Şimdi Ara

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★ (420. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.948
Cevap
93
Favori
532.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: webcin

Navigation bar ı aktif edin

Teşekkür ederim bunun piş kullanımına veya sekrana bir zararı var mıdır ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • G5 i sessize almama ragmen kendi kendune seslu moda gecis yapiyor ayni sorunu yasayan var mi varaa cozum onerisi nedir acaba?

• hsencan kullanıcısına yanıt
    Hayır

Tam tersine faydalı

Pil kullanımını için

uygulama olarak kullandığı kadarını kontrast ve beyaz renk hakimiyetini azalttığından dolayı dengeliyor

Yani bence kapalı yada açık pile etkisi yok denecek kadar az...

Ekrana ne gibi bir zararı olacak ki filtre sonuçta...

Ayrıca göz sağlığı için faydalı...

Bende 5. Aydan sonra başladı ghost ve bu filtreyle %15 de kullanıyorum 4 aydır ghost yüzü görmüyorum kafam rahat...

• quote:

Hayır

Tam tersine faydalı

Pil kullanımını için

uygulama olarak kullandığı kadarını kontrast ve beyaz renk hakimiyetini azalttığından dolayı dengeliyor

Yani bence kapalı yada açık pile etkisi yok denecek kadar az...

Ekrana ne gibi bir zararı olacak ki filtre sonuçta...

Ayrıca göz sağlığı için faydalı...

Bende 5. Aydan sonra başladı ghost ve bu filtreyle %15 de kullanıyorum 4 aydır ghost yüzü görmüyorum kafam rahat...

Aynen bende %15 yaptım ama mesela senin attığın resme tıklayınca sankş alttaki sanal tuşöardaki filtre gidiyor gibime geldi. Belki de ben öyle sanıyorum.

• quote:

Canlı Yayın LG G6 Tanıtımı Arkadaşlar

MWC 2017 LG G6 Lansmanı Canlı

(LG G6 Day Livestreaming)

https://youtu.be/aoPrW_bbSK8

Dostum G5 satıp G6 alasın var mı :)

• Valla G5 ten inan çok çok memnunum

G6 ise eğer şu ghost illetinden sıyrılmışsa efsane cihaz olur...

G6 ya geçerim gönül rahatlığıyla...

• quote:

Orijinalden alıntı: KöfteSuyu

quote:

Orijinalden alıntı: musty578

G5i servise gönderdim gost sorunu yüzünden g6 verdiler sıfır

şakacı

Bi kaç ay sonra atacağım mesajı yazıyorum :) gelecekten

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KöfteSuyu

quote:

G5i servise gönderdim gost sorunu yüzünden g6 verdiler sıfır

şakacı

Bi kaç ay sonra atacağım mesajı yazıyorum :) gelecekten

Olursa bende veririm valla

• quote:

Valla G5 ten inan çok çok memnunum

G6 ise eğer şu ghost illetinden sıyrılmışsa efsane cihaz olur...

G6 ya geçerim gönül rahatlığıyla...

:) Bende G5 ten memnunum,aşırı zorlama ısınma vesaire olmadığı için ghost bende şuan olmadı.

Eskisinde olmuştu,servise gps sorunundan verince yenisini vermişlerdi.
    Su geçirmezlik ve ekran kasa oranı güzel olduğu için G6 alınabilir ama gerek yok.Ayrıca batarya değiştirilebilir değil.
    Ghost screen V20 lerde de çıkmış mı acaba.V20 de varsa G6 da da muhtemelen çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brk_41 -- 27 Şubat 2017; 0:11:49 >
  • Ghost screen sorunundan servise versem sorun cikarirlar mi acaba garanti acisindan ? Telefonu alali 10 ay oldu .

• V20 de yokmuş ghost screen

LG yetkilileri kesinlikle böyle bir sorun çokmaz demiş V20 için...

G6 ta da çözmüşlerdir öyle ise...

İlgili inceleme burada

• Programı yükledim dediğini yaptım ama alt tarafta hala ghost oluşuyor.

• Gast screen :) Şarkıyıda Gastbusters olarak yeniden yazsınlar bari. Şaka bir yana ekran yanmaları yüksek parlaklıkta kullanılan ve sabit ekranda bırakılan cihazlar için geçerli. V20 de bu durumu çözmeleri iyi olmuş, G5 de ne kadar az oluştu yanlız ben göremedim bile kameradan ötürü , demekki kafaya takılacak birşey yok. Rahatladım ben bu konuda açıkcası.
  • Gerçekten kafaya takılacak bir durum değil hep söyledim...

Ama bazı arkadaşlar çok rahatsız acaba videoda dediği gibi aşırı ghost yaşayanlar mı var bilemedim...

Ben sFilter ile tamamen çözdüm hiçbir şekilde belirmiyor ghost...

• yosunkaya kullanıcısına yanıt
    Hakikaten gast nedir ya çok güldüm dünden beri

• Merhabalar LG G5 kullanıcıları. Yardım ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Ben Samsung S7 - Huawei P9 ve LG G5 arasında kaldım. Sanırım bir adım daha yakınım G5'e. Almanya'dan ikinci el olarak alacağım için F/P olarak daha çok hoşuma gitti. Dikkat etmem gereken bir şey var mı acaba? Telefonu alırken neye dikkat etmeliyim? Mesela telefon kodu oluyor ülkelere göre, Almanya'dan alacağım telefonun bizde 4.5G bantlarını desteklememesi gibi bir sorun olabilir mi? Onun dışında LG G5'in kronik bir sorunu var mıdır? Bir de model numaraları sadece ülkelerimi ayırıyor yoksa onun dışında özellik bakımından farklılıklar var mı?

Edit : 3 ve 4GB iki model var sanırsam ona da bakmak lazım galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeShah -- 27 Şubat 2017; 16:11:6 >
  • Şu gerizekalı yazılıma yeni bir güncelleme gelmedi mi artık? V20a da kaldım TR sürümünde güncelleme gözükmüyor bir sürü sorunu var sesin kendi kendine kısılıp artması şimdi de menü kafayı yiyor sağa kayıyor

• FreeShah kullanıcısına yanıt
    Ben bu kıyaslamaya xperia xz yi de dahil etmeni istiyorum. Gerçekten çok güzel cihaz ama bu 3ü arasında kaldıysan g5 derim ben. İşlemcisi exynos kadar güç yemiyor. Geniş açı kamerası var. S7 kadar narin değil oldukça sağlam bir telefon. Arayüzü s7 den daha güzel. 6 aydır kullanıyorum hala ghost yok bende. Ayrıca Lg nin güncelleme desteği harika. Yok yada telefon telefon kıyaslamak iyi olmayacak özelliklerden gidelim.

Kamera ve ses:

Bizzat karşılaştırdım telefonları s7, g5 ve p9 dan biraz geride kalıyor. S7 deki F 1.7 ye aldanma. Düşük ışık olayında bir çok etken etkili (kullanılan sensör vs.). Netlik olsun renk doygunluğu olsun gerçekten p9 da muazzam. G5 den önde ama ezdi geçti diyemem. Leica ile çalışıyorlar. Gerçekten çok başarılı buldum kamerada. Bu noktada Huawei Çift kamera olayını gerçekten çok güzel kullanmış. Lg g5 e gelirsek bazı testlerde anketlerde vs. G5 hep önde gelmiş. Geniş açılı kamera bana çok cazip gelmişti. G5 alıpta geniş açı kullanmayanda var. Senin tercihine kalmış ikisi kapışır kamerada ama bence galip p9. Sese gelirsekte g5 diyorum. v20 alanlardan ucuza bir hi fi plus with B&O play aldınmı tamamdır.

Arayüz:

Arayüz konusunda huawei p9u denemedim çok bir şey söylemem doğru olmaz ancak s7 ve g5 i kıyaslarsak samsung galaxy ace galaxy s plus galaxy s3 gibi samsung marka telefonları yaklaşık 5 sene kullanmış biri olarak lg nin arayüzü gerçekten önde bana göre. Uzun süre samsung kullandığımdan artık bıkkınlık mı geldi o arayüzden bilmiyorum ama samsung arayüzde her nekadar büyük değişiklikler yaptıysa da arayüz konusunda s7 ye bakarken hala s3 ü görüyor gibiyim ama bu benden kaynaklı sen karşılaştır karar ver.

İşlemci ve performans:

Bu konuda çok bir şey söylemeye gerek yok sanırım. 2016 yılındaki telefonlardan bahsediyorum. Hepsinin işlemicsi farklı olsada hiçbiri seni hayal kırıklığına uğratmaz diye düşünüyorum.

Tasarım:

Şunu söylemem gerek lg g5 iki telefondanda geride kalıyor bu konuda. Ama öyle çok fazla bir gerilik değil. Bence g5 in tasarımı güzel. Üstelik telefon gerçekten sağlam. S7 nin gümüş ve altın renkleri çok hoşuma gitmişti ama cam kasa. Ben bunu kırarım diye almadım. Bununda sebebi bana kalırsa telefon hasar aldığında metal kısmı ezilir. Metali cam kadar kolay değiştiremezsin. Samsung iç taraftaki metali korumak istemiş bence. Huawei yi de oldukça beğendiğimi söylemem gerek. Cam kasa olmadığı için s7 den önde. Bu yüzden huawei diyorum.
    Batarya:
    G5 teki bataryanın 2800 olmasına aldanma. Lg optimizasyonu gerçekten güzel ayarlamış. Ben memnunum. Onun dışında s820 exynos kadar güç yemiyor. Huawei yi deneyimlemedim o konuda ama çok iyi değil diye hatırlıyorum. Bence g5.

Servis:

Huawei der susarım.

Sar değeri:

Belki de benim için en önemli olan kısmı sona sakladım. Huawei nin sar değeri inanılmaz derecede yüksek. Gerçekten hem g5 e hemde s7 ye fark atmış. Araştırırsan görürsün. Belkide huawei tercih etmememdeki en büyük neden bu. Ben gerçekten bu duruma çok önem veriyorum. Takıntılıyım bu konuda. Diğer iki telefona gelirsek samsung lg den bir tık daha düşük. Ama lg almaya engel olmadığını düşünüyorum.

Bunlar benim önem verdiklerim istediğin başka bir özellik olursa yaz. Sony e de bir bak mutlaka. Bunlar tamamen benim görüşlerim. Hiçbir şekilde kesinlik iddia etmiyorum. Sen kendin karar ver. Xz düşünürsen onun içinde ayrı yazı yazarım. Söylenecek fazla bir söz kalmıyor bende bu 4 telefon arasında kaldım sonra. 2 ye düşürdüm. G5 ve xz. Ve sonra g5 aldım memnunum. Bence sende öyle yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osuleyman32 -- 27 Şubat 2017; 21:19:1 >

• Kamera denklanşör seslerini nasıl kapatabiliriz? Root yapmayıda güvenilir bi yolla bulamadım var mı Root yöntemi. Önceliğim denklanşör sesi tabi ki. Video başlıyor heryer inliyor dink sesisyle. Komple sesi kıs denemeyin her seferinde uğraşılmaz o şekilde. Neden bu denklanşör seslerini kıstırrmazlar ki? Özel hayatın gizliliği mi casus kamera yapmayalımndiye mi ne :D

• yosunkaya kullanıcısına yanıt
    Sizin seri ne hocam? Yok arkadaş bende. Ekranı full parlaklık açık bıraktım yarım saat. Yok çıkmıyor. 6 aydır yok. Bildirim çubuğu , ana ekran dokunmatik tuşalara baktım iyice. Görünmüyor. Cidden başta seviniyordum ne güzel yok diye de şuan gerçekten merak etmeye başladım nedenini.

• 
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.