Şimdi Ara

⏩LG KAVİSLİ OLED TV ((ANA KONU))⏪ (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
761
Cevap
18
Favori
62.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Alper bey cok yardimci oldu telefondan sağolsun. Verdigi sitede tvnin özelliklerini keşfetme ve özelliklerinden faydalanma açısından bulunmaz nimet. Çok teşekkür ederim her şey için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Expladi E kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu

• 4K yı boşver diorlar da içerik bulursan gerçekten hd den daha gerçek detaylar, özellikle benim gibi belgesel severler için. Trt 4k bile yeter bana. Zevk meselesi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet beyler bende severek kullandıgım oled 55eg910v deki sorunla araniza katilmaktayim bugun...siyah renkler griye,kirmizilar beyaza dondu ve ekranin belirli yerlerinde dikey banding olustu yukaridan asagi beyaz kolonlar.
    Bu mesaja eklenen görseller:

⏩LG KAVİSLİ OLED TV ((ANA KONU))⏪ ⏩LG KAVİSLİ OLED TV ((ANA KONU))⏪ ⏩LG KAVİSLİ OLED TV ((ANA KONU))⏪

• SonatKayahan S kullanıcısına yanıt
    Ne kadar olmuştu alalı bende düşünüyorum ama korkutuyor bu sorunlar

• 2ay civari,heptr dikkatli kullandım ne oldu anlamadım

Servis geldimi ne Dediler değişim falan olcakmi

• quote:

Orijinalden alıntı: burak_YILDIZ

resimlerini cektiler alip goturduler cihazi haber vercez dediler.olumsuz yanit gelirse ne gibi bi yol izleyeyim bilemedim buyuk ihtimal tartisma olacak cunku

Parlaklık, oled ışıklandırma, kontrast, renkler normal ayarlayıp izlerken tv yayını, mkv, bluray, Playstation vb bu durum izleme tecrübesini nasıl etkiliyor?
    Günümüzde bütün TV'lerde (en pahalı ledlerde hatta daha üst seri OLEDlerde ) benzer sorunlar mevcut. O yüzden normal kullanımda özellikle loş ortamda falsolar gözünüze batıyor mu?

Bu tür testlerde en kralı bile ofsayta düşebiliyor o yüzden soruyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ramaray

Parlaklık, oled ışıklandırma, kontrast, renkler normal ayarlayıp izlerken tv yayını, mkv, bluray, Playstation vb bu durum izleme tecrübesini nasıl etkiliyor?
    Günümüzde bütün TV'lerde (en pahalı ledlerde hatta daha üst seri OLEDlerde ) benzer sorunlar mevcut. O yüzden normal kullanımda özellikle loş ortamda falsolar gözünüze batıyor mu?

Bu tür testlerde en kralı bile ofsayta düşebiliyor o yüzden soruyorum :)

dostum tabiki uydu yayininda gozukmuyor,cunku renkler birbirine giriyor ama ne zaman arka ısık hafif siyah yada kırmızı oldugu zaman bildigin renkleri beyaz yada gri gosteriyor.zaten servisten gelen arkadas kabul etti pa el hatasi dedi onemli merkeze israrci olacagiz degisim icin dedi.sonucta en krali beni ilgilendirmiyor cunku baslangic seviyesi oled bile yuksek fiyattan basliyor.oledin en buyuk ozelligi siyahlari vermesi ben siyahlarj gri renkte izliyorum suan.onun disinda ekranin ortasinda yukaridan asagi dogru inen dikey bandingler mevcut

• Teşekkürler cevap için. LED almamakta kararlı idim. OLED de bu tür sorunlar canımı sıkıyor. Hani fiyatı 3-4 civarında olsa çıkacak sorunlar belki o kadar kafaya takılmaz belki ama fiyatı şu anda en ucuz 5.500 civarında.. Değişim yaparlarsa gelen yeni ürünü kalibrede edip burada paylaşırsanız sevinirim.. Bol şans :)
    Bi aratın internette model adı ve calibration olarak. Çünkü ciddi farkettiriyor.. Özellikle bahsettiğiniz siyah sorunlarında.

NOT: Yurtdışındaki forumlarda meselawww.avforums.com adamlar benzer sorunlarda belki 10 kez değiştirmişler. Umarım lg Türkiye de gereken ciddiyeti gösterir. Bu da alışverişte önemli etken..

• jackbauer J kullanıcısına yanıt
    Jack senin tvyi mediamarkt 8000 tlye satıyor şu an. Kafayı yemişler herhalde

• idrava İ kullanıcısına yanıt
    Enteresan valla 4500 e müşteri bulamadım ben bir ara 8000 i verip alan varsa helal olsun ne diyim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harbiden ya araba fiyatı olmuş tv ler. 8000 9000 tl bir tvye verilir mi arkadaş. İlk seriler sorunlu mu biraz bekkleyelim dedik fiyat iki katına çıkmış. Beklemeye devam. Yeni seriler çıkınca bu modeller ucuzlar ama 2015 serilerdede sorun çok gibi napcaz bakalım. 😊😀😕

• Güncel

• quote:

Orijinalden alıntı: SonatKayahan

quote:

resimlerini cektiler alip goturduler cihazi haber vercez dediler.olumsuz yanit gelirse ne gibi bi yol izleyeyim bilemedim buyuk ihtimal tartisma olacak cunku

Cihazın durumu ne oldu hocam

• 2011 senesinde LG de Çalışıyordum. Bizi Antalya da bi kampa götürdüler gelecek yeni teknolojiler hakkında eğitim veriyorlardı, sonra bilgi yarışması yaptılar yarışma da 1. geldim. Ülke Müdürü (Ceo) vb. yöneticilerle tanıştım. numaralarını mail adreslerini verdiler. eve döndükten sonra neden tv çizimleri yapmayayım dedim. gece 2 gibi kalktım Tv Çizimleri yaptım.

O zaman ilk kavisli TV yi ben çizmiştim ve başka çizimlerimle birlikte bu çizimleri yöneticilere mail attım. Cevap olarak, Lg böyle bir tv tasarlamaz Türkiye de ar ge ofisi falan bulunmuyor denildi. Bundan sonuç çıkmaz dediler.

Neyse daha sonra ben farklı işler buldum kendime ayrıldım 2 sene kadar sonra LG kavisli televizyon çıkardığını duyurdu. Arkadaşlarım hala çalışıyorlar Lg de. Seninle o zaman dalga geçmişlerdi dedi, fakat şimdi herkes senden bahsediyor dedi.

Ben Şimdi bu atılan mailleri ve çizimlerimi kanıt olarak göstersem Lg den Satılan her Kavisli tv için ücret hak talep edebilir miyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yamani34 -- 6 Nisan 2016; 18:10:23 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SonatKayahan

quote:

Cihazın durumu ne oldu hocam

yenisini verdiler

• Arkadaşlar,

LG' nin OLED Tv leriyle, Samsung' un yeni SUHDTV lerini karşılaştıran var mı ?
    Diğer özelliklerini boşverin, sadece görüntü kalitesi açısın dan soruyorum, ikisi arasın da fark var mı ? Yoksa aynı mı ?

LG' nin OLED lerinde ki siyahları en iyi şekil de gösterme kabiliyeti, Samsung un SUHDTV lerin de var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 16 Nisan 2016; 18:10:15 >
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Hayır lcd tvler oledler gibi siyahları gösteremezler zaten oledlerin pahalı olmasının sebeplerinden biri de bu.
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.