Şimdi Ara

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★ (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8.579
Cevap
53
Favori
464.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihaz geldi %06 şarjı kalmış şarj edip sonucu paylaşacağım ilk başta servis işçiliği iyi temiz duruyor tabii yinede psrmak izleri vesaire var kısaca yetkili servislere verilen eğitimlere uyanlar yine fasafisıdan ibaret.

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar LG G6 yı hayalet ekrandan dolayı LG turkiyeye gönderdim.Telefon ısındıgı için hayalet ekran (ghost screen) oluyor dedi garantilik bir durum değil diyorlar.Hani LG G6 ısınmıyordu diyince ısı dışından belli olmuyor gibi itiraf gibi cümle kuruyorlar.Bir daha lG yi bedava verseler almam.Telefon şu an da hayalet ekran ile ugrasıyorum tahminim 5-6 aya kalmaz bu ısıdan kaynaklı problem yavaş yavaş sararan ekran ve en sonunda anakartı da yakacak.Malesef böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: perperek

Cihaz geldi %06 şarjı kalmış şarj edip sonucu paylaşacağım ilk başta servis işçiliği iyi temiz duruyor tabii yinede psrmak izleri vesaire var kısaca yetkili servislere verilen eğitimlere uyanlar yine fasafisıdan ibaret.

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★

1saatte bu kadar şarja ulaştı seviye

★★★ LG G6 ANA KONU ★★★

• medogan kullanıcısına yanıt
    Sorununuz çözülmedi. Sorununuzun tesbitini yaptınız sadece... Çözüm için ya kendiniz rom yükleyin yada servise verip yükletin. Çünkü yine o uygulamalara ihtiyacınız olacaktır. Tekrar o uygulamaları yüklerseniz sorun devam edecektir. Hatta aşırı pil tüketimine ve telefonun yavaşlamasına de sebeb olacaktır. Aslında Lg'de kronik bu sorun.

Kendiniz rom yüklerseniz lg flash tool kullanın.

• Yani arkadaş yuh diyorum başkada birşey demiyorum. G4 ü değişmek için bir süredir girmediğim bu foruma gireyim telefon nasıl memnunmusunuz akıl alayım dedim ama bu nedir arkadaş. Sorunları geçtim millet mahkeme işleriyle daha şimdiden uğraşmaya başlamış. Bu sefer diyordum G6 modeli iyi çıkar suya bile dayanıklı falan diyordum ama buda boş çıktı anlaşılan. Benim şansımada G4 lerdeki kronik sorunların hiç biri çıkmadı 2 yıl oldu maşallah süper çalışıyor. Demekki hiç sesimi çıkartmayım kullanmaya devam edeyim :) Allah size sabır kolaylık versin valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: medogan

Bu rehberin geç gelmesi çok sinir bozucu. Söyleyecek söz bulamıyorum.

Valla bende senin sorundan başka klavyede çok yavaş yazıyordu. G4 telefonu resetledim sırayla programları yükledim. Birde baktımki play den yüklediğim hava durumu programı vardı meğersem o yavaşlatıyormuş. Sildim bütün sorunlar gitti hızlandı.G6 da aynı sorun yapabilir. S5 telefondada yapmıştı çünkü.
  • renklinot kullanıcısına yanıt
    Siz iyisi mi acilen yeni bir rom yükleyin ama dikkatli olun. Rom yükleme 5 dakika kadar sürer eğer sorun çıkarsa fazla zorlamayın sakın yarım saat falan uğraşmayın, telefon fazla ısınırsa sorun çıkarabilir. Lg böyle birşey...

Rom yüklerken Lg flash tool kullanın. Telefon açık olarak yüklemeyi başlatın, eğer kuruluma geçmezse o zaman kapatıp ses tuşuna basıp başlatırsınız.

Kurduktan sonra telefon açıldığında hesap oluşturmayı atlayın. Google play store hesabını sonra oluşturun ve hemen ayar kısmına geçip otomatik güncellemeyi kapatın. Bu kısımda yazılım açığı var. Güncellemeleri sakın ola ki topluca, bir kerede yapmasına izin vermeyin. Kendiniz uzun süreye yayarak yapın.

Bunları deneyin, stabil bir rom kurabilirseniz sizi uzun süre sorunsuz idare edebilir. Ama dediğim gibi telefonu aşırıısınmaktan, topluca işlem yapmaktan koruyun.

Maalesef Lg benim de 1600 dolarımın çöpe gitmesine sebeb oldu.

Pakistanlı birkaç yazılımcıya 50bin dolar verseler bu işi çözerler ama 2011 yılından beri Lg, hala aynı sorunları sürdürmeyi becerebiliyor. Tayvanlı bir kaç firmaya da 500bin dolar verseler donanım sorunları da biter ama hala aynen devam ediyor Lg...

• quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

Yani arkadaş yuh diyorum başkada birşey demiyorum. G4 ü değişmek için bir süredir girmediğim bu foruma gireyim telefon nasıl memnunmusunuz akıl alayım dedim ama bu nedir arkadaş. Sorunları geçtim millet mahkeme işleriyle daha şimdiden uğraşmaya başlamış. Bu sefer diyordum G6 modeli iyi çıkar suya bile dayanıklı falan diyordum ama buda boş çıktı anlaşılan. Benim şansımada G4 lerdeki kronik sorunların hiç biri çıkmadı 2 yıl oldu maşallah süper çalışıyor. Demekki hiç sesimi çıkartmayım kullanmaya devam edeyim :) Allah size sabır kolaylık versin valla.

İnsanları anlamak zor. Adam telefonu almış sorun çıkınca servisten para iadesi almış yine gitmiş aynı telefonu almış. Piyasada yüzlerce güzel model var nedir bu lg sevdası. Ben g4ten kazığı yedim bir dahada bulaşmam

• Ne yapsam düzelmedi bu rehberin geç gelmesi olayı sanırım çözüm bulamazsam yolları ayırıcaz...
  • Zeus_Ferre kullanıcısına yanıt
    medogan demiş ki:

Rehber yavaşlık sorunu için denemediğim yol kalmamıştı. Senkronizasyonu kapat, rehberi cihaza kopyala, yok efendim sim karta kopyala vs. İsmi Google play ile başlayan tüm uygulamaları kaldırıp devre dışı bırak deyince sorun çözüldü galiba. Bir gündür kullanıyorum hiç takılma olmadı. Galiba yılanın başı google play for instant app. Normalde rehberi iki kere açsam birinde takılırdı muhakkak. Bir gündür sorun yok.

Siz de deneyin...

• Siz de uygulamlar kısmında ismi Google Play ile başlayan ve devam eden hangi uygulama varsa hepsini kaldırın.

• alicanveliy A kullanıcısına yanıt
    Sonuçta o lazım olan uygulamaları tekrar kuracağımız için saçma değil mi? Mantığı nedir acaba?

6-7 saat alıyorum bende.

• -Demokritos- kullanıcısına yanıt
    O uygulamaları kaldırdığızda sorun sona eriyorsa asıl sorununuz telefonunuzda android işletim sistemi hatası var demektir. İşte o zaman yeni bir rom yüklemeniz yani android işletim sistemi yüklemeniz gerekiyor. Tekrar aynı uygulamaları yüklerseniz aynı sorunlar yine devam edebilir...

Kaldırdığınız uygulamalardan sonra sorun sona ermiyorsa onları tekrar yüklemek kolay. Yedek alıp rom yüklemek daha uğraştırıcı...

O yüzden denemek daha kolay...

• Youtube, google maps, yandex, whatsapp gibi uygulamaları kaldırmanıza gerek yok.

Sorun yazılımsal işletim sistemi hatası. Uygulama listesinde sadece İsmi "Google play" ile başlayan uygulamalar sorun çıkarıyor. Çözümü ise yeniden işletim sistemi kurmak yani android yüklemek, stock rom yüklemek.

Siz de telefonunuza uygun olan romu yükleyin sizin kameranız da süper olur merak etmeyin. Yada sersive verin yüklesinler, sorunu çözsünler... O kadar para vermişsiniz...

• Bu nedir arkadaş Huawi mate 10 lite almayı düşünüoyrdum , hızlı jarzının olmamasından dolayı vazgeçtim. LG G6 dikkatimi çekti kağıt üzerinde fiyat/performans oranı çok iyi görünmekte ama şu yorumları okuyunca aşırı soğudum 2 saat öncesi kafama yarın sipariş vermeyi koymuştum. Şuanda vazgeçtim yok ghost screen yok rehber servis servis uğraşılcak işler değil. Sürekli servis ver ikame tel kullan nereye kadar böyle gider. Fiyatı internette 2019 tl ye kadar lg türkiye garantili olarak düşmüş olmasına rağmen çok soğudum şu yorumlarda ve daha 1 yıllık bir telefon bile değil. zaten ilk çıktığı fiyata alan çok azdır şuan kulllananların çoğu 3-4 ay öncesinde almıştır ( fiyatı makul seviyelere inince ) . 2000 tl mi , zamanımı riske atmıyorum ve başka arayışlara geçiyorum. Önerebiliceğiniz TR garantili 1800-2200 bandında telefonlar nelerdir
  • alicanveliy A kullanıcısına yanıt
    Hocam yaptım kısa süreli düzelmeden sonra tekrar gelmiyor rehber anlamadım bende
  • Bende de rehber sorunu oluyor.. Google program ları engelledim düzeldi şimdilik. Ama cihaz ısınma ve hızlı şarj tüketimi sorunları var buna ne yapalım var mı fikri olan?

• Şirket hattı takılı olan 5senelik htc m8 e baktım sabah cihaz o biçim çalışıyor.. Biz dünya para verdik daha kaç aylık cihaz şu hale bak.. Hayal kırıklığı oldu.. Laf edenlere hep savunan biriydim G6 yı.. Malesef durum değişti..

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanhate

Bu nedir arkadaş Huawi mate 10 lite almayı düşünüoyrdum , hızlı jarzının olmamasından dolayı vazgeçtim. LG G6 dikkatimi çekti kağıt üzerinde fiyat/performans oranı çok iyi görünmekte ama şu yorumları okuyunca aşırı soğudum 2 saat öncesi kafama yarın sipariş vermeyi koymuştum. Şuanda vazgeçtim yok ghost screen yok rehber servis servis uğraşılcak işler değil. Sürekli servis ver ikame tel kullan nereye kadar böyle gider. Fiyatı internette 2019 tl ye kadar lg türkiye garantili olarak düşmüş olmasına rağmen çok soğudum şu yorumlarda ve daha 1 yıllık bir telefon bile değil. zaten ilk çıktığı fiyata alan çok azdır şuan kulllananların çoğu 3-4 ay öncesinde almıştır ( fiyatı makul seviyelere inince ) . 2000 tl mi , zamanımı riske atmıyorum ve başka arayışlara geçiyorum. Önerebiliceğiniz TR garantili 1800-2200 bandında telefonlar nelerdir

Bu fiyat bandında alternatif i yok.
    Kendime 1310 tl mi note 3 aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Lg'de güncellemelerle ilgili bir sorun var. Hem de 2011'den beri var. Düzeltemediler hala. Android işletim sisteminin kendi uygulaması olan Google Play veya store ilgili bir sorun. Telefon güncellendikçe bu uygulama telefona hata verdiriyor. Çok çeşitli sorunlara sebeb oluyor. Telefonunuza uygun olan en iyi romu bulup yüklemeniz gerekiyor. Yoksa sorunlar artarak devam ediyor. Rom yüklerken de adam gibi bir flash programı kullanmanız gerekiyor.

Madem g6'ya para verdiniz garanti süresi de devam ediyor verin servise çözsünler sorunlarınızı. Servis yan çizerse LG müşteri hizmetlerini arayın, ısrarcı olun. Gerekirse Tüketici Hakem Heyetine gidin iade isteyin. Birlik olursanız daha kolay çözüm bulursunuz.

G3'ten sonra Lg'ye veda ettiğim için size çok fazla yardımcı olamıyorum. Ama p970'de böyle sorunlar vardı g3, G4, G5, g6'da. LG 'nin adam gibi çalışan bir tek G2'si vardı.

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.