Şimdi Ara

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
12.842
Cevap
111
Favori
495.770
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> LG >> ★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★
Giriş
    4690 Mesaj

O adam diye hitabettiginiz kisi benim,utanmadanda dalga geciyorsunuz,bu ne curet.Fahri avukatimi oldunuz lg nin.Oyun oynamam ancak oynasamda oynasakta cihaz kusurlu.Led ekranda ilk ve tek firma bu kabiliyeti gosteren.Firmanin kusurlari ayyuka cikmis tr pazarindan cekilmis sizin zihniyetinize bakin.Kraldan cok kralci olmayin,kimsenin kayigina binmeyin.Sorun yasadiginizda yalanci coban gibi yardim eden inanan olmaz.

Iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    musty578 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Beyler Allah izin verir sıkıntı çıkmazsa yarın ya da en yakın iş günü içinde g5imi ghost screen ve şarj sıkıntısından izmit anıt elektronik lg servisine vereceğim. Alacağım cevabı çok merak ediyorum. Daha öncr monitör verdim 1 ay içinde üst modelini gönderdiler. Ya lgnin servisi iyidir müşteriyle ilgilenir diyeceğim ya da lgi soran olursa iyi bir şey söylemeyeceğim. Severek aldığım telefondan soğudum şuan. Frosterin dediği doğru ben de oyun oynuyorum ama asphalt 8 oynamıyorum mesela. Altı üstü fifa mobile ki asphalt bile oynasam bu yine de cihazın kusuru çünkü play storedan indiriyorum. Desteklemiyorsa engellesin o zaman. 1 saatte %25 düşüş nedir ya da 6 saat bekleme modunda %10 düşüş nedir arkadaş? Sadece ghost olsa yeminle gam yemem ama şarj kanser etti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekure41 -- 16 Şubat 2018; 17:9:50 >
    |
    |
    froster2006 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Selamlar, son 3-4 gündür telefonun algılaması çok yavaşladı. Rehber çok geç geliyor. Rehberden numara seçip aramaya basıyorum hiç bir hareket olmuyor ama 2-3 saniye sonra aramış oluyor. Hafızanın 6 gb ı boş. Sizce neden böyle hafıza şişmiş gibi olmuş olabilir bu telefon?

Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Halo 3 , Halo 3 : ODST , Halo : Reach Limited Edition , Forza Motorsport 3 : Ultimate Collection , Gears Of War , Gears Of War 2 : All Front Collection , Battlefiled Bad Company 2 , DJ Hero + DJ Hero 2 , Dead space 2

GamerTag : Antalyalogy2
  • Yarbay
    2601 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sekure41

Beyler Allah izin verir sıkıntı çıkmazsa yarın ya da en yakın iş günü içinde g5imi ghost screen ve şarj sıkıntısından izmit anıt elektronik lg servisine vereceğim. Alacağım cevabı çok merak ediyorum. Daha öncr monitör verdim 1 ay içinde üst modelini gönderdiler. Ya lgnin servisi iyidir müşteriyle ilgilenir diyeceğim ya da lgi soran olursa iyi bir şey söylemeyeceğim. Severek aldığım telefondan soğudum şuan. Frosterin dediği doğru ben de oyun oynuyorum ama asphalt 8 oynamıyorum mesela. Altı üstü fifa mobile ki asphalt bile oynasam bu yine de cihazın kusuru çünkü play storedan indiriyorum. Desteklemiyorsa engellesin o zaman. 1 saatte %25 düşüş nedir ya da 6 saat bekleme modunda %10 düşüş nedir arkadaş? Sadece ghost olsa yeminle gam yemem ama şarj kanser etti...

Telefonun bataryası düşük zaten. O ekran ve işlemciye yetişemiyor. G4tede aynı sorun vardı ekran deli gibi pil yiyordu birde telefon ısınınca pil hepten hızlı tükeniyordu.

Şimdi lenovo p1 kullanıyorum ve 4 saat bekleme süresinde sadece %3 şarj gitmiş. Yarım saat civarı 4g ve wifi ile internette dolaşma ve 10 dakika telefon konuşmasıda dahil. Ortalama 9-10 saat ekran süresi alıyorum. Lg g4te 3 saat ekran süresini göremiyordum çoğu zaman. Lg g4ü günde 3 kere şarj ediyordum lenovo p1i 2 günde 1 kere. Lg g4ü 1 ayda ortalama 90 kere şarja takarken lenovo p1de 1 ayda ortalama 15 kere şarja takıyorum. Lg g4 1 senede ortalama 1080 kere şarj isterken lenovo p1 1 senede ortalama 180 kere şarj istiyor. Birde thhden iademi alsamda şu lgyi tamamen hayatımdan silsem.
    |
    |

• Yüzbaşı
    504 Mesaj
    Şarj olayında önemli olan yazılım... Lg en kötü yazılım sürümü olan 20k da bizi aylardır süründürüyor... Avrupaya bizden sonra 2 güncelleme geldi, bizi aylardır ipleyen yok maalesef.... Şarjın çoğu telefon boşta, android is, android sistemi gibi saçma sapan şeylere gidiyor.....

|
    |

Lenovo p1 in şarjının uzun gitmesi çok basit hocam, birincisi işlemci si G5 e göre çok zayıf g5 antutu 140bin alır o 40bin g5 amiral kuvvetli bir işlemci ye sahip, ikincisi lenovo ya büyük bir pil koymuşlar, telefonu eline aldığında kütük gibi ağır. Üst seviye telefonlara ağırlığı nedeniyle 5bin mah lik pil koyamazsın mesela. Artık bütün telefonların şarjlari pek gitmiyor lg yazılım da biraz duzeltme yapabiliriz sadece. Şarj konusunda en büyük etmen ekran ve işlemci dir.

|
    |
    Bahsedilenler: gokhans19

Orijinalden alıntı: ertank07

Lenovo p1 in şarjının uzun gitmesi çok basit hocam, birincisi işlemci si G5 e göre çok zayıf g5 antutu 140bin alır o 40bin g5 amiral kuvvetli bir işlemci ye sahip, ikincisi lenovo ya büyük bir pil koymuşlar, telefonu eline aldığında kütük gibi ağır. Üst seviye telefonlara ağırlığı nedeniyle 5bin mah lik pil koyamazsın mesela. Artık bütün telefonların şarjlari pek gitmiyor lg yazılım da biraz duzeltme yapabiliriz sadece. Şarj konusunda en büyük etmen ekran ve işlemci dir.

Onları zaten biliyorum ama lgnin ekranları ve işlemciler çok batarya harcıyor. Birde lg gidip üstüne bu kadar küçük pil koyunca işler dahada kötüleşiyor. Zaten içindeki işlemcinin batarya optimizasyonuda kötü. Bak 835li cihazlarda bundan en fazla 500 mah fazla pil var ama 3 katına yakın ekran süresi verebiliyorlar.
    |
    |

• Yarbay
    3264 Mesaj

Tazecik sorunumuz hadi hayırlı işler...

Aynen bende de aniden yeni başladı...

Android core apps diye pili sömüren bişey icat oldu.

Nedir çözemedim

Durduk yere pil yiyor

Rehber ağır açılıyor geç tepki veriyor...

|
    |
    tuning07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: webcin

Nedir çözemedim

Durduk yere pil yiyor

Evet bende baktım, o android core pili sömürüyor??

|
    |
    Halo 3 , Halo 3 : ODST , Halo : Reach Limited Edition , Forza Motorsport 3 : Ultimate Collection , Gears Of War , Gears Of War 2 : All Front Collection , Battlefiled Bad Company 2 , DJ Hero + DJ Hero 2 , Dead space 2

• Yarbay
    10827 Mesaj
    quote:

Nedir çözemedim

Durduk yere pil yiyor

Whatsap ı kaldırıp tekrar kurun. Büyük ihtimal düzelecek.

• Yarbay
    5676 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

Nedir çözemedim

Durduk yere pil yiyor

WhatsApp ile çekirdeklerin ilgisi nedir?

• Yarbay
    10827 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

Nedir çözemedim

Durduk yere pil yiyor

WhatsApp ile çekirdeklerin ilgisi nedir?

Benim de başıma geldi . Nette araştırdım bazıları whatsap 'in rehberle ilgili bir sorundan kaynaklandığını söylemiş. Kaldırıp kurunca düzelmiş. Note FE konusunda da deneyenler oldu. Ben de Denedim şu an core apps diye bişey yok pil tüketiminde.

• Yarbay
    3264 Mesaj

Haklı olabilirsiniz...

Bende araştırdım

Tüm uygulamalrın verilerini falan temizledim nafile...

Taki rehbere girip rehber ayarlarında

Seçenekleri görüntüleme kısmıyla ilgili bir bilgiye ulaştım.

Burada rehber kullanımı tümü diyor

Yani telefon whatsapp google hesaplarınız v.s

Yani hepsini kullanıyor telefon...

Ve bahsettiğiniz whatsapp sorunu bundan kaynaklanıyor olabilir.

Sadede gelirsek

Seçenekleri görüntüle kısmından sadece

"Telefon" u seçin ve

"Yalnızca telefon numarası olanları göster" i

İşaretleyip seçin

Sorunum bu şekilde düzeldi...

Whatsapp ı kaldırıp yüklemeden çözüm...

Bu sorunu yalayanlar denesin lütfen...

|
    |
    tgezer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Telefonumu GSM/WCMA Ya alinca şebekem gidiyor internete baglanamiyorum ve hicbirşekilde arama yapıp arama alamıyorum GSM WCDMA LTE ye alince internete bağlanabiliyorum ama çoğu zaman arama yapıp arama alamıyorum bu sorunu yaşayan oldumu? Telefonum G5 SE 3 haftalık telefon

|
    |

Haklı olabilirsiniz...

Bende araştırdım

Tüm uygulamalrın verilerini falan temizledim nafile...

Taki rehbere girip rehber ayarlarında

Seçenekleri görüntüleme kısmıyla ilgili bir bilgiye ulaştım.

Burada rehber kullanımı tümü diyor

Yani telefon whatsapp google hesaplarınız v.s

Yani hepsini kullanıyor telefon...

Ve bahsettiğiniz whatsapp sorunu bundan kaynaklanıyor olabilir.

Sadede gelirsek

Seçenekleri görüntüle kısmından sadece

"Telefon" u seçin ve

"Yalnızca telefon numarası olanları göster" i

İşaretleyip seçin

Sorunum bu şekilde düzeldi...

Whatsapp ı kaldırıp yüklemeden çözüm...

Bu sorunu yalayanlar denesin lütfen...

Selam,

Whatsapp i kaldırıp yükledim ama aynı sıkıntı devam ediyor maalesef.

• Yarbay
    3264 Mesaj

Ayarlar>Genel>Uygulamalar>

Üç noktaya tıklayın

Ordan

Uygulama tercihlerini sıfırlayın

İşlemini yapın...

Bundan sonra yukarıda yazılanlarıda uygularsanız

Smart cleanin veya cclaner yapın

En son

Cihazı yeniden başlatmayı unutmayın

Bu şekilde düzelecektir.

|
    |
    tuning07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

webcin selam dostum. Yaklaşık 1 hafta evvel sadece G5 de değil kullandığım V20 de de bu oldu bir anda core apps diye bir şey rehberi mahvetti yavaşlattı vs. İlk yazdıklarını uygulamıştım ama başarılı olmadı. Son olarak uygulama tercihlerini sıfırlama da yaptım. Bakalım ne olacak meraktayım. whatsapp ı kaldırmadım, en son da onu deneyeceğim bu da olmazsa bakalım. bu arada ben Rehberin internet ulaşımını da kısıtlamama rağmen bu hala devam ediyor. Sanırım Rehberden değil başka bir arka plan uygulaması yapıyor bunu. Whatsapp muhtemel zanlı :)
    |
    |
    webcin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Selam dostum...

İllet beni deli etmişti.

Rehber seçeneklerinden tümünü gösteri seçtikten sonra

Sadece numara veya boş kayıtlar vardı bende...

Onları mutlaka varsa silin.

Ardından ccleaner yaptım cihazı açtım kapattım

İlginç bir şekilde pil harika şuan dün sabah 7de çektim şarjfan gece 23 e kadar dayandı çok ilginç.

İnşallah böyle devam eder...

Baktın olmadı garanti olsun

Son çare whatsapp ıda kaldır kur...

Bu arada hayırlı olsun V20 umarım memnunsundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webcin -- 20 Şubat 2018; 15:38:50 >
    |
    |
    yosunkaya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1489 Mesaj

yahu sorma valla beni de sinir etti, neler denemedim ki? Bu arada V20 den çok memnunum özellikle daha büyük oluşuna falan da alıştım, gerisi zaten aynı G5 ile bence farkı yok sadece bataryası daha fazla gidiyor ama çift batarya zaten G5 de de müthiş işler yapıyordu.

Seninde dediklerini yaptım ama batarya hala su gibi gidiyor yine yavaş sistem. Şimdi whatsapp ı da kaldırdım kurdum yanlız izinlerin tamamının resetlenmesi büyük problemmiş, şimdi tüm programlar tek tek izin istiyor her işi yaparken, müzik çalar stok program çöktü mesela çalışmıyor vs vs .

dur bakalım bir çözeyim , nereden geldiği belli de değil. son whatsapp güncellemesinden sonra falan mı oldu bilemedim , senin tahminin nedir bu konuda dostum.
    |
    |
    webcin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,774
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.