DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kontratak Daha Az
1 Kayıtlı Üye
10.822
Cevap
142
Favori
335.934
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> LG >> ★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1264 Mesaj
      17 Kasım 2017 11:34:02

Benim de gps, ekran yanigi ile ilgili sorunlarim vardi. Ayrica sarj kendi kendine hizli sarjdan cikip normal sarja domuyordu. Bu sebepten dolayi 6 kere gittim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      supernaturel.emin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1232 Mesaj
      17 Kasım 2017 11:48:46
      Şu GPS olayı sanırım bu telefonun arka kapağının anten olarak kullanılmasından kaynaklı . NEden GPS için ekran değişimi gerekiyor acaba ?

Ya çare sizsiniz yada çaresizsiniz. ..
    • Binbaşı
      1694 Mesaj
      17 Kasım 2017 14:14:43
      IPS ekranlarda aynı görüntünün uzun süre kalması belirli bölgelerde yanmaya kararmaya neden oluyor. IPS ekranların karakteristiği böyle. Amoled ekranlara göre gerçek renk toplamasında en kaliteli görüntüyü verir. Gözleri yormaz.

Ancak uzun sureli kullanımlarda ekran yanığı, ghost gibi dezavantajları var. Belki bu donanımsal sorunlar gelecekteki teknolojilerde giderilir.

Yurdum insanı da bu teknolojik kusuru telefonlarını zorlayarak, hor kullanarak, bir üst modele geçmek için avantaja çevirme çabasında...

• Yarbay
      2093 Mesaj

iOS Beta Tester
      17 Kasım 2017 14:26:24

Yapmayın hocam her ips ekranda olmuyor quantum ips te oluyor ve bu bir mühendislik hatasıdır sırf paneli inceltmek adına aradaki soğutucu katmanların inceltmesi eksiltmesi sonucunda çıkıyor.ips quantum paneli inceleyin derim. Ayrıca hor kullanma falan değil hem kullansa bile kullanıcıya sen bunu çok kullanmışsın gibi bahane uyduralamaz. Telefonunu benim gibi iş amaçlı kullanan var oyun oynayıp vakit geçirmek için kullanan var ve bu sorgulanamaz. Elimden;

G2 (ekran titredi , panelde dengesiz vardı tamiri yapılamadı zar zor 8 ay sonra ücret iadesi aldım.

g4 ( eşim o kadar temiz kullanmasına rağmen bootloop oldu anakart gelmedi 6 ay sonra ücret aidesi aldım.

v10 (eşim kullandı bootloop oldu şuan 2 ay oldu değişim bekliyoruz.

v20 (şuan kendim kullanıyorum ara sıra kasma var pili aniden kapanıyordu sırf servisle uğraşmamak adına 95 liraya orijinal batarya aldım.(8 aylık cihaz )

Eşime şimdilik venüs 5580 aldık 550 liraya geldi . orta segment dandik derler vestelin telefonu bile lg den sorunsuz.8 aydır dayım hunharca kullanıyor tek bir şikayeti olmadı.

yani lg =kronik sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 17 Kasım 2017; 14:28:1 >
      |
      |
      muhsin kamer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Olmuyor diye bir işten uzaklaşmak kolayına kaçmaktır, olması için üstüne düşmek ve araştırmak, ve bunu da yılmadan yapmak, birşeyin ustalığını almaktır"
    • Yarbay
      3762 Mesaj
      18 Kasım 2017 08:54:33
      quote:

Orijinalden alıntı: yosunkaya

Şu GPS olayı sanırım bu telefonun arka kapağının anten olarak kullanılmasından kaynaklı . NEden GPS için ekran değişimi gerekiyor acaba ?

gps sorununun olup olmadıgını nasıl test ederim acaba?

"BenÇokAyrılıklarYaşadımOYüzdenBitişikYazdımHerşeyi"

• Yüzbaşı
      304 Mesaj
      18 Kasım 2017 11:52:56
      Guc dugmesi, gps, batarya, ghost screen problemlerinden dolayi servise gonderdim G5'imi. Oxyid diye bi firmaya gitmis, sozde tamir edip gondermisler..

2 saat test ettim. Gps hala sikintili, batarya hala 2 saati cikarmiyor, ghost screen aynen devam.

• Yüzbaşı
      256 Mesaj
      18 Kasım 2017 14:46:46
      quote:

Orijinalden alıntı: oslun

Guc dugmesi, gps, batarya, ghost screen problemlerinden dolayi servise gonderdim G5'imi. Oxyid diye bi firmaya gitmis, sozde tamir edip gondermisler..

2 saat test ettim. Gps hala sikintili, batarya hala 2 saati cikarmiyor, ghost screen aynen devam.

gps sıkıntısı hayalet ekran hızlı şarzın olmamasından dolayı 3. seferde vintek e gönderdim ürünü sıfır cihaz verecekler ama ben tüketici hakem heyetine verdim şuan beklemede bakalım ne sonuç çıkacak.
      |
      |

• Yarbay
      3415 Mesaj
      18 Kasım 2017 20:16:43

Tam tersi ips te yanma olmamasi gerek.Oledlerde yanma olur ki lg bir ilki basardi bu tur ekranlarla.

Phone arena ne notebook check te hangi erkanlar gercek renk degerlerini uretiyor bir bakin.Lg hep sapmis gercek renklerden.

Kendinizi kandirmayin.

|
      |

merhaba
    • Binbaşı
      1694 Mesaj
      18 Kasım 2017 20:32:43

IPS ve Amoled ekranlari iyice araştıralım.Konu hakkında bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmayalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      froster2006 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3415 Mesaj
      18 Kasım 2017 20:36:48

Bi zahmet siz arastirin yukarida.arkadasta sizi uyarmis yanlis bilgi veriyorsunuz diye.Lg oled veya turevlerinde burn- in yapilari geregi var ancak lg buyuk basari ile burn in i ips.lcd lere aktarmistir.

Ikgili siteleri inceleyin color production olarak neler kritisize edilmis ne notlar verilmis ortada.

|
      |

merhaba
    • Yüzbaşı
      424 Mesaj
      18 Kasım 2017 21:22:37
      Arkadaşlar 2 aydır ghost screen derdinden kurtuldum, Hayalaet ekran için daha önce bir çok proğram denedim hepsi kaspersky yada banka uygulamalarında sorun çıkardı.. Bu proğramı bir defa kurun ve çalışıp çalışmadığını unutun, 2 ay önce fiyatı 1.5 tl idi ,şimdi sanırım 2.99 tl
      https://www.lgdestek.net/ghost-screen-fix-uygulamasi-yayimlandi-34641/
      |
      |

i7 4770K 3.8 GHZ // ASUS PZ87 PRO // CORSAİR H80İ // SEASONİC 750 W MODULER GÜÇ KAYNAĞI// CORSAİR 128 GB SSD //CORSAİR VENGAENCE PRO 1866 MHZ 8 GB //CORSAİR 500R // ASUS HD 7870
    • Uzman Mobil
      4975 Mesaj
      19 Kasım 2017 00:16:47

Hocam V10 bootlop oldu 2 aydır değişim bekliyoruz demişsin hiç arayıp baskı yapmadınız mı? Ne diyor servis?

|
      |
      meeb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

saçlarım kadar başım olsa hak yoluna olsun feda...
      A2(K850i) deposu
      http://www.4shared.com/account/dir/7406271/5c827bf8/sharing.html
    • 19 Kasım 2017 08:53:39
      Arkadaşlar vintek servisi cihazı servise verince geçici bir cihaz veriyor mu acaba?

Body Building
    • Yarbay
      2093 Mesaj

iOS Beta Tester
      19 Kasım 2017 09:14:33

Yaptım tabi hergün arıyorum neredeyse tüketci heyetinden bahseditorum 20 iş günü yasal süre doldu diyorum.İsterseniz ücret iadesi için talep açalım diyorlar.

Fiyatlar yuksek olmasa parayı alıp g6 alırım yada s8 falan da niye cebimden şimdilik fazla para çıksın diye bir umut bekliyorum işte.

|
      |
      tolyo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Olmuyor diye bir işten uzaklaşmak kolayına kaçmaktır, olması için üstüne düşmek ve araştırmak, ve bunu da yılmadan yapmak, birşeyin ustalığını almaktır"
    • Uzman Mobil
      4975 Mesaj
      19 Kasım 2017 13:42:06
      quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Yaptım tabi hergün arıyorum neredeyse tüketci heyetinden bahseditorum 20 iş günü yasal süre doldu diyorum.İsterseniz ücret iadesi için talep açalım diyorlar.

Fiyatlar yuksek olmasa parayı alıp g6 alırım yada s8 falan da niye cebimden şimdilik fazla para çıksın diye bir umut bekliyorum işte.

Para iadesi veriyorlarsa bence daha mantıklı şahsen ben bu sıkıntıları gidermedikçe LG almayı düşünmüyorum.

Bir sene önceki amiral gemisi Galaxy S7 al geç derim ben yada Huawei modelleri gayet güzel kullananlarda memnun genelde.

Bende verdim V10 umu bootlop ve gostscreen sebebiyle bakalım haftaya belli olur akıbeti.

|
      |

saçlarım kadar başım olsa hak yoluna olsun feda...
      A2(K850i) deposu
      http://www.4shared.com/account/dir/7406271/5c827bf8/sharing.html
    • Teğmen
      101 Mesaj
      19 Kasım 2017 19:27:51
      LG g5 e hala 8.0 gelip gelmeyeceği net değil.

Az önce Xperia xz forumuna girdim adamların tek şikayeti ayarlar menüsü ve ekran süresinin 5 saatten 4 saate düşmesi.

Ben 3.5 saati görünce şükrediyorum.

Ciddi anlamda LG pişmanlıktır.

Eğer takaslayan birisini bulursam xz'ye geçmeyi düşünüyorum.

• Yarbay
      3846 Mesaj
      19 Kasım 2017 21:10:17
      quote:

Orijinalden alıntı: yosunkaya

Aynı sorun, aynı şekilde G2 de de vardı, şaka gibi...
      |
      |

Bilgi bankası
    • Binbaşı
      1054 Mesaj
      20 Kasım 2017 00:36:49
      lg g2 den g5 dahıl sırasıyla butun modellerı kullandım ve hala kullanıyorum ( g5 ) . arkadas butun modeller mı sorunlu olur yahu . forum sırf lg sıkayetlerı uzerıne doldu . bır daha lg alırsam sıyahi abiler benım uzerımde ceesıtlı seyler denesın .
      |
      |

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      20 Kasım 2017 11:09:34
      quote:

Orijinalden alıntı: Stamen1903

LG g5 e hala 8.0 gelip gelmeyeceği net değil.

Az önce Xperia xz forumuna girdim adamların tek şikayeti ayarlar menüsü ve ekran süresinin 5 saatten 4 saate düşmesi.

Ben 3.5 saati görünce şükrediyorum.

Ciddi anlamda LG pişmanlıktır.

Eğer takaslayan birisini bulursam xz'ye geçmeyi düşünüyorum.

oreo güncellemesini g6 2018 ilk çeyrek, g5 ise 2018 ikinci çeyrekte alır. g6 ocak-şubat g5 nisan-mayıs gibi alır.

• Teğmen
      101 Mesaj
      20 Kasım 2017 12:47:24

İnşallah dediğiniz gibi olur ama sanmıyorum.

LG g4 modeline yaptığını bize de yapacak gibi.

|
      |
      ilkerk88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
SEO
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.