleyım magazada lg satan biriyim la 660 ama dersen la 860 daha gelemdı la serısı göruntu olarak gecen sene lm serısıne oranla daha iyi

• teşekkür ederim hangi mağaza acaba, sormamda bir sakınca var mı? Birde lm860v nin paneli böyle nasıl anlatayım pütür pütür pürüzlü gibi, la nın paneline o yönden bakmayı unutmuşum onun paneli de mi aynı. Aslında mat olmasını tercih ederdim ama mat panel üretmiyor artık.
  • Arkadaşlar;

Teknosaya uğradım dün

LG sorumlusu LA640 ile LA660 arası sadece çerçeve farkı olduğunzu söyledi.
    LA640ta magic kumanda ve dual play gözlüğü yok(dual play işime yaramaz)

Magic kumanda çok kullanışlı mı?
    LA660 normal kumanda yok sadece magic kumanda var.
    Normal kumandalı LA640 alıp bir de kablosuz klavye ve mous mı alsam acaba diyorum

Şimdi iyice kafam karıştı.
    LM760
    LA660
    LA640
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ilker1041

hocam lm serisinin hiçbirinde tr de uygulanacak dvb t2 yok.yeni seride ise olup olmadığı belli değil. lg türkiyenin sitesinde hiçbir açıklama yok. bu özellik olsa mutlaka belirtirlerdi diye düşünüyorum...

Lm serisinde dvbt2 destekliyor 860v -960v de var daha alt modellerdede olması gerek isterseniz burdan bakınhttp://www.testberichte.de/p/lg-electronics-tests/47lm860v-testbericht.html

15 Gün önce Mediamrkt den aldım 47la660s 2700TL 10 taksit. + 150 tl lik hediyeler...

DVB t2 kesin olarak var dsmart sd kanallar çok iyi değil, dahili uydu alıcısında bazen sinyal yok diye uyarı veriyor Arkadaşıma 55LM860 aldık onda da aynı sorun var. (sorunmu bilmiyorum)

Artıları görüntü beklediğimin üstünde diyebilirim... Işık sızması var ama rahatsız da etmiyor. sürekli siyah ekran izlemediğime göre... ATV HD olmayan yayın aşağıdaki gibi... Bence alınabilir ama MediaMrkt Pazarlık yapınca cazip fiyat da cazip oluyor... magic kumanda bence kullanışlı ama diğer kumandayıda versellerdi daha iyi olurdu...

LG LM LA SERİSİ KARŞILAŞTIRMA?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seragbaba -- 7 Mayıs 2013; 10:57:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: musti35

Arkadaşlar;

Teknosaya uğradım dün

LG sorumlusu LA640 ile LA660 arası sadece çerçeve farkı olduğunzu söyledi.
    LA640ta magic kumanda ve dual play gözlüğü yok(dual play işime yaramaz)

Magic kumanda çok kullanışlı mı?
    LA660 normal kumanda yok sadece magic kumanda var.
    Normal kumandalı LA640 alıp bir de kablosuz klavye ve mous mı alsam acaba diyorum

Şimdi iyice kafam karıştı.
    LM760
    LA660
    LA640

Kardesim akıllı bir telefon kullanıyorsan lg uygulamasi var kullanımı kumandaya gore kolaylaştırıyor bilhassa yazı yazmak cok kolay oluyor klavye almadan boyle deneyebiliesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seragbaba

quote:

quote:

hocam lm serisinin hiçbirinde tr de uygulanacak dvb t2 yok.yeni seride ise olup olmadığı belli değil. lg türkiyenin sitesinde hiçbir açıklama yok. bu özellik olsa mutlaka belirtirlerdi diye düşünüyorum...

Lm serisinde dvbt2 destekliyor 860v -960v de var daha alt modellerdede olması gerek isterseniz burdan bakınhttp://www.testberichte.de/p/lg-electronics-tests/47lm860v-testbericht.html

15 Gün önce Mediamrkt den aldım 47la660s 2700TL 10 taksit. + 150 tl lik hediyeler...

DVB t2 kesin olarak var dsmart sd kanallar çok iyi değil, dahili uydu alıcısında bazen sinyal yok diye uyarı veriyor Arkadaşıma 55LM860 aldık onda da aynı sorun var. (sorunmu bilmiyorum)

Artıları görüntü beklediğimin üstünde diyebilirim... Işık sızması var ama rahatsız da etmiyor. sürekli siyah ekran izlemediğime göre... ATV HD olmayan yayın aşağıdaki gibi... Bence alınabilir ama MediaMrkt Pazarlık yapınca cazip fiyat da cazip oluyor... magic kumanda bence kullanışlı ama diğer kumandayıda versellerdi daha iyi olurdu...

Bende sinyalle alakalı hic sorun yok ama sd yayınlar iyi değil gercekten.

• çok parlak izliyorsun sd çok rezil görünüyor ...
  • teşekkür çok açıklayıcı olmuş
  • quote:

dahili uydu alıcısında bazen sinyal yok diye uyarı veriyor Arkadaşıma 55LM860 aldık onda da aynı sorun var. (sorunmu bilmiyorum)

Kardeşime 47la640 aldık,Sinyal yok uyarısı ara sıra çıkıyor,İlginç olan,astra uydusunun kanallarına dönünce sinyal var.Türksat sinyalleri çokmu hassas geliyor tv'ye bilmiyorum.

Benim sorum şu arkadaşlar,Panelin ön kare çerçevesi varya,Orda ekranla,çerçeve arasında milimetreye yakın bir boşluk var,Basınca esneme yapıyor,Işık sizması görmedik,sizde'de bu durum bulunuyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soygar -- 22 Mayıs 2013; 18:43:29 >

• 42 la 860 ile 42 lm 860 arasında kararsız kaldım fiyat farkına baktıgında nerdeyse 1300 civarı fark var
  • Panel IPS panel kullandığı için,panele bastırmak doğru olmasa da bunu yaptığınızdaki hissedilen boşluk normal
  • Arkadaşlar LM serilerinde ekran oldukça mattı. LA serisinde de bu böyle mi?
  • sağol kardeş,Bilgin için
  • Arkadaşlar unutmayın her zaman mat ekran daha iyidir. Çünkü Mat ekranda yansıma parlak ekrana göre çok daha az yansır. Parlak ekran isteniyorsa, ayarlardan Canlı görüntüyü seçerseniz yansımasız ve parlak olarak izlersiniz.
  • quote:

quote:

quote:

Bu televizyonda dvb-t2 kesin olarak var demişsiniz.Bende tv almak için şu anda karar aşamasındayım.Lg destekten canlı sohbette bilgi aldım.La620s ile la 960s arasında dvb-t2 desteğinin olduğunu söyledi.Forumda bir arkadaş yanlış bilgi verdiklerini söyleyince tekrar görüştüm lg destek ile.Bu sefer sadece la960v ve la860v modellerinde olduğu bilgisi verildi.Var mı yok mu anlamış değilim.Acaba siz olduğu konusunda kesin bir bilgiye sahip misiniz?Bu bilgiyi nerden edindiniz?

• sword88 S kullanıcısına yanıt
    lg destek bizden yardım alıyor sanırım
  • 47LM860V satmaya çalıştı bugün spot çarşısında biri 800hz dedi ordan yürüdü aklımı çeldi
    Ama şimdi burayı okudum tekrar 47LA660S kararıma geri döndüm
    Kampanya filan olsa da alsak
  • Arkadaşlar 47lm615s kullanıyorum.pes oynarken topu uzun bir yere attığınızda görüntüde titreme oluyor.benim gibi farklı modellerde de sıkıntı yaşayan bir çok arkadaş vardı.la serisinde bu problem kalkmış mı bilginiz varmı

• Arkadaşlar merhaba,

Bir arkadaşım LG 42LM660s kullanıyor ve online videoların bazılarında 19. dakikada bellek hatası verip kapatıyor. Ayrıca smart tv browser gerçekten kasıyor.

Digiturkplay için browserdan girip test yayını denedik, izlemek mümkün değil sürekli kasılıyor.
    Digiturkplay uygulamasından izlemeyi henüz denemedik.

Fakat şunu belirtmek isterim ki LG kullanıcısı olarak görüntüsünü severim, şu anda da beğenmiş durumdayım.

Bu bilgiler varken ben de şimdi bir tv alayım dedim ve LA660s üzerinde düşüncelerim yoğunlaştı. Tahmin ediyorumki çift çekirdek olmasından dolayı smarttv browser vs daha rahat olacaktır. Görüşleriniz ve tecrübeleriniz varsa duymak isterim.

Diğer bir nokta ise LA860S ile LA660S arasında kalmam.

300tl gibi bir fark var ve aslına bakılırsa la860s işlemcisi daha hızlı ve 800mhz demesi dışında bir fark yok.

Varsa da ben bilgili değilim.

Yorumlarınızı rica ederim, şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zincarla -- 28 Temmuz 2013; 13:56:21 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.