Şimdi Ara

LG-GR M762GSHW Buzdolabı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
4
Favori
45.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buzdoalabını 4 gündür kullanıyorum. Öncelikle 178cm yükseklik, 73 cm derinlik, 86 cm genişlik ölçülerine sahip. Güncel buzdolapları içerisinde boyu en kısa olanlardan fakat eni en büyük olanlardan. BRÜT 608 litre, NEt 570 litre hacime sahip. Yıllık 455 kw elektrik tüketiyormuş. A+ enerji sınıfında. Aydınlatmalar ise LED. LG GR-M762GVHW ise bunun birebir beyaz olanı.

hijyen filtresine sahip ama ben kapaı tutuyorum. Bir kere tuşa basınca filtre etrafındaki mavi ışığı yakıyor, bir daha basınca açılıyor. Buzdolabı içerisindeki havayı filtreden geçirip temizliyormuş. Fakat kullanım kitapçığında yeterli bilgi yok. Mavi ışık yanınca ne oluyor gibi bir bilgi yok. Yetersiz bilgi.

Malzeme kalitesi güzel, kaliteli hissi uyandırıyor. 3boyutlu soğutma mevcut. Yanlardan hava üfüren Multi Flow sistemi dışında birde ön kapıdan hava üfürüyor.

Kapıları 1 dakika açık bırakınca periyodik aralıklara uyarı veriyor. Servis açık kalırsa buzdolabı çalışmayı durdurur dedi ama kitapçıkta böyle birşey göremedim. Denediğimde ise donduru bölmesinin kapağını açık bıraktığımda hava üflemeyi kesti.

dondurucu bölmesinin derece cinsinden ayarı yok. 1'den 5'e kadar ayar topuzu var. Müşteri temsilcisine bu rakamlar kaç dereceye tekabül ediyor diye sordum maalesef bilgi veremedi. Sadece 3 ve 4 normaldir diyorlar.

İnceleme diye konu açtım ama derinlemesine bir inceleme olmadı ne yazıkki. Pek beceremem Amaç daha çok Google vasıtasıyla dolabı araştıranlar bu konuyu görsün ve merak ettikleri varsa sorsun. Çünkü ben satın alırken hiçbir bilgi bulamadım.

KONTROL ÜNİTESİ. KAPILARI KAPATTIKTAN BİR SÜRE SONRA EKRAN KAPANIYOR.

ÜSTTE GÖRDÜĞÜNÜZ BUĞULU KISIM 0 DERECE BÖLMESİ. 0 DERECEYE YAKIN TUTARAK ET BALIK KAHVALTILIK GİBİ ÜRÜNLERİ NE DONDURUYOR, NEDE SICAK TUTUYOR. BÖYLECE DAHA UZUN SÜRE TAZE KALIYOR.

KAPIDAN SOĞUTMA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 31 Ağustos 2014; 1:46:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bluviaggiatore

iyi paraymış 1918 TL güle güle kullan
    http://www.upucuza.com/buzdolab.1093/en-ucuz-lg-gr-m762gvhw-no-frost-buzdolab-upucuza-comda.m90436.htm

tesekkur ederim. linkteki urun beyaz olani ben 2250 liraya lg bayisinden aldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 19 Mayıs 2013; 23:36:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • buzdolabında birkaç gün sıcaklık ölçümü yaptım. soğutucu kısmı 6 derece duruyor, sebzelik ve hemen üstündeki raf hariç tam 6 derece de duruyor. sebzelik ve üstündeki raf 4 derece civarında duruyor.

dondurucu kısmı ise görebildiğim en yüksek sıcaklık -22 derece. daha da soğuk olabilir ama benim yakaladığım sıcaklık bu. eğer termometrem, dijital ve en uç sıcaklığı kaydeden olsaydı en düşük sıcaklığı görebilirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 24 Mayıs 2013; 0:36:03 >
  • HAYIRLI OLSUN GUZEL CIHAZ YANLIZ FIRININ YANINDA OLMASI RİSKLİ. TUKETIMI ARTTIRABILIR. YALITIM KÖPÜGÜ KOYUN ARAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 23 Mayıs 2013; 14:33:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

HAYIRLI OLSUN GUZEL CIHAZ YANLIZ FIRININ YANINDA OLMASI RİSKLİ. TUKETIMI ARTTIRABILIR. YALITIM KÖPÜGÜ KOYUN ARAYA

teşekkürler. benimde endişelerim vardı fakat fırının yalıtımı üst düzeyde. fırını 250 derecede 50 dakika çalıştırdım ve yan tarafta en ufak bir ısınma dahi olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

HAYIRLI OLSUN GUZEL CIHAZ YANLIZ FIRININ YANINDA OLMASI RİSKLİ. TUKETIMI ARTTIRABILIR. YALITIM KÖPÜGÜ KOYUN ARAYA

teşekkürler. benimde endişelerim vardı fakat fırının yalıtımı üst düzeyde. fırını 250 derecede 50 dakika çalıştırdım ve yan tarafta en ufak bir ısınma dahi olmadı.

Hocam aile kaç kişilik bu dolap kocaman maşallah :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: faziloglu

quote:

quote:

aile 4 kisilik 470 litrelik olani alacaktim, annem dar dedi bunu begendi :)

• merhaba
    hocam ben de bir lg buzdolabı aldım LG502GLQW modeli . şöyle bir durum var büyük kapıyı açıp kapatınca üstteki no frost kapağı hafif bir şekilde açılıp kapanıyor ama tesadüfen dün farkettim yani hizli bir sekilde acilip kapaniyor :) sizde de boyle bir durum var mı ? servisi aradım bu butun lg buzdolaplarında var dedi bir arıza degil dedi.
    gerci az once forumlara baktım aynı durum sharp ve birkac markada daha var sanırım sanırım. herhalde bu uretici firma tarafından bilincli bir sekilde yapilmis birsey.
    bir nedeni vardir ama cozemedim :) neyse genel anlamda buzdolabı güzel sessiz çalışıyor sogutması vs de guzel.
  • bir de son olarak beyaz eşyalarda garantilerin min 3 yıl olduğunu sanıyordum lg de 2 sene garanti yazıyor ve servis kurulum yaparken şunu 4 yıl uzatalım dedim lg de garanti uzatma yok dedi ama kolay kolay da bozulmaz dedi bakalım göreceğiz ama en azından 3+4 yıl garanti durumu olsaydı daha iyi olurdu diye dusunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: impressM

merhaba
    hocam ben de bir lg buzdolabı aldım LG502GLQW modeli . şöyle bir durum var büyük kapıyı açıp kapatınca üstteki no frost kapağı hafif bir şekilde açılıp kapanıyor ama tesadüfen dün farkettim yani hizli bir sekilde acilip kapaniyor :) sizde de boyle bir durum var mı ? servisi aradım bu butun lg buzdolaplarında var dedi bir arıza degil dedi.
    gerci az once forumlara baktım aynı durum sharp ve birkac markada daha var sanırım sanırım. herhalde bu uretici firma tarafından bilincli bir sekilde yapilmis birsey.
    bir nedeni vardir ama cozemedim :) neyse genel anlamda buzdolabı güzel sessiz çalışıyor sogutması vs de guzel.

servis kurulum yaparken hızlı kapatırsanız diğer kapak hafif oynar, normaldir diye uyarı yaptı.

kitapçıkta okudum galiba, yada başka yerde, alt üst soğutma birbiriyle bağlantılı olduğundan aşağıdaki kapağı hızlıca kapatınca içeride oluşan hava basınca üste çıkıp, üst kapağı oynatır.

ama kapak açılmıyor yani, hafif dışa doğru esneyip kapanıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: impressM

merhaba

servis kurulum yaparken hızlı kapatırsanız diğer kapak hafif oynar, normaldir diye uyarı yaptı.

kitapçıkta okudum galiba, yada başka yerde, alt üst soğutma birbiriyle bağlantılı olduğundan aşağıdaki kapağı hızlıca kapatınca içeride oluşan hava basınca üste çıkıp, üst kapağı oynatır.

ama kapak açılmıyor yani, hafif dışa doğru esneyip kapanıyor.

dediğiniz gibi kapak açılmıyor oynatıyor . ilk farkettiğimde ne oluyor dedim sonra hem servisten hem de forumlardan bilgi edinince tamam dedim :)
    teşekkür ederim bilgi için.
    saygılar.

• Buzdolabınız hayırlı olsun.

Geniş, üstü donduruculu sınıfındaki en başarılı dolaplardan birini almışsınız. LG geçen ay buzdolaplarında garantiyi 3 yıla çıkardı. Çağrı merkezini arayarak durumu belirtip 3 yıllık garantinizi istemenizi öneririm.

Dondurucudaki mekanik düğmedeki değerler aşağı yukarı şu dereceleri ifade eder:

1: -16'C
    2: -18'C
    3: -20'C
    4: -22'C
    5: -24'C

Buzlukta 1 yıla kadar saklayacağınız et, sebze vs. varsa 2, yoksa 1 konumu yeterlidir. Dondurucu kapısını sık açıyorsanız, çok gıda yüklüyorsanız 3 seviyesi ideal. 3, 4 ve 5 seçeneklerinde buzdolabının tüketim seviyesi artar.

Buzdolabı orijinal Kore üretimidir.

Cihazınız gerçekten çok güzel, sağlam ve kullanışlı. İyi günlerde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Buzdolabınız hayırlı olsun.

Geniş, üstü donduruculu sınıfındaki en başarılı dolaplardan birini almışsınız. LG geçen ay buzdolaplarında garantiyi 3 yıla çıkardı. Çağrı merkezini arayarak durumu belirtip 3 yıllık garantinizi istemenizi öneririm.

Buzlukta 1 yıla kadar saklayacağınız et, sebze vs. varsa 2, yoksa 1 konumu yeterlidir. Dondurucu kapısını sık açıyorsanız, çok gıda yüklüyorsanız 3 seviyesi ideal. 3, 4 ve 5 seçeneklerinde buzdolabının tüketim seviyesi artar.

cok tesekkur ederim. buzluk kismi beni tereddutte birakmisti, hatta konusunu acmistim. 3. seviyede iken buzluk kismi genelde -16 derecede duruyor. 5e aldigim zaman en dusuk -22 gorebildim.

servis 3de durmasi normaldir demisti, nitekim buzdolabi geldiginde de 3te duruyordu.

tek sikintisi gurultulu calisiyor gece salon ve mutfagin kapisi acik ve baska ses yoksa dolabin sesi yan oda salondan duyuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 25 Mayıs 2013; 2:45:51 >

• Dondurucunun ayarlanan soğukluğa gelmesi için biraz uzun bir süre beklemek gerekir. Aynı zamanda odadaki sıcaklık ile dondurucudaki sıcaklık farkı fazla olduğundan kapıyı açtığınızda bile ciddi düşüşler görülebilir. Bu açıdan soğutma sorununu kafanıza takmamanızı öneririm. Bence 2 konumu ideal.

Buzdolabının çalışıp durması o soğukluğa geldiğine dair kesin bir kanıt değildir. Buzdolabı gerekli çalışma süresini sayıp durarak defrost konumuna geçmiş olabilir. Bu safhada da daha yüksek sıcaklık okumanız kaçınılmazdır.

Ses konusuna maalesef yorum yapamayacağım. Video çekme şansınız olursa daha iyi olur.
  • quote:

Dondurucunun ayarlanan soğukluğa gelmesi için biraz uzun bir süre beklemek gerekir. Aynı zamanda odadaki sıcaklık ile dondurucudaki sıcaklık farkı fazla olduğundan kapıyı açtığınızda bile ciddi düşüşler görülebilir. Bu açıdan soğutma sorununu kafanıza takmamanızı öneririm. Bence 2 konumu ideal.

Buzdolabının çalışıp durması o soğukluğa geldiğine dair kesin bir kanıt değildir. Buzdolabı gerekli çalışma süresini sayıp durarak defrost konumuna geçmiş olabilir. Bu safhada da daha yüksek sıcaklık okumanız kaçınılmazdır.

Ses konusuna maalesef yorum yapamayacağım. Video çekme şansınız olursa daha iyi olur.

telefondan ses kaydi yapabilirim ama ne kadar gercegi yansitir bilemem :)

• olcumlerim sonucu sogutucu 6 derecede dururken kapidaki raflar 9 derecede duruyor. hic degismiyor. stabil bir sogutmasi var.

dondurucunun kapisindaki alt raf iki yildizli bolum. yani -12 ila -16 derece arasinda duruyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: faziloglu

quote:

quote:

aile 4 kisilik 470 litrelik olani alacaktim, annem dar dedi bunu begendi :)

Anne al diyosa akan sular duruyo ya alacan ya alacan :) Bizim evde hep böyle oluyo :)

• quote:

çok teşekkür ederim hocam.
    dondurucu no frost mekanik soğukluk düğmesini servis ya 4 ya da 5 te bırakmıştı onu 2 ye getireyim.
    bir de yarın lg müşteri hizmetlerini arayayım çünkü buzdolabı kurulumu yapan servis elemanı garanti 2 sene dedi ben bazı sitelerde lg 3 sene yazıyor dedim öyşe muallakta kalan bir konuydu bunu öğrenmem iyi oldu. tekrar teşekkürler.

• quote:

hocam dondurucu mekanik düğmeye az önce baktım 1 den 8 e kadar gidiyor. ben de 3 e getirdim orda bıraktım fazla elektrik harcamasın.
    soğutucuda kapıdaki digital ayar ise 4 te duruyor .

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.