Şimdi Ara

⏩LG KAVİSLİ OLED TV ((ANA KONU))⏪ (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
761
Cevap
18
Favori
62.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    EG920V kullananlardan görüntü ayarı hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EVET OLED BİR DEVRİM
    LG gerçekten bu işi en iyi yapanlardan. 55EG920 modeli bir bak izlemeye kıyamazsın. Samsung sony bunlar tvden ne anlar artık LG var ve çok şükür Türkiyeye girip piyasayı salladı. Oled gibi teknolojiyi bize sunduğu için teşekkürler. Bütün özellikleri at bir kenera, görüntü gerçekten kusursuz.LG 55EG920 teknosada 8499tl indirimli veya 55EG910 5499tl alın kullanın kimsenin ne dediğine bakmayın siz özel olun :))

• Samsung suhd tv ile Oled kıyaslanmaz arkadaşım. Suhd tv led eski teknolojidir. Lg Oled yeni teknolojidir. Hem incelik hem görüntü kalitesi olarak hiçbir marka ile kıyaslanmaz çünkü tek Lg de var. Suhd atıyorum 8 milyon pixel varken OLED ekranda 33 milyon pixel var. Her pixel kendi aydınlatmasını sağlar buda 33 milyon led lamba ekranı kaplıyor demektir. Suhdlerde sadece kenarlardan aydınlatma vardır yarısı kadar bile ışık ve renk vermez. Oled al kusursuz görüntü izlersin. Led alırsan siyahı lacivert görürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: 93911

Samsung suhd tv ile Oled kıyaslanmaz arkadaşım. Suhd tv led eski teknolojidir. Lg Oled yeni teknolojidir. Hem incelik hem görüntü kalitesi olarak hiçbir marka ile kıyaslanmaz çünkü tek Lg de var. Suhd atıyorum 8 milyon pixel varken OLED ekranda 33 milyon pixel var. Her pixel kendi aydınlatmasını sağlar buda 33 milyon led lamba ekranı kaplıyor demektir. Suhdlerde sadece kenarlardan aydınlatma vardır yarısı kadar bile ışık ve renk vermez. Oled al kusursuz görüntü izlersin. Led alırsan siyahı lacivert görürsün.

Teori ve pratik biraz farklı olabiliyor sanırım,

Uzun süren araştırmalar onunda 55 inch 910v modelini aldım (samsun ks8000 ile arasında kalmıştım).
    Genel olarak tvnin görüntü kalitesinden memnunum, hatta 4k olmamasını da avantaj olarak görüyorum. hd altı yayınlarda bu bile kötü gösteriyorken 4k ların performsı daha da kötü olur diye düşünüyorum.

Fakat bu kadar düşük bir parlaklık seviyesinde olması biraz can sıkıcı, sanırım birde ekrandaki beyaz oranı arrtıkça parlaklığı otomatikmen kısıyormuş okuduğum kadarıyla, bütün ayarları en yüksek seviyeye getirmeme rağmen çok canlı parlak bir görüntü vermiyor, özellikle gündüz tv seyredecekler 2 kere düşünmeli bence, gece is gerhangi bir problem oluşturmaz. Bir de belki bununla bağlantılı olarak tam bir beyaz vermiyor. Evet daha iyi siyah veriyor fakat daha kötü de bir beyaz ve parlaklık veriyor.

Çok Canlı parlak bir görüntü isteyenler biraz hayal kırıklığına uğrayabilirler.
  • MEŞHUR LG OLED TV bu tv normalmış arıza ayıplı mal kapsamında değil. böyle seyretmem gerekliymiş. oledler yüksek teknoloji olduğundan bunlar olağan. 9.000 tl verip çöpe atmak gerekiyor. alanlara hayırlı olsun

http://forum.donanimhaber.com/m_113419634/mpage_6/tm.htm
  • hzb H kullanıcısına yanıt
    Yok artik bu ne ya. Degistirmiyorlar mi ne yaptiniz ?

• hdtv H kullanıcısına yanıt
    ne değiştirmesi ya. adamlar bunu arıza olarak görmüyor. oled lerde bu normalmış.kanalı 1 saatten fazla seyretmeyecekmişiz. gerçi 1 saate gerek yok 15 dk da yapışmalar oluyor. böyle seyret diyorlar. şu an mahkemede. bilirkişi incelemesinde bunun gizli ayıp olduğunu mahkemeye bildirdi. 10 nuncu ayda 3. duruşma var. bakalım ne karar çıkar.
  • Peki bu ekran izi kalıcı mı daha sonra başka şeyler izleyince düzelmiyormu ? Yani en son izlenen bir süre mi kalıyor yoksa Plazmalardaki gibi BURN IN yapıyor ve ömür boyu kalıyor mu ?

Kılavuzda kalıcı olabilir demiş yok artık ya.
    Oled için daha erken gerçekten de. Bir iki nesil sonra bakmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdtv -- 25 Temmuz 2016; 12:10:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hzb

MEŞHUR LG OLED TV bu tv normalmış arıza ayıplı mal kapsamında değil. böyle seyretmem gerekliymiş. oledler yüksek teknoloji olduğundan bunlar olağan. 9.000 tl verip çöpe atmak gerekiyor. alanlara hayırlı olsun

http://forum.donanimhaber.com/m_113419634/mpage_6/tm.htm

Merhaba üstadım durum ne oldu ? Benim tv de de ilk bir ay dan sonra böyle benzer sorun oldu. Servis geldi aldı götürdü, iki gün sonra tv geri geldi. Şimdi yaklaşık bir yıl oldu sorunsuz izliyorum.
    En ufak hata yok tv de sizin tv yi servis götürmedimi?

• dryman72 kullanıcısına yanıt
    servis geldi.değişim verdi fakat genel merkez kabul etmedi. şu an mahkemede 22.12.2016 da son duruşma var. karar çıkacak bekliyoruz.
  • Bu eg920v oled kullanipta sorun yaşamadım diyen herhalde yok denecek kadar az.

• Lg'nin 2014 ve 2015 seri oled panellerinde çeşitli sorunlar var dolayısıyla alacak olanlara 2016 serisini öneriyorum her zaman. Özellikle c6 serisi fiyat performans olarak çok iyidir, alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yamani34

2011 senesinde LG de Çalışıyordum. Bizi Antalya da bi kampa götürdüler gelecek yeni teknolojiler hakkında eğitim veriyorlardı, sonra bilgi yarışması yaptılar yarışma da 1. geldim. Ülke Müdürü (Ceo) vb. yöneticilerle tanıştım. numaralarını mail adreslerini verdiler. eve döndükten sonra neden tv çizimleri yapmayayım dedim. gece 2 gibi kalktım Tv Çizimleri yaptım.

O zaman ilk kavisli TV yi ben çizmiştim ve başka çizimlerimle birlikte bu çizimleri yöneticilere mail attım. Cevap olarak, Lg böyle bir tv tasarlamaz Türkiye de ar ge ofisi falan bulunmuyor denildi. Bundan sonuç çıkmaz dediler.

Neyse daha sonra ben farklı işler buldum kendime ayrıldım 2 sene kadar sonra LG kavisli televizyon çıkardığını duyurdu. Arkadaşlarım hala çalışıyorlar Lg de. Seninle o zaman dalga geçmişlerdi dedi, fakat şimdi herkes senden bahsediyor dedi.

Ben Şimdi bu atılan mailleri ve çizimlerimi kanıt olarak göstersem Lg den Satılan her Kavisli tv için ücret hak talep edebilir miyim.

Yahu LG mi üretmiş kavisli ekranları çok araştır bakalım ? Birde her panel teknolojisine göre sertlik ve renk paneline göre farklı teknoloji ve farklı üretim teknikleriyle üretiliyor her panel küçüğü ayrı büyüğü ayrı aynı modelin bile şimdi ben uçan araba resmi çizsem yollasam olur mu ? Dalga geçmek için demiyorum ama kardeşim sende koskaca adammışsın dediğine göre meslek sahibi yaşındasın havadan uçup sen demek Türkiye sonra gülünç duruma düşüyoruz neden böyleyiz der yakınırız.
    Not : Türkiye de herif 30günlük kanuni sürede bile iade edemiyorn ''SORUNLU'' malı bakanlık yaptırım uygulayacağına saçmalıyor senin dediğine bak. 5milyon nüfuslu 20milyon nüfuslu ülkerlerde ar ge endistüleri var hemde özel şirketlerin bizim teknik servis bile , müşteri hizmetleri bile çapulcu alayı olmayanını işten atıyorlardı(!)
  • quote:

2011 senesinde LG de Çalışıyordum. Bizi Antalya da bi kampa götürdüler gelecek yeni teknolojiler hakkında eğitim veriyorlardı, sonra bilgi yarışması yaptılar yarışma da 1. geldim. Ülke Müdürü (Ceo) vb. yöneticilerle tanıştım. numaralarını mail adreslerini verdiler. eve döndükten sonra neden tv çizimleri yapmayayım dedim. gece 2 gibi kalktım Tv Çizimleri yaptım.

O zaman ilk kavisli TV yi ben çizmiştim ve başka çizimlerimle birlikte bu çizimleri yöneticilere mail attım. Cevap olarak, Lg böyle bir tv tasarlamaz Türkiye de ar ge ofisi falan bulunmuyor denildi. Bundan sonuç çıkmaz dediler.

Neyse daha sonra ben farklı işler buldum kendime ayrıldım 2 sene kadar sonra LG kavisli televizyon çıkardığını duyurdu. Arkadaşlarım hala çalışıyorlar Lg de. Seninle o zaman dalga geçmişlerdi dedi, fakat şimdi herkes senden bahsediyor dedi.

Ben Şimdi bu atılan mailleri ve çizimlerimi kanıt olarak göstersem Lg den Satılan her Kavisli tv için ücret hak talep edebilir miyim.

Abi eğer anlattıkların doğruysa işin peşine düş.Avukat eşin dostun varsa dava aç kanıt sun.Kazanırsan telif alabilirsin.Bu olayın filmi vardı bir de ismini unuttum:)
  • arkadaşlar severek kullandıgım LG oled 55EG910 V tv mi ihtiyaçtan elden cıkarmak durumundayım,1 sene garantisi devam ediyor Medıamarkt tan alınma cihaz,vuruk cizik vs hıcbırsey yok sadece playstation baglanıp kullanıldı,gelip test edsbilirsiniz.ilgilenenlere duyrulur

• Değerli arkadaşlar merhaba,
    Daha önceden gündeme gelmiş olup gözden kaçırmış isem affınıza sığınarak soruyorum.
    LG kavisli 65 ekran oled tv almayı planlıyorum. c, e ve g serileri var ülkemizde sanırım. Siz hangisini önerir siniz? Şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar YENİ SMART TV alacaklar kesinlik ile LG MARKA almıyoruz nedeni LG TV ler türkiyede 3000tl başlıyor mesele fiyatı değil tabii kullanımı bende webos 2.0 yazılımlı cihaz var kendinden uydulu modeli 8507 cihaz 2 yıl olmadı fakat cihaz güncelliğini bitirdi neden cihazı smart olarak aldık fakat cihazın smartı bir facia güncelleme yok marka vereğim bir samsung gibi değil samsung devamlı güncel LG TV ile sorunumu yetkililere bildirdim fakat çözüm bulamadık cihaza yeni bir yazılım bile gelmeyecek dedi kısaca cihaz şimdiden bitti tarafımıza şunu yapa bilirlerdi oysa uydu için olan yazılımlar ve smart yazılımlarını bir Converter yazılımı ile cihaza uygun yapa biliriz bunun bilgisini bile vermiyorlar kısaca LG almayın arkadaşlar paneli üretiyor diyorlar bizde bu yönde karar veriyoruz hata yapıyoruz oysaki smart olduğu için smart bölümü güncel mi ona bakalım ben cihaza çin den smart tv box getirdim buda bana 350tl patladı fakat samsung alsaydım bu sorunun yoktu uzak duralım arkadaşlar bilgig
  • Aranızda LG 55 C6V kullanan var mı acaba bir kaç sorum olacak?
  • 16 Mart 2017 montajı yapılan 55 Eg 910v Bu gün itibari ile arıza nedeniyle 1 ayda bozuldu . Aniden ekranın yatay olarak alt kısımda inçe siyah bir çizgi oluştu ve ardından ekranın her tarafı çizgilerle yatay olarak görüntü flulaştı ve ekran kendiliğinden kapandı. İade etmeyi düşünüyorum prosedür nasıl işliyor. Yorumlarınız nedir.

• quote:

İlk kavisli ekranı samsung çıkardı diye biliyorum ama. Emin değilim.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.