Şimdi Ara

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★ (532. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.948
Cevap
93
Favori
532.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ellerimde olmadığı bahanesi ile vermiyorlar ki zaten cihazı teslim ettikten 10 gün sonra yedek cihaz almaya hak kazanıyorsunuz onuda yedek cijaz yok deyip yolluyorlar sizi.Bizzat yaşadım o sebeble yazıyorum kimse ziplamasin yerinden olur olmaz yere.En son 1 ay olmadı daha G5 alalı servisten tam 36 İŞ gününde yaptılar sözde değişime giden cihazı tamamen adaletsiz ve hukuksuz bir şekilde adamların ne T.C kanunları nede müşteri memnuniyeti gibi bir dertleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    3 tane xiaomi cihaz kullandım hepside ips lcd ama full hd çözünürlük te idi lakin paneller japon JDİ yapımıydi.Ve xiaomi de maalesef ki aşırı satış yapıp parça tedarik sıkıntısı yaşadığı için LG panel kullandığı da olmuş ve yine full hd çözünürlük te olmasına rağmen bu cihazlarda da sorun yaşanmış ekran ile ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enginesin_55 -- 20 Kasım 2017; 18:44:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enginesin_55

Ellerimde olmadığı bahanesi ile vermiyorlar ki zaten cihazı teslim ettikten 10 gün sonra yedek cihaz almaya hak kazanıyorsunuz onuda yedek cijaz yok deyip yolluyorlar sizi.Bizzat yaşadım o sebeble yazıyorum kimse ziplamasin yerinden olur olmaz yere.En son 1 ay olmadı daha G5 alalı servisten tam 36 İŞ gününde yaptılar sözde değişime giden cihazı tamamen adaletsiz ve hukuksuz bir şekilde adamların ne T.C kanunları nede müşteri memnuniyeti gibi bir dertleri var.

Anladım dostum bende ilk değişim için verdiğimde inanırmısın vintek 2 gün içinde sıfır cihaz verdi bana.. Ama şimdi cihaz tekrar arıza veriyor %15 de kapanıyor, ghoost desen akla zarar işkence çekiyorum yani
  • Enginesin_55 E kullanıcısına yanıt
    quote:

Tabiki senin gibi bilinçli ve fanatik müşterileri olursa neden değiştirme zahmetinde bulunsunlar ki değilmi yani zaten bizlerin hatası cihazlarında ki sorunlar

Teşhis doğru şampiyon.
    Bazıları hiç telefon kullanmasını bilmiyor. ghosttan LG üst model telefon verdiğini duyan forum müdavimlerinden(geçmiş sayfalara bakabilirsin) sadece üst modele geçmek için, telefona yapmadıkları eziyet kalmadı.

Telefonu pamuklara saracak kadar hassasiyet değil de... telefonu gerektiği nezaketle kullanmak, telefonda kolay kolay arızaya neden olmuyor.
    Bizde 4 ad. LG telefon var.
    G2 - G3 2 ad. - G5 hepsini ayın titizlikle yıllardır kullanıyoruz. LG G3 'ün bir tanesinin anakartı arızalandı, onu bekliyorum. Başkaca hiç bir arıza, sorun sıkıntı,kaşıntı yok.
    Yeni bir telefon alacak olsam yine LG alırım. Sorun yok. Sıkıntı yok. Kaşıntı yok

Çoluk çocuğun elinde telefon olmuş oyuncak. Twirp mi yüklesem, kilidi mi kırsam, o mu olsa bu mu olsa... Böyle telefon kullanılırsa ayrıca kaşıntılar da devam ederse bu forumdaki sayfalar 10.000 'i geçer.

LG den şikayet var da başka telefon modellerinde yok mu? Sorunsuz telefon var mı?

Bence; Telefon hor kullanılmadığı sürece, yıllarca hizmet eder.

• muhsin kamer kullanıcısına yanıt
    Ben ve eşim son derece titiz insanlarız ki telefonu sert zemine koymaya çekinir bez veya yumuşak peçete vs zemin üstüne koyarız ıslak elle ellemez şarja bile koyarken nazik davranırız.

Benim g2 g4 v10 v20 elimizde kaldı.dayımın oğluyla g2 yi eş zamanlı aldık çocuk yerden yere atıyor işi ağır asansör işiyle uğraşıyor adamın telefon taş gibi.Onun üstüne g4 v10 v20 bozduk hemde titiz nazik orijinal aksesuar kullanarak.Üstüne en kötüsü garantide rezil olduk.

• necmettin44 N kullanıcısına yanıt
    8 ay önce dayıma geçen günde eşime vestel venüs 5580 aldık hem de 550 liraya inanın lg den sorunsuz bir kere arayüz boş sade ıvır zıvır yok ekran beyaz tonlu parlak .ergonomi olarak tasarım olarak da iyi.lg bence vestel den telefon işini öğrenmeli adamların telefonları nasıl test ettiklerini belgeselden izleyebilirsiniz.tesisin yarı parası test ekipmanlarına ayrılmış nerdeyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhsin kamer

quote:

Tabiki senin gibi bilinçli ve fanatik müşterileri olursa neden değiştirme zahmetinde bulunsunlar ki değilmi yani zaten bizlerin hatası cihazlarında ki sorunlar

Teşhis doğru şampiyon.
    Bazıları hiç telefon kullanmasını bilmiyor. ghosttan LG üst model telefon verdiğini duyan forum müdavimlerinden(geçmiş sayfalara bakabilirsin) sadece üst modele geçmek için, telefona yapmadıkları eziyet kalmadı.

Telefonu pamuklara saracak kadar hassasiyet değil de... telefonu gerektiği nezaketle kullanmak, telefonda kolay kolay arızaya neden olmuyor.
    Bizde 4 ad. LG telefon var.
    G2 - G3 2 ad. - G5 hepsini ayın titizlikle yıllardır kullanıyoruz. LG G3 'ün bir tanesinin anakartı arızalandı, onu bekliyorum. Başkaca hiç bir arıza, sorun sıkıntı,kaşıntı yok.
    Yeni bir telefon alacak olsam yine LG alırım. Sorun yok. Sıkıntı yok. Kaşıntı yok

Çoluk çocuğun elinde telefon olmuş oyuncak. Twirp mi yüklesem, kilidi mi kırsam, o mu olsa bu mu olsa... Böyle telefon kullanılırsa ayrıca kaşıntılar da devam ederse bu forumdaki sayfalar 10.000 'i geçer.

LG den şikayet var da başka telefon modellerinde yok mu? Sorunsuz telefon var mı?

Bence; Telefon hor kullanılmadığı sürece, yıllarca hizmet eder.

Yok dostum arkadaşların dedikleri kadar her Lg telefonda olmasada biraz sorunlar var, kimse ghost sorununu sorunsuzluk sayamaz.
    Lg bu sorunu görmezden geliyor, kurumsal bir çözüm bile sunmadı kendileri bu konuda.
    O ekran ışığı ile oynanarak ghost sorununu aşan proğramları Lg sunmadı bu işten anlayan kişiler geliştiriciler sayesinde ekranın kendi kalitesinden parlaklığından veya renk kalitesinden ödün vererek sıyrıldı G5 kullanıcıları bir nebzede olsa.

Ayrıca Lg G5 ghost harici GPS sabitleyememe,uydulara sağlıklı bağlanama sorunu var ki, Navigasyonu benim gibi aktif kullanan biri olarak, çok sinir bozucu.

Dönel kavşakta Gps sinyali kopması sonucu yanlış yola girmeme sepep olup zamanımdan çalması,yakittan zarar ettirmesi gibi.Defalarca oldu bu.
    Arkadaşımda 2015 A3 var, navigasyon Gps sorunsuz.Ne kadar sinir bozucu olduğunu tahmin etmeniz zor olmasa gerek.

Şöyle söyliyeyim; Ben ilk cihazımı 6 ay kadar kullandım,baktım ki gps sıkıntılı servise verdim sağolsunlar bana yeni cihaz verdiler, onda da zamanla gps sorunlari oluştu yine servise verdim,yaptık dediler, şimdi yine gps kopmaları tebelleş oldu telefonda.
    Bu telefonun Gps anten konumlandırması kronik sorunludur.

Bu telefonda 2 kronik sorun var.

Benim için en önemlisi

1.GPS

2.GHOST SCREEN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brk_41 -- 20 Kasım 2017; 21:24:18 >

• LG V20 alarak yoluma devam edeceğim. V30 kur sistemi dengesizliği ile garip fiyatlara gelebilir, düşük çıkmayacaktır diye tahmin ediyorum. Zaten sanırım çıkışını takip eden 6 ay içinde epey ucuzlayacaktırda. Şimdilik yola V20 ile devam. G5 den farkı da yok zaten kullanım olarak. Hadi hayırlısı diyorum kendime inşallah sorun falan çıkmaz , bu kadar özelliği barındıran telefonlar yaptığı için LG yi seviyorum fakat antin kuntin problemleri olduğunuda okudukça kızıyorum bu adamlara. Dediğiniz gibi ghost (screen retention) mavi pikselciklerin fazlaca parlamasından kaynaklanıyor.
    Oluşmasını engellemek için şu yöntemleri deneyin derim;
    1- ekranı çok parlakta kullanmayın
    2- Çok parlakta sürekli statik görüntüler kullanmayın
    3- koyu renk tema ve wallpaper tercih edin
    4- Navigasyon falan kullanıyorsanız arada yan çevirin telefonu birazda öyle kullanın sonra tekrar düz çevirin vs vs...

Görünen o ki ne olursa olsun yüksek parlaklık sunan ve bu şekilde kullanılan tüm ekranların başına gelecek bir durum bu. Amoled bu konuda daha hassas LG de ise problem 700nit'in üzerinde parlaklık veren ekrana sahip oluşu.

Neyse zaten bildiğiniz şeyler olabilir, fazla uzatmayayım. Gününüz iyi geçsin, kalın sağlıcakla.

• muhsin kamer kullanıcısına yanıt
    Lg g5 e asla twrp yada başka birşey yukleyemessin şampiyon.Bootloader kapalı açma şansın da yok.G5 de özellikle ilk serilerde ghost var ve facede gezerken bile çıkıyor.Ben bu cihaza bu kadar para verip te oyun oynayıp sosyal medyada takilmayacaksam ne işe yarar o zaman.Bu arada yaşım 43 telefon kullanmasını iyi bilirim 15 senedir kullanıyorum her türlü rom root hatta imei isinide kendim yaparım.İstisnalar kaideyi degistirmez senin cihazın sorunsuzsa bu diğer cihazların da sorunsuz olacağı anlamına gelmediği gibi zaten sorunlularda.

• yosunkaya kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bu kadar uğraşana kadar alma bunların malını.Baska cihaz mi yok evrende.Yari parasına al xiaomi oneplus meizu kullan.Biz bunların dandik mallarını aldıkça ve kendimize göre çözümler üretmeye çalıştıkça bunlar asla üretimlerini duzeltmez olan bize olur.

• KöfteSuyu kullanıcısına yanıt
    Sen ellerinde cihaz olduğu zamana denk gelmişsin kardeşim.2 hatta 3 ay cihaz yada lara iadesi bekleyenler var.Kardesim g6 aldı kurban bayramında 1 ay kullanmadan karşıya ses gitmeme sorunu nedeniyle vintek e verildi.Dogrudan değişim kararı ile beklemeye başladı tam 2 ay sürdü cihazın gelmesi ki ücret iadesi olayına da yanasmadilar yok onay di yok bilmemneydi ugrastirdilar.Sonunda cihaz geldi ve çocuğa cihaz lazım olduğu için mecburen almak zorunda kaldı zaten o cihazida ttelekomdan fatura üstüne aldı.Ben alma huawei p10 al dedim ama aldığı bayide olmadığı için cihaz aldı mecburen.

• Deleted.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MXKM -- 22 Kasım 2017; 19:59:25 >
  • arkadaşlar çok değişik bir sorunum var,
    gece telefonu kapalı olarak şarja takıyorum (orijinal şarj aleti) sabah şarj olacağına deşarj olmuş oluyor.
    ilk taktığımda şarj oluyormuş gibi görünüyor, sonra yatıyorum, muhtemelen %100 olunca gerisingeri boşalmaya başlıyor.
    böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?
  • genc1923 G kullanıcısına yanıt
    Batarya veya şarj cihazı arızalı

• quote:

Orijinalden alıntı: Enginesin_55

Bravo sevgili teknoloji sever ve bir o kadar da bilgili aynı zamanda ilgili arkadaşım teşhisi koymuşsun millet telefon kullanmayı bilmiyor yani bu mudur.3.300 lira verdiğin cihazı gost screen sorunu olmasın diye kullanmayıp pamuklara mı sarmak gerekiyor acaba.Cahillik mi desem yoksa teknoloji fukaraligimi desem bu yoruma bilemedim şahsen.G2 kullandım ekran sararmasi oldu cihazın sol tarafında yani işlemcinin tam üstünde 5 6 cm kadar yanık oluştu servis değiştirdi ekranı sattım kurtuldum.Ama rahat battı ki kaşıntı dan gittim G5 aldım buda berbat pil gost screen gps ne istersen var yani.Şimdi tüm bu millet telefon kullanmayı bilmiyor öyle mi.O iş LG telefon yapmayı bilmiyor olmasın acaba.Ben aynı kullanım şekli ile xiaomi mi5 kullandım 1 sene hiç birşey olmadı 6 ay kadar mi5s plus kullandım hakeza onada birşey olmadı.Sonra kaşıntı varya G5 aldım 2 ay olmadan yallah servise pil değişti alt kapak değişti sarj aleti ve kablo değişti tüm bunları ise 36 iş gününde yapıp verdiler dikkatini çekerim 36 İŞ GÜNÜ.Onuda sattım zararına kurtuldum forumdaki birçok arkadaş gibi şuan xiaomi mi5s 4/128gb modelini kullanıyorum aynı senaryo ile hiçbir sorunum yok işin aslı olmayacağını da biliyorum.Özellikle ekran konusunda çünkü dandik LG panel değil Japon JDİ panel kullanıyor.Yani vaktiyle 3.300lira olan bir cihaz türlü sorunlar ile boğuşurken 1700 lira civarında piyasaya giren üstelik SP821 kullanan bu cihazda problem yok.Kardesim el insaf vicdan yahu.Daha neler var LG ile ilgili yazacak konuşulacak ama gerek yok benim gibi kaşıntısı olanlar alır bu markayı artık başka müşteri bulamaz heleki bu G5 faciasından sonra.Senin ekranin fabrikasyon hatalı donanımsal sıkıntın var ama G2 de yaptığın ekran değişimi işlemini G5 de yapmıyorsun neden.Tabiki senin gibi bilinçli ve fanatik müşterileri olursa neden değiştirme zahmetinde bulunsunlar ki değilmi yani zaten bizlerin hatası cihazlarında ki sorunlar çünkü pamuklara bezlere sarıp sarmalayip tasimadik yanımızda millete bakın benim G5 im var ama ekran yada başka hatası çıkmasın diye kullanmıyorum seyrediyorum dememiz lazım değil mi.....

Hocam hiiiç kendini yorma, uzun uzun yazıp vaktini öldürme, kimseye bir şey anlatmaya çalışma, bırak kim ne alıyorsa alsın, insanlar artık hep benim bildiğim doğrudur şeklinde davranıyor, yaşıyor. G5 ilk çıktığı zaman bende yazmıştım ama yediğim hakaretler yanıma kaldı, boşver, siz doğru yolu bulmuşsunuz. Ama hala bu marka yı savunup, bilmeyen kişilere bu cihazları öneren kişiler bu vebali nasıl öder bilemiyorum, resmen ayıplı ürünü övüp, sorunları yokmuş gibi gösterip tavsiye etmek, samimiyetten uzak ve çok yanlış bir davranış. Sizdeki cihazın sorunsuz olması bir şeyi değiştirmez, cihazların büyük çoğunluğu kronik sorunlu.

• Ben kullandığım cihazın ne kadar kaliteli ve uygun fiyatlı olduğunu yazıyorum.

1440 x 2560 piksel (2K) çözünürlüğünde IPS LCD ekranı, 16 Megapiksel arka 8 Megapiksel ön kamerası, 4-çekirdekli 2.2 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisi, Adreno 530 GPU’su, 4 GB LPDDR4 RAM’i, 32 GB genişletilebilir (microSD 200 GB) dahili depolama alanı, parmak izi okuyucusu var. Bir çok telefonda bu kadar özellik bir arada yok.

Kullandığım 4 LG TR garantili telefonun ne kadar sorunsuz olduğunu yazıyorum. Bu fiyata böyle bir telefon var mı?

Herkes forumda şikayet ediyor. Sizin sorunlarınıza göre yorum yapmam. Ortalık kızıştırmam. Olanı yazarım.

Kamerası, işlemcisi, arayüzü, mükemmel bir telefon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsin kamer -- 22 Kasım 2017; 16:36:10 >
  • genc1923 G kullanıcısına yanıt
    Sorunun sarj entegresinde %90 kalan %10 ise batarya yada sarj aleti.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Haklısın kardeşim benim amacım seninde belirttigin gibi bu cihazı alacak olan varsa canı yanmasın olayı hepsi bu.Cihaz dedim ama işin aslı LG markalı gsm aletleri almasın kimse millet soyulacak koyun değil.

• Lg g5 batarya kit i paketi arayan var ise vatan ın üsküdar şubesinde şuan son bir tane var mağazaya gidip alabilrisiniz.

Bu arada benim telefonum arada kendiliğinden durduk yere usb takmışım gibi power suply olarak bildirim gönderiyor. Böyle bir şey başına gelmiş olan varmıdır?

• Hocam çok teşekkürlet sayende aldım 4 mağaza gezdim yok demişlerdi sabah açılışına gidip aldım bataryam sapıtmıştı baya

• 
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.