Şimdi Ara

LG LE 5500 LED TV İÇİN WİFİ USB ADAPTOR TAVSİYESİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
3
Favori
141.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fktanik

Benim 47LW650S televizyonum rahatlıkla tanıdı. İnternete falan da girdim.
    Sadece DLNA 'yı beceremedim wireless ile o kadar.

Hangi adaptörle çalışıyor acaba?
  • quote:

Airties 2410 bende sipariş verdim şimdi. Kargo dahil 46TL
    Mormani.com diye bir biteden aldım. Diğer sitelerde kargo hariç 55TL 'den başlıyor.
    Bilginize.

Tebrik ederim bayağı hesaplı almışsın Teknosa da inidirimli 90 liraydı.ElektroWorldden ben 62 liraya aldım.AIRTIES 2210 çalışır mı çalışmaz mı bilmem ama 2410 sorunsuz takılmasız çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asilx

quote:

airties 2410 ile çalışıyor dostum.

@Alperkon teşekkurler. Her zaman iyice arastırmak lazım ;) Peki sen DLNA kullanabiliyormusun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 2 Ağustos 2011; 10:54:28 >
  • quote:

quote:

quote:

@Alperkon teşekkurler. Her zaman iyice arastırmak lazım ;) Peki sen DLNA kullanabiliyormusun?

Teşekkürler. Bende de 42LW570s var. Sanırım bende de çalışır
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler. Bende de 42LW570s var. Sanırım bende de çalışır

LG 'nin kendi wifi aparatı ile bu Airtiesin modeli Broadcom diye aynı çipi kullandıklarından mutlaka çalışır diyorum. Ayrıca 7 hafta içinde iade etme hakkın da var. Olmazsa iade edersin. Tabi kutuya vs. zarar vermedin.
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: lefati

quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

Sn. lefati,

Bu deneme sonucunda durum nedir?

quote:

Orijinalden alıntı: lefati

Ben airties modemimle (air 5450) gelen dongle (air 2410) kullanıyorum şimdilik bir sorun yaşamadım tanıdı bağlantı kurdu ve dlna den cep telefonumu gördüm şimdi bilgisayarımı bağlamak için programı kurup deneyeceğim

ilk önce kusura bakmayın ben dalmışım tv seyretmeye Canavar gibi çalışıyor bu süre içinde hiçbir sorun çıkarmadı. bağlantı çok iyi kablosuz bir alt kattan modemi görüyor. Arada birde US Robotics eski modelerden var bazen 54Mbps (universal repeater olarak kullanıyorum onuda) tv dışında başka işler gerek olduğunda onu açıyorum bu sefer onu görüp onun üzerinden aşağıdaki airties a bağlanıyor ve bilgisayardaki nero mediahome sayesinde filmleri seyredebiliyorum Bu süre içinde firmware güncellemesi yaptım, netcast özelliğinde bir sorun yok diğer cihazlar ile de dlna bağlantısı sayesinde iletişim kurabiliyorum ancak 1080p filmler alt kattan dlna ile seyrederken malumdur ki kesilmeler olmakta fakat 720p lerde daha bir sorun yaşamadım.
    Print screen dediğiniz tv deki görüntüler ise bağlantısı ve ekran görüntüsü altta
     LG LE 5500 LED TV İÇİN WİFİ USB ADAPTOR TAVSİYESİ
     LG LE 5500 LED TV İÇİN WİFİ USB ADAPTOR TAVSİYESİ

Arkadaşım bende de lw650s modeli var. airties 2410 aldım senin ve diğer bazı arkadaşların yazdıkları üzerine. ancak usb aygıtı desteklenmiyor uyarısı alıyorum. menüden ulaşamıyorum. kurulum>ağ menüsünde ağ ayarları ve ağ durumu silik yazı görünüyor. giremiyorum. bilgisayarda dongle driveri kurulu. pc de dongle çalışıyor. yani cihaz arızalı değil. nasıl olacak bu anlamadım. yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
  • Dostum TV kapalıyken takıp sonra TV 'yi açman lazım.
  • Airties 2410 ile 42LW5500 modeli tam uyumludur. Sadece ilk takıldığındaki "cihaz tanınmadı" mesajını görmezden gelmeniz ve ağ ayarlarına girmeniz yeterlidir.

Ben cihazı dün aldım. Kutudan çıkartır çıkartmaz tv'ye taktım ve çalıştı. Bilgisayarda herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yok. Ama bozuk olup olmadığını anlamak için bilgisayara takabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager1979 -- 6 Ağustos 2011; 9:19:41 >
  • Merhaba,

42LE5500 kullanıyorum. Konuyu bir süredir takip ediyordum. Airties 2310 aldım ancak "usb aygıt tanınmadı" diyor. Ağ ayarlarına girdiğimde de kanuni bildirim dışındaki menüler kapalı.

TV'yi kapatıp taktım ama sonuç değişmedi.

LE5500 ile kullanan arkadaşlar, TV'nin yazılım sürümünü söyleyebilir mi?.

Menü de "müsteri desteği" tuşuna (kırmızı) bastığınızda yazılım güncellemeyi secerseniz sürüm bilgisini gösterir.

Model: 42LE5500-ZA
    yazılım sürümü: 03.05.07
  • arkadaşlar belki yeri değil ama çok madurum bir konuda yardım istiyorum. 47 le 5500 üm var televizyondan çok memnunum fakat bazı mkv filmlerde usb den oynatmaya çalışınca film başlarken tekrar filmlerin olduğu menüye dönüyor ve oynatmıyor ne kadar denesemde aynı şeyi yapıyor. çalıştıracağı filmlerin ön izleme resimlerini ekranda görebiliyorum fakat dediğim gibi olan filmlerde sadece ekranda küçük olarak 5 yazısı var ve filmi oynatmıyor bunu nasıl çözerim acaba.
  • arkadaşlar bu 2410 modelini 42ld 650 de çalıştırabilen varmı
  • birde 42 ld 650 facebook.a giremiyorum nerden girilir bilen varsa lütfen yardımcı olurmu
  • Merhaba. Önceki gün internetten 42LW5500 televizyonumda kullanmak üzere Airties Air 2410 USB adaptör sipariş etmiştim. "LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]" konusundaki yorumlara bakarak gönül rahatlığıyla aldım. Az önce geldi ve kutusundan çıkarır çıkarmaz TV ye taktım ve Tv yi açtım. "USB aygıtı tanınmadı" hatası dahi vermeden kusursuz olarak çalıştı. Modeli Air 2410 (V2). V2 olup olmadığını kutunun arkasındaki barkod etiketinden anlayabiliyorsunuz. Dikkat kutu üzerinde 2 adet barkod etiketi vardır. Model bilgisi barkod etiketi kutuya sonradan yapıştırılan sticker etikette yazıyor. Yardımı dokunan herkese teşekkür ediyorum..

Yaptığım işlemler
    1. Tv yi kapattım ve elektrik prizini çıkardım. Kumandadan açma tuşuna bastım Tv açılır gibi yaptı. Durum ledi 3-4 saniye yandı ve söndü. Bu Şekildde Tv nin içinde kalan elektriği almış oldum :)
    2. Adaptörü takıp TV yi açtım. Sonuç
    Almayı düşünen arkadaşlara TV min ve USB adaptörün bilgilerini veriyorum.

TV__________________________
    MODEL : 42LW5500-ZE
    YAZILIM SÜRÜMÜ : 04.00.18
    SDK SÜRÜMÜ : 01.03

USB WİFİ ADAPTÖR_____________
    MODEL : AIRTIES AIR 2410 (V2)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TARDIS

quote:

Orijinalden alıntı: garfie

Merhaba,

42LE5500 kullanıyorum. Konuyu bir süredir takip ediyordum. Airties 2310 aldım ancak "usb aygıt tanınmadı" diyor. Ağ ayarlarına girdiğimde de kanuni bildirim dışındaki menüler kapalı.

TV'yi kapatıp taktım ama sonuç değişmedi.

LE5500 ile kullanan arkadaşlar, TV'nin yazılım sürümünü söyleyebilir mi?.

Menü de "müsteri desteği" tuşuna (kırmızı) bastığınızda yazılım güncellemeyi secerseniz sürüm bilgisini gösterir.

Model: 42LE5500-ZA
    yazılım sürümü: 03.05.07

Benim yazılım sürümü 3.09.20

Yazılım güncellemesi yapın. Ürünün seri numarasını LG TR sitesinden mutlaka kayıt ettirmenizi öneriyorum. Bunu yapmazsanız güncellemeler konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. (Servis TV'yi aldığımda söylemişti.)

2310 sorunsuz çalışıyor.

Kablo ile bağlayıp güncelleme yaptım. 3.09.20'yi yükledim.
    Ancak sonuç değişmedi.

makaristo'nun önerdiği yöntemi deneyemedim ama. Bunun faydası olur mu bilmiyorum.
  • 42 lw 5500 dm800 ve Sony 5.1 ses sistemi birbirine bağli ne varki airtes 2410 v2 bir türlü çalışmadı. Forumda ki tüm yazılanlar denedim defalarca açıp kapadım usb 1 ve2 değiştirdim nafile. Pcye dongle i kurmanın mantığını anlayamadım ama onu da denedim olmadı.bu durumda ben şanssızim demekten başka yol kalmıyor. Çözüm üretebilecek forumdaslara şimdiden çok teşekkür ederim.
  • 42 lw 5500 dm800 ve Sony 5.1 ses sistemi birbirine bağli ne varki airtes 2410 v2 bir türlü çalışmadı. Forumda ki tüm yazılanlar denedim defalarca açıp kapadım usb 1 ve2 değiştirdim nafile. Pcye dongle i kurmanın mantığını anlayamadım ama onu da denedim olmadı.bu durumda ben şanssızim demekten başka yol kalmıyor. Çözüm üretebilecek forumdaslara şimdiden çok teşekkür ederim.
  • Bende de 42lw570s var bir türlü 2410 V2 adaptörü televizyona tanıtamadım aceba yazılımdan kaynaklı bir olaymıdır televizyonda
    Yazılım sürümü : 04.00.18 var bundan daha güncel bir yazılımı var ise elinde olan arkadaş varsa paylaşırmı başka bir problem olabilirmi.
    Birde usb adaptörü taktığınızda üzerindeki ledin yanması geremiyormu bendekinde yanmıyor teşekkürler.
  • Forumda benle aynı tv ve aynı artış usb WiFi sahibi olup tv sinde aynı güncel yazılımı bulunduran arkadaşlar becerdi de ben neyi eksik yaptım çözemedim. Bir bilen varsa allah aşkına paylaşan nasıl hallettigini. Tv 42lw5500 airties 2410 v2
  • quote:

Orijinalden alıntı: xSerkanxw

Bende de 42lw570s var bir türlü 2410 V2 adaptörü televizyona tanıtamadım aceba yazılımdan kaynaklı bir olaymıdır televizyonda
    Yazılım sürümü : 04.00.18 var bundan daha güncel bir yazılımı var ise elinde olan arkadaş varsa paylaşırmı başka bir problem olabilirmi.
    Birde usb adaptörü taktığınızda üzerindeki ledin yanması geremiyormu bendekinde yanmıyor teşekkürler.

LG rus sitesinde 42lw573s ve 42lw575s modelleri için 4.00.35 versiyon verildi. fakat Türkiye versiyonlarına uyarmı bilemem. Dikkat bu firmware yi daha önce yükleyen olmadı sanırım. ilk sen olabilirsin. ama beklemeni tavsiye ederim uyumlu olmayabilir. sadece bilgi vermek istedim. "yükle" demiyorum. bu kişinin sorumluluğundadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makaristo

quote:

Orijinalden alıntı: xSerkanxw

Bende de 42lw570s var bir türlü 2410 V2 adaptörü televizyona tanıtamadım aceba yazılımdan kaynaklı bir olaymıdır televizyonda

LG rus sitesinde 42lw573s ve 42lw575s modelleri için 4.00.35 versiyon verildi. fakat Türkiye versiyonlarına uyarmı bilemem. Dikkat bu firmware yi daha önce yükleyen olmadı sanırım. ilk sen olabilirsin. ama beklemeni tavsiye ederim uyumlu olmayabilir. sadece bilgi vermek istedim. "yükle" demiyorum. bu kişinin sorumluluğundadır.

Dayanamadım Yükledim hocam %99 da kaldı ilerlemiyor :( fişten çıkarmayın yazıyo
    hayırlısı bakalım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.