Şimdi Ara

LG HB1100 MK Ev Sinema Sistemi -> Genel Konu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.312
Cevap
23
Favori
110.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • siparişi geçtim hadi hayırlısı bakalım bu arada satılık SEG 22912B BEYAZ HD LCD TV
  • Arkadaşlar konuya uzun zamandır girmiyordum.

Genel olarak cevapları geç te olsa vermeye çalışayım.

Optik var.
    Wifi üzerinden medya oynatabiliyorsunuz. Ancak HD filmlerde hız yeterli gelmiyor. Kısaca HD filmleri Wifi üzerinden izlemek için tavsiye etmiyorum.

Medya oynatıcı olarak çok güzel bir alet. USB den olabilecek tüm formatları tanıyor. Wifi internet bağlantısı sayesinde kendini devamlı güncelliyor. Hatta Android veya Iphone üzerinden kumanda olarak aleti kontrol edebiliyorsunuz.

Yanında Ipad ve Iphone dock u ile birlikte geliyor. Direkt alete bağlayabiliyorsunuz.

Ses sistemi gayet tatmin edici. Yüksek seslerde bile sesi bozmuyor. B-ray hiç oynatmadım. O yüzden yorum yapamayacağım. Devamlı MKV izliyorum. Ayrıca bende 2 Harddisk vardı. İkisini bir hub yardımı ile tek USB girişine bağladım. İkisini de gördü. Böylelikle Harddisk leri tak çıkar sorununndan da kurtuldum.

Benim için en büyük sorun 3D filmlerde altyazıları düzgün göstermemesi. Bunun içinde ilgili filmin türkçe dublaj ses dosyasını internetten indirip filme marge ediyorum pc de. 3D filmler dışında altyazı sorunu yaşamıyorum.

Sorusu olana yine yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengoCenk -- 24 Mayıs 2012; 11:42:39 >

• radyo onemli... bu vakitte boyle bi cihaza bi radyo eklemek zor is mi, enteresan
    bunu alinca radyo icin bi de ilave cihaz mi kullanicaz

radyo ile ilgili nasil bi cozum yapilabilir bi fikri olan varmi ?
  • valla radyo uydualıcısında var zaten ondan açtığım zaman zaten ses sisteminden çalıcağı için sıkıntı yok :)
  • Zevkler ve renkler olayı. Bazıları için radyo olmazsa olmaz dediğiniz gibi. Ama eski sinema sisteminde radyomu 3 sene boyunca bir kere bile açmadığım için benim aradığım bir özellik değildi. O yüzden sorun yok.
  • aynen öyle. bu sipariş bana pazartesi filan gelcek galiba hala sipariş durumunda yeni sipariş yazıyo :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonntini

siparişi geçtim hadi hayırlısı bakalım bu arada satılık SEG 22912B BEYAZ HD LCD TV

cihaz bence altyazı hariç sorunsuz
    3 d de denemedim ama oynatıcı performansı gayet iyi
    hangi marka olursa olsun tv nin kendi oynatıcısının
    tv ile uyumu daha iyi olur.
    ama bu cihaz harici kaynak olarak başarılı.
    dts hd leri çözemiyor.
    normal dts ler sorunsuz.
    ses performansı bass seçeneği tercih edildiğinde gayet başarılı.
    yeri geldiğinde ayağınız altında yerin titrediğini hissediyorsunun.
    ses de dağılma yok
    arka ayaklar için carefourlarda ayak mevcut 50 tl fiyatı var. gayet şık
    aynısı hepsi buradada 70 tl civarı.

benim tek derdim altyazı boyutu.
    bu gerçekten çok basit bir yazılım sorunu.
    tv de olan şey player gibi ana amacı oynatmak olan cihazda nasıl olmaz anlamak mümkün değil.

• bakalım gelsin denicez nasılmış görcez bu arada sistemi tv gibi servis çağırıpmı kurduyuoruz yoksa kendimiz kursakta olurmu bir bilgisi olan varmı genelde servis başlatıyo garanti galiba.
  • @moneta dts hd leri çözemiyor
    derken neyi kastettiniz
    bende genelde 720p filmler var hepsi indirilme orj.değil sorun çıkarırmı
  • onlarda sorun olacağını sanmıyorum ama kullananlar daha iyi bilir tabi.
  • Şimdiye kadar oynattığım hiçbir dosyada ses sorunu yaşamadım. (3D, 2D, mkv, divx, dts vs vs)
  • şu bizimkide gelsede bir kullansak hala kargoya verilmek için bekliyo :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrnayn

@moneta dts hd leri çözemiyor
    derken neyi kastettiniz
    bende genelde 720p filmler var hepsi indirilme orj.değil sorun çıkarırmı

dts hd dts den farklı bir ses dosyası türü ve mk1100 bu ses türünü desteklemiyor.
    ama bu çok dert edecek bir şey değil. 100 dosyada 1kez karşınızıa çıkar.
  • eyvallah
  • teknosa da 719 tl şuan arkadaşlar.
    1100mk
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonntini

teknosa da 719 tl şuan arkadaşlar.
    1100mk

Evet, az önce bir tane gidip aldım eve getirdim, 719 TL Worldcard 12 taksit ve 3 ay erteleme ile aldım. Hiç de fena olmadı :)
  • benim siparişte şimdi geldi faturada seg lcd tv 379 ses sisteminide 550 olarak göstermişler :) lcd tv yi 2. ele koyıyım bari :)
  • ben haziran ayından ümitliyim yeni modelleri bekliyorum bu çok piskopat bir şeye benziyor umarım yeni modellerde fiyatlar biraz daha düşer

http://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-bh7420p-ev-sinema-sistemleri-fiyati-en-ucuz-uygun-home-theatre-indirimli-ses-sistemleri-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari,34837.html#TabPanelStart
  • @tonntini

teknosa magazasinda mi, yoksa teknosa.com dami 719 tl? bi de 719 luk fiyatta 22 ekran beyaz lcd varmi?
  • bugun turuncu inidirimle 719 tl sitede sepete ekle seçeneği mevcut 899 a yanında seg tv de var ben 899 a tv ile beraber aldm aldğm gun yüzde 10 chip parada vardı 810 a gelmış oldu 2 si işte, tv nin şuan 200 den alcısı var onu versem 610 gelmış olcak :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.