Şimdi Ara

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★ (373. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.578
Cevap
53
Favori
464.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    batarya performansında artış kesin diyorlar, ancak hala ram sorunu devam ediyormuş. bi çözemediler şu telefonun gereksiz ram kullanımını...

bu arada bootloader açık olması lazımmış, yani tr modellere yükleyemiyoruz şimdilik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: filozof07

https://drive.google.com/file/d/1IJZXYNojIh0bIr07UQLxJd44AZyaWpn7/view?usp=drive_open

en stabil sürüm budur, buyurun
    Teşekkürler, ben de indirip kurdum.

Normal kameradan artı / eksileri neler? Hangisini kullanmalı?

Standart kamera uygulamasındaki AI GCam'de var mı?
  • arkayı bilmem ama ön kamera için kesinlikle ve kesinlikle Google cam kullanın. farkını göreceksiniz zaten, Ai yok, açıkcası bence gerek de yok. kendiniz de bir gcam den bir stok kameradan fotoğrafları karşılaştırarak farkı görebilirsiniz

• Pil performansı malum sim karta yani şebeke sağlayıcı firmaya göre de değişebiliyor. Vodafone'dan Türk Telekom'a geçtim pil ekran süresi 1 saat daha fazla vermeye başladı. Muhtemelen lokasyona bağlı çekim gücüyle alakalı olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiore1903 -- 11 Temmuz 2019; 13:12:23 >
  • quote:

arkayı bilmem ama ön kamera için kesinlikle ve kesinlikle Google cam kullanın. farkını göreceksiniz zaten, Ai yok, açıkcası bence gerek de yok. kendiniz de bir gcam den bir stok kameradan fotoğrafları karşılaştırarak farkı görebilirsiniz
    Kendim karşılaştırabilirim elbette ama telefonla pek uğraşamıyorum; malum pek çok farklı koşulda karşılaştırma yapmak lazım. Ön kamerayı da hiç kullanmıyorum desem yeridir; şu selfie denen şeye hala alışamadım. Gerekirse hala eski yöntemle etraftaki birisinden rica etmeyi tercih ediyorum.
  • wolfien W kullanıcısına yanıt
    elbette sizin tercihiniz, normal kamera beklentilerinizi yeterince karşılayacaktır diye düşünüyorum

• quote:

2 hafta önce şöyle bir yazı yazmıştım, telefon müthiş hiç sorun yok diye, keşke yazmasaymışım

Dün akşam ghost screeni farkettim, whatsapp daki gülücük kaldı öyle ekranın kenarında, hadi bu geçici ona lafım yok.

Belki de hiçbirinizde olmayan bir arıza oluştu telefonumda. Telefonun geniş açılı lensi çalışmıyor. Telefon o donanımı görmüyor daha doğrusu, format attım, Google Camera Open Camera gibi uygulamalar yükledim, yok.

Normal kamera uygulamasını açınca '' Kamera Kullanılamıyor'' hatası veriyor, ama whatsapp dan ön ve arka kamera açılıyor. diğer uygulamalardan da öyle. instagramdan ön kamera açılmıyor, yalnızca arka kamera mevcut.

yemin ediyorum durup dururken oldu.

Xda forumda falan araştırdım, bu sorunu yaşayan tek tük insan var onlarda da ön kamera çalışmıyor, arkanın 2 side çalışıyor.

Şimdi arkadaşlar, ilk kez servise gideceğim, İstanbulda nereye gitmem lazım ? Servis kullanıcı hatası falan derse ne demem lazım? Vintek'i gösteriyor Şişli de, servis konusunda yardımınıza ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Telefonu 9 ay önce Hepsiburada da e-Zenticc isimli mağazadan almıştım. Lg Türkiye garantili, ancak elimde Garanti belgesi yok, e-Arşiv Fatura var.

Alıntıları Göster
    bugün yetkili servise gittim, 7 ay önce telefonu düşürdüğüm ve bundan dolayı ekranda kılcal çatlak olduğu için telefonda ne sorun olursa olsun kullanıcı hatası olur dediler.

kameranın değişmesini istiyorum, ekranla bir sorunum yok dedim, maalesef prosedür böyle o ekran değişmeden telefonun başka bir donanımına işlem yapamayız dediler.

650 tl de ekran değişim ücreti istendi, teşekkür edip çıktım.

Resmi olarak, haklılar mı? telefonu 8 ay önce düşürdüm elimde kanıtlar var, kamera 2 haftadır bozuk yani kamera hatası düşürmeye bağlı değil.

Ne yapmalıyım bana yol gösterin dedim, dışarıda telefoncularda yaptırabilirsiniz ama o zaman da garanti biter dediler.

Şimdi size soruyorum, ne yapmalıyım? zaten 650 tl ödemeden garanti dahilinde değil telefonum. Dışarıda bir telefoncuya yaptırmaya değer mi?

Yoksa napcan geniş açıyı salla böyle kullanmaya devam et mi dersiniz?

• Telefon düştüğü için oluşan darbenin sonucu 2-3 ay sonrada ortaya çıkabilir. Bu konuda haksız sayılmazlar. Aynı durum bende de var, ekranda yatay bir kırık var tek parça. Ben de düşürmüştüm. Bana da 650 dediler şimdilik sorun oluncaya kadar kullanacağım bende.
  • incubus İ kullanıcısına yanıt
    aynen

• filozof07 kullanıcısına yanıt
    LG'nin servisi ne yazik ki diger markalardan daha kotu...adamlar resmen telefonda acik kolluyorlar!

Servisin insafina kalmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 13 Temmuz 2019; 1:38:26 >
  • Birkaç ay önce parmak izi bozulup tamir gören telefonun şimdi de titreşimi gitti. 2 ay sonra neresi bozulacak belli değil. Bütün elektronik cihazlarımı tertemiz kullanan biriyim daha önce hiç karşılaşmamıştım böyle bir şeyle. Zamanında uygun fiyata güncel amiral gemisi diye aldık başımıza iş aldık gerçekten. Aynı fiyata s7 falan alsam kafam rahattı şimdi
  • Merhaba arkadaşlar
    Daha önce yazdığım "kulaklık telefondaki sokete takınca kendiliğinden çıkıyor" sorununa bugün yaptığım çözüm oldu.
    Şöyleki yemekten sonra dişimizi temizlemek için kullandığımız diş temizleme çubuğu ile yavaşça temizledim. İçinden çıkan toza inanamazsınız. Soketin diplerine dolmuş. Yavaş uavaş üfleyerek temizledim. Şimdi cuk oturuyor. Çubuk tahta olduğundan kısa devre riski de yok ama dikkatli olmak lazım.

• quote:

https://drive.google.com/file/d/1IJZXYNojIh0bIr07UQLxJd44AZyaWpn7/view?usp=drive_open

en stabil sürüm budur, buyurun
    Dostum güncel link varmı ? Açamadım da hata verdi

• karamsar24 K kullanıcısına yanıt
    "yemekten sonra dişimizi temizlemek için kullandığımız diş temizleme çubuğu" bunun kısa adı varmı? Nereden buluruz?

Tmm bir daha okuyunca jeton düştü. KÜRDAN.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 15 Temmuz 2019; 14:54:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.teknoburada.net/2019/07/14/lg-g6-android-9-pie-guncellemesi-sizdirildi-video/

9 pie alırımı trde?

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Evet kürdan. Açıklayarak yazayım dedim. Adını yazmayı unutmuşum.

• uzun uğraşlar sonnucu pie beta yukledim arkadaşlar pil baya iyi gibi duruyor. Onun dışında arayüzde pek fazla değişiklik yok. Rom şu an stebil gibi inşaallah kararlı olanı çıkar en kısa zamanda

• zwistan Z kullanıcısına yanıt
    Hangi sitedeki yönergelere kurdunuz acaba .?

• zwistan Z kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl kurdunuz?
  • Arkadaşlar kurmak için 1 gün uğraştım baya bi uğraşmak gerekir...
    Oncelikle telefonunuza lg up ile
    https://forum.xda-developers.com/lg-g6/how-to/kdz-v20i-h870-link-t3922248
    Bu romu kurmanız lazım..
    Sonra bilgisayardaki lg up kaldırıphttps://drive.google.com/file/d/1PfW0XQFawAjPrHZ0x6eU7cCjQ2rqhLBL/view burdaki lg up' u kurmak lazm

Kurduktan sonra bu mo dosyasınıhttps://drive.google.com/file/d/1mh5hVDqvztvslA8k22YYFEFF1v96MSh1/view indirip
    Bilgisayardaki C:\Program Files (x86)\LG Electronics\LGUP\model\common klasorune LGUP_FOTA.up diye bi klasör açıp indirdiğiniz mo dosyasını içine atmanız lazm.
    Telefonu bilgisayara bağlayıp lg up açınız ardından FOTA upgrade seçeneğine getirip oluşturduğumuz LGUP_FOTA.up dosyası içindeki mo yu tıklayıp starta basmak lazım....
    Telefona yükledikten sonra tel yaklaşık 2 saat sonra açılıyor ve pie yüklenmiş oluyor...

Not: oem kilidi açmayı unutmayın.. Usb hata ayıklama kapalı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zwistan -- 16 Temmuz 2019; 14:36:42 >
  • 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.