Şimdi Ara

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★ (422. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.578
Cevap
53
Favori
464.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: heamvivna

Merhaba, 433 sayfalık konuyu okuyacak vaktim olmadığından dolayı direk burdan sormak istiyorum.
    Şuanda redmi note 5 kullanıyorum. Her şeyinden memnunum sadece boyutu biraz büyük. Geçen lg g6 yi bir arkadaşta gördüm, boyutu çok hoşuma gitti.

Telefonumu satıp 1100'e 64 gb hafızalı lg g6 almak istiyorum. Sizce bu seçimi yapmalı miyim? Pişman olur muyum? Şuanda telefonum da 5 küsür saat ekran süresi alıyorum. Güncel rom atmışım, gcam yüklemişim.

Hocam bende lg g6 ve s7 arasında kalmıştım bugün geç aradığım için tertemiz bir s7 yi kaçırdım :( yeni giren ilanlarda da fiyatlar oldukça yükseldi ülkemin durumu tabi normal karışlıyoruz

lg g6nın yazılımından memnun olmayanlar var

hayalet ekran kronik bir durummuş takip ettiklerim bunlar umarım fikir verir

s7 sıkıntısı amoled yanığı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • losttime35 kullanıcısına yanıt

Üstadım Amoled ekranlı telefon kullanmak biraz yürek ve birazda dikkat ister :) Şaka bir yana ekranları pahalı oluyor diye şu ana kadar amoled ekranlı cihaz kullanmadım. G6 bu yönden + konumunda aslında. Ama bende tam anlamı ile karar veremedim. İşin kötüsü bugün mevcut cihazımı sattım, şuan telefonsuzum. Seçeneklerde şuanda sadece Lg G6 var. Tekrardan 156mm lik telefon almak istemiyorum.

• heamvivna kullanıcısına yanıt

156mm nedir hocam neyin boyutu tam olarak anlayamadım :)

• Telefonun boyutu :)

64GB olan LG G6 Quad DAC Hi-Fi modeli ise ve kulaklıkla müzik dinlemeyi çok seviyorsanız tavsiye edebilirim
  • alperd82 A kullanıcısına yanıt

Yani qcy t5 marka bir Bluetooth kulaklığım var. Onunla bu dediğiniz özelliğin kalitesini yakalayabilir miyim bilmiyorum. Ayrıca bu özelliğin olup olmadığını nasıl bilebilirim?

• almadan önce epeydeki yorumları okumanızı tavsiye ederim birkaç kişi daha optimizasyon ve güncelleme almadığı için donma yaptığını belirtmiş antutu testte 200.000 puan alan telefon neden kasar bir türlü anlamış değilim :(

resimdeki gibi yazıyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: filozof07

evet konu yavaş yavaş g6 mezarlığı haline dönmeye başladı telefonun ömrü bu kadar demek ki

Durup dururken telefonun arka kamerası bozuldu, önce geniş açı bozuldu sonra ön kamera en son arka kamerası bozuldu. ön ahizesi bozuldu, sonra ghost screen oldu, son zamanlarda ise sağlı sollu ekran yanığı var sapsarı telefon

Garantisi bitmeyen telefonun ekranında kılcal çatlak var diye hiçbir şekilde kabul edilmiyor garantiye, bütün arızalar kullanıcı hatası dostum

hey gidi iPhone 5 im benim, 5 sene taş gibi gitti sırf büyük ekran alcam diye bütçem de yok diye lg g6 almıştım, daha 2 sene oldu olmadı telefonun ölüsü çıktı yav,

en azından bataryası iyi hala, bir gün gidiyor. en stabil Android 7 sürümünde insta whatsapp falan takılıyorum

bunu yazmamak için 2 sene direndim, Androidciyim len, özgürüz len, ayfona o kadar para mı verilir len dedim ama kusura bakmayın hacılar, 5 sene iPhone 5i çatır çatır kullandıktan sonra bir heves uğruna androide geçip 2 senede perti çıkan lg g6 yı gördükten sonra, bundan sonra ne samsung ne xiaomi ne de başka bişeye bakarım, millet sınıfta pubg cod vs her türlü son model oyunu ayfonlarından çatır çatır oynarken Android telefonunun şişip kasmasını fps düşmesini telefon yüzünden kaybettiğim oyunları falan birdaha izlemem ben aga...

kimse kimseyi kandırmasın, kimse Android daha iyi daha stabşl demesin çıkıp da, o lg nin sorunu samsung süper xiaomi süper demeyin lg telefonum da süperdi geçen sene forumda mesajım da var telefon süper neden bu kadar ağlıyorsunuz diye...

adam 1gb ram koyuyor telefona, oyun performansı 4gb 6gb ramli Android telefonla kapışabiliyor, sorun yazılımda

doldum beyler para da yok dolar olmuş 7 iPhone da alamıyoz uzaktan izliyoz öyle iPhone 11 falan çıkmış,

daha en az 2 sene bu telefonun sıkıntısını çekmem lazım, satsam desem sıfır kurulu hali 900 TL, benimkini parça niyetine almazlar xd

çöp

hala çöplükte misin hocam yoksa ayfona geçtin mi merak ettim yorumların yaşanmışlığın öyküsü beğenilip öne çıkması gereken yorumlar  

• BreakBeaT kullanıcısına yanıt

merhaba telefonunuzu hala kullanıyor musunuz

mail

excel görüntüleme

whatsapp

clash of clan uygulamları için kasma donma yapıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: car_lover

Merhaba arkadaşlar. Geçen sene lg g6 yı satıp mi 9t ye geçiş yapmıştım. Ona da gcam yüklesem de g6 ile çektiğim fotoğrafların yanına yanaşmıyor. Telefonu özleyeceğim hiç aklıma gelmezdi 😄 kıymetini bilin hala gcam yüklemediyseniz kesinlikle yükleyin derim.

hocam o cihazdan daha mı iyi g6

g 6 hala alınır mı

Kullanıyorum. Oyun oynamıyorum, excelle telefondan işim olmuyor. Kasma donma hiçbişey yok. 4 gb ramli bir cihaz niye kassın ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: losttime35

hocam o cihazdan daha mı iyi g6

g 6 hala alınır mı

Alıntıları Göster

Asla almanzı önermem. Kaç yıllık ve Yazılım vasat. Arkadaşta mi5 vardı 3gb ram olmasına rağmen g6dan da ha hızlı ve daha stabildi. Chromeda takılma fazla. Şarj berbat. 3.bataryam ve bu da ölmek üzere. Oyun oynamam ama dışarıda mobil internetle takılınca şarj akıp gidiyor. Bütçenize uygun başka cihaz bakın. Kamerası dışımda bi hslta yaramaz. Ben android 8 e döndüm ve bir açıkla root ettim cihazı. Temproot diye geçer. Bir nebze de olsa laglar azaldı hız arttırımı yapınca. En kısa zamanda cihazı değiştireceğim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Türküdiyar

Asla almanzı önermem. Kaç yıllık ve Yazılım vasat. Arkadaşta mi5 vardı 3gb ram olmasına rağmen g6dan da ha hızlı ve daha stabildi. Chromeda takılma fazla. Şarj berbat. 3.bataryam ve bu da ölmek üzere. Oyun oynamam ama dışarıda mobil internetle takılınca şarj akıp gidiyor. Bütçenize uygun başka cihaz bakın. Kamerası dışımda bi hslta yaramaz. Ben android 8 e döndüm ve bir açıkla root ettim cihazı. Temproot diye geçer. Bir nebze de olsa laglar azaldı hız arttırımı yapınca. En kısa zamanda cihazı değiştireceğim...

Alıntıları Göster

Bu yorumlatın üstüne alınmaz hocam 2.el için öneriniz var mıdır Bütçesi uygun iş görecek telefon

Benim g6 da ençok canımı sıkan uygulamalar arası geçis ve açılış hızları. Cihazın yazılımı o kadar kötü ki. Bazen acaip hızlı oluyor uygulamalar falan iyi açılıyor ama bazen sanki 1gb ramli cihazlar gibi takılıyor. Bir de sim kart tepsisi kroniği var unutmuşum bu sıkıntıyı. Geçen sene simkartı çıkartırken içinde kırıldı ve sim kartı okumadı. Şimsi sdkartı okumuyor mesela. Ama şimdi tekrar kırıldı sim kart tepsisi . rezalet yani. Zaten ghost olayına hiç girmiyorum. Azıcık bi ekranda kalsın hemen izi çıkıyor. Ama sonra geçmesi güzel.

Benim çok bi tavsiyem olamaz ama sim kart okuması bozulunca anakart falan değişir diyenler olmuştu 1200tl civarı o yüzden ilk baktığım cihaz s7 olmuştu çünkü akrabamda s6 var ve hala çok stabil şekilde kullanıyordu. Ben de düz s7 falan bakmıştım forumlarında çok araştırmıştım. Kamerası galan süper hala. Gg üzerinde yenilenmiş s7ler vardı 1300 civarında . tam alacaktım cihazı tamir ederiz dedi birisi ona yolladım. İsterseniz bir bakın s7 lere. Ekranı yenilenmiş olanlara falan. Gerçi bütçe çok önemli. Bütçenize göre idare etsin tarzında düşünürseniz gm9proya da iyi diyorlar.

Ekleme: bir yakınımda samsung c5pro var. Hızı inanılmaz. Yani samsungun çin pazarı için ürettiği cihaz ve acaip stabil. Tek eksiği ayarlar menüsü yarı türkçe yarı ingilizce. Ama hayret ettim nasıl o kadar stabil diye. Malum samsungun orta segment cihazları çok iyi olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türküdiyar -- 12 Aralık 2020; 14:27:1 >
  • Türküdiyar T kullanıcısına yanıt
    Cihazın sadece sorunlarına değinmişsiniz bence siz cihazdan soğumuşsunuz :-)

Ben 1 yıldır kullanıyorum ekran yanığı hiç olmadı.
    Sim Tepsisinin hassas olduğunu duydum dikkatli davrandım hiç sorun olmadı.
    Google uygulamalarının (Chrome, Google, Play Müzik, Play Filmler gibi) hepsini devre dışı bıraktım. Opera yükledim Chrome yerine ciddi fark oluşuyor.
    PUBG gibi ağır oyun yok ama Dream League Soccer gibi oyunlar oynuyorum.
    Batarya süresi gayet sağlıklı 5 saat civarı ekran süresi alıyorum Oyun oynamazsam.
    Az kurcalarsam stand by gibi yani 2 gün dayanıyor.

Ses kalitesi çok iyi. 64 GB versiyon Hi-Fi özelliği özel Yüksek Empedans kulaklığımla keyfi eşsiz.
    Tek eksiği bence Stereo hoparlör.
    Boyutları çok iyi ve çok şık cihaz.
    Kasa gayet sağlam metal çerçeveli.
    Ekran da ideal büyüklükte ve kaliteli görüntü veriyor.
    Kameraları baya iyi.
    Su ve toz geçirmeme özelliği pandemide çok rahat oluyor döküyorum kolonyayı yıkıyorum.

Fazla gömmeye gerek yok gayet güzel rakip Samsung S7'ye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperd82

Cihazın sadece sorunlarına değinmişsiniz bence siz cihazdan soğumuşsunuz :-)

Ben 1 yıldır kullanıyorum ekran yanığı hiç olmadı.
    Sim Tepsisinin hassas olduğunu duydum dikkatli davrandım hiç sorun olmadı.
    Google uygulamalarının (Chrome, Google, Play Müzik, Play Filmler gibi) hepsini devre dışı bıraktım. Opera yükledim Chrome yerine ciddi fark oluşuyor.
    PUBG gibi ağır oyun yok ama Dream League Soccer gibi oyunlar oynuyorum.
    Batarya süresi gayet sağlıklı 5 saat civarı ekran süresi alıyorum Oyun oynamazsam.
    Az kurcalarsam stand by gibi yani 2 gün dayanıyor.

Ses kalitesi çok iyi. 64 GB versiyon Hi-Fi özelliği özel Yüksek Empedans kulaklığımla keyfi eşsiz.
    Tek eksiği bence Stereo hoparlör.
    Boyutları çok iyi ve çok şık cihaz.
    Kasa gayet sağlam metal çerçeveli.
    Ekran da ideal büyüklükte ve kaliteli görüntü veriyor.
    Kameraları baya iyi.
    Su ve toz geçirmeme özelliği pandemide çok rahat oluyor döküyorum kolonyayı yıkıyorum.

Fazla gömmeye gerek yok gayet güzel rakip Samsung S7'ye.

Daha 1yıldır kullanıyorsunuz tecrübeniz benden çok daha az. Ghodt olayı 1yıldannsonra oluşuyor hatta benim ekran değişti bunda bile oluştu. Sizin yaşamamanız olmayacağı anlamına gelmez. Bu sim kart olayından dolayı yaşadığım problemi yaşayan tonla insan var. S7 ye falan rakip olamaz. Eğer lg rakip oşabilecek bir firma olsaydı bugün mobil bölümünü kapatmak üzere olan bir firma olmazdı.

Cihazın sorunlarını tabikide söyleyeceğim . niye böyle aynı segmentindeki cihazlardanndaha kötü bir cihaz alsın ki? Problemlerinden az Birkaç güzel özelliği var diye bu cihaz alınmaz. Daha 1yıldır kullanıyorsunuz ve gelmişsiniz burada cihaza güzwl diyorsunuz. Kaç kere batarya değişimi yaptınız? Ya da ekran? Ya da sıkıntılar kaynaklı servise verdiniz?

Hiçbir sorun yaşamadım diyorum kaç kere servise verdiniz diyorsun :-)
    Bir yıldır kullanıyorum aldığım fiyata göre gayet de memnunum.

Sorun yaşayan yaşadığını yazıyor, yaşamayan yaşamadığını yazıyor, forumun amacı bu zaten.

Bence cihaz güzel ama kimseye al veya alma diyemem elektronik eşya şans işi baya...

s7 gerçekten çok güzel bir tasarıma sahip ancak yıllara meydan okuyan cihaz yok gibi genelde pert cihazlar var piyasada ama arıyoruz....

Tam root atabildiniz mi? Tr cihazımı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.