Şimdi Ara

LG HF60LS 1400 ANsİ LÜMEN (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
6
Favori
14.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kayamtky

Hocam, mesajımda açıkça yazıyor.

Alıntıları Göster
    Uzantısını sormuştum.. MP4, mkv, ya da yeni birşey mi çıktı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

Uzantısını sormuştum.. MP4, mkv, ya da yeni birşey mi çıktı?

Alıntıları Göster

Merhaba,

yukarıda bahsi geçen benim indirdiğim filmin uzantısı "mkv" hocam. Ama aynı film mp4 de olabilirdi.

"x265-10bit" gibi gelişmiş özelliklerin filmde ki uzantısı mkv, mp4 veya mpeg olabilir, bu tamamen filmi düzenleyenin keyfine bağlı, özel bir durum değil.

Filmler de yeni bir sıkıştırma tekniğinin çıkması, veya yeni bir özellik, yeni bir uzantı olmasını gerektirmiyor.

Film kategorisin de uzantıları bir kargo paketlemesine benzetebiliriz, paketin içinde ne olursa olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 7 Haziran 2021; 22:2:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

Merhaba,

yukarıda bahsi geçen benim indirdiğim filmin uzantısı "mkv" hocam. Ama aynı film mp4 de olabilirdi.

"x265-10bit" gibi gelişmiş özelliklerin filmde ki uzantısı mkv, mp4 veya mpeg olabilir, bu tamamen filmi düzenleyenin keyfine bağlı, özel bir durum değil.

Filmler de yeni bir sıkıştırma tekniğinin çıkması, veya yeni bir özellik, yeni bir uzantı olmasını gerektirmiyor.

Film kategorisin de uzantıları bir kargo paketlemesine benzetebiliriz, paketin içinde ne olursa olsun.

Alıntıları Göster
    İndirme linki var mı? Ya da site?
    1.8 GB için görüntüyü fazlaca övdün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

İndirme linki var mı? Ya da site?
    1.8 GB için görüntüyü fazlaca övdün.

Alıntıları Göster

özel (pm) den attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 7 Haziran 2021; 22:42:34 >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Lg dlp projeksiyon cip ve cip icindeki milyonlarca ayna ile goruntu yansitiliyor kontrast ve renk kodlari mukemmel yukseklikte Ve renk lisanslari farkli , bahsettigin projeksiyon bir lcd monitor bir ayna. Yardimiyla yansitiyor ,hemrenk hemde kontrast. Kaybı olan ve kullandikca renkleri birbirine karisan netligi bozulan bir projeksiyon ....ayni projeksiyonu sende yapabilirsin ,biz 25 sene once fresnel lensle yapiyorduk , en son ciktigimiz cozunurluk 1024 du

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba. Ben de dün ürünü amazon üzerinden alarak aranıza katıldım. Amazonda anlık bir indirime denk geldim ve kaçırmak istemedim. Daha önce Lg nin Pw600 modelini kullanıyordum. O arıza yapınca ve lg 2700 servis ücreti isteyince yeni projeksiyon arayışına girmiştim. Pw 600 ile arasında büyük klasman farkı var öncelikle onu belirtmek lazım. Renkler ve netlik gerçekten etkileyici. Focusta herhangi bir sıkıntı görmedim şu ana kadar. Web browserı çok başarılı. Benim güçlü android boxımın açmadığı dizi sitelerini sorunsuzca test ettim. Kumandası çok kullanışlı ama benim lg televizyonu da aynı anda açıp kapatıyor. Ona bir çözüm bulamadım henüz.
    Ekleme : Bu kumandasının televizyonu da açıp kapaması can sıkmaya başladı. Çözüm önerisi olan var mıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruzgar30 -- 19 Haziran 2021; 8:2:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar30

Merhaba. Ben de dün ürünü amazon üzerinden alarak aranıza katıldım. Amazonda anlık bir indirime denk geldim ve kaçırmak istemedim. Daha önce Lg nin Pw600 modelini kullanıyordum. O arıza yapınca ve lg 2700 servis ücreti isteyince yeni projeksiyon arayışına girmiştim. Pw 600 ile arasında büyük klasman farkı var öncelikle onu belirtmek lazım. Renkler ve netlik gerçekten etkileyici. Focusta herhangi bir sıkıntı görmedim şu ana kadar. Web browserı çok başarılı. Benim güçlü android boxımın açmadığı dizi sitelerini sorunsuzca test ettim. Kumandası çok kullanışlı ama benim lg televizyonu da aynı anda açıp kapatıyor. Ona bir çözüm bulamadım henüz.
    Ekleme : Bu kumandasının televizyonu da açıp kapaması can sıkmaya başladı. Çözüm önerisi olan var mıdır

tv nin fişini çekiver. :)

• forvet09 kullanıcısına yanıt

Hanım da benim fişimi çeksin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar30

Hanım da benim fişimi çeksin :)

• ruzgar30 R kullanıcısına yanıt

Hocam ayarlardan CEC özelliğini kapatıp birde deneyin isterseniz.

• Arkadaşlar merhaba, netflixi cihaza yükleme olayini yapabilen ya da yolunu bulan var midir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • maestrosef M kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hemen deneyeceğim eve gidince

• maestrosef M kullanıcısına yanıt

Denedim ama olmadı hocam. Zatrn bu ayar projeksiyona hdmi ile bağlı bir cihazda işe yarardı. Benim televizyon tamamen bağımsız.

• Benim cihazda beyaz 2 adet parlak nokta belirmeye başlamıştı bu yüzden iade yapıldı. Bu gün gene nette cihaza bakarken alttaki kullanıcı yorumlarında aynı beyaz noktayla karşılaştığını söyleyen birinin yoruma daha denk geldim. Şimdiye kadar uzun vadeli kullananlar arasında bu problemle karşılasan varmıdır konu içersinde, acaba kronikmi durum diye merak ettim.

• Bu cihazi viewsonic m2e ile kiyaslayip yorum yapacak arkadas var mi acaba

• M2e ile benzer özellikte gözüküyor ama m2e hf80ls fiyatı seviyesinde gözüküyor

4k olan hf80lsnin m2e ye bariz üstün değil mi?

Yada 60ls bu fiyatlarda iken m2e alınır mı?

Ben de merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Laziobass

M2e ile benzer özellikte gözüküyor ama m2e hf80ls fiyatı seviyesinde gözüküyor

4k olan hf80lsnin m2e ye bariz üstün değil mi?

Yada 60ls bu fiyatlarda iken m2e alınır mı?

Ben de merak ediyorum

Hf80LS 4K değil, FHD çözünürlükte. Birçok sitede yazım hataları devam ediyor.

Alacağınız cihazı beklentilerinize göre seçmelisiniz, benim için taşınabilirlik ve powerbank ile çalıştırma seçeneği önemli diyorsanız m2e değil ise hf60ls seçebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: furi

Hf80LS 4K değil, FHD çözünürlükte. Birçok sitede yazım hataları devam ediyor.

Alacağınız cihazı beklentilerinize göre seçmelisiniz, benim için taşınabilirlik ve powerbank ile çalıştırma seçeneği önemli diyorsanız m2e değil ise hf60ls seçebilirsiniz.

Alıntıları Göster

Aa öyle mi, teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

Şimdiye kadar hep 4k olarak gördüm siz söyleyince dikkat ettim bazı yerlerde 4k bazı yerlerde fhd yazıyor.

İki cihazda taşınabilir boyutlarda ama görüntü kalitesi olarak kontrast değeri farkı var galiba.

Çok taşımayacak, salonda köşede sabit tutacak 2-3 akşamda bir film izleyecek yeni kullanıcı için konstast değeri dışında pek bir farkı yok anladığım kadarıyla. O fark için 2-3bin tl farka değer mi, yada başka bir farkı var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.