Şimdi Ara

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★ (423. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.579
Cevap
53
Favori
464.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: losttime35

s7 gerçekten çok güzel bir tasarıma sahip ancak yıllara meydan okuyan cihaz yok gibi genelde pert cihazlar var piyasada ama arıyoruz....

GG de yenilenmiş cihazlar var hala 1.400 civarı ama siz en iyisi takılmayan kasmayan birşey istiyorsanız oneplus 5 -5t bulabilirsiniz ikinci elde . bi araştırın. Facebookta oneplus gruplarında satanlar oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Tam root atabildiniz mi? Tr cihazımı?

Evet tr cihazı. Tam root sayılmaz . yani cihaz açılıp kapandı mı root gidiyor ve uygulamayı yükleyince tekrar root ediliyor. Sistem uygulamalarını falan sildim . Rahatladı cihaz. Hız arttırdım falan. Bu şekil laglar azaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

Hiçbir sorun yaşamadım diyorum kaç kere servise verdiniz diyorsun :-)
    Bir yıldır kullanıyorum aldığım fiyata göre gayet de memnunum.

Sorun yaşayan yaşadığını yazıyor, yaşamayan yaşamadığını yazıyor, forumun amacı bu zaten.

Bence cihaz güzel ama kimseye al veya alma diyemem elektronik eşya şans işi baya...

Ben de ınu diyorum. Daha hiç servise vermemişsiniz hiç batarya değiştirmemişsiniz yani g6 nın 1yıllık dayanma süresi içerisindeainiz ve gelmişsiniz cihazda hiç sorun yok diyorsunuz. Bumu diyebilmeniz için cihazın bizim gibi 3. Senesinde olmanız lazım. Benim 3. Bataryam da ölüyor. Ekran 2. Ekran ghost oluştu tekrar. Lg de sizin dediğiniz şans işi malesef geçerli değil çünkü tüm lg g6larda kronik bunlar. Ben de sizin gibiysim. Burada hep sorunları gördükçe benim cihazda mı sılıntı yok diye şaşırırdım taaaaa ki 2.yıla girinceye kadar.

Umarım sizinncihazda olmaz. Sizin cihaz 64gb lik model belki daha dayanıklı ekran ve pil kullanmıştır lg.

• quote:

Orijinalden alıntı: Türküdiyar

Ben de ınu diyorum. Daha hiç servise vermemişsiniz hiç batarya değiştirmemişsiniz yani g6 nın 1yıllık dayanma süresi içerisindeainiz ve gelmişsiniz cihazda hiç sorun yok diyorsunuz. Bumu diyebilmeniz için cihazın bizim gibi 3. Senesinde olmanız lazım. Benim 3. Bataryam da ölüyor. Ekran 2. Ekran ghost oluştu tekrar. Lg de sizin dediğiniz şans işi malesef geçerli değil çünkü tüm lg g6larda kronik bunlar. Ben de sizin gibiysim. Burada hep sorunları gördükçe benim cihazda mı sılıntı yok diye şaşırırdım taaaaa ki 2.yıla girinceye kadar.

Umarım sizinncihazda olmaz. Sizin cihaz 64gb lik model belki daha dayanıklı ekran ve pil kullanmıştır lg.

Alıntıları Göster

Ben cihazı alalı 2 yıl 8 ay oldu. Nisan'da 3.yılı dolacak. Batarya aynı batarya ama günü çıkartmıyor tabi artık 2 defa şarj ediyorum gün için içinde, bir batarya değişimi düşünüyorum. Kamerası ilk alındığı zaman için de düşüktü şimdi de kötü. Gündüz, ancak arka kamerası iş görüyor. Ghost screen sorunu var ama çok da problem değil geçici, ekran çok açık kalıp ısınınca oluşuyor sonra geçiyor.

Açıkçası ben bir batarya değiştirip minumum 1 yıl daha kullanmayı düşünüyordum. Siz batarya değişimini nerden yaptınız, lg'den mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicosia -- 14 Aralık 2020; 9:18:1 >

• Root yapılsa bu cihaz uçacak. Sorunların geneli yazılım kaynaklı. Tüm dünyadaki lg g6lar root atılıyor. Tr gelince yok. LG kendisi kaybetti. Mobil bölümü kapattığı söyleniyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay arkadaş küçük boyutlu telefon alalım dedik ondanda g6 nin birçok sorunu oluğunu duyunca vazgeçtim...

• 2 yıl devirdik şu hıyarla. gerek su gerek kar gerek toprak gerek kum her yerde iyi iş çıkardı. ön kamerası iphone'dan iyi olan android telefon ztn göremezsiniz ama arka kamerası - ois - su toz koruma sertifikası - donma kasma olmaması (en azından bende) bayağı güzeldi. Şuan telefon alayım diyorum oisli ve su toz koruması olan 5k 6k altında telefon yok. 1-2 yıl daha beklicez mecbur.

onun harici biraz da 2 yıl boyunca rootlamak için neler neler yaşandı onu anlatiyim belki merak edenler olmuştur

telegramda lg g6 ve unofficial developerların bulunduğu bi grup var yanına da avrupa olmayan varyantlar için bootloader açmak için exploit grubu oluşturmuşlar. ilk katıldığımda baya bi dalgalanmalar olmuştu octoplus diye eleman vardı, octoplus kutusuyla vs açacaktı, sanırım bi H870DS yi hard bricklemiş elinde başka olan var mı devam edeyim diyodu en son hıyarağası ★★★ LG G6 ANA KONU ★★★  sonra başka olaylar vs oldu projeyi sonlandırdı heralde garip bişiler oldu tam anlamadım.

neyse efendim, sonra lg nin resmi developer maili olan devbootloader@lge.com 'a bazı H870DS kullanıcıları (64 gb versiyon için) device-id ve imei 'yi gönderip unlock.bin'i almış 1 - 2 kişi var. Bugün yine gönderdim belki gönderirler diye ★★★ LG G6 ANA KONU ★★★  ama sanırım spame almışlardır bile bu 100. deneyişim sanırım. Daha sonra ztn bazı kişilere olumsuz cevap vermişler göndermiyoruz diye. tamamen gitti ümidim.

Daha sonra baya bi testpins ile uğraşanlar oldu bazı dosyaları işinize yarar belki diye dumpladılar. device-id ve imei ile unlock.bin 'in rsa 2048 bit şifreli olduğunu anladım bir tek. yani kırmak baya zor heralde★★★ LG G6 ANA KONU ★★★   

şuan sadece bi cve açığıyla "garip bi" root şansımız var. onda da H870DS kullanan eleman bana "if you edit your /system and brick ur phone" dediydi. baya bi korktum yapmadım. Ama bıktım şu cpu ayarları ve google'ın play storeuyla vs uğraşmak istemiyorum. debloat da kalıcı çözüm değil illa orada artık gibi kalıyor tükürdüğüm şey. İlla açıcam bu telefonu. ne olursa olsun açıp lg ye SEN VERMEDİN BİZ HALLETTİK CNM dicem. koydum kafaya. ★★★ LG G6 ANA KONU ★★★ 

• gulnare G kullanıcısına yanıt

tüm dünya değil aslında hocam. H870 varyantında sadece H870EU atılabiliyor. Kore ve Amerika varyantlarında da bazı atamayanlar var bildiğim kadarıyla. Ama onlara dokunmaz ztn hemen farklı telefona geçebilirler ★★★ LG G6 ANA KONU ★★★ baya mağdur olan kısım bu H870 ve H870DS kısmı.

• ZewZack kullanıcısına yanıt

Neden böyle bir engel koyarlar ki. Xiaomi gibi herkese ver gitsin

• ZewZack kullanıcısına yanıt
    Keşke biri çıksada halletsen root işini. ama artık kullanan da kalmadı. Forumda da çok yazan oldu ama yapamadılar galiba. Youtube da telefona ilk kurulum yaparken Google hizmetlerini devre dışı bırakıp yükleyen olmuş. Telefon serviste denemedim. Bende kararsızım telefon 3 aydır serviste onarım geç yaptılar. Telefonu alsam bu takılmaları yaşayacağım. Almasam thh 3-4 ay sonra karar çıkacakmış. 2000 TL alacak Su geçirmez özellikli telefon yok. 5-6k anca bulunur oda samsungdan başka yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: nicosia

Ben cihazı alalı 2 yıl 8 ay oldu. Nisan'da 3.yılı dolacak. Batarya aynı batarya ama günü çıkartmıyor tabi artık 2 defa şarj ediyorum gün için içinde, bir batarya değişimi düşünüyorum. Kamerası ilk alındığı zaman için de düşüktü şimdi de kötü. Gündüz, ancak arka kamerası iş görüyor. Ghost screen sorunu var ama çok da problem değil geçici, ekran çok açık kalıp ısınınca oluşuyor sonra geçiyor.

Açıkçası ben bir batarya değiştirip minumum 1 yıl daha kullanmayı düşünüyordum. Siz batarya değişimini nerden yaptınız, lg'den mi?

Alıntıları Göster

Aynen durumlarımız benzer. Ghost ekranı kafaya takmıyorum artık değişen ekranda bile olunca. G7 de bile başlamış 😂 klasik lg.

Batarya 2.sini orjinal alıp kendim değiştim servis ürünü. Ben mobilden interneti çok kullanıyorum bu yüzden dayanmıyor . 2. 3. Şarj ettiğim oluyor. Mesela yazın antalyaya araba almak için gitmiştim. Sabah 8gibi bir taraftan sahibindene girip ilanlara bakıyorum. Ve şarjım yetmedi öğleye kadar kapandı . powerbank olmasa bütük sıkıntı.

Şu cihazaadam gibi bir root olsa ve rom olayı olsa çok canavar olacak ama maalesef...

Ön kamera zaten çamur gibi. Arka da gündüz iyi. Pro mod daha da iyi. Ama ben gcam ile çekiyorum o daha da iyi.

Boyutundan dolayı bırakmıyorum. S10e alacaktım ama yeni exynoslar canavar gibi olacak o yüzdeb erteledim. İllaki 6inçlik cihaz tanıtırlar. Şimdilik 3 şarjla devam ediyorum. 3. Şarjı gece yatmaya yakın takıyorum.

• Türküdiyar T kullanıcısına yanıt
    Kendiniz nasıl değiştiniz? Bazı videolarda arka kapağın çok zor açıldığını cam olduğundan genelde kırıldığından bahsetmiş. Birde arka kapak ekran değişince Su geçirmezlik sorun olmuyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 15 Aralık 2020; 2:36:40 >
  • Tüketici hakem heyetinden umudu kesince telefonu garantiden aldım. Ekran ve pil değişmiş. Kamera camı çok çizildiğinden 100 TL verip değiştim. Orada kontrol ettiğimde kamera içinde toz vardı. Bekleyin 15 20 dk temizleyelim dediler. Artık nasıl ortamda çalılıyorlarsa. Ekran değişince galiba çerçevede değişmiş.

İlk gün pil performansı

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★

Yine play hizmetleri sorunu ve whatsapp çok pil tüketmiş. Pil yeni olduğundan olabilir ama geç doluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alperen1668

Kardeşim orada Türkçe yok

Benim telefonda görülüyor o kısımda Türkçe hocam

• lg g6 marka telefonu 3 yıldır kullanıyorum ghost screen sorunu da yaşıyordum üstüne birde simkart sıkıntısı çekmeye başladım simkartı değiştirirken tepsinin sd kart kırmı kırıldı simkartı geri takınca okumamaya başladı sıfırladım çözülmedi gittim teknik servise götürdüm 1.si problem yazılımsal fiziksel birşey yok dedi 2.si de aynı yanıtı verdi şimdi ne yapacağımı şaşırdım teknik servis konusunda sağlam bir firmaya ulaştım lg şebeke sorunlarına bakmıyoruz dediler çöpe atayım mı telefonu yoksa bir çözümü var mı ?

• grebobaysak kullanıcısına yanıt
    Youtube isterseniz bakın ama sim kart sorunu değişimi çok zor. Servis zaten yapmıyor direk telefon değiştiriyor. Bende pusuda ne zaman sorun çıkaracak diye bekliyorum.

• gulnare G kullanıcısına yanıt

anlamadım gitti çöpe atıcam galiba telefonu öyle böyle idare ediyordu aslında ama yapacak birşey yok gibi duruyor şimdi yazılım atıcam son çare

• Bu Facebook ve whatsapp şarjı tüketip duruyor. Facebook cromeden giriyorum ama whatsapp çözüm var mı?

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★
    ★★★ LG G6 ANA KONU ★★★

• root veya custom rom yükleyen var mı ?

• Beyler ön cam kırıldı. Sadece cam değişimi sizce kaça malolur. Çihaz kullanılıyor bu arada

• 
Sayfa: önceki 421422423424425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.