Şimdi Ara

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★ (610. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.948
Cevap
93
Favori
532.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok malesef ne yaptıysam çözemedim. ben rom atamıyorum sen dene istersen.

Hatta içini açtım. bu telefonun thermal ısınmaya girmesinin en büyük nedeni kovulan tasarımcılar. mal herifler işlemci ve ram'i üst üste koymuşlar bu telefonda ve bu kısmı ekrana bakan tarafa vermişler. arka tarafa verse bir nebze. ben üstündeki metali çıkartıp özel olarak kesip ayarladıgım 2 katman bakır ve en üst düzey termal macun koydum. ama nafile sürekli kasıyor.
  • Sezer.E kullanıcısına yanıt
    Hocam ayar derken oyunun içindeki ayardan bahsetmiyorum. Ayarlar - genel - oyun içerisindeki oyun grafikleri ayarlarını kısarsanız çözünürlüğü düşürecektir. Oreo kullanıyorum bu arada. Cihaz H860 olduğu için rom root hiçbirşey yapamıyorum cihaza.
  • Aynen powerbank çözüm değil gibi bir yedek batarya bir de usb kablosunu taşımak gerek, bende 4 yane yedek batarya var :) vatan dan aldığım beyaz kap ile şarj ediyorum kardeş aynı anda iki üçünü şarj olsa iyi olurdu mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • batty B kullanıcısına yanıt
    Bu satıcıdan mı aldınız ve kaç güne geldi?
  • Banquop kullanıcısına yanıt
    düzelir dostum. tavsiyem şudur ki; bu lg g5 telefonlarına yapacağınız en büyük kötülük alt modülü söküp takmanız. pili bir kere taktınız mı bırakın kalsın öyle. sökmeyin. siz her söktüğünüzde bağlantı soketlerindeki yaylarda gevşeme oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Banquop

Bu satıcıdan mı aldınız ve kaç güne geldi?
    Tahtakaleden aldim 30 lira

• MedBoy kullanıcısına yanıt
    batty B kullanıcısına yanıt
    Alıyorum o halde hocam, teşekkür ederim. Geldiğinde yine temasa geçebilirim montaj için. Umarım düzelir artık şu şarj işi.
    Alt modül için de diyeceğim şey, 2 yılda toplasanız 15-20 kez değiştirmişimdir ki son 6 ayda hiç değiştirmedim. Aslında bu problem 6. ayında başladı. O zamanlar da pil falan olmadığı için çıkarmıyordum hiç. Kendi kendine bozulduğuna inanıyorum. Şarj kablosu takıp çıkara çıkara bozulmuş olabilir.

@batty Teşekkür ederim cevabınız için. Aliexpressten alıyorum ben umarım en kısa sürede gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Banquop

Alıyorum o halde hocam, teşekkür ederim. Geldiğinde yine temasa geçebilirim montaj için. Umarım düzelir artık şu şarj işi.
    Alt modül için de diyeceğim şey, 2 yılda toplasanız 15-20 kez değiştirmişimdir ki son 6 ayda hiç değiştirmedim. Aslında bu problem 6. ayında başladı. O zamanlar da pil falan olmadığı için çıkarmıyordum hiç. Kendi kendine bozulduğuna inanıyorum. Şarj kablosu takıp çıkara çıkara bozulmuş olabilir.

@batty Teşekkür ederim cevabınız için. Aliexpressten alıyorum ben umarım en kısa sürede gelir.
    Bazen tozlar manyetik mıknatıslanma ile sarj yerine doluyor.sebeb oda olabilir.kurdani bicakla inceltip tozlara cikarmaya calisin.sebeb oda olabilir

• batty B kullanıcısına yanıt
    Deneyeceğim teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertank07

Arkdaşlar bu spigen in style armor kılıfı Türkiye'de mevcut değil,amerikada var fakat 100tl gibi fiyata
    geliyrodu,ben letgo dan 20tl ye buldum.Eskisi ses tuşu kırılmıştı.Fakat bu kızaklı kılıfı takınca
    ekran koruyucuyu ona göre dar tutmak gerekiyor.Ekran koruyucu çıkardım.
    Ekran koruyucu kullanmayanlar ekranınınz çiziliyor mu ? Tek iyi tarafı psikolojik rahatlık herhalde :)

ben ilk aldıgım zaman taktım ekran koruyucu 1 hafta sonra cıkarıp attım . ekran da cızık falan yok , bırsey olacak dıye dıkkat falan da etmıyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: MedBoy

alt modülün fiyatı pahalı. 15 dolar civarında. içindeki kartı 3 dolar, onu değiştirmek yeterli. altta linkini paylaşıyorum. sipariş ettim. 2 haftaya gelir. deneyimlerimi paylaşırım. ekteki resimde kırmızı çember içine aldığım soket, cihaza bela olan pinlerin olduğu soket :D
    https://www.aliexpress.com/item/Charging-Port-USB-Charger-Dock-Connector-Flex-Cable-Ribbon-Replacement-Part-For-LG-G5-H850/32859409617.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.421f4c4dFPlgQi

Alıntıları Göster
    @MedBoy hocam alt modülü komple değiştirmek ile içindeki kartı değiştirmek arasında fayda olarak ne gibi fark var?

Bir sorum da, konuşma esnasında karşı tarafın sesi çok az geliyor, bunla ilgili bir çözüm öneriniz olur mu, değişecek parça vs. anlamında?

Teşekkürler.

• civilengozgur C kullanıcısına yanıt
    Benimde ahize sesi bir ara çok düşüktü, serviste ücreti karşılığında değişmeyi bile düşündüm, sonra ne olduysa ses iyileşti.... Benim tahminim benim telefon bebeğin elinde bazen sağa sola vuruyor telefonu, bu nedenle soketlerde temassızlık oluşuyor.....

• civilengozgur C kullanıcısına yanıt
    aslanx1 kullanıcısına yanıt
    dostum onun sebebi hoparlörün önündeki tozlardandır. ben 2 yılın ardından telefonu ilk defa açıp hoparlörü sökünce dehşet pislik çıktı. sakın ekran tarafından hava basayım deme, hoparlör diyaframını zedelersin. telefonu açıp temizlik yapmalısın.
    alt modülün yenisi çok pahalı. 15 dolardı sanırım. içinde hoparlör ve kart var sadece. hoparlörün sağlam ise sadece içindeki kartı alman yeterli. başka da hiç bir farkı yok. 12 dolar cebinde kalsın. 70 tl. forumdaki arkadaşlara kıymalı pide ısmarlarsın o parayla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MedBoy -- 5 Ocak 2019; 22:1:25 >
  • Arkadaş lar LG G5 şarja takınca kendı açılıyor kapatıyorum yine açılıyor bunun bir çözümü var mı acaba birde %20 %15 gibi kapanıyor tel Android 8.0 cihaz yurt dışı F700S diye geçiyor isim buna Türkiye romu atmayızmi

• Ne oldu bu oreo tr versiyonu cikmayacak mi acaba net bilgi var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: batty

Ne oldu bu oreo tr versiyonu cikmayacak mi acaba net bilgi var mi
    Bence LG TR versiyonlu cihazları cezalandırıyor. G5 çıktığı ilk yıl , cihazı yoğun kullananlar ghost hatası yüzünden cihazları iade edip sıfır cihazla değiştirdiler. Sıfır cihaz almak için kullananlar da cihazlarda ghost oluşturdular.

Onbinlerce cihaz iade edilip yerine sıfır cihazla değişim yapıldı. LG ghostun arıza olmadığını yoğun kullanımdan kaynaklanan ekran lekesi olduğunu, bunun arıza değil ekran yapısı ile alakalı olduğunu ve artık iade almayacağını açıkladı ve olanlar Lg ye oldu. Çok zarar etti. Bu yüzden Türkiye piyasasından çıktı.

Sadece operatörler üzerinden kısıtlı cihaz verdi.

LG G5 TR hariç tüm G5 cihazlara Oreo yu dağıttı. TR sürümü şimdilik vermiyor. Milleti süründürüyor.

" Siz misiniz cihaz iadesi yapan size oreo yok " demeye getiriyor.

Sonuç olarak kendi adıma konuşuyorum.

Yukarıda yazdığım tespiti yaptığım için, yıllardır ev halkı ile LG marka 8-10 telefon kullanmışızdır. LG tuşlu telefon, G2-G3 -G5 halende kullanıyoruz. Smart televizyonum LG...

LG TR kullanıcılarına inat yeni sürüm yazılımı vermiyor. Benim için LG bitmiştir. Artık asla ve asla LG nin hiç bir ürününü almayacağım ve aldırmayacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 8 Ocak 2019; 0:4:21 >

• Bana mı denk geldi bilmiyorum ama H850TR için KDZ yüklenirken "OPEN" olmalı deniyordu. Lakin diğer "H850 Android 8.0 KDZ"leri de sorunsuz çalışıyor ve operatör uygulamalarının hiç biri yok. Aynı zamanda daha hızlı. İllaki OPEN olması gerekmiyormuş yani. Denemeyenler varsa bu KDZ'leri de deneyebilir.

Bu arada VOLTE destekli H850 KDZ'si arıyorum. Deneyip de bulan olursa bana mesaj atarsa çok mutlu olurum.

Son Not: Aşağıda verdiğim linkte H850TR dahil tüm versiyonlarda silinemeyen tüm uygulamalar (LG Health, LG Friend.... kısaca her şey) ROOT'suz bir şekilde silinebiliyor. Fakat bir bilgisayar gerekli. Denedim ve sorunsuz çalışıyor.

https://youtu.be/TSwBsw6MgiA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barkatoy -- 7 Ocak 2019; 22:59:5 >

• Muhsin hocam; Ekran izi (Ghost) sizce bir sorun değilmidir?

Bazen çok aşırı iz oluşabiliyor..Bu hiç hoş bir durum değil.

Bir dünya para verip hayalet gibi iz kalsın ekran da olacak iş değil.

Eğer yukarıdaki yazıda vurguladığınız üzere Lg nin bunun üzerine değişim cihazı olarak verdiği cihazlarda da ghost sorunu yine görülmüştür.Yani sorun yeni cihaz vermekle yine çözülememiştir.

Eğer Lg sizin de belirttiğiniz gibi Türkiyede ki kullanıcılarına ceza mahiyetinde böyle bir uygulamaya gitmesi, Oreo yazılımını tüm dünyada ki Lg G5 kullanıcılarına verip sadece Türkiye ye vermeyerek cezalandırması Lg adına büyük ayıp ve utançtır. Lg Türkiye müsterilerine bu konu ile açıklama yapmak mecburiyetindedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barkatoy

Bana mı denk geldi bilmiyorum ama H850TR için KDZ yüklenirken "OPEN" olmalı deniyordu. Lakin diğer "H850 Android 8.0 KDZ"leri de sorunsuz çalışıyor ve operatör uygulamalarının hiç biri yok. Aynı zamanda daha hızlı. İllaki OPEN olması gerekmiyormuş yani. Denemeyenler varsa bu KDZ'leri de deneyebilir.

Bu arada VOLTE destekli H850 KDZ'si arıyorum. Deneyip de bulan olursa bana mesaj atarsa çok mutlu olurum.

Son Not: Aşağıda verdiğim linkte H850TR dahil tüm versiyonlarda silinemeyen tüm uygulamalar (LG Health, LG Friend.... kısaca her şey) ROOT'suz bir şekilde silinebiliyor. Fakat bir bilgisayar gerekli. Denedim ve sorunsuz çalışıyor.

https://youtu.be/TSwBsw6MgiA
    Teşekkürler müsait bir zamanımda denemek isterim.

Bir de bu telefon açılırken ki beliren 2 hata varya onu yok etmenin,bertaraf etmenin bir yolu yokmu acaba.Volte veya görüntülü arama işini de halledersek tam olmuş olacak:)😁

• Başlangıçta gelen 2 tane hata mesajının nedeni ise "NT Code" hatası. H850TR'lerin NT code'u 7.77.777.....73 ile biterken H850'lerin ki 7.77.777.....11 ile bitiyor. Bu kodun açılımı da "Network Code" Araştırmalarıma göre Root yapmadan değiştirmenin şuan için bir yolu yok ya da ben bulamadım. Büyük ihtimalle KDZ yükleyip de root yapmayan veya yapamayanlarda VOLTE'yi aktive edemenin nedenlerinden de bir tanesi. İnşallah yanılıyorumdur. Yoksa hangi KDZ'yi kursak da VOLTE'yi açamayabiliriz.

• 
Sayfa: önceki 608609610611612
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.