Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
12.779
Cevap
120
Favori
488.173
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> LG >> ★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★
Giriş
    1228 Mesaj
    yeni yazılım ne zaman gelicek belli mi ?
    |
    |

Genellikle LG UP ile yüklemelerde Hard Reset istiyor. Yoksa telefon açılmıyor diye biliyorum. Bence şansa bırakmayıp herşeyini yedekle.

Ben de artık H850TR için ümidi kestim. VOLTE aktif olan ve operatör yazılımı olmayan bir KDZ araştırıyorum. Bu ikisinide karşılayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barkatoy -- 1 Ocak 2019; 23:4:0 >
    |
    |
    Bahsedilenler: philosopherx
    quote:

Orijinalden alıntı: philosopherx

youtube'daki yöntemle h850tr cihaza 30f kursak cihazdaki mevcut tüm verilerimiz sıfırlanıyor mu arkadaşlar?
    Benim silinmemişti,ama ne olur ne olmaz Lg Backup ile yedekleyip işi sağlama almak en iyisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Barkatoy

Genellikle LG UP ile yüklemelerde Hard Reset istiyor. Yoksa telefon açılmıyor diye biliyorum. Bence şansa bırakmayıp herşeyini yedekle.

Ben de artık H850TR için ümidi kestim. VOLTE aktif olan ve operatör yazılımı olmayan bir KDZ araştırıyorum. Bu ikisinide karşılayan var mı?

30 f kullanıyorum, Volte bu şekilde aktif,ama icraat var mı bilemiyorum.

Operatör yazılımı olmayan saf 30 f bulursanız burdan da paylaşırsanız cok memnun olurum.

• Onbaşı
    27 Mesaj

Hangi KDZ'yi yükledin?

Bi de VOLTE aktif olabilmesi için hangi operatörü kullanıyorsan (turkcell, turktelekom, vodafon) izin almalısın. Örneğin turkcell için "Hesabım" uygulamasından "HD ses ve Video Arama" ya üye olman lazım. Ya da "HDSES" yazıp 2200'a göndermelisin. Onaylandıktan sonra telefonu yeniden başlatmalısın. En büyük özelliği İnternet'in açık olmadan görüntülü görüşebiliyorsun. Paketindeki interneti harcamadan sadece "dakika paketinden" Kaç dakika konuşuyorsan o kadar düşüyor. Yani bedava

|
    |
    bark_41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kim bilir ne zaman gelir videoyu izleyip kendiniz atabilirsiniz LG tr güncellemeyi sunduğunda tr olanı yüklersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juniperi -- 2 Ocak 2019; 13:20:9 >
    |
    |
    Bahsedilenler: PES_21_Murat

Hangi KDZ'yi yükledin?

Bi de VOLTE aktif olabilmesi için hangi operatörü kullanıyorsan (turkcell, turktelekom, vodafon) izin almalısın. Örneğin turkcell için "Hesabım" uygulamasından "HD ses ve Video Arama" ya üye olman lazım. Ya da "HDSES" yazıp 2200'a göndermelisin. Onaylandıktan sonra telefonu yeniden başlatmalısın. En büyük özelliği İnternet'in açık olmadan görüntülü görüşebiliyorsun. Paketindeki interneti harcamadan sadece "dakika paketinden" Kaç dakika konuşuyorsan o kadar düşüyor. Yani bedava
    Romanya kdz yi yükledim,Türkcell kullanıyorum.

Dediğiniz gibi hdses yazıp gönderdim.Hd ses,volte ve vowifi tanımlanmıştır dedi, kapatıp açtım.Türkcell hesabımdan bakınca video arama kapalı görünüyordu,aktif etmek istediğimde aktifleştirilememiştir uyarısı verdi.Zaten rehberden birini görüntülü aramak istesem de öyle bir menü yok.

• Onbaşı
    27 Mesaj

2200 dan olumlu mesaj geldiyse açılmış olması lazım. Telefon'da Yukarı menüyü aşağıya indirdiğinizde VOLTE açık mı? Açıksa üst çubukta VOLTE yazısı çıkması lazım. Herhangi bir kişiyi aradığınızda artık "Ara" tuşu "HD Ara" tuşu simgesine dönüşecek

|
    |
    bark_41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

2200 dan olumlu mesaj geldiyse açılmış olması lazım. Telefon'da Yukarı menüyü aşağıya indirdiğinizde VOLTE açık mı? Açıksa üst çubukta VOLTE yazısı çıkması lazım. Herhangi bir kişiyi aradığınızda artık "Ara" tuşu "HD Ara" tuşu simgesine dönüşecek
    Olmuyor, son dediğiniz yeşil arama tuşu da hd olmuyor.

|
    |

Batarya olarak da komşum annesi için sipariş vermiş. Şarjı hemen bitmiş. Adam yeni bir tane göndermiş ve sorun olmamış. O hemen biten bataryayı ben de kullandım orta durumda gitti ancak 2-3. şarjdan sonra orjinale yakın gitmeye başladı. Kimden nerden geldi bilmiyorum. 60 liraya aldım bataryayı.

Son olarak da bir sorunum var. Telefon çok hızlı şekilde thermal throttling' e giriyor. Bunu nasıl çözebiliriz? Ya da çözebiliyor muyuz? PUBG oynuyorum çok akıcı olan telefon 5 dk sonra kasmaya başlıyor. Başka 1-2 oyunda daha karşılaştım. H860 model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 3 Ocak 2019; 0:58:5 >

Orijinalden alıntı: hakaniko

Selamlar. Arkadaşlar eğer bulamazsanız GM 5 plus şarj kablosu da gayet kaliteli. Anneme almıştım telefonu. İçinden 2 tane çıktı direk birine el koydum. Tavsiye ederim.

Batarya olarak da komşum annesi için sipariş vermiş. Şarjı hemen bitmiş. Adam yeni bir tane göndermiş ve sorun olmamış. O hemen biten bataryayı ben de kullandım orta durumda gitti ancak 2-3. şarjdan sonra orjinale yakın gitmeye başladı. Kimden nerden geldi bilmiyorum. 60 liraya aldım bataryayı.

Son olarak da bir sorunum var. Telefon çok hızlı şekilde thermal throttling' e giriyor. Bunu nasıl çözebiliriz? Ya da çözebiliyor muyuz? PUBG oynuyorum çok akıcı olan telefon 5 dk sonra kasmaya başlıyor. Başka 1-2 oyunda daha karşılaştım. H860 model.
    Kendimi alıntılayayım.

Oyun ayarlarında oyun grafiklerini yüksekten normale çektim düzeldi.
    |
    |

• Teğmen
    207 Mesaj
    Bu telefonun aniden kapanma olayının sıcaklık ile ilgisi var sanırım. Normalde İstanbulda %5 civarında kapanırken, daha soğuk olan memleketime geldğimde %20-30 civarında kapanmaya başladı telefon. Tekrar İstanbula dönünce editlerim.

o pek belli olmuyor hocam. tabi soğukta bataryaların deşarja olan dayanımı daha düşük oluyor ama anlık olarak bataryadan çekilen akım daha çok etkili bu konuda. Dediğiniz gibi soğuk da etkili; araba akülerini örnek alırsak soğukta daha az enerji tutuyorlar, marş basmama sorunları kışın oluşur genelde.

Diğer yandan atıyorum kamerayı açmazsanız %5 e kadar kullanırsınız ama arka planda birşey çalışırken kamerayı açarsınız anlık çekilen akım yükseleceğinden batarya bu akımı karşılayamaz ve %20 de kapatır kendini.
    |
    |
    hsencan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Açıkçası telefon için de çok para vermek istemiyorum.
    500 tl gibi bir fiyatı var US versiyonunun.
    Fiyatına göre performansını düşünür isek gayet güzel bir cihaz.
    Rusya'da yaşıyorum, yani gümrük problemi gibi bir problemim yok.
    benim merak ettiğim bir şey var,bu US versiyonunda 4G benim ülkemde çalışır mı?
    inceleme kısımlarında Rus kullanıcılar çalıştığını söylemişler ama hangi operatör kullanıyorlar bilmiyorum ve bu yüzden de güvenemiyorum.

Bir site vardı, telefon modelini yazınca hangi operatör de 4G çalışıp çalışmadığını gösteriyordu.

bu konu hakkında bilgisi olan varsa söyleyebilir mi?

Orijinalden alıntı: Chill Out

Arkadaşlar merhaba, Aliexpress üzerinden bu telefonu almak istiyorum.
    Açıkçası telefon için de çok para vermek istemiyorum.
    500 tl gibi bir fiyatı var US versiyonunun.
    Fiyatına göre performansını düşünür isek gayet güzel bir cihaz.
    Rusya'da yaşıyorum, yani gümrük problemi gibi bir problemim yok.
    benim merak ettiğim bir şey var,bu US versiyonunda 4G benim ülkemde çalışır mı?
    inceleme kısımlarında Rus kullanıcılar çalıştığını söylemişler ama hangi operatör kullanıyorlar bilmiyorum ve bu yüzden de güvenemiyorum.

Bir site vardı, telefon modelini yazınca hangi operatör de 4G çalışıp çalışmadığını gösteriyordu.

bu konu hakkında bilgisi olan varsa söyleyebilir mi?
    https://willmyphonework.net

|
    |

• Yüzbaşı
    372 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bark_41

Romanya kdz yi yükledim,Türkcell kullanıyorum.

Dediğiniz gibi hdses yazıp gönderdim.Hd ses,volte ve vowifi tanımlanmıştır dedi, kapatıp açtım.Türkcell hesabımdan bakınca video arama kapalı görünüyordu,aktif etmek istediğimde aktifleştirilememiştir uyarısı verdi.Zaten rehberden birini görüntülü aramak istesem de öyle bir menü yok.

Alıntıları Göster
    stock nougat'ta ben yapınca oldu volte. şu an aramalarda hd ibaresi var.

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

operatör uygulamalarını bu şekilde kaldırabilirsin. ben google'ın çoğu önyüklü uygulamasını bu şekilde sildim.

• Yarbay
    3840 Mesaj
    Arkdaşlar bu spigen in style armor kılıfı Türkiye'de mevcut değil,amerikada var fakat 100tl gibi fiyata
    geliyrodu,ben letgo dan 20tl ye buldum.Eskisi ses tuşu kırılmıştı.Fakat bu kızaklı kılıfı takınca
    ekran koruyucuyu ona göre dar tutmak gerekiyor.Ekran koruyucu çıkardım.
    Ekran koruyucu kullanmayanlar ekranınınz çiziliyor mu ? Tek iyi tarafı psikolojik rahatlık herhalde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertank07 -- 3 Ocak 2019; 15:12:9 >

Orijinalden alıntı: bamberg

stock nougat'ta ben yapınca oldu volte. şu an aramalarda hd ibaresi var.

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

operatör uygulamalarını bu şekilde kaldırabilirsin. ben google'ın çoğu önyüklü uygulamasını bu şekilde sildim.

Alıntıları Göster
    Sizin telefon 850 tr mi yoksa düz 850 Avrupa modelimi,

Şuan Oreo mu nougat mı kullanıyorsunuz?

• Yüzbaşı
    372 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bark_41

Sizin telefon 850 tr mi yoksa düz 850 Avrupa modelimi,

Şuan Oreo mu nougat mı kullanıyorsunuz?

Alıntıları Göster
    7.0 türkiye cihazı. yazdığım gibi stock nougat kullanıyorum. bütün android modellerde çalışan bir şey bu.
seo paketleri
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.