Şimdi Ara

LG G6 beklentilerin altında kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni amiral gemisi V30’un hazırlıklarını sürdüren ve Q adında yeni bir mini seriye başlayan LG bu arada önemli bir açıklama yaptı. LG G6 amiral gemisi ile ilgili açıklama aslında bir süredir analiz raporlarına yansıyan bir gerçeği ifade ediyor.

Halen zararda

İkinci çeyrek mali tablolarını paylaşan LG, amiral gemisinin beklendiği kadar iyi satış yapamadığını itiraf etti. Analiz raporları da bir süredir bu konuyu dile getiriyordu. Beğenilmesine rağmen özellikle Çinli rakiplerin hamleleri nedeniyle geride kalan LG G6, mobil bölümü zarardan kurtaramadı.

LG’nin ikinci çeyrekteki toplam geliri 12.9 milyar dolar olurken faaliyet karı da yüzde 14 artışla 588 milyon dolara yükseldi. Özellikle panel satışları ve beyaz eşya sektörü LG’nin yüzünü güldürdü.

Ayrıca Bkz.Samsung’dan tarihi rekor: 12.7 milyar dolar faaliyet karı

Mobil bölüm ise zarar etmeye devam ediyor. İkinci çeyrekte 117 milyon dolar zarar haneye yazıldı. Pazarlama harcamaları, bileşenlerin fiyatlarının yükselmesi bölümü zorlayan etkenlerin başında geliyor. Yılın ilk çeyreğinde firma 14.8 milyon akıllı telefon satmıştı. İkinci çeyrek için satışların daha az olduğu ifade ediliyor.

LG’nin ümidi Kuzey Amerika kıtası. Kıtada satışlar sürekli artış gösteriyor. Orta seviye akıllı telefonların etkisiyle yıl bazında yüzde 13 artış yaşandı. LG Q6 ve Q8 modellerinin de iyi satışlar yapacağı düşünülüyor. 

• lg=pişmanlıktır
    garanti servisi çok kötü
    telefonlar patates gibi dökülüyor
    kısaca beter olsunlar 5 ay beni servis süründürdü bir daha kendi paramla rezil olmak istemiyorum almayın aldırmayın başka kullanıcılar da aynı sorunları yaşamasın

• Ben G6 yı çok beğendim de arkadaşım neden panelin köşeleri yuvarlatılmış ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg nin öyle bir sabıkası varki ne yapsa zor bundan sonra.
    o premium havası çoktan gitti lg den marka algısı kötü,seris kötü,geçmişte yaşanan sorunlar,piyasasının hemen yarıya düşmesi geçen yılın işlemcisi vs

• Ben lgnin yerinde olsam bir alt marka kurardim oradan sıfırdan başlardım geçmiş marka algısını yenmeleri çok zor.

• LG G3 ve G4 modellerinde o kadar kazık atıp insanların hakkını yedi ki bundan sonra doğrulmaları mümkün değil.

• Kronik sorun yoksa 1.200TL'ye alınır. Güzel telefon.
  • 2 ay sonraki haber htc u11 beklentinin altinda kaldi

• 2bin lira olsa aslinda mi6 yerine tercih edilebilir. Kamerasi, kasasi, ses kalitesi mi6dan daha iyi. Mi6nin islemci disinda bir artisi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nedense hiç şaşırtmadı.

• lg pişmanlıktır. htc ye geçtim, çok memnunum. bir daha lg mi! tövbeler olsun.

• Kim ne yapsın eski işlemcili takılan telefonu. Hele bu fiyatlara ve bu kadar insanın ağzı yanmışken. Çıktığı gün de dedik bunu görmek için müneccim olmaya gerek yok. Hem rakiplerinden kötü donanım sunacaksın, hem bu kadar sorun yaşatacaksın ve hem de bu kadar fiyat isteyeceksin. Yok öyle bir dünya. V30'a da bence 700 dolar filan desinler de zarar daha da artsın. Belki artık vazgeçerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 28 Temmuz 2017; 10:56:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greggs

2bin lira olsa aslinda mi6 yerine tercih edilebilir. Kamerasi, kasasi, ses kalitesi mi6dan daha iyi. Mi6nin islemci disinda bir artisi yok.

Şu anda 2099 Hepsiburada da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekranları htc ye versinler de u11 takılsın yılın telefonu denecek bi cihaz ortaya çıksın.

• LG G2 'de doğru yaptıklarına baksın. Sonra G3 ve sonrasında müşteriler neden memnun kalmadı bir düşünsün ! G3 kullanıyorum ve pişmanım.

• Her sene aynı muhabbet lg ye işlemci yetmedi eski işlemci kullan.Bari orta segmentte sağlam işlemcili full donanımlı telefonlar üret güzel fiyatlara başka bir kullanıcı gurubuna odaklan.LG lcd üretmeyi bıraksın samsungdan alsın o zaman işleri düzelir.
  • LG sen telefon işini Samsung a bırak ama beyaz eşyada TV de iyisin

• Öncelikle LG kronik sorunlu algısı yarattı. Bu algı varken zaten zor satış yapar. İkincisi eski donanımları amiral gemisinde kullandı. Snapdragon 820 işlemci ve imx 258 sensör. 820 hadi neyse, imx 258 nedir ya? Bin liralık tellerdeki sensör kullanılır mı ya?

• Sony , LG ve HTC piyasadan silinmeye mahkum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi varken hangi akılla LG alınır ki?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.