Şimdi Ara

LG HB1100 MK Ev Sinema Sistemi -> Genel Konu (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.312
Cevap
23
Favori
110.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    optik seskablosu almam lazım ne önerirsiniz.
    birde toslink yazıyor bazı kabloların devamında o nedir
  • Merhaba arkadaşlar
    optik seskablosu almam lazım ne önerirsiniz.
    birde toslink yazıyor bazı kabloların devamında o nedir
  • Smart özeelikli diye ses sistemi aldık,ne smartı kaldı ne de birşey.Elimizde hoparlörleri olan bir kutu var.Bir daha LG mi ? Asla
  • Merhaba,
    Bu cihaz ile ilgili bir sorunum var. Ön panelin parlaklığı çok az nerede ise hiç gözükmüyor. Parlaklığı arttırmanın bir yolu varmı dır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldindian

Merhaba,
    Bu cihaz ile ilgili bir sorunum var. Ön panelin parlaklığı çok az nerede ise hiç gözükmüyor. Parlaklığı arttırmanın bir yolu varmı dır?
    Aynı sorun bende de var. Çözüm bulabildiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jahoon

sorunu ben çözdüm bilgi isterseniz veririm
    Kardeşim bende de durup dururken please wait sorunu başladı. Şu an hiç açılmıyor. Yardımcı olur musun?
  • Selamlar,

Please Wait sorunu var 2 haftadır. Güç ve CD çıkar tuşları basılıyken güç kablosu takma işini defalarca kere yaptım bişey olmadı.
    Bi yol bilen varsa hayrına yazsın. Çözemezsem pazartesi servise götürmeyi düşünüyorum.
    O kadar alışmışım ki TV hoparlörü ile film izlemek işkenceymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isoomail

Selamlar,

Please Wait sorunu var 2 haftadır. Güç ve CD çıkar tuşları basılıyken güç kablosu takma işini defalarca kere yaptım bişey olmadı.
    Bi yol bilen varsa hayrına yazsın. Çözemezsem pazartesi servise götürmeyi düşünüyorum.
    O kadar alışmışım ki TV hoparlörü ile film izlemek işkenceymiş.
    Sonunda fırsat bulup servise verdim.
    1200 TL'ye yakın fiyatı çıkar ve stokta yok.
    Uzun bir süre bekleyebilirsiniz dedi

Kaçarak uzaklaştım

• isoomail kullanıcısına yanıt
    Bu kış benimki de arızalandı. Maalesef LG cep telefonlarındaki gibi bu sistemlerde de elektronik kısmında rezalet kalitesiz bir iş çıkarmış. Birgün film izlerken cazur cuzur sesler çıkarmaya başladı. Cihazı kapattım açtım fişten çektim yeniden başlattım fayda etmedi. Sonra bir servise göstereyim bakayım dedim anakart yanmış yani DSP (digital sound processor) yanmış nekadar maliyet çıkar dedim bi bakalım yedek parçasına biz sizi arayalım dediler tamam dedim. 2 hafta sonra yanıt geldi artık üretilmiyor vs. vs..
    Bende bu ürün dayanıklı tüketim malları sınıfında ürünün garantisi bitmişte olsa kanunen 10 yıl boyunca yedek parça sevis hizmetini sunmanız şartınız yok mu dedim. Benim gittiğim servis gerçekten çok düzgün ve iyi niyetli bir servisti çok haklısınız dedi LG ye durumu iletelim dedi. 1 hafta sonra haber geldi ücret iadesi kararı çıkmış. Yarı bedelin biraz üstünü tarafıma iade ettiler. Helal olsun dedim gittiğim servise de LG Türkiye'ye de.

Eğer faturanızı sakladıysanız kısmi ücret iadesi alabilirsiniz. Es geçmeyin hakkınızı arayın. Gerçi size yaparız amapahalıya çıkar demişler anlaşılan çamura yatmışlar. Bu durumda bi avukata veya tecrube sahibine sornak lazım. Belki yaptıkları blöfü göze alıp yapın talimatı verseniz yasal süre içinde de yapamazsalar o zaman hak arama yolu açılabilir. Benim gittiğim servis insaflı ve dürüst bir servisti, hiç yokuşa koşmadı. Bir daha LG alırsam sırf bu servisin iyi tutumu ve gösterdikleri ilgi içindir.

Kısacası 280tl civarında bir para iadesi yaptılar ama karşılıpında bir müşterilerini kaybetmediler, arkadaşım bir tv alacaktı bana sordu baktım indirimde bir LG vardı onu önerdim. Bu yaşadığım deneyim olumsuz olsaydı hayatta önermezdim. Sonuçta yaptıkları düzgün hizmet anlayışı karşısında bir müşteri kazandılar.

• tonythetonguc kullanıcısına yanıt
    Garantisi bitmiş bir cihaza para iadesi yapmaları beni şok etti.Bu Lg kadar sizin gittiğiniz servisten de kaynaklanıyor.Servis çok iyiymiş.Adını da paylaşın bence.İnsanlar dürüst kişileri tanısın.
  • pikalos kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız çünkü ben hiç LG merkez ile muhattap olmadım gittiğim yetkili serviste çok düzgün bir beyefendi vardı o görüştü hep merkez ile ve illaki etkisi olmuştur, baştan savmak isteyen bir servis savardı. Ama ne oldu yine LG kazandı geçen hafta arkadaşın televizyonu sıvı teması sonucu bozuldu. Ben anlarım diye bana sordu beraber baktık piyasadaki indirimli modellere uygun fiyata güzel bir LG denk geldi gittik baktık aldık. LG bu hizmeti bana vermeseydi o aldığımız TV kesinlikle LG olmazdı. Madem istediniz paylaşayım; Ankara Onur Elektronik. Arızalanan LG TV, sinema sistemi vb. bir ürününüz var ise kesinlikle güvenerek teslim edebileceğiniz bir servis. Yeri Ankara Çankaya'da zaten google da aratınca web adresleri ve iletişim bilgileri mevcut.
  • Merhaba,

LG hb1100 mk ses sisteminde test yaptığımda tek tek tüm hoparlörlerden ses alıyorum. Ancak video ve müziklerde sadece 3 hoparlörden ses geliyor. Ses sistemi tv ye optik kablo ve hdmi ile bağlı. Sesi optik kablodan alıyorum. daha önce böyle bir problemim bulunmuyordu.Birden ortaya çıktı çözümünü bilen varmı?
  • femrah F kullanıcısına yanıt
    TV nin çıkış ayarlarında home theater vs gibi bir seçenek var mı? Var ise bunu seçmelisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengoCenk

TV nin çıkış ayarlarında home theater vs gibi bir seçenek var mı? Var ise bunu seçmelisiniz.
    Ayarlarda harici ses çıkışı ve optik ses çıkışı diye 2 seçenek var. ikisinide de 3 hoparlörden ses geliyor.
    2 ihtimal var
    Ya kaynak stereo yani 2 kanallıdır. Tv yayını vs.

Yada tv - sistem arası bağlantınız 2 kanallıdır. (Stereo kablo)

Eğer 2 kanallı sesi tüm hoparlörlerden dinlemek istiyorsanız. Öntanımlı Ekolayzır ayarını Bass noduna alın. Yanlış hatırlamıyorsam bu mod 2 kanallı sesi tüm hoparlörlere veriyordu.

2 ihtimal var

Yada tv - sistem arası bağlantınız 2 kanallıdır. (Stereo kablo) ama ootic kablo ile bağlıysa bu ihtimal değil. Yani sizin dinlediğiniz kaynak 5+1 ses içermiyor.

Eğer 2 kanallı sesi tüm hoparlörlerden dinlemek istiyorsanız. Öntanımlı Ekolayzır ayarını Bass noduna alın. Yanlış hatırlamıyorsam bu mod 2 kanallı sesi tüm hoparlörlere veriyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tonythetonguc -- 14 Kasım 2019; 11:41:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonythetonguc

2 ihtimal var

Yada tv - sistem arası bağlantınız 2 kanallıdır. (Stereo kablo) ama ootic kablo ile bağlıysa bu ihtimal değil. Yani sizin dinlediğiniz kaynak 5+1 ses içermiyor.

Tv yayını d-smart ayarlardan kontrol ettim dolby digital olarak alıyorum. Netten indirdiğim yüksek kalite filmlerde de aynı.

Geriye optik kablo kalıyor. Ne kadar etkilidir bilemiyorum ama optik kabloyu değiştireceğim. sorun çözülmezse cihazda sıkıntı var diyip servisi çağıracağım.
    Adım adım eöşn olmak için;
    Öncelikle sound effect modunu bass a alın. Bakın bakalım tüm uyduşardan ses geliyor mu? Geliyorsa yani sistem anfisinde bi sıkıntı yok olduğuna emin olursunuz.

2. Adım olarak "bass" değilde tüm diğer sound effect modlarını kullanarak 5+1 sese sahip bir bluray disc oynatarak deneyin. Disk menüsünden 5+1 kanal olan bir ses seçin bazı discleride bazı dublajlar stereo dur. Genelde orjinal dil seçeneği 5+1 dir. Eğer sorun yoksa muhtemelen sistemde bir sorun yoktur. Bazı tv ler ses kaynağı 5+1 olsada bazen 2 kanal olarak aktarıldığına şahit oldum. Sonra tv de destek vatsa hdmiARC ile ses aktaröayı deneyin. Bunları sırasıyla bir deneyin bakalım ne sonuç çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tonythetonguc

Adım adım eöşn olmak için;
    Öncelikle sound effect modunu bass a alın. Bakın bakalım tüm uyduşardan ses geliyor mu? Geliyorsa yani sistem anfisinde bi sıkıntı yok olduğuna emin olursunuz.

2. Adım olarak "bass" değilde tüm diğer sound effect modlarını kullanarak 5+1 sese sahip bir bluray disc oynatarak deneyin. Disk menüsünden 5+1 kanal olan bir ses seçin bazı discleride bazı dublajlar stereo dur. Genelde orjinal dil seçeneği 5+1 dir. Eğer sorun yoksa muhtemelen sistemde bir sorun yoktur. Bazı tv ler ses kaynağı 5+1 olsada bazen 2 kanal olarak aktarıldığına şahit oldum. Sonra tv de destek vatsa hdmiARC ile ses aktaröayı deneyin. Bunları sırasıyla bir deneyin bakalım ne sonuç çıkıyor.
    Ses sisteminin tamamından ses alınamamasının çok basit bir çözümü varmış Fabrika Ayarlarına Dönmek. uzun zamandır çözemediğim bir konuydu. ne olacak ki birde bunu deniyelim dedim ve düzeldi.
    Bence yukarılarda okuduğum bazı hataların çözümüde bu olarabilir. Hala çözemediyseniz bence deneyin.

• Netflilikste 5+1 orjinal sesi vermiyor netfliksfenmi anlaysmadim.stereo secilince sorun yok.5+1.inglizce ve 5+1 turkcede sorun var
    Bilgisi olan varmi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.