Şimdi Ara

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★ (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.579
Cevap
53
Favori
464.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar amacım polemik yaratmak değil, o yüzden alıntı yapıp tek tek mesaj yazmayacağım. Ama inanın anlayamıyorum hala LG alıp kullananları, yanlış anlamayın sakın beni. İnşallah bir gün çöpe atacak kadar çok param olur da bende LG alır kullanırım, sizi anlarım, belki de ben yanılıyorum. Kalın sağlıcakla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LG G6 dan Nokia 8 geçiş yaptım ve çok doğru bir kararmış. Cihaz Tr cihazı ve ne güzel birşeydir ki TR ye 1012 Almanya için üretilen seri geliyor.Yani bu pazara iyi üretim veriliyor. Direkt 8 ile cihaz açıldı hemen 8.1 güncellemesi var dedi. Ben kamera ya baktım gerçekten bendeki g6 sıkıntılı dedirtti.....fiyat olarak ikisi birbirine yakın Nokia 8 dizayn tasarım ve dolby hdr ekran harici fark atıyor g6 uzak ara.

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: perperek

LG G6 dan Nokia 8 geçiş yaptım ve çok doğru bir kararmış. Cihaz Tr cihazı ve ne güzel birşeydir ki TR ye 1012 Almanya için üretilen seri geliyor.Yani bu pazara iyi üretim veriliyor. Direkt 8 ile cihaz açıldı hemen 8.1 güncellemesi var dedi. Ben kamera ya baktım gerçekten bendeki g6 sıkıntılı dedirtti.....fiyat olarak ikisi birbirine yakın Nokia 8 dizayn tasarım ve dolby hdr ekran harici fark atıyor g6 uzak ara.

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★

Hem sizin adınıza hem de forum adına çok sevindim hocam. Sizin gibi telefon konusunda bilgili biri olacak Nokia 8 konusunda. Siz de sorunlu cihazdan kurtulmuş oldunuz. Nokia 8 konusunda tecrübelerinizi zevkle okuruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar ben cihazı 3 buçuk aydır kullanıyorum. Full beyaz ekran açıp parlaklığı en yükseğe çekince ekranın alt kısmında güç bela görülebilen bir sarılık dışında en ufak şikayetim yok. O kadarcık renk farkı da benim retina macbook pro'nun ekranında da var, kullanım sırasında fark edilebilen bir şey değil. Bunun dışında forumda bahsedilen ghost vs. sorunların hiçbirini yaşamadım, umarım da yaşamam.

Birçok yabancı foruma baktım, reddit'te de g6'yı okudum, hiçbir yerde ghost screen ya da başka bir kronik sorun emaresi görmedim. Yani cihaz çıkalı 1 sene oldu, kronik bir problem olsa her forumda sayfa sayfa bahsedilmesi lazımdı. V30'un ekranında uniformity sıkıntıları var ve çabuk burn in oluyor diye her yerde haberleri çıktı, cihaz yerden yere vuruldu, G6 için ben hiçbir yerde böyle bir durumla karşılaşmadım. Yabancı sitelere baktığım zaman, g6'nın özellikle de bu fiyatıyla, gayet düzgün ve alınabilir bir cihaz olduğu kanısına varıyorum. Ama bu forumu okuduğum zaman kronik sorunlarla dolu bir cihazmış izlenimi ediniyorum. Yanlış anlaşılmasın suçlamıyorum kimseyi, bendeki cihaz forumdaki birçok arkadaşa göre yeni, o yüzden ben de arada kalmış durumdayım ama naçizane izlenimlerim böyle.

Cihazı açtığım gün yanılmıyorsam 2 güncelleme yaptım, sonrasında bir güncelleme daha geldi. Hepsini de OTA ile yükledim, cihazın genel performansında herhangi bir düşüş ya da genel sıcaklığında bir artış gözlemlemedim.

Kronik, yaygın bir sorun olmadığını varsayarsak bu fiyat seviyesinde bu cihazın tek rakibi, o da eğer resmi distribütör garantisinden vazgeçerseniz, Oneplus 5T'dir.
    Onun dışında 2000 TL seviyelerine bırakın Samsung'u, Huawei'nin bile anca orta seviye cihazı alınabiliyor. Performans, kamera, ekran kasa oranı, şıklık vs. hepsini bir arada bu seviyede sunan başka bir cihaz bu fiyat seviyesinde yok. Resmi servisten zaten memnun değilim, distribütör garantisinden vazgeçerim diyen için Oneplus 5T var, onda da mesela sar değeri yüksek, markanın kötü bir itibarı var bilgilerinizi çaldığında dair vs. Başka cihaz varsa ben bilmiyorum. Orta segment cihazlarla kıyaslayıp g6'yı gömmek biraz haksızlık oluyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi playmaker10 -- 6 Mart 2018; 19:54:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

quote:

Orijinalden alıntı: perperek

LG G6 dan Nokia 8 geçiş yaptım ve çok doğru bir kararmış. Cihaz Tr cihazı ve ne güzel birşeydir ki TR ye 1012 Almanya için üretilen seri geliyor.Yani bu pazara iyi üretim veriliyor. Direkt 8 ile cihaz açıldı hemen 8.1 güncellemesi var dedi. Ben kamera ya baktım gerçekten bendeki g6 sıkıntılı dedirtti.....fiyat olarak ikisi birbirine yakın Nokia 8 dizayn tasarım ve dolby hdr ekran harici fark atıyor g6 uzak ara.

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★

Hem sizin adınıza hem de forum adına çok sevindim hocam. Sizin gibi telefon konusunda bilgili biri olacak Nokia 8 konusunda. Siz de sorunlu cihazdan kurtulmuş oldunuz. Nokia 8 konusunda tecrübelerinizi zevkle okuruz.

oneplus5t denedim kamera iyi olsaydı güzeldi, leicalı markayı denedim pro mu porsche mi anlamadım bir serisi var kamerası aslında hoşuma gitti ama nerdeyse 5bin tl ye olan rakamı hoşuma gitmedi birde google pixl 2xl mi ne kamera güzel tamam stabilde amma velakintr de yokbirde kasaya falla ısınamadım-nokia 8 de masada dururken antipatik ama tutması hissi çok güzel iphone kullananlarında ne hiketse telefon hoşuna gidiyor gerek hız gerek ses gerekse kamerasını çok beğeniyorlar.

• playmaker10 kullanıcısına yanıt
    hocam inşallah anlattığınız gibi sorunsuz devam edersiniz. ancak bu forumda gördüğüm, aynı zamanda facebookta üye oldğum grupta sorun yaşayan insanlar var ama bunu kronik olarak algılamayın gün kadar G6 kullandım bahsettiğin ekranın altındaki sarılıktan ötürü servise verip ücret iadesi aldım bu yorumu LG yi çok seven biri olarak yazıyorum ama artık eleştirmem de gerekiyor her yeni model çıkarıpta ısrarla bu cihazda kesinlikle ve kesinlikle ghost screen olmayacak vurgusunu yapan LG ne yazık ki hep hüsran yaşıyor nasıl bunun önüne geçemiyorlart anlamıyorum başka markalarada ekran paneli veren bir marka diğer verdiği markalarda bu denli kronik hayalet ekran sorunu yaşamıyor.. ghost yaşayıp birde bu durumu garanti sorun olarak görmemesi insanın canını sıkıyor o kadar para veriyorsun benim için az bir para değil başkaları ne der bilemem. Şimdi ben nasıl güvenipte V30 alayım ben nasıl güvenip çıkacak G7 yi alayım 4,5 yıldır G2 kullanıyorum oda IPS panel kullanıyor neden G2 de ghost olmuyor anlamış değilim.

• Arkadaşlar LG nin politikası şu.Ucuz fiyata yüksek performanslı ürün satıyor ama emin olun o da ucuz yollarla üretiyor kalitesiz anakart malzeme kullanıyor.sonuc anakart ısınmasından dolayı yok bootloop yok ghostscreen yok kendiliginden kapanma gibi tamamen anakartın kalitesiz malzemeden üretilmesinden kaynaklı sorunlar cıkıyor.Tamam şık telefon ekran 2k ama 1 sene sonra telefon çöp oluyor ucuz etin yahnisi yavan olur dedikleri gibi bu da böyle işte.LG babasının hayrına satmıyor bu fiyata bu telefonu

• Telefonumun kamera camı çatladı arkadaşlar. Garantiye götürürdüm normalde ama tam da almanyaya gelirken oldu ve garanti belgelerim de yanımda değil. Bunu garanti ile yaptırmanın bir yolu var mıdır?

• Yüzde 99,9 yok. Geçmiş olsun hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 sene G3 kullanıp daha sonra 2 ayda beni benden alan G6 dan bir iki gün içerisinde ayrılıyorum.
    Rehberde yaşadığım sıkıntı, bataryanın çabuk bitmesi, bazı programlardaki donma sorunu derken iyice soğudum.
    Şimdi Samsung Note FE alıyorum bakalım nasıl olucak.
    Umarım memnun kalırım.

• Zeus_Ferre kullanıcısına yanıt
    Acele karar vermeyin. Lg flash tool ile stock rom yükleyin, düzelir. Nasıl yapacağınızı detaylı yazabilirim. Zor bir işlem değil. İhtiyacınız olanlar bir bilgisayar, bazı programlar ve stock rom ile usb kablo...

• quote:

Orijinalden alıntı: alicanveliy

Acele karar vermeyin. Lg flash tool ile stock rom yükleyin, düzelir. Nasıl yapacağınızı detaylı yazabilirim. Zor bir işlem değil. İhtiyacınız olanlar bir bilgisayar, bazı programlar ve stock rom ile usb kablo...

Hocam cihazı root yapabiliyor muyuz?

• alicanveliy A kullanıcısına yanıt
    Hocam dün akşam verdim siparişini iki güne gelir telefon o kadar G3 kullandım ne bir kasılma ne bir takılma yaşadım.
    Telefonun ekranını kırdım sonra terslikler başladı, yeni ekran taktırdım ardından oda çatladı cebimde sonra mavi ekran hatası verip kendi kendine kapanmaya başladı G3 dedim bundan hayır yok bari G6 alayım aldım ama malesef sıkıntılı...
    Desteğiniz için teşekkür ederim.

• fofer kullanıcısına yanıt
    G6 nasıl root ediliyor bilmiyorum. Stock rom yüklemek için root gerekmiyor. Lgdestek.com da rom yükleme anlatılıyor, bakabilirsiniz.
    Avrupa modellerine gelmiş root: https://www.lgdestek.net/h870-lg-g6-root-ve-twrp-recovery-yukleme-rehberi-35083/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicanveliy -- 7 Mart 2018; 17:2:20 >
  • Konfor görünümü pil tüketimini arttırıyor mu

• TR cihazları Android güncellemesi ne zaman gerçekleşecek bir malumatı olan var mı dur

• alicanveliy A kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı sorunlar bende var LG'nin arayüzünü ve tasarımını sevdiğim için vazgeçmek istemiyorum. Anlatabilirseniz denemek istiyorum daha önce Samsung s7 edge vb telefonlarıma atmıştım rom ama LG de hiç denemedim. Şimdiden teşekkürler

• firattt1905 F kullanıcısına yanıt
    Bu sayfadakileri iyice oku, programları indir, takıldığın yer olursa bakarız.

https://www.lgdestek.net/lg-akilli-telefonlara-flashtool-uzerinden-yazilim-yuklemek-22/

• Lg de problem bulup sürekli arızayla karşılaşan kişiler hiçbir telefonla yıldızı barışmaz.
    Bu tipleri dinleyip karar vermeyin, onlar zaten huzursuz kişiler, memnuniyetsizler.

LG nin yerine de Xiaomi ve Oneplus önerenlere de gülüp geçiyorum. Yurtdışında Çin'de ana bayiisinden Xiomi aldım ama kutusunu açıp kullanmadan az bir fark koyup üstüne sattım. LG ile kıyaslanmayacak derecede bir telefondur. Kıyas yapacaksanız daha makul seçenekler sunun, ki onların fiyatı da şu an bunun 1,5 katıdır.

Huawei de kullandım, o kadar yavaşladı ki 1,5 sene içinde, öldü bitti telefon. LG G4 tam performans ve düşürüp çaldırmazsam 2 sene daha kullanmayı planlıyorum.

Bugün LG G6 satın aldım, ilk izlenimlerim olumlu. Uzun süre kullanmak nasip olur inşallah. LG nin Çift numara serilerinden gidiyoruz bakalım. :)

• Arkadaş diğer telefonları kullanmadığı için neyin ne olduğunu bilmiyor. Halbuki 500 liralık çakma bir telefona Lg yazıp versen bile anlamaz. Ve iddia ediyorum o 500 liraya satılan ama full hd ips ekranı ve güzel de kamerası olan çakma denilen telefon kesinlikle arkadaşın G4'ünden daha iyi çalışıyordur. Ve parasının hakkını veriyordur. Ve G4 gibi sorun da çıkarmaz. Bootloop olmaz, ghost screen nedir bilmez, aşırı pil tüketmez, donmaz, kasmaz...

• 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.