Şimdi Ara

LG LAS950M - HS9 Soundbar Kullanıcıları ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
17
Favori
24.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeş en güzeli
    Tüm cihazları hdmi ile tv ye bağla.
    Tv den de optik kablo ile las950m ye sesi aktar.
    Arc meselesinde lg tv lerden usb üzerinden film izlemeye kalktığında aktif olmuyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akemals42

Kardeş en güzeli
    Tüm cihazları hdmi ile tv ye bağla.
    Tv den de optik kablo ile las950m ye sesi aktar.
    Arc meselesinde lg tv lerden usb üzerinden film izlemeye kalktığında aktif olmuyor

Optik bağlantıyı kullanmak istemiyorum malum hdmi üzerinden ses optikten daha kaliteli iletiliyor. Dediğin şekilde bağlı şu anda ve bu şekilde zaten cihazı arc olarak da gördü, TV kumandası ile ses ayarı çalışıyor. Yalnız tuhaf şekilde TV ile birlikte auto-off yapmasına rağmen auto-on yapmıyor. Ama cihazda optik sinyali gördüğünde Otomatik on-of özelliği olduğundan sesi optikten almasam da optik kabloyu da bağladım ve şu anda artık full arc fonksiyonlarını kullanabiliyorum.

Benim esas derdim soundbarı hub olarak kullanmak, böylelikle tivibu ve Apple TVyi direkt soundbara bağlayıp sesi TVden dolaştırmadan direkt cihaza aktarmaktı. TVden dolaşırsa seste kayıp olabileceğinden endişe ettim ama bu endişemin haklı olup olmadığından da emin değilim açıkçası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager1979 -- 25 Mart 2017; 17:11:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• voyager1979 kullanıcısına yanıt
    Seste kayip olacagini dusunmuyorum. Cunki arc baglantisinda tv'nin ek ses ayarlari pasifize oluyor sadece ses tasima tipine mudahale edilebiliyor. Benim baglantida turkcell tv tv'ye bagli, tv ise arc uzerinden las950'nin hdmi out cikisina. Tum fonksiyonlar calisiyor ki tv samsung. Ancak dfix kart takili tv'de. D smarti actigimda arc baglantisi devre disi kaliyor. Kaynak girisinden turkcel'e gecis yapip tekrar dsmarta gectigimdde arc fonksiyonu calisir halde kaliyor. Ta ki turkcell tv kutusu kullanilmadigi icin kendini belli bir saatte kapatana kadar.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Seste kayip olacagini dusunmuyorum. Cunki arc baglantisinda tv'nin ek ses ayarlari pasifize oluyor sadece ses tasima tipine mudahale edilebiliyor. Benim baglantida turkcell tv tv'ye bagli, tv ise arc uzerinden las950'nin hdmi out cikisina. Tum fonksiyonlar calisiyor ki tv samsung. Ancak dfix kart takili tv'de. D smarti actigimda arc baglantisi devre disi kaliyor. Kaynak girisinden turkcel'e gecis yapip tekrar dsmarta gectigimdde arc fonksiyonu calisir halde kaliyor. Ta ki turkcell tv kutusu kullanilmadigi icin kendini belli bir saatte kapatana kadar.

Saygilarimla.

optik kablo 7.1 sesi desteklemiyor ise , cihaz 7.1 tam oalrak cihazdan faydalanamıyoruz optic te ?

AYRICA DOLBY TRUE HD VE DTS HD MA desteklemiyor ise mecburen HDMI kullanıcaz

buradaki tek soru veriler tv den gececeğinden kayıp olur mu

• Aşağıdaki linkte detaylı bilgi verilmiş. TVde ses için Pass-through özelliği varsa TVden soundbara ses kayıpsız ve sorunsuz aktarılabiliyormuş sanırım.

http://www.rtings.com/tv/tests/inputs/5-1-surround-audio-passthrough

Las950m için de tam tersi olan video pass through özelliği zaten bulunuyormuş

http://topsoundbars.net/soundbars/lg-soundbars/lg-las950m

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voyager1979 -- 25 Mart 2017; 18:15:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YARDIMTEKSTİL

quote:

Orijinalden alıntı: intacto34

Fiyat vermemekle hata yapmışım, kusura bakmayın. LAS950 için 1200 tl, H3 lerin tanesi de 175 tl. Hepsini birlikte alana 1400 den vereceğim. İstanbul içi elden vermeyi düşünüyorum.

merhalar , arkadaşa p.m attım ama cevap alamadım dünden beri

PM'ler cevaplandı.
  • LAS950M mi J7501 TK(8+1) Mİ?
    Sevgili arkadaşlar.Tüm yorumlarınızı okudum.Fikir sahibi de oldum.Fakat bu soru daha önce sorulduğu halde tam cevaplama olmamış.Şimdi bende bir soundbar sahibi olmayı düşünen birisi olarak eksi ve artı yönlerini değerlendirirseniz çok sevinirim.
    Bu arada her kulağın bir ses rengi ve her gözün bir görünütü rengi vardır.Otörlerde tamamen bunların dışında, olması gerekeni söyleyip karar verirler.Ama kullanıcı kendi rengini kullanmalıdır.(geçmişte bir fikir ayrılığı olmuş onu düzeltmek adına söylemek istedim.)
    Ben j6001 samsung ve hs9 u dinledim(varsayılan ayarlardaydı. Dolayısıyla tam karşılaştırma olamasada lg çok daha ilerideydi(benim kulağıma göre tabi).Ha zaten karşılaştırılamayacak durumdalar aslında, ama onu bulup dinleyebildim. HW-J7501/TK 8+1 i bu yüzden merak ediyorum.
    Elimde 55h7000 samsung var.Ama illa samsung olması çok önemli değil.ses iyi gelsin yeterli.%60 müzik,%40 film,dizi seyrederiz.sayın eiskent bu konuda yorumlarınızı merak ediyorum.
    Tüm form üyelerimize saygılarımla..

• hakacil H kullanıcısına yanıt
    7501'i bimekste dolasirken uzaktan duydugum sesi takip ederek buldum. Yanina gittigimde; bas hoparloru standin arkasinda tv'de ise ps'nin oyun demosu vardi. Net ve parlak sesi gorunce 2 m uzagindaki koltuga oturdum. Telefondan bt baglantisi ile spotifyi test ettim. Gercekten uzerindeki ayarlar nasildi bilmiyorum ama ben sesini cok begendim.

Las950 ise ozellikle cinema modunda cok basarili bir model. Tabi ben h3 hoparlore de yatirim yaptigim icin ve las 750ye de sahip oldugum icin baska bir markaya gecmem zordu. Tabi bu arada las 950'nin malzeme kalitesi ve kapasitesi cok yuksek hoparlorleri disardan gelen ses kaynaklarindan kendiki gosteriyor. Ancak spotify gibi kendi dsp ayarlarini kullandigimizda tizler bir parca arka planda kaliyor cinema modu haricinde. Cinema modu ise gercekten kaliteli. En son dun netflixten 5.1 ses kaydi olan sherlock Holmes filminin giris sahnesindeki patlamada ses siddeti 12'de olmasina ragmen tam bit etki yaratti.

Bu arada las serisinin icerdigi dac ile cok daha yuksek seslerde samsungdan daha basarili bir performans sergileme ihtimali olabilir onu test edemedim.

Saygilarimla.

• Cevabınız için çok teşekkürler eiskent hocam.Ben 7501 i deneyememiş yazılanları okuyup las950m i test etmiş birisi olarak HS9 almaya karar verdim.Keşke 7501 i de test edebilseydim.Ama izmir de bulamadım malesef.Bu arada Whathifi de hs9, 3 yıldız almış durumda. Şaşırdım doğrusu.Ama daha önce dediğim gibi herkese göre müzik kulak rengi değişir..Herşey için teşekkürler.
  • Merhabalar bir sorum olacak tecrubeleriniz doğrultusunda yardımcı olursanız sevinirim. 600tl 650tl bandinda bütçem var. Samsung k551 model ile lg las855m model arasında kaldim hangi ürünü tercih etmeliyim. Ayrıca birde 850tl ye las950m buldum 3ay kullanilmis yani kararsiz kaldim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onursen3d -- 28 Mart 2017; 17:50:24 >
  • Arkadaşlar, Cihazın Dolby Digital Plus ve DTS HD desteği yokmuş. Çok bildiğim bir konu değil, sizce pratikte büyük bir eksiklik sayılır mı acaba?

• Ses sistemi üzerinden sadece HDMI bağlantısı kullanarak (ekstra optik kablo kullanmadan) ve kablo tak çıkar ile uğraşmadan uydudan görüntüyü, bilgisayardan sesi aynı anda alabilmemiz mümkün müdür?
  • voyager1979 kullanıcısına yanıt
    Bence degil. Eger kulaklar bu kadar detay ici hassas ise zaten aoundbar degil anfi alinmali.

Saygilarimla.

• kaptan.hasan92 K kullanıcısına yanıt
    Hd icin sanirim soundbarin 3 tane hdmi in girisine baglati yapildiktan sonra soundbarin hdmi out cikisindan tv nin arc ozellligi olan hdmi in girisine baglanti yapilacak.

4k icin bu modeller uygun degil.

Saygilarimla.

• Arkadaşlar elimde lg las950 ve Sony bdv f700 3d 2.1 bluray var.surround için lg h3 almadan f700 ün hoparlörlerini wifi ile bağlayabilirmiyim las950 ye.konu ile bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi.wifi olan bi amfiyle olabilirmi acabs ps4 kulaklık için bi amfi almayı düşünüyorum ona göre bişey bakayım

• kültigin16 K kullanıcısına yanıt
    Baglanmaz. Belki ileri seviye bir yazilimci ile olur ama bu cihazlar birbirlerini ara programla goruyorlar. Bu nedenle lg'nin musicflow yazilimi ile hoparloru gorup las950'ye baglayabilirsiniz. O yazilim sony hoparloru gormez. Bende samsungun yazilimi lg'yi, lg'nin yazilimi samsungu gormuyor ama spotify tumunu goruyor. Ancak yazilidan eger hoparlorleri sorround haline getirdiyseniz bu sekilde ayirdi iseniz ayri ayri goruyor.

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardeşim

• Bende arkada 2 adet h3 ler var acaba h5 yada h7 ile değiştirsem çok fark edermi?
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Edecegini dusunmuyorum acikcasi. 20 gundur samsungun 7501 ve arkalarda 360 derece ses verebilen vm 1500 hoparlorlerini kullaniyorum. Lg'ye gore ozellikle 5.1'de cok daha basarili sonuclar veriyor.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Edecegini dusunmuyorum acikcasi. 20 gundur samsungun 7501 ve arkalarda 360 derece ses verebilen vm 1500 hoparlorlerini kullaniyorum. Lg'ye gore ozellikle 5.1'de cok daha basarili sonuclar veriyor.

Saygilarimla.

hocam ne yaptınız vazmıgeçtiniz las 950 den ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.