Şimdi Ara

LG LE 5500 LED TV İÇİN WİFİ USB ADAPTOR TAVSİYESİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
3
Favori
141.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba bende 47lx6500 3d tv var tv ye eternet kablosunu takıp sorunsun kullanıyorum.bu formu okuduktan sonra bilgisayarcı arkadaşıma gidio elinde ne kadar wifi adaptör varsa hepsini aldım ve hepsini tek tek denedim olmadı hiçbirini tanımadı.benim merak ettiğim eternet kablosu ile aşağıdaki yapılanı yapamammı illa bu lg nin orjinel wifi adaptörünümü almam lazım arkadaşlar

http://www.youtube.com/watch?v=4fPxbysL3bA&feature=related
  • quote:

Orijinalden alıntı: YTyusuf

Lg adaptörüm geldi ve çakar çakmaz çakan çakmak gibi takar takmaz çalıştı :) ayarlarını yaptım şu an nete sorunsuz bağlanıyor. airties çok uğraştımıştı beni neyseki problem çözüldü.

Nekadara aldığınızı öğrenebilirmiyim ?
  • stokta yok maalesef!
  • slm lar arkadaslar bugun sirkeci dogubank ın karsşısındaki lg bayiinden 42lw5500 peşin 2300, 12 taksit 2450 ye aldım akbank axcess karta ilk odemeyi marta başlatıyor + lg an-wf 100 wifi usb adaptor de 60 tl ye aldım bilginize ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: byi

stokta yok maalesef!

internet stoğunda olmasda mağzaların hemen hepsinde var.
  • Arkadaşlar merhaba ,

47LW5500 tv için bugün teknosadan orjinal LG AN100 adaptörü aldım ve tv ye taktım.
    TV modemi görmesine rağmen birtürlü şifre adımını geçemedim Herdefasında bağlantı başarısız listeye geri dönüyor uyarısını alıyorum.
    Oysaki full sinyal çekiyor ama bağlanmıyor sorun nedir acaba nasıl düzeltebilirim.
    Ekteki dosyada ekran görüntüleri mevcuttur

http://imageshack.us/photo/my-images/4/fotorafp.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/259/2fotoraf.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/215/3fotoraf.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/7/4fotoraf.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/94/5fotoraf.jpg/

• Ben de aşağıdaki siteden orijinal LG dongle'ı 60 TL'ye aldım. Bilgilerinize

http://www.webdensiparis.com/urun/lg-an-wf100-wi-fi-dongle_960351.aspx?CatID=6607
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinansoyu

quote:

Orijinalden alıntı: lefati

quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

Sn. lefati,

Bu deneme sonucunda durum nedir?

quote:

Orijinalden alıntı: lefati

Ben airties modemimle (air 5450) gelen dongle (air 2410) kullanıyorum şimdilik bir sorun yaşamadım tanıdı bağlantı kurdu ve dlna den cep telefonumu gördüm şimdi bilgisayarımı bağlamak için programı kurup deneyeceğim

ilk önce kusura bakmayın ben dalmışım tv seyretmeye Canavar gibi çalışıyor bu süre içinde hiçbir sorun çıkarmadı. bağlantı çok iyi kablosuz bir alt kattan modemi görüyor. Arada birde US Robotics eski modelerden var bazen 54Mbps (universal repeater olarak kullanıyorum onuda) tv dışında başka işler gerek olduğunda onu açıyorum bu sefer onu görüp onun üzerinden aşağıdaki airties a bağlanıyor ve bilgisayardaki nero mediahome sayesinde filmleri seyredebiliyorum Bu süre içinde firmware güncellemesi yaptım, netcast özelliğinde bir sorun yok diğer cihazlar ile de dlna bağlantısı sayesinde iletişim kurabiliyorum ancak 1080p filmler alt kattan dlna ile seyrederken malumdur ki kesilmeler olmakta fakat 720p lerde daha bir sorun yaşamadım.
    Print screen dediğiniz tv deki görüntüler ise bağlantısı ve ekran görüntüsü altta

Arkadaşım bende de lw650s modeli var. airties 2410 aldım senin ve diğer bazı arkadaşların yazdıkları üzerine. ancak usb aygıtı desteklenmiyor uyarısı alıyorum. menüden ulaşamıyorum. kurulum>ağ menüsünde ağ ayarları ve ağ durumu silik yazı görünüyor. giremiyorum. bilgisayarda dongle driveri kurulu. pc de dongle çalışıyor. yani cihaz arızalı değil. nasıl olacak bu anlamadım. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Arkadaşım, bende 55lw570s lg tv var. Orjinal wi-fi alıcısı takmama rahmen kablosuz bağlantı yapamıyorum. Her seferinde ağ geçidi geçersiz hatası veriyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz.

• benim 32lw5500 de çalışan airties 24102a 50tl vericem, var mı satan?
  • Arkadaşlar Airties 2410 Bimex'de şu anda 70.00 TL 'den satılıyor
  • LG 42LW650S için Airties 2410 denedim olmuyor bilginize arkadaşlar.
    Not: 5 ile başlayan son versiyonu yüklü durumda (LAN kablosu ile bağlayınca güncelleme yaptı 2 kez fakat güncelleme önceside tanımamıştı)
  • LG 42LW650S için LG AN-WF100 adaptörü dün akşam Ankara Teknosa'dan (Keçiören FTZ'den aldım sadece burada stokta 2 adet gözüküyordu Ankamall'de hiç bi yerde bulamadım) 59 TL'ye aldım.
    Televizyona taktım direkt gördü bağlantı adımlarını geçtim ve TV internete bağlandı bir sorun çıkmadı.
    Firmware güncellemesi yaptım 05.01.10'a yükseldi. Bu akşam da DLNA denemesi yapacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: H0T

birkaç gün önce LG 42LV5500 Full HD LED Tv aldım. Herşeyiyle güzel bir tv fakat aklıma birşey takıldı. Sanırsam tvnin wireless özelliği bir adaptör aracılığı ile sağlanıyormuş. Araştırmalarıma göre LG'nin kendi adaptörü var fakat bu ürünü nerden temin edeceğimi bilemedim ve fiyatı uçuk geldi. Rivayetlere göre Airties 2410 adaptör uyum sağlıyormuş bu televizyona. Uyum sağlamıyor diyenler de var kararsız kaldım. Boşu boşuna adaptör almak istemiyorum evde zaten USRobotics var denedim çalışmadı. Siz hangisini önerirsiniz? Orijinal LG adaptörünü mü almalıyım ( ve nereden? ) yoksa ethernet kablosu ile mi bağlantı kurmalıyım? Yoksa airtiesin şu 2410 modelini mi alıp denemeliyim ? Bilenler yardımcı olursa sevirinim iyi forumlar...

Bence biraz daha beklemek lazım yakında ucuz ve yaygın ürünler çıkar. LG nin adaptörü 100-150 TL arasıymış. TV yi notebooktan kablosuz ekran olarak kullanamıyorsunuz. sadece media bağlantısı oluyor. yani dosya paylaşımı varmış. resim, müzik film vb. bunları kablolu bağlantı yada usb bellek ile de zaten yapabiliyoruz. interneti kullanabiliyormu bilmem.. bendeki modelde internet yok. (LG 32ld550)

• kardeşim ne kadar kafa bulandırmışsınız ya zaten lg wf-100 fiyatı şuanda vatan da 54 tl aldım indirimde 44 de düşüyor o zaman yoktu alamadım. ama çekimi az herhalde fazla ağ görmüyor gibi ben bağlanamadım bi türlü deneyecem bakalım
  • lg an-wf100 bir türlü bağlanmıyordu ağlara çekim yapmıyormuş herhalde 5 metre usb uzatma kablosu aldım usb modemi cam kenarına taşıdım aslanlar gibi çalıştı.çalışması cok basit ağ ayarlarından erişim noktası seceneklerini tıklıcaksınız ordan ağları görünce kendi ağınızı işaretleyeceksiniz sonra şifre soracak kablosuz modem şifresnizi gireceksiniz zaten çekimde proplem yoksa direk bağlanıyor hiçbir ayar veya ip girmeye falan gerek yok.
  • 3000 TL verip lg smart tv alıyosun, ortada usb adaptörü yok, olsada 20 tl lik adaptör 159 tl,
    aralık ayında aldım televizyonu, hala adaptör arıyorum, başka adaptörde takamıyosun,
    Dünya devi şirketler bide bunlar, yerin dibine girsin
  • LG beni utandırdı,
    DÜn çok enteresan birşey oldu, LG servisten beni aradılar, yaklaşık 2,5 ay evvel aldığım lg smart TV nin aldığım tarihte kampanyası olduğunu buna istinaden LG USB dongle'ı bedelsiz olarak adresime teslim etmeye geldiklerini söylediler,
    2,5 aydır parasıyla arayıp ta bulamadığım LG usb wifi dongle', kapıma kadar getirip teslim ettikleri için LG Türkiye firmasına teşekkür ederim.
  • Keşke böye kıyaklıkları bizede yapsalar :D
  • Arkadaslar

Yeni aldığım LG 32LV570S wi-fi dahili yok. USB wi-fi adaptor henuz bulamadım. nerden bulacağım konusunda da yardımcı olan varsa memnun olurum. Vatan dan alan arkadaşlar var ama şu an listelerde yok.

Aşağıdaki gibi bie çözümle bağlanmak istiyorum ama beceremedim.

TV LAN kablo ile internete giriyor ve sorun yok. Fakat şu an kullandığım yer modeme uzak kablo cekmek istemiyorum. wi-fi sebekeye laptop ile bağlansam TV ile laptopu LAN kablo ile bağladığımda TV internete girermi ayarları nasıl yapmam gerekir

Laptopun network ayarları ile cok ugrastım ama yapamadım.
    TV direkt LAN kablo ile modeme bağlayınca IP ve DNS ayarlarını otomatik secince sorunsuz bağlanıyor. Fakat Laptop üzerinden bağlanmak için manuel ayar girin diyor

TV nin sorduğu ayarlar:
    IP Address:?
    Subnet mask:?
    Gateway:?
    DNS Server:?

Simdiden yardımlarınız için teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.