Şimdi Ara

LG LE 5500 LED TV İÇİN WİFİ USB ADAPTOR TAVSİYESİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
3
Favori
141.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xSerkanxw

quote:

Orijinalden alıntı: makaristo

quote:

Bende de 42lw570s var bir türlü 2410 V2 adaptörü televizyona tanıtamadım aceba yazılımdan kaynaklı bir olaymıdır televizyonda
    Yazılım sürümü : 04.00.18 var bundan daha güncel bir yazılımı var ise elinde olan arkadaş varsa paylaşırmı başka bir problem olabilirmi.
    Birde usb adaptörü taktığınızda üzerindeki ledin yanması geremiyormu bendekinde yanmıyor teşekkürler.

LG rus sitesinde 42lw573s ve 42lw575s modelleri için 4.00.35 versiyon verildi. fakat Türkiye versiyonlarına uyarmı bilemem. Dikkat bu firmware yi daha önce yükleyen olmadı sanırım. ilk sen olabilirsin. ama beklemeni tavsiye ederim uyumlu olmayabilir. sadece bilgi vermek istedim. "yükle" demiyorum. bu kişinin sorumluluğundadır.

Dayanamadım Yükledim hocam %99 da kaldı ilerlemiyor :( fişten çıkarmayın yazıyo
    hayırlısı bakalım

varmı bir gelişme? sonucu yazarsan sevinirim

• Hocam Fişi çektim taktım cihaz önce açılmadı sonra takılı olan usb leri çıkardım fişi çektim 5 dakika kadar bekledim
    Güncelleme gerçekleşmiş :) resim koyuyorum

http://imageshack.us/photo/my-images/3/imag0016wk.jpg/
  • quote:

Hocam Fişi çektim taktım cihaz önce açılmadı sonra takılı olan usb leri çıkardım fişi çektim 5 dakika kadar bekledim

tehlikeli bir olay ama sonucu zafer olmuş
    fişi çekmekle çekmemek arasında gidip gelirken ve çekip tv açılmayınca yaşadıklarını (ve soğuk terleri) tahmin edebiliyorum. çok yaşadım bu anları. cihazlara farklı firmware çok yükledim. cesaretinden dolayı seni ktlarım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makaristo -- 16 Ağustos 2011; 1:41:13 >

• quote:

quote:

Hocam Fişi çektim taktım cihaz önce açılmadı sonra takılı olan usb leri çıkardım fişi çektim 5 dakika kadar bekledim

tehlikeli bir olay ama sonucu zafer olmuş
    fişi çekmekle çekmemek arasında gidip gelirken ve çekip tv açılmayınca yaşadıklarını (ve soğuk terleri) tahmin edebiliyorum. çok yaşadım bu anları. cihazlara farklı firmware çok yükledim. cesaretinden dolayı seni ktlarım :)

o soğuk terlerin amacı air 2410 usb adaptörü tanıtmaktı yinede olmadı hocam anlayacağın değmedi uğraşlarıma
    Foruma yazanlar hep yaptık diye yazıyor bende neden olmadı anlamış değilim usb adaptörde ışık bile yanmıyor
    sadece ilk taktığımda tv açıkken USB Aygıtı Desteklenmiyor diyor fişi söküp takıyorum açılıyor gene yok :( bir türlü görmüyor wifi adaptörü

• quote:

o soğuk terlerin amacı air 2410 usb adaptörü tanıtmaktı yinede olmadı hocam anlayacağın değmedi uğraşlarıma
    Foruma yazanlar hep yaptık diye yazıyor bende neden olmadı anlamış değilim usb adaptörde ışık bile yanmıyor
    sadece ilk taktığımda tv açıkken USB Aygıtı Desteklenmiyor diyor fişi söküp takıyorum açılıyor gene yok :( bir türlü görmüyor wifi adaptörü

evet bende tam onu soracaktım. üzüldüm. tanımamasını anlarım da ışık yanmaması olayı benim kafama takıldı. aynı model tv de çalıştırabilenler oldu. ama 42lw570s modelinin de versiyonları var. seninki ZD. gönderdiğin resimden gördüm. sanırım bu model kodu da farklılık yaratabiliyor.
  • quote:

quote:

evet bende tam onu soracaktım. üzüldüm. tanımamasını anlarım da ışık yanmaması olayı benim kafama takıldı. aynı model tv de çalıştırabilenler oldu. ama 42lw570s modelinin de versiyonları var. seninki ZD. gönderdiğin resimden gördüm. sanırım bu model kodu da farklılık yaratabiliyor.

usb adaptörü pc de denedim çalışıyor sorun yok

TV de tanıdığında AĞ sekmesindeki Ağ ayarlarının aktif hale gelmesi lazım değilmi ?
    Birde bu yazılımdan önce bazı hd kanallarda ses problemi vardı onlarıda bir bakayım o sorunun bu yazılımdan sonra çözülüp çözülmediğini buradan paylaşırım
    sanırım bazı arkadaşlarda sorun yaşıyordu.

• quote:

usb adaptörü pc de denedim çalışıyor sorun yok

TV de tanıdığında AĞ sekmesindeki Ağ ayarlarının aktif hale gelmesi lazım değilmi ?
    Birde bu yazılımdan önce bazı hd kanallarda ses problemi vardı onlarıda bir bakayım o sorunun bu yazılımdan sonra çözülüp çözülmediğini buradan paylaşırım
    sanırım bazı arkadaşlarda sorun yaşıyordu.

evet aktif hale gelmesi gerek. bazı arkadaşlar usb aygıtı tanınmadı hatasına rağmen ağ ayarlarını yapıp internete bağlanabildiler. ama sanırım sen o ayarlara hiç giremiyorsun. bahsettiğin kanalları dene bakalım değişme varmı? ayrıca tv yi başka bir yolla mesela ethernet kablosuyla internete bağlama ihtimalin varsa "internet browser" ından youtube da video ıynatmayı dene diyecektim. flash güncellemesi yapmışlarmı öğrenmiş oluruz. ama böyle bir ihtimalin olmadığını düşünüyorum

• maalesef flash desteği halen yok ve halen bende bazı hd kanallarda ses problemi olmaktadır başka kimsede varmı bilemiyorum buradan paylaşırsa sevinirim mesela NAT GEO HD kanalında :(
    ve halen 2410 adaptörü tanıta bilmiş değilim sahura kadar uğraşacağım inşallah olur olmazsa mecburen Lg LW100 modelini almak zorunda kalacağım :(
  • quote:

maalesef flash desteği halen yok ve halen bende bazı hd kanallarda ses problemi olmaktadır başka kimsede varmı bilemiyorum buradan paylaşırsa sevinirim mesela NAT GEO HD kanalında :(
    ve halen 2410 adaptörü tanıta bilmiş değilim sahura kadar uğraşacağım inşallah olur olmazsa mecburen Lg LW100 modelini almak zorunda kalacağım :(

tuhaf bir durum. kolay gelsin ve afiyet olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TARDIS

Bende hem 42LE5500 hemde 47LE5500 var. İkisinde de sorunsuz çalışıyor.

Siz TV'yi nereden aldınız? Ürün paralel ithalat mı?

Ben ist.bilişimden aldım.
    Versiyonu yanlış yazmışım, kabloyla bağlayıp güncelleyince 3.20.12 sürümü yüklenmiş.

42LE5500 için son sürüm nedir?. LG sitesine kayıt yapıp denersem farklı sürüm verir mi denemek lazım...
  • BENİM TV DE 42LW650S AİRTİES 2410 ALDIM V2 BENDE TANITAMADIM TV VERSİYONUM SERVİSİN YÜKLEDİĞİ 36 İLE BİTEN SERİ AİRTİESİ ALMAYI DÜŞÜNENLER BİR KERE DAHA DÜŞÜNÜP ALSINLAR NASIL OLUYORDA 10 KİŞİDEN 5 ŞİNDE ÇALIŞIYOR ŞEYTAN BAĞLI SUÇU ONUN ÜZERİNE ATACAMDA DİYECEM BU ÇALIŞTIRANLAR AİRTİESİN ELAMANLARI
  • Hocam ben lw570s de bir gecemi harcadım olmadı sizinde bildiğiniz gibi en sağlamı illaki orjinal ürün yani servisin tavsiye ettiği lg w100 modeli taktım şak diye oldu :)
  • airties air 2410 v2 detaylı board ve chip görüntüsü: (LG W100 ile aynı chipset e sahip)

• quote:

Orijinalden alıntı: kurban50

BENİM TV DE 42LW650S AİRTİES 2410 ALDIM V2 BENDE TANITAMADIM TV VERSİYONUM SERVİSİN YÜKLEDİĞİ 36 İLE BİTEN SERİ AİRTİESİ ALMAYI DÜŞÜNENLER BİR KERE DAHA DÜŞÜNÜP ALSINLAR NASIL OLUYORDA 10 KİŞİDEN 5 ŞİNDE ÇALIŞIYOR ŞEYTAN BAĞLI SUÇU ONUN ÜZERİNE ATACAMDA DİYECEM BU ÇALIŞTIRANLAR AİRTİESİN ELAMANLARI

Aynen, airties 2410v2 benim tv'de (lw5500) kırk takla attım, her yolu denedim ama maalesef çalışmıyor. burda çalıştıran arkadaşları görüp, duyunca deli oluyorum. Dün adaptörü alıp teknosaya gittim adamlara rica ettim durum böyleyken böyle herkes çalıştırmış ben çalıştıramadım burdaki tv lerde bir deneyelim dedim. adamlar önce razı olmadı ısrarım karşısındanda dayanamayıp denettirdiler lw5500 ve 570s modellerde denedik onlardada çalışmadı. yapacak bir şey yok sanırım? çalıştıramayan gurup olarak şansımıza küsmekten başka?

• hocam bir gece uğraştım bunu yapan varsa illa olacak dedim ama olmadı olmadı olmadı :( bende gittim lg w100 aldım getirdim tv ye taktım şak oldu
    yok kapalıyken tak sonra aç fişini çek falan filan derdi olmadan :) yani tak çalıştır oldu çalıştıran arkadaşlar cihazlarının modelini ve yazılım versiyonunu bir yazarsa
    bence daha faydalı olacak ben 570s de yazılım 4.00.18 ve 4.00.35 yazılımlarıyla denedim olmadı belki güncel yazılımla bunun önüne geçmiş olabilirler diyeceğim kendi
    cihazlarını satmak için yani ama ben eski yazılımlada denedim olmadı teşekkür ederim Saygılar...
  • arkadaşlar bende LG 42LW5500 ve dreambox 800 hd uydu recv.var. İnternet bağlantısını 2 adet airties modem kullanarak ( birbirine imesh ile bağlanarak ) bilgisarımdaki interneti ve paylaşımı açıyorum . tv ve uydu cihazının yanında olan airties modemimin ( 4 port çıkışlı ) aldığı kablosuz interneti bu portlardan biri ile dm800 e biri ilede lg42lw5500 tv ye veriyorum. internet giriyorum ( google vs.sorunsuz açıyor ) ancak indirme lg tarafından kapatılmış . yani internetten herhangi birşey indiremiyorsunuz . ( kendi apps uygulamaları hariç , onları kurabiliyorsunuz sorun yok ) ağdaki yani ( dream 800hd ve bilgisayardaki hd filmleri seyrede biliyorsunuz sorun yok .ancak full hd filmlerde özellikle 3d filmlerde çok takılma oluyor can sıkıcı şekilde . bende kablosuz ağ hızı yetersiz geliyor düşüncesiyle direk ethernet kablosunu tv çektim . ancak full hd filmlerde sorun olmadı ama 3d filmlerde çok takıldı . şimdi çözüm olarak düşündüğüm ancak henüz uygulama fırsatı bulamadım şey şu. tv ye 300mps wireles adaptor , bilgisayarada 300mps wireles adaptor katıp bilgisayardaki adaptoru ap modunda çalıştırıp tvden bilgisayara bağlanmak . bu sayede hiç takılma olacagını düşünmüyorum. uygulayınca sizlere sonuç hakkında bilgi verecegim.

• quote:

hocam bir gece uğraştım bunu yapan varsa illa olacak dedim ama olmadı olmadı olmadı :( bende gittim lg w100 aldım getirdim tv ye taktım şak oldu
    yok kapalıyken tak sonra aç fişini çek falan filan derdi olmadan :) yani tak çalıştır oldu çalıştıran arkadaşlar cihazlarının modelini ve yazılım versiyonunu bir yazarsa
    bence daha faydalı olacak ben 570s de yazılım 4.00.18 ve 4.00.35 yazılımlarıyla denedim olmadı belki güncel yazılımla bunun önüne geçmiş olabilirler diyeceğim kendi
    cihazlarını satmak için yani ama ben eski yazılımlada denedim olmadı teşekkür ederim Saygılar...

Evet maalesef ne yaparsak yapalım çalıştıramayanlarınki çalışmıyor :) bende dün 115 tl'ye sipariş verdim lg adaptörü. bugün, yarın elime ulaşınca sonucu paylaşırım burdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: YTyusuf

quote:

hocam bir gece uğraştım bunu yapan varsa illa olacak dedim ama olmadı olmadı olmadı :( bende gittim lg w100 aldım getirdim tv ye taktım şak oldu

Evet maalesef ne yaparsak yapalım çalıştıramayanlarınki çalışmıyor :) bende dün 115 tl'ye sipariş verdim lg adaptörü. bugün, yarın elime ulaşınca sonucu paylaşırım burdan.

nereden sipariş verdiniz? link yazarmısınız?

• quote:

quote:

quote:

nereden sipariş verdiniz? link yazarmısınız?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birim-an-wf100-lg-wi-fi-dongle-wireless-adaptor-56882849/detay/

• quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-cevre-birim-an-wf100-lg-wi-fi-dongle-wireless-adaptor-56882849/detay/

teşekkürler. ben online alışveriş sitelerinden aldınız sanmıştım. hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.