Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
12.812
Cevap
116
Favori
489.641
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> LG >> ★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★
Giriş
    5634 Mesaj

Hocam şu an g5 var elimde. Ama nedense p9 çok ilgimi çekti. Kullanıp bakacağım ilgimi çektiği kadar varmıymış ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    serkan_bas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bana göre eksileri
    Parmak okuyucu genelde ilkinde açmıyor.
    Keşke arka kısımda olmasaydı kilit tuşu.
    Arka plandaki uygulamalrı kısıtlama için tek tek ayar yok. Güç modu ekranı öyle bir kısıyor ki sabah görmek için kapamak zorunda kalıyorum.
    Otomatik ekran parlaklığı HTC gibi çalışmıyor, gece bile bazen %50ler de tutabiliyor kafasına göre kısıyor.
    Telefon cepte ekranı otomatik olarak açılmaması için sensör kapkaranlık algıladığında tuşa bastıgında ekranı açmıyor veya çok geç açıyor. Bu da cebimden cıkardıgımda ekrana geç görüntü gelmesine sebep oluyor.
    |
    |

Teşekkürler güzel cevabın icin aslında yavaş yavaş oturttum kafamda sanırım g5 alıcam. Bu 4 saat ekran süresi veriyor terimini biraz açıklar misin acikcası bunu anlamadım forumlarda da sık sık görüyorum. Bilmemek degil ogrenmemek ayip diyerekten bu soruyu soruyorum :)

|
    |
    ottorehagel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Telefon tam bir şarj da kaç saat ekran süresine verdiğine bakarak karşılaştırılması. Yani ekranın açık kalma süresi. Note 5 de tam bir şarjda bu süre aynı kullanımda 2 2.5 saatti. G5 de 4 saati geçiyor.

|
    |
    cikarinbeniburdan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hocam bu durum harika o zaman. Benim zaten takıldığım iki konu var 1 kamera 2 sarj kamera sanırım tatmin edici şarja 1 gün boyunca gidicek gibı izlenimler veriyor. Renk kararı vermem gerekiyo sanırım

|
    |

Son tam şarjdan başlayıp son ana kadar geçen sürede ekranın açık kalma süresidir. Örneğin 20 saatlik kullanımda 4 saat ekran süresi vermişse; bu kullanım aralığında 4 saat ekran açık kalmış demektir. Bu bazen bir whatsapp mesajına bakıp cevap yazdığınızda bir kaç dk dır. Bazen 20 dk boyunca internette gezmenizdir. Telefon bunları toplar ve sen 20 saatlik kullanımda 4 saat ekranı açık bıraktın der. ;)

|
    |

Bu durum bi cihaz için harika bir ölçü o zaman yanilmiyorum sanirim

|
    |
    DODANLI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet en azından sağlıklı bir ölçümdür. Android cihazlara özgü bir özellik.

|
    |

Tesekkurler sağolun

|
    |
    DODANLI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Pardon hocam atmayı unutmuşum kusura bakmayın. Bu linkte mesela feed back olumlu ama ürünün fiyatları sitedeki rakiplerine göre 35 euro daha uygun görünüyor. Bu olmasa bile diğerleri hem orjinal hem de Türkiye piyasasına göre ucuz duruyor. Sizce tercih edilir mi buradan?
    http://www.ebay.co.uk/itm/like/LG-G5-Voia-CAM-Plus-Cover-Clean-UP-Premium-Case-TPU/182115769762?hlpht=true&ops=true&viphx=1&_trksid=p5197.c100068.m2280&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140211130857%26meid%3Da9b04e9ea9db4247a60da44689942d86%26pid%3D100068%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D121996781335%26clkid%3D6633591314964301296&_qi=RTM2063729

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcanuzun -- 6 Temmuz 2016; 19:04:46 >
    |
    |
    skyline334 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    154 Mesaj
    merhaba arkadaşlar ben de bu telefonda karar kıldım alabilir miyim bilmiyorum artık ama eğer alacak olursam
    iyasada bi h860 bir de h850 modeli var ikisinin arasındaki fark nedir?
    kullanan arkadaşlara yönelik sorularım şunlar

şarj bir günü aşkın dayanıyor mu ben sadece wifi üzerinden nete bağlanırım genelde mobil veriyi zorda kalmadıkça kullanmam

ısınma benim için sorun değil tabi ama bariz ısınma varsa nasıl etkiliyor performansı

32 gb hafıza yeterli oluyor mu ? genelde müzik atarım en fazla geri kalan kısımda kameradan çekilen fotolarım olur hafıza kartına ihtiyaç duyuyor musunuz?

yani pek oyun oynayan bir tip olmadığım için telefonu kastıracak şekilde kullanmam heralde ama eğer kasılma yapıyorsa ana menüsünde tıkanmalar oluyor mu ?

bir de rom atmak için root unlock yaptık diyelim daha sonra stock roma dönersek ve stock romdayken garantiye göndermemiz gerekirse nexuslardaki gibi unroot ve relock yaptığımızda garanti servisi telefonu olayı çakar mı ? çaksa bile tamir eder mi ? daha önce nexus 4 kullanmıştım rom attıktan sonra stock roma dönüp garantiye göndermem gerekmişti ve garanti servisi telefonu tamir etmişti

yani lg servisini az çok biliyorum ama kendi ürününde bunu gözardı edebilir mi ?

bi yerden sonra stock rom sıkıyor insanı o yüzden soruyorum

şimdiden teşekkürler iyi bayramlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PetroGeologist -- 7 Temmuz 2016; 6:34:27 >
    |
    |

• Teğmen
    145 Mesaj
    Lutfen Yardim telefonum her sabah kaltigimda ekran acik beyaz ekran ve ekran kilidi geliyor yazdigimda ise lg yazisi cikip aciliyor

|
    |
    |
    iphone Xs max gold , iphone xr turuncu ,ipad pro, Yasamimda edindigim en buyuk bilgi budur; Kendi kendine yardim etmeyi bilmeyene , hic kimse yardim etmez.

• Yarbay
    9532 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gunbah

LG G5 için 3200 ve 3500 mAh pil çıkmış ilgilenenler için link aşagıdadır.

3200 için link

http://www.aliexpress.com/item/3200mAh-BL-42D1F-Gold-Replacement-Battery-Charger-For-LG-G5-H868-H860N-H850-F700L-H820-H830/32685975034.html?spm=2114.01010208.3.119.latJ62&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_3_10037_10017_407_406_10032,searchweb201603_1&btsid=f54d1363-063a-43be-ab0f-07b6596a6225

buda 3500 mAh lik link

http://www.aliexpress.com/item/1Pcs-3500mah-Replacement-Battery-BL-42D1F-battery-For-LG-G5-H850-H820-US992-H830-LS992-H845/32684283259.html?spm=2114.01010208.3.168.latJ62&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_3_10037_10017_407_406_10032,searchweb201603_1&btsid=f54d1363-063a-43be-ab0f-07b6596a6225

yalan dolan bu bataryalar. üstüne etiket yapıştırıyorlar sadece. bataryanın boyutunun büyümeden gücünün artması imkansız. mesala lg g3'e arka kapağı değiştrerek büyük batarya takabiliyorduk o bataryalar büyük batarya. ancak G5'te imkansız o olay.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    5634 Mesaj

Hocam bu tarz yan sanayi tabir edebileceğimiz piller maalesef denediklerim içerisinde varolan kapasiteleri kadar verimli çalılmıyorlardı. En azından eskiden denemiştim. Keşke bu piller sahip oldukları kapasiteleri tam manasıyla geri dönüt olarak verebilseler. O zaman tadından yenmezdi. Hatta iphonelar için satılan yüksek kapasiteli pillerin üzerindeki ambalajlar kaldırıldığında orjinal kapasitesindeki pil değerleri çıkıyordu altından.

|
    |
    gunbah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: DODANLI

Hocam bu tarz yan sanayi tabir edebileceğimiz piller maalesef denediklerim içerisinde varolan kapasiteleri kadar verimli çalılmıyorlardı. En azından eskiden denemiştim. Keşke bu piller sahip oldukları kapasiteleri tam manasıyla geri dönüt olarak verebilseler. O zaman tadından yenmezdi. Hatta iphonelar için satılan yüksek kapasiteli pillerin üzerindeki ambalajlar kaldırıldığında orjinal kapasitesindeki pil değerleri çıkıyordu altından.

Ben daha once powerbank denedim. dedigin dogru ama 2 sene gecti uzerinden. teknoloji ilerledi belki diye geciyor içimden.. aslında 2800 bana yetiyor. aksamı rahat ediyorum. iphone sagolsun bize hergece şarj etmeyi öğrettigi için % 50 bile olsa şarj ediyorum. digeride kulaga hos geliyor 3500 mAh ..

Teknosa'dan bayram arefesi akşamı (note 2'nin bozulması sebebiyle) 2600 TL vererek aldığım G5 dün sabah daha 12 saati dolmadan sabah açılmak istemedi. Ekranda kilit ekran görüntüsü takılı kaldı, köşede mavi ya da yeşil bir led yanıp sönüyordu. Alarm çaldı ama susturamadım, ekran bir türlü açılmadı. Pili çıkarıp takarak telefonu açabildim. Beklesem bootloop'a mı girecekti bilmiyorum.

Bu LG denen telefon insanın işini zorlaştırmak için yapılmış onu anladım:

1-)Ses +- tuşu zoom yapmak yerine çekim yapıyor.

2-)SMS'te spam numarası engellemek için numaranın üstüne basılı tutup "engelle" demek varken, spam ayarlarına gidip numarayı kendiniz yazmak zorundasınız

3-)E-mailde de göndereni spam olarak engellemek yok. (Samsung'ta alan adını bile engelleyebiliyordum)

4-)Parmak izi okuyucu her zaman çalışmıyor. " şu an parmak izi okuyucu çalışmıyor, knock code'u girin" dedi bir kaç kez.

5-)Hafıza kartını takmak için simcard'ı da çıkarmak lazım doğal olarak.

6-) Hafıza kartı ve simcard için sürekli iğne ataş mı taşıycam ben yanımda?

7-) GSM görüntülü görüşme yok. Bugünkü güncellemeyle Volte diye bişey geldi galiba görüntülü görüşmeye yarıyor, ama samsung S4 ile görüşemedik. Galiba 2 tarafta da 4.5G istiyor. Daha kötüsü her iki tarafta da Volte uyumlu telefon istemiş olabilir, bilemiyorum.

8-) Radyoyu da mı ineternet kotamızdan dinliycez?

9-) Takvim ve görev uygulamaları niye ayrı ki?

10-) Türkçesi çok kötü. Google çeviriden yapılmış gibi. Zaten arayüz de sanki beta gibi duruyor.

Falan filan işte..
    |
    |
    Bahsedilenler: Ömürcan

• Yarbay
    5634 Mesaj

Hocam teknolojinin değiştiği doğrudur ama keşke pahalı olsa ama gerçekten 3500 mahlık değerin hakkını verebilseler. Ben turkcellden almıştım en son böyle bir ürün samsung'a. Ne hakkını verdi ne de orijinal pil kadar dayanabildi. Şöyle kaliteli firma özellikle g5 gibi pili çıkarılabilen markalara bu tarz büyük mah değerlerine sahip pil çıkarsalar.

|
    |
    gunbah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1-)Ses +- tuşu zoom yapmak yerine çekim yapıyor.
    Cevap : Kamera ayarlarında ayarı mevcut. Kurcalamadan hemen yok deyip çıkmayın kenara.

6-) Hafıza kartı ve simcard için sürekli iğne ataş mı taşıycam ben yanımda?
    Cevap : Sürekli hafıza kartı veya sim kart mı çıkarıp duruyorsunuz ? Artık tüm amiral gemilerinde iğneyle çıkıyor sim yuvası.

7-) GSM görüntülü görüşme yok. Bugünkü güncellemeyle Volte diye bişey geldi galiba görüntülü görüşmeye yarıyor, ama samsung S4 ile görüşemedik. Galiba 2 tarafta da 4.5G istiyor. Daha kötüsü her iki tarafta da Volte uyumlu telefon istemiş olabilir, bilemiyorum.

İki taraftada Volte uyumlu telefon istiyor. Görüntülü görüşme sadece Samsunglarda var. Yıllardır bilinen bi şey bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yandex -- 6 Temmuz 2016; 14:51:35 >
    |
    |
    Bahsedilenler: barsoy
Reklamlar
üniversite
Mobilya Takımları
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.