Şimdi Ara

. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
4
Favori
10.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell'den Lg xboom PK7 (sıfır 1000 tl civarı) hediyesi ile birlikte 5000 TL'ye alarak aranıza katıldım. Bu cihaza Lg v20 telefonum kırıldığı için geçtim. Lg v20 den önce Lg g4 kullandım. Evde oğlum Lg g5, eşim ise Lg g7 kullanıyor. Lg g7 ve Lg g8s arasında kalmıştım. Lg xboom pk7 hoparlörü zaten almayı düşündüğüm için indirim tekrarlanınca Lg g7 yerine yeni model olması ve android güncellemelerini alacağını düşünerek tercihimi bu yönde yaptım. Öncelikle şunu belirteyim. Lg'nin Türkiye ye gelen modelleri içerisinde en iyisi bize göre bazı eksikliklerine rağmen Lg g7. Eşim lg g5 ten çok memnundu. Onu dahili hafıza kartı yetersiz kaldığı için zorla Lg g7 transfer ettim. Şayet dahili hafızası 32 gb değil 64 olsa bozuluncaya kadar hayatta değiştirmezdi. Diğer kullanıcıların karşılaştığı hiç bir problemle biz karşılaşmadık ya da fark etmedik. Dediğim gibi şu an eşim Lg G7 kullanıyor ve çok memnun. Telefonun elde tutuşu çok rahat ekran kalitesi ve parlaklığı çok güzel. Pil konusunda ise inanılmaz bir şekilde şaşırttı. Sınıfındakilere göre düşük kapasiteli bir batarya kullanmasına rağmen başarılı bir optimizasyon ile sabah mesaisinden gece yarısına kadar dayanıyor. Eşim kesinlikle oyun oynamaz ama telefon elinden düşmez sürekli görüşme yapar ve onun dışında da sürekli spotifydan müzik dinler, sosyal medyada dolaşır ama en önemlisi ekranı tam parlaklıkta kullanıyor, wifi, mobil veri ve bluetooth sürekli açık. Lg g5'i de bu şekilde kullanıyordu. Tek eksisi olarak bize göre Lg v20'nin kamerası özellikle video çekimi ve geniş açı özelliği ile daha başarılı. Gündüz ve gündüz foto çekimleri standart. G8s'si önce eşime verdim. İlk yaptığı iş hoparlörden müzik açmak ve g7 ile kıyaslamak oldu. Açıkçası g8s g7'nin yanında tam bir hayalkırıklığı idi. Eşim direkt ben bu telefonu istemiyorum dedi ve bana kaldı. İşlemci, ram, dahili hafıza olarak zaten denecek bir şey yok ama ses konusunda bende tatmin olmadım. Kamera lg v20'den sonra çok daha iyi bekliyordum. Ben telefonda lg g4'in 16 mp ve lg v20'nin geniş açı özelliğini bu telefonda görmek isterdim. rakamsal olarak belki olmasa bile çekim kalitesi olarak görmek isterdim. Bilemiyorum ben bu konuda uzman değilim ama ses hayal kırıklığı ve kamera üstüne koyamamış. Ekran kalitesi ve pil tüketimini beğendim. Parlaklığı %33 ile kullanıyorum ve bana yeterli geliyor bu inanılmaz. Bu da pil tüketimine yansıyor. lg g7 deki akıcılığı ile bu telefon arasında işlemci ve ram'in telefonun akıcılığı üzerine bir etkisi var mı bilmiyorum ama be g7 ve g8s arasında dişe dokunur bir fark görmedim. Kulaklık ile ses kalitesine veya lg xboom ile çalışmasına henüz bakmadım. Bu cihazda lg g7 de olan xboom özelliği ve hidac yok. Bu da kesin olarak ve ses kalitesini inanılmaz derecede etkiliyor yani daha kötü bunu net olarak söyleyebilirim. Ben ses olayını lg xboom pk7 kullanarak telafi edeceğim. Müzik olayını dert etmiyorsanız lg xboom pk7 cihazı satabilir ve telefonu daha uygun bir fiyata getirebilirsiniz. piyasada Lg xboom pk7 cihazı 500 tl satan kişiler var. yani cihaz size 4500 tl ye gelecek Öbür tarafta lg g7 3500 tl. Lg xboom pk7 almayacak olmuş olsam ve bu cihazın ses kalitesini almadan önce dinleme fırsatı bulmuş olsam kesinlikle benim tercihim lg G7 olurdu. Korono virüs olmasa Mayıs ayında yurtdışına çıktığımda zaten lg g8x veya lg v50 alacaktım ama lg G8s miş nasibimiz. 4500 tl ve bu fiyat civarında başka marka daha iyi telefonlar belki vardır ama 3500 tl civarında lg g7 kalitesinde olduğunu şahsen düşünmüyorum. Kullandıkça eğer olumlu veya olumsuz bir şey eklemem gerekirse buraya yazarım. Sormak istediğiniz bir şey varsa sorun lütfen çok teknik bir adam değilim ama elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım. Bu virüs salgını çenemi düşürdü çok laf kalabalığı yaptım. Belki bir çok yerde kendimi tekrar etmiş ve imla hataları yapmış olabilirim. Anlayışınız ve okuma sabrınız için teşekkür ederim.

• Maksat konu canlansın; önce fiyat bilgisi:
    Turkcell promosyonsuz (LG speaker hediyesiz) 5000 TL;
    vodafone promosyonsuz 6000 TL (bi power bank var ama saymıyorum)
    Bi internet alışveriş sitesinde de yine 4900 TL'ye satılmakta.

Alternatif düşündüğüm telefonlar (şahsi görüşümce);
    samsung note 10 lite : 4400 civarı (büyük olması tereddüt ettiriyor)
    samsung s10: 5500 civarı (kılıf kullanmadığımdan, kavisli ekran korkutuyor)
    huawei P30: 5000 civarı

Reddit'de okuduğum kadarı ile arka kameraları epey gömülmüş, özellikle G8'e kıyasla. Oysa youtube'daki incelemelerde fena gözükmüyor.
  • Armicon A kullanıcısına yanıt
    Selam hocam. Ben de G7 kullanirken G8s aldim 1 ay once. G8s sesi g7 nin yaninda hayal kirikligi dedigin gibi. G7 de boombox speaker var. Muzik dinlemekten mest oluyorum G7 ile. G8s in sesini duyunca sadece 2 gun kullanabildim. Sonra hemen satmaya karar verdim. Hala g7 kullaniyorum ve uzun sure g7 ye devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TURKCELL sitesinden 4999 lira KP7 bluetooth hoparlör hediyeli satın aldım. 19 Nisan 2020 tarihinde. Hediyesini göndermemişler sadece telefon geldi. Müracaat ettim, iki defa kayıt aldılar, bir talep numarası verdiler. Hala cevap bekliyorum.Bakalım yazdım şikayet sitesine. Belki iade gerekir diye aömadımda kutuyu, köşede duruyor, o bana bakıyori ben ona bakıyorum. inşallah haber laırsak kullanacağım bende, yorumlara katkı sağlarım.
  • telefonun fiyatı yine güncelleme gerektirdi.

Turkcell'de yanında hediyesiz 6000 TL peşin (sadece siyah rengi var)
    Vodafone yine hediyesiz 3 taksit 6300 TL
    Gitti Gidiyor'da 64 GB model 4500 TL ancak Teşhir ürünü ve açık kutu. Bu telefon Türkiye'de hiçbir yerde teşhirde değilken ve operatörlerde dahi yalnızca 128 gb versiyonu satılırken, bu 64 Gb teşhir ürünleri yurt dışından mı geliyor? yine deli sorular.

Bir diğer dikkat çekici hususta; Gsm arenada bu telefonun güncel fiyatı 389$ baktığım diğer telefon olan Samsung note 10 lite ise 510$ gsm arena
    Türkiye'de ise bu fark tam tersi durumda; G8s 6000 tl (kapalı kutu) Samsung note 10 lite ise 4400 TL'ye bulunuyor. Bu ne yaman bir çelişki. Bu orantı uyarınca bizim telin TR fiyatının 3350 TL olması gerekiyor.

Ancak Note 10 lite'ın TR'de olduça uygun satıldığını da şöyle anlıyoruz; Note 10 yurtdışı fiyatı 492$ yani note 10 lite dan daha ucuz; (yine gsmarena verisine göre) ancak bizde en ucuz 6750 TL.

Bu çalışmamın özetinde TR telefon fiyatı = yurtdışı fiyat + vergi standardında olmuyor. Samsung yurtdışında Note 10'dan 20 dolar pahalı olan modeli note 10 lite'ı , Ülkemizde 2350 TL daha ucuza satıyor.

• Lg g7 de nasıl bir hoparlör koyduysa bir daha kendileri bile daha iyisini yapamadı.
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Sakin ol şampiyon Amma yağladın pehlivan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 7 Mayıs 2020; 21:39:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

Ben diyorum edirne sen diyorsun muş. Iphone 11 ile kıyasla bataryasını, 1800 bataryalı iphone ile değil. 500 e bile satsam diyorsunda sat hadi satabilecen mi? Bence sen onu satmayacaksın bile. Elde kalmış şeyleri telefonla iteliyor turkcell. Huaweinin kameraları fotoda iyidir. G8 den foto konusunda üstün olabilir ama video konusunda g8 daha iyidir. Youtube karşılaştırmalarına bakmak lazım. S9 ile g8 kıyaslamadım ki ben? Redmi note 8 gibi 1400 liralık cihazla g8 i niye kıyaslasın ki? Çöpe atacak param yok deyip 5 bin liraya telefon almışsın. Benimde çöpe atacak param yoktu 1450 ye redmi note 8 aldım Parayı çöpe atma mevzusuna hiç girmeyelim bence. Herkes bütçesine göre alır.

G8s güzel cihaz. 2 sıkıntısı var. Birincisi android 9 ile çıkmış en fazla 11 i alır. İkincisi turkcell kazığı. Şu telefon eBay de 325 dolarsa tr fiyatı 5 bin olmamalı. 4 binden satsa bende düşünebilirdim. Telefon geçen sene şubatta çıkmış ama 1 senelik cihaz gibi durmuyor donanımı hala güncel. Fiyatı güzel ayarlanıp tr pazarına tekrar lg soksa güzel satış rakamlarına ulaşır. Ben 5g li modelleri bekleyeceğim. Kamerasında ois olan snapdragon 855 ve iyi bataryalı en ucuz modeli düşüneceğim.
    Cihaz şubat ayında tanıtılıp temmuz da satışa çıktı. Fiyat konusunda ne istersen düşün ama önce TR gerçeğini bir düşün. Bende cihazı aldım 4200 e geldi G7 den geçtim. Mi9t pro gibi bir saçmalık ile bu cihaz kesinlikle kıyaslanmaz.

• Daha önce g2 ve g5 kullandım, şimdi g8s almayı düşünüyorum ama 4999tl turkcell fiyatı çok pahalı geliyor. Özellikle de Almanyada bu cihazın fiyatı 313 euroya kadar düşmüşken. Sizce turkcell bir indirim yapar mı? Alternatif olarak da p30 düşünüyorum, tavsiye eder misiniz?

• Telefonu ve hediye hoparlörünü alalı 1.5 ay oldu. Daha önceki yorumlarıma bir kaç şahsi değerlendirmemi daha ekleme isterim. Telefonun ses seviyesi g7 ye göre düşük. g7 Boombox özelliği fark yaratıyor ama uzun süre dinleyince yoruyor. Müziği yoğun olarak telefonun hoparlöründen veya dac özelliğinden faydalanmak için kablolu kulaklık ile kullanıp dinleyecek birisi iseniz g7 alın derim. Aktif oyun oynayan birisi de değilseniz G7 ve G8s pil ömrü sizleri üzmeyecektir. Bence lg g7 ve g8s de pil kapasitesine göre tüketimi konusunda başarılı iş çıkartmış. G8s'in en büyük eksikliği dac olmayışı ve ses seviyesinin yetersiz olması. Ama dengeli bir ses veriyor. Burada da Meridian Technology başarılı bir iş çıkartmış. Ekranını ben başarılı buldum. g7 kadar yüksek parlaklığa ulaşmıyor. G7 ve G8s de Aptxhd var bluetooth kulaklıkta hele ki kulaklığınızın Aptxhd özelliği varsa kayıpsız ses müziklerini (flac) ve tidal'dan master kalite şarkıları dinlerseniz çok keyif alacaksınız. Bu alışverişten en çok memnun kaldığım şey gelen Lg xboom pk7 bluetooth hoparlör oldu. Ses seviyesi ve kalitesi çok başarılı. İnanılmaz dengeli müzik veriyor. Eşim g7 hoparlöründen müzik dinlerdi artık sadece bunu kullanıyor. G7 hoparlör ne kadar başarılı olursa olsun bir süre sonra müzik dinlemek yoruyordu ama bununla saatlerce çok keyifle müzik dinleniyor. Telefon olarak g7 veya g8s mi yada başka bir marka model mi alırsınız onu bilmem ama şayet hoparlörden müzik dinleyecekseniz pk7'yi kesinlikle almanızı tavsiye ederim. Bence parasını son kuruşuna kadar hak ediyor. Telefon için 4500-5000 lirayı gözden çıkaran birisi g7 veya g8s'i lg xboom pk7 ile birlikte gönül rahatlığı ile alabilir. Kablolu kulaklık ile müzik dinleyecekler dac'dan dolayı g7 alabilirler. Bu dac özelliğinin bluetooth kulaklıklarda ve hoparlörlerde ses kalitesine bir etkisi var mı bu konuda bir bilgim yok. Şayet varsa lg g7 + pK7 hayatınıza keyif katacaktır. Ama ben 500 tl fark ile güncelleme alma ihtimali daha yüksek olan yeni teknolojiye ve pile sahip bir telefonu almayı tercih ettim ve şimdilik memnunum. Hayal olsa da umarım Lg firması Lg v60 model telefonunu bu fiyat civarında Türkiye de satar. Kendini tekrar eden cümleler kurmuş ve yazım hataları yapmış olabilirim. Kusura bakmayın. Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

• Burası çok sessiz sanırım artık çin meşeili markalar ve LG nin geçmişteki kronik sorunları bu cihaz için fiyat ta eklenince tercih edilmeyen bir model olmasına sbrp olmuş. Ben sarj etme hızı dışında memnun kaldım cihazdan. LG G7 den itibaren kronik sorunlardan kurtulmuş fakat güncelleme konusunda yerin dibinde şuan. 10 ile çıkması gereken bu cihaz 9 ile çıkmış hala ne gelen var ne giden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Enginesin_55

Burası çok sessiz sanırım artık çin meşeili markalar ve LG nin geçmişteki kronik sorunları bu cihaz için fiyat ta eklenince tercih edilmeyen bir model olmasına sbrp olmuş. Ben sarj etme hızı dışında memnun kaldım cihazdan. LG G7 den itibaren kronik sorunlardan kurtulmuş fakat güncelleme konusunda yerin dibinde şuan. 10 ile çıkması gereken bu cihaz 9 ile çıkmış hala ne gelen var ne giden.
    Aynen öyle kardeşim.Eskiden sıkı lg kullanicisiydim.Lg g pro ve lg g4 kullandım. G4 ana kartı değişti arızadan sonra ama olan oldu pek çok verimi kaybettim.Su anda eşim kullanıyor o telefonu.Sadece ekran yanıkları var az miktarda. Başka bir sıkıntısı yok.G8s'ye elim çok gitti geldi ama kötü lg'nin kötü hatıraları depreşti almadım.

• Dediğim gibi sarj etme hızı ve malum güncelleme sorunu hariç bir sorunu yok cihazın. Şuan ki şartlarda fiyat olarak tepe model almak isteyenler için iyi bir alternatif durumunda.

• Ben uzun süre gittim geldim, 7 yıllık g serisi kullanıcısıyım, g5den p30a geçtim. Aklım g8s'de kalmadı değil ama güncelleme konusunda tembel, TR satışını Turkcell tekeline bırakmış ve fahiş fiyatlı LG beni buna mecbur bıraktı..

• Ocaktan beri, turkcell fiyatı (5000tl-6000tl arası) ve promosyonu (lg boombox hoparlör, lg projeksiyon) surekli değişen telefon, son 2 aydır promosyonsuz 6000 tl fiyata fixlendi.
    Sanırım artık değişmeyecek

• inş ellerinde patlar da g7 thing gibi ucuza satmaya çalışırlar bizde alırız
  • Uzun yıllar bir htc deneyimi sonrası aldığım modeldir kendisi. Şunu belirtmek isterim her geçen gün yeni bir özelliğini görüyorum galiba htc arayüzüne alıştığımdan dolayı henüz keşif aşamasındayım. Telefon elinizde premium hissini fazlasıyla veriyor. Sağlamlığına diyecek tek kelime konuşulamaz epey bir zaman götürür kullanımda. Halen Android 10 almadı fakat alması uzun sürmez. Kendi açımdan ise htc nin arayüzünden sonra alışamadım galiba şayet satın almayı düşünen varsa yardımcı olabilirim vodafone dan mart ayında 6k ya alındı.

• selam arkadaşlar,

geriye doğru 9 sayfayıda okudum fm radyo hakkında bir bilgi göremedim.gsmarena da radyo var demiş ama yapılan yorumlarda radyo yok diye yazılar gördüm.

arkadaşlar teyit edebilirmi? şimdiden teşekkürler

• Arkadaşlar bı telefonun Türkiyede satışı yokmu ?

Almayı düşünüyordum ama bulamadım.

• LG'nin saçma sapan fiyat ve satış politikaları bu telefonu bitirdi. G7 kullanıyorum bu telefona geçmek isterim ama gel gör ki hiçbir yerde yok. Olan yerde de saçma sapan fiyatlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.