Şimdi Ara

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★ (318. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.948
Cevap
93
Favori
532.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. yeniyim sayılabilirim velakin bundan sonra inşallah sık sık görüşeceğiz gibi. sözü kısa tutmak istiyorum:
    elimde Teknosa'ya ait 1700 lira gibi bir hediye çeki mevcut cihat iadesinden ötürü. telefon alacağım. 2400 e kadar sınırım var. g5 yaklaşık 1-1.5 aydır takip ediyorum. gerek donanım gerekse dış görünüş olarak sempatik gelen bir telefon kanım ciddi şekilde ısındı.Teknosa ile konuştum bulunduğum şehre cuma gününe getirtecekler gold rengini.
    velhasıl kelam, siz olsanız ne yapardınız? g2 g3 g4 ki özellikle g4 (benimde dilim yandı) serilerinin sorunlarını hepimiz biliyoruz. risk almaya değer mi? yoksa samsung s7 mi almalı? ıphone 6 alabiliyorum ama ıphone yanlısı değilim, alışkın olmadığımdan. evet arkadaşlar, değerli görüşlerinize ciddi şekilde ihtiyacım var kafam çok allak bullak.

teşekkür ederim şimdiden, iyi forumlar/iyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TunceZI -- 23 Ekim 2016; 23:17:16 >

• 808 serisi değişim cihazında ghost görüldü arkadaşlar bilginize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhsin kamer kullanıcısına yanıt
    Evet hocam akıllı ekran özelliği yok ben de şimdi fark ettim.

G3 de olup g5 de olmayan diğer bir özellik ise son teknoloji bluetooth olmasına rağmen alıcı olarak (ses kanalı modu) kullanımı yok ayarlarında. Ben G3'ü TV ye bağlayıp kablosuz kulaklık gibi kullanıyordum. Geceleri film falan izlerdim tv nin sesini kısıp :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

quote:

Orijinalden alıntı: teknokaptan

LG G5 ile cekilmis bir video

http://youtu.be/EaMFbkDe9TY

Noise fazla. Kalite iyi değil.

Telefonun video çekimi çok kötüymüş zaten.

Z5 düşük ışıkta resmen ezmiş.

Pek değinilmiyor ama incelemeler geliyor ufak ufak. Telefonun üstünde gelen kulaklık çıkışı çok kötü. htc 10-s7-mi5-v10 hepsinden ciddi anlamda kötü. Sanırım harici ses aksesuarı için kötü bir kulaklık çıkışı ile geliyor.

Verge.com şuana kadarki en kötü LG dizayn puanını bu telefona verdi. 10 üzerinden 6 puan. Aynı verge v10 kamerasına daha yüksek puan verdi.

Telefon nereden tutsan elinde patlıyor.

gsmarena.com ne günlükhit nede fan bakımından telefon ilk 10na giremiyor.Telefona ilgi muazzam düşük.

Hocam g5 alıcağım için konuyu baştan sona okumaya karar verdim ve sizin yorumunuz dikkatimi çekti.Dikkat ettiysen g5 ile çekilen video g5in geniş açısıyla çekilen bi video. yani yanlış olmasın z5in diyafram aralıgı 2.0 olup g5in 2.4 . arada çok fazla fark var. kötü bu kadar fark olmasının sebebi bu. bence bu video lgyi kötülemek amacıyla yapılan bi video olmuş düşüncesindeyim. ayrıca z5 gerçek görüntüyü vermiyor apaçık belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unique5555 -- 24 Ekim 2016; 2:37:59 >

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Akilli ekran olayini kinscreen uygulamasiyla bi nebze cozebilirsiniz g4 dede malumunuz yoktu kinscreen uygulamasi ilac gibi gelmisti.

• Arkadaşlar LG Bridge ile telefon güncellenemiyor hatasına XDA Forum'da çözümü bulmuşlar.

NOT: Bu güncelleme yalnızca EUR cihazlar içindir!

Aşağıdaki linkten KDZ dosyasını indiriyorsunuz. Daha sonra LG Bridge'den normal güncelleme işlemini başlatıyorsunuz. İndirme işlemi başladığında interneti kesip KDZ dosyasını aşağıda verdiğim dizine (kdz dosyasının ismi bu dizindeki dosya ile aynı olmalı, değilse değiştirin) yapıştırıyorsun. İnterneti bağlantısını açtığında "Tekrar Dene" butonuna basınca sıkıştırılmış dosyalar açılıyor deyip güncelleme işlemi başlıyor.

C:\Users\**Username**\AppData\Local\LG Electronics\LG Bridge\SWUpgrade\Image

LG G5 H850 EURO V10i Download

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonly -- 24 Ekim 2016; 3:21:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unique5555

quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

quote:

Orijinalden alıntı: teknokaptan

LG G5 ile cekilmis bir video

http://youtu.be/EaMFbkDe9TY

Noise fazla. Kalite iyi değil.

Telefonun video çekimi çok kötüymüş zaten.

Z5 düşük ışıkta resmen ezmiş.

Pek değinilmiyor ama incelemeler geliyor ufak ufak. Telefonun üstünde gelen kulaklık çıkışı çok kötü. htc 10-s7-mi5-v10 hepsinden ciddi anlamda kötü. Sanırım harici ses aksesuarı için kötü bir kulaklık çıkışı ile geliyor.

Verge.com şuana kadarki en kötü LG dizayn puanını bu telefona verdi. 10 üzerinden 6 puan. Aynı verge v10 kamerasına daha yüksek puan verdi.

Telefon nereden tutsan elinde patlıyor.

gsmarena.com ne günlükhit nede fan bakımından telefon ilk 10na giremiyor.Telefona ilgi muazzam düşük.

Hocam g5 alıcağım için konuyu baştan sona okumaya karar verdim ve sizin yorumunuz dikkatimi çekti.Dikkat ettiysen g5 ile çekilen video g5in geniş açısıyla çekilen bi video. yani yanlış olmasın z5in diyafram aralıgı 2.0 olup g5in 2.4 . arada çok fazla fark var. kötü bu kadar fark olmasının sebebi bu. bence bu video lgyi kötülemek amacıyla yapılan bi video olmuş düşüncesindeyim. ayrıca z5 gerçek görüntüyü vermiyor apaçık belli.

Normal açılı kamerasında diyafram değeri 1.8 bunu da ekleyelim. Kıyaslama yaparken birde diğer kamerasıyla yapın görün aradaki farkı

• Ses çıkışı ve kulaklık bir benim hoşuma gitti herhalde. Gerçi beklentimi hep düşük tuttuğum içinde olabilir :D Ama yeterli geliyor öyle pazar malı mp3çalarla müzik dinler gibi ses vermiyor cihaz yorumları okuyunca korkmuştum. Lenovo tabletimde dolby olmasına rağmen sesi boğuk ve kötüydü öyle olacak sandım ama baya berrak ve güzel ses alıyorum. Spotify aboneliğim de var yüksek kalite dinliyorum müzikleri çok memnunum.

Geniş açı kamera 8mp olduğundan genelde gündüz çekimleri için daha elverişli.

Canonu yerden yere vuracağım tek kötü noktası varki kamera yazılımı işinde berbatlar. Samsung mesela gece çekimlerinde iyi, noise sileceğim diye detay kaybı yaratmıyor. LG de bir noise siliyor mahşallah sulu boyaya dönüyor bazen gece fotoları. RAW çekip kendim işlediğimde daha net fotolar elde ediyorum telefon jpeg çıktısına oranla.

Fotolar tamamen pürüzsüz olacak diye bir kural yok. Hafif gri ton bir noise olabilir mercimek kadar sensörle çekiyorsunuz 16mp fotoğrafı yetersiz ışıkta elbette noise olacak, pürüzsüz foto video beklemek yersiz olur ama bunun raw halini iyi işleyip kullanıcıya iyi sunmakta camera yazılımının işi. G3 den beri aynısnı diyorum ve mail atıyorum lakin kim ilgilenecek ki boşa konuşuyoruz

Video çekimi için v10 portlanmış apk yı öneririm. Çok daha net videolar çekiyor ve manuel ayar yapabiliyorsunuz.

Markette de 4k video muydu studio video mu öyle bişey vardı video çıktısı çok iyiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kmlhyt

Bı hifi.plus olayını tam anlamadım. Sadece müzik içinmi yani? Mesalamo aparatı taksak. Hiç çıkarmasak olmazmı? G5 almayı düşünüyorum şuan.

Evet sadece müzik için fakat 32bit ses değeri sunuyor yani harika ses kartı takıyorsunuz gibi düşünün
    Takıp çıkarmayabilirsiniz tercih sizin fakat biraz kaba durur ve sanırım sadece siyah rengi mevcut ha bu arada şarjı önemli ölçüde etkiliyor çabuk tüketiyor haliyle bilginiz olsun

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Bu cihaz özellikle pil konusunda çok eleştiriliyor. Sizde durum nedir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottorehagel

808 serisi değişim cihazında ghost görüldü arkadaşlar bilginize.

Çok fena...

Daha önce demiştim ghost screen hemen ortaya çıkmıyor bir kaç aylık kullanımdan sonra çıkıyor
    Ve son serilerdeki ekran parlaklığı olayı tamamen yazılımsal

Dediğim gibi G5 608 seriside alsanız siz sehven 808 yazmışsınız ama isabet olmuş :)
    808 yani 2018 ağustosta alsanız ekran panel olarak değişmediği sürece
    Ghost Screen çıkacaktırrrrr.....

• Telefonu bugun teslim aldim 606 serisi
    İlk izlenim olarak tasarımı korktugum kadar kotü gelmedi ama Pil tarafında sag ve sol da ufak boşluklar var dogru ışıkta belli oluyor .
    Ekran da Lg g2 ye gore sarımsı ozellikle beyaz renkte cok belli oluyor

• 850TR üzerine EU 850 v10 i kurdum, radyo apk geldi ama çalışmıyor muhtemelen hardware yok veya başka bir şey.
    Bir de lgdestek.net sitesinde V10i güncellemesinde telefona eklenen yeni özellik, Reader Mode yani okuma modu oldu. Bu özellik aktif ettiğinizde, mavi ekran özelliği sayesinde göz yorulmalarının önüne geçiliyor. Rahatsız edici ekran ışığından kurtulmuş oluyorsunuz diyor ama bende bu özelliğin ismi söyle değil. Çevredeki aydınlatmaya bağlı olarak parlaklık otomatik değiştirilecek yazıyor, eskiden yok biliyorum.
  • Arkadaşlar konuya çok geriden geliyorum. Telefonu alacağım için bütün konuyu okumak istedim. 104. sayfadayım şuan mobile göre.

https://m.youtube.com/watch?v=vvFe8RKjxas

Konuda şu videoya değinildi mi bilmiyorum ama bi izlemenizi isterim. video hakkında konuşulduysa mazur görün.

Yeni paneller yani iyi görüntü fakat kötü batarya sonucu veren ekranlar 609k serisiyle başlamış. 608 ve öncesi seriler kötü görüntü fakat iyi batarya sonucu veren paneller bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unique5555 -- 24 Ekim 2016; 17:03:45 >
  • demirhaner61 D kullanıcısına yanıt
    Hocam bunu kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim.
    http://www.spigen.com.tr/LG-G5-Kilif-Rugged-Armor,PR-1821.html

• OGYoutube Youtube un aynısı arka planda oynatabiliyorsunuz ve videoları müzikleri en iyi kalitede indirebiliyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: byvanellus

Hocam bunu kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim.
    http://www.spigen.com.tr/LG-G5-Kilif-Rugged-Armor,PR-1821.html

Kılıf olarak en iyisi zaten o hocam.

• unique5555 kullanıcısına yanıt
    Evet değinildi
    Tespit doğru
    Fakat u08 öncesine kötü görüntü denmesine katılmıyorum
    Sadece çok yoğun güneş altında biraz karanlık kalıyor fakat görülemeyecek kadar değil

Ayrıca şarjdan memnunum varsın güneşte karanlık olsun

• G5 Se güncellemeden sonra kurum wifilerina bağlanmıyor , eski sürüme dönmek istiyorum ama bir türlü stock rom bulamadım lg up ilaba armı acde yada bridge ile herhangi bir yolu var mı acaba ? hard format atsam düzelir mi sizce , güncellemeden sonra formatlamamışım
  • 379 mb. V10İ guncellemesı gelmiştir. Hayırlı olsun.

• 
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.