Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

LG LED TV ''LED'' YANMASI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
24
Cevap
1
Favori
12.717
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    285 Mesaj
    bizim evimizde kullandığımız evkurdan almış olduğumuz,3 yıl oldu garantisi bitmiş durumda olan 'LG LB580N" marka smart monitor kullanıyorduk hiçbir sorunu yoktu sadece dsmart bağlıydı ve sorunsuz çalışmaktaydı ta ki düne kadar dün akşam tv yi izlerken bir anda görüntü gitti ses var fakat görüntü yok,açmaya çalıştırdığımızda ekran logosu geliyor 1 saniye içinde görüntü gidiyor,garantisi bittiği için yetkili servisi aradık oradaki adam ekranın içindeki ledlerin yandığını söyledi ve değişim ücretinin 430 tl oldugunu söyledi,size sorum şu neden böyle bir şey oldu bu ledler 3 yıl içerisinde nasıl yanıyor,bunun ucuz yollu bir yolu yokmudur,şuanda 430 tl de veremeyiz zaten ayrıca 430 tl versek yeniden aynı sorun olmayacagı ne malum? sizce bu televizyonun sorunu nedir.
    EDİT:biraz önce yine denedim açmayı aynı şekilde logo geldi 1 saniye içinde gitti 2 dk sonra ekran geldi ama çok karanlık bir şekilde azıcık gözüküyordu,yani dikkatli baktıgınız zaman görebiliyorsunuz ekrandaki logoyu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YellowBlackMan -- 28 Kasım 2017; 12:47:8 >

|
    |

Orijinalden alıntı: RNNN

samsungta değişen parçaya 6 ay garanti veriliyor lg de durum nedir bilmiyorum ama tv büyük değilse 430tl masrafa değmez

lg de değişen parçanın 1 yıl garantsi oluyor,televizyon büyük 106 ekran

o zaman tv den memnunsanız değişebilir yeni tv almaya kalksanız dandik vesteller bile 2000tl den başlıyor..
    |
    |
    YellowBlackMan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: RNNN

o zaman tv den memnunsanız değişebilir yeni tv almaya kalksanız dandik vesteller bile 2000tl den başlıyor..

evet haklısınız biz bunu aldıgımız zaman 1200 tl idi tabi 3 yılı geçti bu tv yi alalı dolar o zamanlar 2 bile değildi yanlış hatırlamıyorsam o zaman çok ucuzdu şimdi bu model üretilmiyor fakat aynı özellikte aynı boyutta bir lg tv bile 2500 tl den aşşagı yok.
    |
    |
    Benden de bi servis 750 birisi 500tl istedi.
    Led kartlarına elektrik verip hangi şerit bozuldu bulabilsem led şeriti internette 35 tl ye buldum (sizdeki şeritin numarasını atın bakalım dediler birsürü lg şeriti var mağazada) yapacağım ama o alet elimde yok maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhan052 -- 28 Kasım 2017; 20:50:24 >
    |
    |

Cihazların aynı zamanda arıza vermiş olması enteresan geldi açıkcası
    cihazım 55Lb652v ikiside lb serisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhan052 -- 28 Kasım 2017; 20:53:11 >
    |
    |
    |
    |
    İntel Core İ5 6500 Skylake / Msi Z170 Tomahawk / Galax 1050ti 4GB OC/ Kingston Hyperx Fury ddr4 8gb /Sandisk Ultra 2 240 GB/ Logitech X-540 5.1 Creative X-FI EXTREM AUDIO / Cooler Master eXtreme Power 390W
  • Teğmen
    178 Mesaj
    hayırlı kandiller .42la620 televizyonum aldıktan 3,5 yıl sonra yani 19/07/2017 de senin anlattıgın gibi tv izlerken birden görüntü gitti ses var kanal değiştiriyordu. servisi aradım ledler patlamıstır dendi 450 tl masraf.
    Ben ne yaptım peki kendim elektrikçiyim biraz sökme takma işlerini severim tv yi söktüm arızalı ledleri tespit ettim internetten 2 tane serit led takımı aldım kargo dahil 50tl ye hallettim sükür taktım çalıstı canavar gibi hiçbir sorun yok su anda.elin yatkınsa sende yapabilirsin.En zor kısmı paneli kırmadan tv den ayırıp işin bitince yerine takmak gerisi çok kolay.
    tv yi sökmeden önce lg led tv panel led tamiri diye video yuotube dan izledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simka_3 -- 29 Kasım 2017; 20:28:8 >

hocam değişince hepsini değişmek gerekiyor yoksa ekrandaki görüntüde bölgesel olarak farklar oluyor bi kısım biraz daha canlı bi kısım biraz daha sönük oluyor özellikle açık renklerde göz hassassa direk göze çarpıyor
    |
    |
    simka_3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

banada servis aynen senin söylediğini dedi biz komple değiştiriyoruz ledleri ilerde sıkıntı oluyor diye demişti .zaten şerit ledleri internetten alırken sıfırı bulunmuyor satanlar paneli kırılmış tvlerden sökülme ledleri satıyorlar.zaten çıkma led olduğunu da heps i söyledi.
    eski görüntü kalitesi ile şu andaki görüntü kalitesinde inan hiç bir fark yok.gölgelenme filan yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simka_3 -- 29 Kasım 2017; 20:35:0 >
    |
    |
    RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam serviste yaptırın 6 ay yada 1 sene garantisi olsun kafanız rahat olsun kendim söktüm yaptım işi hep risk ne kadar el yatkın olursa olsun işiniz bu değilse bulaşmamak en mantıklısı..
    |
    |

Cihazdaki patlak ledi bulurken hangi alet ile kaç volt elektrik verdiniz acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sökerken cof u yırttım aldık başımıza derdi varmıdır bu cof un tamiri

|
    |

|
    |
    Led tv panel Ledleri, cof, anakart, invertör ve diğer tüm tv yedek parçalar için.

https://www.merterelektronik.com/Elektronik-Malzemeler,LA_193-2.html
    |
    |
    2 gün evvel benimde 32 inç lg lf630v modeli ekran aşırı karardı ledler öldü herhalde

Komple değişim için 2-3 yerden fiyat aldım bazıları 400 dedi bazıları da 350 tl dedi

Sanırım 350 tl diyen birine vereceğim cihazı ama yeni taktığı ledin randımanı iyi mi olur dandik mi takar bilmiyorum

hocam biz lg teknik servisine verdik garanti dışı ücretle yapıldı bizimde 480 tl tutmuştu randıman gayet iyi sıfır gibi oldu.
    yani bu parayı ya vereceksiniz ya da çöpe atacaksınız zaten bence 50 tl farkı düşünmeyin hangisi iyi ve orjinal ledlerden takacaksa ona yaptırın.
    |
    |
    BlackLead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
haberler
SEO
seo paketleri
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.