Şimdi Ara

LG KM900 Arena [İnceleme+Resim+Unboxing Videosu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
9.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 21
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 2 saat 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • oktay555 (4 mesaj) sasa_iliç (4 mesaj) gokhan6006 (3 mesaj) jet0n (2 mesaj) Figure (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonları >> LG Mobile >> LG KM900 Arena [İnceleme+Resim+Unboxing Videosu]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    305 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar,

LG'nin yeni multimedya uzmanı telefonu KM900 Arena forumumuzu uzun zamandan beri meşgul ediyor biliyorum ama gene de geçen hafta çektiğim unboxing videolarını paylaşmak istedim. Bu arada diğer başlıkta çok yararlı bilgiler paylaşılıyor, telefonu alan veya almak isteyen arkadaşları o başlığı da takip etmelerini öneririm.

Unboxing Videosu

Hepinizin bildiği gibi Divx desteği, güçlü kamerası, hassas dokunmatik ekranı ve 3D arayüzü ile çok ses getirceği benzeyen Arena'yı elimize alır almaz hemen incelemeye başlıyoruz. Kutumuzu açınca, LG'nin klasik tercihi, direk telefonumuzu görüyoruz ve parlak geniş ekranını görünce daha da meraklanıyoruz. Kutumuzdan kaliteli bir 3,5 inch kulaklık, şarj cihazımız, data kablomuz ve silikon koruma kılıfımız çıkıyor. Kutu içeriğimiz daha zengin olabilirdi tabi ama gene de silikon koruma kılıfı hiç yoktan iyidir:)

Kullanım Videosu

Cihazımızı kutudan çıkardıktan sonra hemen açıyoruz. Şık bir açılış ekranından sonra telefonumuz gerekli konfigurasyonları yaparak açılıyor. Ekranın parlaklığı ve renkleri gerçekten çok hoş. Ekran hassasiyeti bir Iphone kadar olmasa da, piyasadaki diğer telefonların çok üzerinde. 1 yıldır Omnia kullanan biri olarak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki telefon nereye bastığımı ne yapmak istediğimi gerçekten başarılı bir şekilde anlıyor. LG'nin öve öve bitiremediği S-class arayüzü sade görünümü ile dikkat çekiyor. LG arayüz anlamında bir HTC klasmanına çıkamadıysa da sürekli kendilerini geliştiriyorlar. Bu 3D arayüzde gelişime oldukça açık. Şu an sadece yatay olarak aktif olan 3D küpümüz, ilerleyen zamanlarda 360 derece hareket ederse çok eğlenceli bir arayüz olur gerçekten. Cihazın boyutları çok ideal, ayrıca yapıldığı malzemenin kalitesini de elinize aldığınız zaman hissediyorsunuz.

Genel Özellikler

gsmarena.com'dan alinmistir

GPRS, HSDPA 3G, Bluetooth, Wifi gibi güncel tüm bağlantı seçeneklerini destekleyen Arena, Schneider Kreuznach lensli 5MP kamerası ve 30fps video çekimiyle de dikkat çekiyor. Arena kendisinden beklenildiği gibi bir multimedya canavarı çıkıyor adeta. Ses performansını oldukça beğendim, 3.5 inch kulaklık girişiyle bizleri bir kez daha mutlu ediyor. Akselometre sayesinde hareketleri algılayabilen Arena yatay çevirince ana menüsü ve klavyesini de yataya ayarlayarak geniş dokunmatik ekrandan yararlanmamızı sağlıyor. Divx desteği de olmasına rağmen gene de codec sorunu olucağını tahmin ediyorum ama geliştiricilerin yazacağı Windows Mobile'daki TCMP tarzı bir playerla her yerde video keyfi yaşayabiliriz.

Arena'nın en büyük artısı bu kadar zengin ve hızlı bir telefonun fiyatının 800-900 ytl civarlarında olması. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi telefonlardan biri olan Arena'nın sıkıntı çekebileceği tek nokta iPhone veya Windows Mobile kadar program/oyun bulamama olabilir. Gönül isterdi ki bu telefon da LG'nin diğer telefonları gibi Windows Mobile olsun ancak şu an ki Win Mobile 6.1 ile bu özelliklerde ve bu kadar hızlı bir telefon yaratılamayacagını hepimiz biliyoruz. Eminim Android'in gelişmesi, Windows Mobile 6.5 hatta 7'nin gelmesiyle çok daha başarılı ve güçlü telefonlar göreceğiz. Arena'dan bir kaç(kötü çekilmiş:)) resim ile incelememi sonlandırıyorum. Herkese iyi haftasonları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eerraayyss -- 11 Eylül 2009; 11:32:50 >

|
    |

• Binbaşı
    1823 Mesaj
    Emeğine sağlık kardeşim...
    |
    |
  • Haber Editörü
    3884 Mesaj
    Elinize sağlık. Cihazın merak edeni çok gerçekten
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    güzel çalışma teşekkürler paylaşım için....bu arada kutu içeriğinde silikon kılıf diyoda bu türkiyedemi böyle yoksa yeni dağıtılanlardamı? bende çıkmadı yaa :( ve silikon kılıf+ekran bandı+taşıma kılıfı gibi araçları nerde bulabilirim bi bilginiz varmı?
    |
    |
  • Yarbay
    3195 Mesaj
    Güzel İnceleme yapmışsınız tebrikler. Arena hep övdüğüm nadir cihazlardandır
    |
    |
  • Yarbay
    6791 Mesaj
    Eline sağlık güzel bi cihaz
    |
    |
  • Yarbay
    8122 Mesaj
    dokunmatik performansı iphone veya başka modelere göre nasıl.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    878 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

Yazılmış zaten...
    |
    |
  • Yüzbaşı
    682 Mesaj
    elinize sağlık teşekkür ederim sonunda inceleme geldi konu da buraya taşınır artık umarım.
    |
    |
  • Yarbay
    8122 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oktay555

quote:

Yazılmış zaten...

hani nerde
    |
    |
  • Yarbay
    8122 Mesaj
    bi de kamerası nasıl
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    dokunmatiği oldukça iyi. 5800 bildiğim kadarıyla çift dokunmayla işlem yapıyo. iphone da kullandım ve iphone kadar mükemmel bir telefon. dokunmatiği hassas msj yazarken eğer qwerty klavyeye alışırsan çok rahat kullanım sağlıyo. arayüzler arasında geçiş yaparken takılma bekleme vs yok. kamerası yine aynı şekilde digital makinalarla yarışacak düzeyde. gece çok güzel olmasada gündüz çekimi harika. ayrıca fotoğraflar üzerinde düzenleme yapılabilmesi için birçok özellik mevcut. ayrıca multi-touch özelliği internet-video-resimler üzerinde kullanışlı bir özellik.

bir önceki msjda sordum yine soruyum bilen arkadaşlar. silikon kılıf nerede bulabilirim? :(
    (ayrıca ebay.de sitesinde lg arena için birçok aksesuar bulunmakta ne zaman ülkemize gelir veya varda benmi bilmiyorum...:( )
    |
    |
  • Teğmen
    189 Mesaj
    Güzel bir çalışma ellerine sağlık sağol.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    258 Mesaj
    güzel çalışma teşekkürler
    |
    |
  • Yüzbaşı
    878 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oktay555

quote:

Yazılmış zaten...

hani nerde

Cihazımızı kutudan çıkardıktan sonra hemen açıyoruz. Şık bir açılış ekranından sonra telefonumuz gerekli konfigurasyonları yaparak açılıyor. Ekranın parlaklığı ve renkleri gerçekten çok hoş. Ekran hassasiyeti bir Iphone kadar olmasa da, piyasadaki diğer telefonların çok üzerinde. 1 yıldır Omnia kullanan biri olarak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki telefon nereye bastığımı ne yapmak istediğimi gerçekten başarılı bir şekilde anlıyor. LG'nin öve öve bitiremediği S-class arayüzü sade görünümü ile dikkat çekiyor. LG arayüz anlamında bir HTC klasmanına çıkamadıysa da sürekli kendilerini geliştiriyorlar. Bu 3D arayüzde gelişime oldukça açık. Şu an sadece yatay olarak aktif olan 3D küpümüz, ilerleyen zamanlarda 360 derece hareket ederse çok eğlenceli bir arayüz olur gerçekten. Cihazın boyutları çok ideal, ayrıca yapıldığı malzemenin kalitesini de elinize aldığınız zaman hissediyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay555 -- 11 Eylül 2009; 22:27:16 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    878 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gokhan6006

dokunmatiği oldukça iyi. 5800 bildiğim kadarıyla çift dokunmayla işlem yapıyo. iphone da kullandım ve iphone kadar mükemmel bir telefon. dokunmatiği hassas msj yazarken eğer qwerty klavyeye alışırsan çok rahat kullanım sağlıyo. arayüzler arasında geçiş yaparken takılma bekleme vs yok. kamerası yine aynı şekilde digital makinalarla yarışacak düzeyde. gece çok güzel olmasada gündüz çekimi harika. ayrıca fotoğraflar üzerinde düzenleme yapılabilmesi için birçok özellik mevcut. ayrıca multi-touch özelliği internet-video-resimler üzerinde kullanışlı bir özellik.

bir önceki msjda sordum yine soruyum bilen arkadaşlar. silikon kılıf nerede bulabilirim? :(
    (ayrıca ebay.de sitesinde lg arena için birçok aksesuar bulunmakta ne zaman ülkemize gelir veya varda benmi bilmiyorum...:( )

http://urun.gittigidiyor.com/Kap-ve-Ekran-Koruyucu-LG-KM900-Arena_W0QQidZZ19283811
    |
    |

• Er
    9 Mesaj
    teşekkürler... yeni gördüm bayadır yoktu.. ama farka bakarmısınız almanyada 1-2 euro burda 35 tl :S
    |
    |
  • Yüzbaşı
    878 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gokhan6006

teşekkürler... yeni gördüm bayadır yoktu.. ama farka bakarmısınız almanyada 1-2 euro burda 35 tl :S

Eee burası Türkiye:)
    |
    |
  • Yarbay
    5070 Mesaj
    iPhone'dan sonra piyasadaki en iyi dokunmatik ekranlı cihaz.
    Kamerası ve video kaydı da son derece başarılı.

Kamera ve video'ya çok önem veren ancak iPhone'un dokunmatik performansından vazgeçemeyenlerin değişmezi olabilir.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    682 Mesaj
    arkadaşım program widget vs. desteğini yazar mısın buldunmu kullanıyor musun?
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
backlink paketleri
konkasör
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.