Şimdi Ara

LG LG D.J. X-BOOM SİNEMA SİSTEMİ 25.000W (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
819
Cevap
10
Favori
65.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • N11 den ölçüm cihazı aldım watt metre... en geç salı günü kargolanır diyor geldiğinde video çekeceğim... Ayrıca elimdeki cihaz cm9730 2300Watt lık ürün değil CM9740 2900Wattlık üründür...
    CM9750'de pek bir fark yoktur basslar 725Watt tan 1000Watta çıkmıştır fakat 12" yani 30 CM ye düşmüştür... CM9740'ın sesi daha temiz çift mid olduğu için daha iyi yayılıyor ve daha berrak..
    Neyse Sonucu bende çok merak ediyorum :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuntepir

N11 den ölçüm cihazı aldım watt metre... en geç salı günü kargolanır diyor geldiğinde video çekeceğim... Ayrıca elimdeki cihaz cm9730 2300Watt lık ürün değil CM9740 2900Wattlık üründür...
    CM9750'de pek bir fark yoktur basslar 725Watt tan 1000Watta çıkmıştır fakat 12" yani 30 CM ye düşmüştür... CM9740'ın sesi daha temiz çift mid olduğu için daha iyi yayılıyor ve daha berrak..

Hocam ne oldu senin ölçüm ? 100 W'mı çıktı yoksa ?

Bu arada ben iki tarafa da katılmıyorum. Ne bu cihazın 180 W tüketecek kadar zayıf ne de 3000 W üretecek kadar güçlü olduğunu düşünüyorum.
  • Merhabalar. Ben bugün Samsung'un buna benzer bir sistemini aldım. MX-JS 9000. Sorsanız 3400 W'mı ne yazıyor üstünde. Neyse hiç alıp kullanan kişilerin yorumları yoktu bu tür cihazlar hakkında ben biraz bir şeyler karalayayım.

Öncelikle sistemin fonksiyonları güzel. Öyle ayak üstü müzik dinlemek için tasarlanmış adeta. Işıkları falan tam odaya kapanıp kafa yaşamak için. :) Gelelim ses özelliklerine. Öncelikle cihaz için 22 hz - 20 khz frekans aralığı verilmiş. Fakat ben 40-45 hz altını duyamadım. Aslında aynı odada JBL ES250P ile de aynı sorunu yaşamıştım. Hatta bununla ilgili konuda açmıştım. Farklı bir odada denediğim zaman bunu tekrar yazacağım. Fakat denemeden bile söyleyebilirim ki alt frekanslar zayıf. Subwoofer'dan çok woofer gibi çalışıyor.

Gücü vs ne kadardır bilmiyorum. Arkada tüketim ile ilgilide bir etiket yok. Fakat hiç bunlara takılmadan söyleyebilirim ki çok ciddi bir sesi var cihazın. Öyle böyle değil yani. Eğer adamlar bu sesi 150-200 W ile sağlıyorlarsa ciddi bir verimlilik var. Aslında zaten belkide insanı en son hayal kırıklığına uğratacak yanı basslarıdır. Sırf bunun üzerine yapılmış cihaz çünkü. Tiz ve midler beklediğimden iyi çıktı. Kısık seslerde iyi değiller fakat sesi biraz açtıkça kendilerine geliyorlar. Kısık seslerde boğuk olan ses, sesi açtıkça açılıyor. O yüzden eko ayarlarında bassları epey kısmak gerekiyor. Aslında büyük hacimli bir alanda böyle bir şeye gerek kalmaz. Ben ürünü bir arkadaşım vasıtasıyla epey ucuz fiyata aldım. Etiketinin %30-40 altına. Bu açıdan bakınca da aslında paranın çöp olmadığını düşünüyorum. Çünkü satın alma amacım havalar iyice ısınınca bahçe ya da garaja kurmaktı. Bunun için bilmiyorum belki farklı alternatifler düşünülebilir. Fakat hem hazır bir set oluşu hem bu amaca direk olarak hizmet etmesi hemde fiyatı biraz uyguna gelince aldım.

Bu cihazla kapalı ortamda en fazla 1 şarkı dinlenir yüksek seste. :) Ciddi kafa şişiriyor. Ama kısık seslerde gerekli ayarlar yapılınca hiçte kötü değil. Güzel çalıyor. Tabii ilk heves 1-2 saat yüksek sesle vakit geçirdim karşısında. Daha sonra sıkılıp DAC'ime ve Kulaklığıma geçince müzik dinlemenin aslında ne kadar güzel bir şey olduğunu tekrar hatırladım. :) Tam amatör eğlendirecek bir cihaz. Az biraz kaliteli cihazlarla müzik dinlemiş insanlar mümkün değil katlanamaz kapalı ortamda. Çok mu kötü ? Değil Z5500 gibi multimedya sistemlerden kah tiz kah mid sesler konusunda üstün. Fakat o kadar işte. Fazlası yok.

Bu arada disneyonur kardeş, böyle bir şeyi hala aldın mı almadın mı bilmiyorum fakat bir heves evde dinlerim diye sakın alma. :) 150 m2 odan yoksa pişman olursun. :D

• Gorod kullanıcısına yanıt
    ben bu seti denedim irençti baslar lg cm9750 den kötüydü ses boğuktu tizler yoktu mid sesi hiç yoktu kaç kere denedim hiç beğenmedim ses yüksek değildi kaliteye gelirsek bence gelmeyelim çünkü bukadar rezil bir alet olamaz haa özellikeri hoş ama ses kalitesi lg den alt ve altta baya hemde lg cm8350 9750 ve arx10 bunlar çok çok daha kaliteli ama en kaliteli sese saip olan set lg arx10 du 2300 w gücüyle adeta yıkım aleti şahane tizleri şahane basları şahane detayı beni benden aldı media marktta gittiğimde dinlerim hep müşteriler bile bayıldırlar şahane bir sistem fakat birtane sony gtk xb7 diye bir boombox geldi ou ilk kez denedim hayran kaldım basına tizine midine detayına şahane ötesi cihaz kalite bu dedim zaten sony piyasada en kaliteli cihazları üreten firma hatta çoğu üst markalarla yarışacak kapasitede yani o derece.
  • ben bu seti denedim irençti baslar lg cm9750 den kötüydü ses boğuktu tizler yoktu mid sesi hiç yoktu kaç kere denedim hiç beğenmedim ses yüksek değildi kaliteye gelirsek bence gelmeyelim çünkü bukadar rezil bir alet olamaz haa özellikeri hoş ama ses kalitesi lg den alt ve altta baya hemde lg cm8350 9750 ve arx10 bunlar çok çok daha kaliteli ama en kaliteli sese saip olan set lg arx10 du 2300 w gücüyle adeta yıkım aleti şahane tizleri şahane basları şahane detayı beni benden aldı media marktta gittiğimde dinlerim hep müşteriler bile bayıldırlar şahane bir sistem fakat birtane sony gtk xb7 diye bir boombox geldi ou ilk kez denedim hayran kaldım basına tizine midine detayına şahane ötesi cihaz kalite bu dedim zaten sony piyasada en kaliteli cihazları üreten firma hatta çoğu üst markalarla yarışacak kapasitede yani o derece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disneyonur

ben bu seti denedim irençti baslar lg cm9750 den kötüydü ses boğuktu tizler yoktu mid sesi hiç yoktu kaç kere denedim hiç beğenmedim ses yüksek değildi kaliteye gelirsek bence gelmeyelim çünkü bukadar rezil bir alet olamaz haa özellikeri hoş ama ses kalitesi lg den alt ve altta baya hemde lg cm8350 9750 ve arx10 bunlar çok çok daha kaliteli ama en kaliteli sese saip olan set lg arx10 du 2300 w gücüyle adeta yıkım aleti şahane tizleri şahane basları şahane detayı beni benden aldı media marktta gittiğimde dinlerim hep müşteriler bile bayıldırlar şahane bir sistem fakat birtane sony gtk xb7 diye bir boombox geldi ou ilk kez denedim hayran kaldım basına tizine midine detayına şahane ötesi cihaz kalite bu dedim zaten sony piyasada en kaliteli cihazları üreten firma hatta çoğu üst markalarla yarışacak kapasitede yani o derece.

Kusura bakmayında şu yazdıklarınızdan sonra bu sistemleri denemediğinizi ya da eşit şartlarda denemediğinizi düşündüm. Çünkü işkembeden sallıyorsunuz gibi geldi. Ben hepsini aynı ortamda eşit şartlarda denedim de aldım.

Öncelikle aralarında en iyi mid sesi veren set bu. Bazı seslerinde acayip kayıpları var fakat ortalamaya vurunca aralarında en iyisi. Tizler yoktu diyorsunuz tam tersine aşırı tizleri var, o yüzden çoğu zaman şarkıya göre eko ayarı yapmam gerekiyor. Bu set için tiz yok demek cidden çok komik. Bass konusuna gelirsek aralarında yine en güçlüsü, sadece LG'nin alt frekansları biraz daha dinamikti o kadar. Geri kalan her türlü konuda ezer geçer bu cihaz. Yani bu cihazın sesi yüksek değilse ve güçsüzse bence kulaklarınızı kontrol ettirin. 1 şarkıyı bile son ses dinleyemiyorsunuz karşısında. Bass'ı en kısığa almama rağmen, göğüs kafesime yumruk iniyormuş gibi oluyor. Kulaklarımda aşırı oluşan aşırı basınçtan yüzüm buruşuyor.

He işte tüm olayıda bu setin. Hi-Fi setlerin yanından geçmez. Ama Yüksek sesli elektronik müzik dinlemeyi seven insanlar için mükemmel bir çözüm.

• Yalniz konu cok eglenceliymis:) işsizlikten baştan sona kadar okudum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanlar ikiye ayrılır. disneyonur'u tanıyanlar, tanımayanlar...

Şaka şaka insanlar ikiye ayrılır. Bacaklarının ortasından caaaart diye...

• Gorod kullanıcısına yanıt
    Asıl siz kusura bakmayın da benim kulaklarım yeterince iyi ve lg cm9740 ses yoksunu kalite yoksunh tiz yoksunu ama lg cm 9750 arx10 lg cm83 50 9740 dan bin kat daha iyi. Ve ben ne zaman media markta gitsem deberim lg modellerini ama cm9740 rezalet haa basları diyer lg modellerden yüksek tabi ama ses kötü kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lockheed

İnsanlar ikiye ayrılır. disneyonur'u tanıyanlar, tanımayanlar...

Sırf şu konu hatrına gittim bu tür setlerden aldım bir tane, adam hala bazı şeylere karşı çıkıyor. :D Evimde kullandığım cihazı benden daha iyi biliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gorod

quote:

Sırf şu konu hatrına gittim bu tür setlerden aldım bir tane, adam hala bazı şeylere karşı çıkıyor. :D Evimde kullandığım cihazı benden daha iyi biliyor.

Hocam, mesajlarına bakın denk geldikçe. Mantıklı tek cümle olmayan, çocuksu laflar. Ama iyi güldürüyor, orası ayrı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kuntepir

N11 den ölçüm cihazı aldım watt metre... en geç salı günü kargolanır diyor geldiğinde video çekeceğim... Ayrıca elimdeki cihaz cm9730 2300Watt lık ürün değil CM9740 2900Wattlık üründür...

Hocam ne oldu senin ölçüm ? 100 W'mı çıktı yoksa ?

Bu arada ben iki tarafa da katılmıyorum. Ne bu cihazın 180 W tüketecek kadar zayıf ne de 3000 W üretecek kadar güçlü olduğunu düşünüyorum.

Kaç ay oldu unuttum, Evlendim.. Evimi komple A'dan Z'ye yaptırdım o fotolarda duruyor hatta ses sistemide kutusunda salonun ortasında duruyor..
    Videoları da evi tadilat yaptırmaya başlarken hemen öncesinde çekmiştim.. 1500 Watt mı ne çektiğine videoda şahit olabilirsiniz tam hatırlamıyorum... Ayrıca EQ ayarıda User EQ deydi.
    Buraya video yükleyemiyorum youtube'a yükledim..
    Ayrıca bu ses sistemide aşırı gereksiz bana ceza yedirir ve evde koyacak yerim yok diye satmayı düşünüyordum..
    2000TL ye almıştım Las650 hediyesiyle birlikte. Sadece sistemi vadeli olarak perdeci arkadaş çok ısrar etti diye senetle sattım.. yani şuan bende yok..
    Kendiside parayı ödediği yok artık çare kalmadı Senet'i mahkemeye vericem ister cezaevinde yatsın ister ödesin.. Gerçi üzerine malda yok evinide gördüm pek iç açıcı halde değildi..
    Kendiside başka birine borcu var diye cihazı 800 liraya satmış.. Ahh Ahh iyi niyetime s....... neyse buyrun fotolar ve linktede video..
    ikinci videoda evin bitmeye yakın hali :)
    2 resimdede bitmiş halinden bi foto :)

https://youtu.be/wz0nkmhYYQ0
    https://youtu.be/vp2nq-CHK3E

LG LG D.J. X-BOOM SİNEMA SİSTEMİ 25.000W

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuntepir -- 17 Eylül 2016; 16:58:14 >

• quote:

quote:

Çocuğun üstüne çok varma hocam. Değişik nicklerle gelip konuyu uzatıyor işte

• disneyonur D kullanıcısına yanıt
    sen şaşırmışsın en iyi ses türkiyede şuan CM9740'ta var... yurt dışındada cm9950'de var... CM9750 çıktıda ne oldu ? basslar 30CM ye düştü ? daha mi iyi bass veriyor sanıyorsun veya mid tizleri daha mi iyi sanıyorsun ? ben sistemde user EQ de kullanamıyordum midler aşırı yüksek geliyor ROCK ayarına alıp kökle canavar kalite o zaman geliyor sisteme... ve işin aslı bütün 6 katlı binanın zemin kattan en üst kata bütün dairelerinin zeminleri oynuyor :) inanmazsan 4 kat altımdaki komşuma gelip sorabilirsin :)
  • kuntepir kullanıcısına yanıt
    yanılıyorsun şuan türkiyenin en iyi lg xboom u lg cm9960 4800 w rms senin lg cm9740 ı param parça eder öyle bir gücü varki ev kurda denedim bizzate basları sesi tizi midi baya yüksek ve net bir sesi var basları zaten tüm ev kuru indirecekti aşşaya birde ben de lg xboom aldım şu lg om7560 1000 w rms çok memnunum user ekolayzerdan bass max mid 0 tiz max olarak kullanıyorum ve ses kalitesi çok iyi oluyor bass balts kullanmıyorum sesi boğuyor ama diyer yandan taşıması kolay dj efektli herişey var hatta renkli led ışıklı basa göre yanıp sönüyor karaoke zart zurt ne ararsan var çok memnunum 1 kaç gün oldu alalı medi markttan 800 tl aldım gayette uygun ama gerçekten 1000 w rms veriyormu bilmiyorum bası 20 cm midler 10 ar cm tizler 5 cm ses net temiz baslar güm güm güzel sesi max ladığımda her yeri sallıyor baya iyi normalde ben lg cm9750 alcaktım fakat kalmamıştı bunu beğendim aldım çokta memnunum harika lg kötü marka değil gayet iyi marka ben memnunum kalitesinden
    ve benim lg om7560 da 70 w trafo var ama gerçekten 70 w sa 1000 w rms veriyormu bilmiyorum ama vermesede en fazla 500 600 w gibi bir değer vereceğini düşünüyorum. neyse iyi günler.

• Watt olayları sallamadır.Onu da geçtim bu tür cihazlardan kaliteli ses çıkmaz.Yüksek ses gücü kaliteli ses demek değil.Kaliteli bir ses sisteminde son ses dinlediğinizde bu sizi rahatsız etmezken 20 liraya satılan (dandik demek istemiyorum) radyodan çıkan ses çok rahatsız edebilir.Müzik işi göreceli de değildir iyi sesi herkes bilir.Müzik sistemi işinin piri de japonlardır ama dinledikleri müziği boşverin:).
  • quote:

Orijinalden alıntı: aorhan2

Watt olayları sallamadır.Onu da geçtim bu tür cihazlardan kaliteli ses çıkmaz.Yüksek ses gücü kaliteli ses demek değil.Kaliteli bir ses sisteminde son ses dinlediğinizde bu sizi rahatsız etmezken 20 liraya satılan (dandik demek istemiyorum) radyodan çıkan ses çok rahatsız edebilir.Müzik işi göreceli de değildir iyi sesi herkes bilir.Müzik sistemi işinin piri de japonlardır ama dinledikleri müziği boşverin:).

Bırak hocam, anlatamazsın. Çoluk çocuk için yapılmış gürültü aletlerinden çıkan sesi müzik sanıyorlar
  • Ben lg om 7560 1000 w rms sistemden memnunum ses kalitesi gayet iyi net temiz tizleri basları midleri şahane ne gerek var ki milyarlık setlere zengin değilim ama fakirde değilim ama zengin olsaydım eğer asla almazdım milyarlık setler ya lg xboom un en büyüğünü yada sony shake serisinin en büyüğünü ben bu tarz sistem seviyorum kimsede zorla diyer sevmediğim sistemleri aldıramaz yada kollandıramaz çünkü sony shake lg xboom panasonic max samsung giga sound parti ses sisgemlerini daha çok sevyorum daha çok ilgimi çekiyor ve aldığım sistemide tanıdığım herkez beğendi annem kardeşim babam babamın arkadaşları benim arkadaşlarım nerdeyse tüm ailem beğendi yani güzel alet özellikleri güzel led ışıklı dj efektli usb cd bluetooth hatta lg tv ye bağlanabiliyorsun hatta aynı cihazdan 1 tane daha alıp kablosuz bağlanıp sesi ve gücü 2 katına çıkarıyorsun falan filan daha sayamadığım nice özellikler yani ben memnunsaö yada başkası lg xboom lardan memnunsa asla onları başka sistwmleri sevdiremezsiniz zorla güzellik olmaz neyse iyi akşamlar.

• Ben 30 yasina gelince anladim bu sistemlerin çöp olduğunu sende anlarsin elbet artik bedava verseler evime sokmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

Ben 30 yasina gelince anladim bu sistemlerin çöp olduğunu sende anlarsin elbet artik bedava verseler evime sokmam.

Hocam takdir edersiniz ki, anlamak için, sabit fikirli, takıntılı ve herşeyden önemlisi bilgisiz olmamak gerekir.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.