Şimdi Ara

LG HB1100 MK Ev Sinema Sistemi -> Genel Konu (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.312
Cevap
23
Favori
110.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Default 0 dır, ayarlarda hopörlör metraj ayarları var bu ayarlarıda yaparsan genel oturduğun yere göre daha iyi olur, 2 sistemi birleştireceğine elindeki kolonları satıp linkteki en ucuz tallboy ile tabir edilen ayaklı hoporlörlerden kullanırsan daha iyi olur,hem kablo hem hopörlör karmaşası olmaz daha düzgün gözükür,diğer bir konu ise ohm değerleridir, şu an hatırlamıyorum ohm değerlerini,aşşağıda bilgiler gayet açıklayıcıdır,

Speaker Bağlantıları

Bütün spekerların 4, 8 ,16 ohm gibi empedans değerleri vardır.Bu değer sadece ortalama bir değerdir, çünkü speakerın empedensı sürekli değişir.

Speakerın empdansı demek , speaker üzerinden geçen akımın hangi düzeyde engellendiğinin ölçüsüdür. Empedans artıkça akımın geçmesi için daha fazla voltaj uygulanmalıdır.

Güç= (voltaj) 2 / direnç

Birkaç speakerı birbiryle bağlamak anfi tarafından görülen empedans değerini değiştirir. Speakerları bağlamak için 3 temel yol vardır seri, paralel, ve seri/paralel.

Seri Bağlantı

Seri bağlantıda toplam empedans her iki speakerın empedans değerlerinin toplamı olur.
    Bu bağlantıda ekstradan bir empedans geldiği için güç düşer.

Paralel Bağlama
    Paralel bağlamada speakerların hepsi anfiye aynı şekilde bağlanır, söyleki bütün pozitifler pozitife ,negatifler ise negatif anfi ucuna bağlanır. Her bir speaker eklendiğinde anfiye binen yük artar ( empedans düşer ) ve anfi daha fazla güç üretmek zorunda kalır ve buda anfinin ısınmasına sebep olur. Anfi üreticileri kullanılabilecek minimum yük empedansı belirtilmiş anfiler üretirler.Yük empedansını hesaplamak için şu formül kullanılır.R burada emepdanstır

Seri/Paralel bağlama
    Bazen birçok speakerı toplam empedans değişmeden bir arada kullanmak gerkir.Seri/paralel bağlantı ile speakerlar alt gruplara ayrılarak bu mümkün olur. Şöyleki seri bağlı olan speakerların empdenslarını topla onları bir tek speaker gibi düşün ve parellel bağlantı kuralını uygula. Mesela 4 tane 8 ohmluk speaker kullanalım bunları iki gruba ayırıp birbiriyle seri bağlayalım her iki grubun empedan değerleri 16 ohm olur. Daha sonra bu iki grubu paralel bağlarsak toplam sistem empedansı 8 ohm olur.

Güç Çıkışı

Bir anfinin güç çıkışı toplam yük empdensına göre değişir.Mesela en az 2 ohmla çalışan ve 4 ohmluk yüke 200 watt verebilen bir anfiye 8 ohmluk yük bağlanırsa anfi 100 vat güç verebilir.Eğer 2 ohmluk yük bağlanırsa ( 4 tane 8 ohmluk speaker) anfinin gücü 2 katına çıkar ve anfinin kendi içinde olan empedans değeri ile birlikte toplam üretilen güç 360 watt olur. Eğer empedans değeri 1 ohm a düşürülürse, bu değer anfinin belirlene değerlerinin altında olacaktır ve anfinin bozulmasına sebep olacaktır. Bazı anfilerde empedansın düşmesine karşın koruma vardır.

Not :ses sistemleri.com dan alıntıdır,teşekkürler.

Linkte ohm değerleri ve bağlantı şekilleri hakkında resimli açıklama mevcuttur,

http://www.ses-sistemleri.com/haber/6/Speaker-s-baglantilari--amplifier-in-calisma-prens.html

http://www.sadowsky.com/audio/impedance.html

http://www.vatanbilgisayar.com/home-teater/?opf=p1125147&srt=UP

Paralel bağlantı

Seri bağlantı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caprice -- 28 Ocak 2015; 11:50:38 >

• Hortlatacağım ama daha iyi sistemlerin çıktığını düşünüyorum varmıdır ? LG 55LB580V-ZM Smart TV var elimde.
  • ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    LG HT-1000EV acılıp kapanma sorunu güc düğmesi değişince düzeliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aayygguull -- 23 Kasım 2015; 8:31:48 >
  • aayygguull kullanıcısına yanıt
    Servismi yaptı yoksa siz kendinizmi değiştirdiniz.?
  • Konuyu hortlatıyorum ama,
    42LM660s ile birlikte çalıştırdığım HB1100Mk bu aralar anlamadığım bir sorun çıkartmaya başladı.

Normalde her zaman tv'nin kumandası ile kullanıyorum. Şu an tvyi açtığım zaman açılmıyor. İnput menüsünden harici hoparlörü seçtiğimde, cihazın ekranından 'SİMPLİNK ON' yazısı kayıyor ve bi süre sonra kendi kendine kapanıyor.
    Cihazın kumandası ile açtığım takdirde ise 'PLEASE WAİT' yazısı kayıp ortalama yarım saat içinde yine kendi kendine kapanıyor.

Daha önce bu durumu yaşayan veya çözümünü bilen arkadaşlar, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PLEASE WAİT Sorununu hala çözemedim, bi ara kendi kendine düzeldi, daha sonra tekrar aynı sorunla karşılaştım. Servise götürdüm, işçilik dahil 400₺ para istedi. Dolayısıyla yaptırmadım. Bu problem güncelleme ile gelen bir sorunmuş, o yüzden dikkat edin arkadaşlar. Bende artık Ucuz yollu nasıl çözerim, onun arayışındayım. 2.el, hoparlörleri olmayan amfili blurayli bir cihaz arıyorum. Daha farklı uygun yollu bi önerisi olan varsa beklerim.

• Arkadaş herkesin güncelleme sonrası cihazı bozulmuş. LG kabul etmemiş, kimse de sorun çıkarmamış. Vay anasını. Bende bir tek bende olan bir sorun zannediyordum.
  • sorunu ben çözdüm bilgi isterseniz veririm
  • Tabiki isteriz yazarsaniz hepimiz faydalaniriz

• yanıtlarsanız şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar ben size sorunun cevabını yazayım çok fazla araştırma yaptım genelde sorun olan kısım power tuşundan kaynaklanıyormuş bu tuşu değiştirince düzeliyormuş bende tuşu hep iptal ettim kutunun içinde bulunan power tuşunun bulunduğu kabloyu (örnektir) yerinden çıkarırsanız sorun çözülüyor açma kapama işlemini de kumanda dan yaparsınız
  • beyler benimde cihaz bozuldu. please wait diyor kalıyor. servise verdim. anakar arızalı deyip 475 lira istedi :) şaka gibi.
    kalsın dedim. şimdi servisin geri getirmesini bekliyorum. yukarıdaki çözümü dener buraya yazarım. başka çözüm önerisi olan varsa da beklerim.
  • jahoon kullanıcısına yanıt
    maalesef bende işe yaramadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Farwynd

Arkadaş herkesin güncelleme sonrası cihazı bozulmuş. LG kabul etmemiş, kimse de sorun çıkarmamış. Vay anasını. Bende bir tek bende olan bir sorun zannediyordum.

Sırf bu kalleşliğinden dolayı artık LG nin hiç bir ürününü almıyorum. TV aldım rezalet blueray player deseniz ayrı leş..(4-5 senede bir altyazı fontu büyütecek güncelleme gelmez mi ya şaka gibi, gelen güncellemede aleti kullanılamaz hale getiriyor) bir firma sattığı malın arkasında durmuyorsa benim gözümde 5 para etmez.. alsınlar mallarını başlarına çalsınlar.. yakın zamanda 55 4K TV aldım seçimim samsungtan yana oldu. bundan sonra benden LGye kuruş çalışmaz.

• tosunpasa kullanıcısına yanıt
    aynı fikirdeyim. LG nin bir şeyini sokmam evime artık. ben de çok şikayet duyuyorum etrafımdan.
  • Adamlar resmen cihazın Smart fonksiyonlarını güncelleme ile kitlemişler. DVD veya Blu-Ray oynatıp oynatmadığını zamanım olmadığı için deneyemedim. Şu an sadece harici hoparlör olarak kullanıyorum.
  • İyi geceler arkadaslar

Lg hb 1100re sistemin sag arka hoparlerine 1 metre kablo eklemem lazim. Olurmu; nasil bir kablo almam lazim

• bu sistemi tv ye bağlarken
    optik kabloyu bağladım
    arkadaki hdmi out dan mı tv ye bağlanacak
    yoksa hdmi1 veya 2 den mi tvye bağlanacak acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: levoank

bu sistemi tv ye bağlarken
    optik kabloyu bağladım
    arkadaki hdmi out dan mı tv ye bağlanacak
    yoksa hdmi1 veya 2 den mi tvye bağlanacak acaba
    Bende sadece optik kablo bağlı. Lg tv yi açınca otomatik açılıyor.
  • SULZER S kullanıcısına yanıt
    benım tv samsung 46c650
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.