Şimdi Ara

★★★ LG G4 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (1948. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.616
Cevap
199
Favori
1.046.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19461947194819491950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu saatten sonra gelmez. Lineageos yüklerseniz android pie olarak bile kullanırsınız. Ama lg g4 hem işlemcisi çok pil yiyen bir işlemci hemde kamerası pil tüketen bir kamera, sonuçta batarya canavarı bir telefon. Yazılım olarak lgde iş yok. Aynı işlemci sonyde de var onun cihazı bu kadar pil tüketmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. LG g4 telefonum 3 gün önce suya düştü. O an panikle yapılmaması gereken ne varsa yaptım. (Açmaya çalıştım, saç kurutma makinesiyle kuruttum) Sonra pirince koydum 1,5 gün bekledi. Şimdi açıyorum telefon açılıyor sorunsuz kullanıyorum ancak 2-3 dakika sonra kapanıyor. 2 kez böyle oldu ben de tekrar pirince koydum. Sizce kalıcı hasar oluşmuş mudur? Ekran açılıyorsa bu yanmadığı anlamına gelmez mi? Sadece ekranı değişsem sorun düzelir mi veya pirinçte 2 gün daha kaldığında düzelir mi?
  • byah00 kullanıcısına yanıt
    Telefonun durumunu uzaktan kimse bilemez, bir kaç gün güneşe koy ve kurut şansına bağlı. Sıfırı 51 euro telefonun belki ana kart değişmesi bile gerekir.

• Benim telefon konum bulamıyor aynı sorunu yaşayan var mı?

• Yeni usb şarj kablosu aldım. Üzerinde şarj voltajını ve amperini gösteren led gösterge var. Hem iphone için lightning tipi, hem usb C, hemde usb micro(lg g4), tavsiye ederim.

ASINA Voltage And Current Display Quick Charge Cable For iPhone USB Cable Nylon Braided Data Sync Cables For iPhone 6 7 8 Plus X

https://s.click.aliexpress.com/e/16qEZrx

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.es%2Fulk%2Fitm%2F192770221561

• Arkadaşlar bir sorunum var yardımcı olabilir misiniz ?

Bir kaç gün önce cihazımın (H815 SEU) kilidini kırmıştım ve semi-stok romu yüklemiştim.Bunun öncesince telefonumda küçük bir problem vardı. Telefonda görüşürken ses karşı tarafa az ve derinden gidiyordu. Hoparlöre alınca nispeten daha iyi ses gidiyordu. Mikrofonlu kulaklık ile konuşunca da hiç sorun çıkmıyordu. Yani telefonun mikrofonunda sorun olduğu belliydi.

Ben de geçen gün telefonu bir teknik servise götürdüm ve yeni mikrofon taktırdım. Teknik servis çalışanı cihazı almadan önce beni kendi telefonumdan arayarak (cihaza yeni mikrofon takılı şekilde) test etti. Ses gayet güzel geliyordu. Gidip cihazı teslim aldıktan sonra ben de kartı takıp test ettim fakat ses neredeyse hiç karşı tarafa gitmedi. Yani bağırsan bile ses çok zor duyuluyordu. Yİne aynı şekilde hoparlöre alınca da anlaşılacak kadar ses gitti. Tekrar cihazı servise götürdüm iki gündür uğraşıp başka mikrofonlar denemesine rağmen yapamamış. Anakart ile ilgili birşeyler geveledi ama ana kartı da garantiden değiştireli çok olmadı.

Bunun sebebi sizce ne olabilir ? Yüklemiş olduğum romun buna bir etkisi var mıdır ? Semi*stok romda ya da başka bir romda buna benzer bir durum yaşayan oldumu hiç yoksa bu tamamen donanımsal bir durum mu acaba ?

(Servis çalışanı mikrofonu takıyorum bir müddet normal çalışıyor diyor sonra tekrardan eski haline geliyor diyor.Tuhaf bir durum).

• G4 forumu ölmüş, samsungun çok eski cihazlarında bile forum hala canlı insanlar pylaşıma devam ediyorlar. Buna bakarak LG nin geleceğine hiç iyi bakamıyorum. Ruhuna fatiha diyorum.

• aydayd A kullanıcısına yanıt
    bunun baş sorumlusu lg tabiki de.

android 7 yi vereceğim diyip vermemesinden kaynaklanıyor.

bundan sonra lg g8 çıksa alır mıyım, yarı fiyatına olmadıktan sonra almam.

lg yazılım desteği konusunda kesinlikle berbat bir firma.

şu anki amiral gemisi olan g7 modeline bile android 9.0 pie güncellemesini veremediler.

nokia ise, neredeyse 2 yıllık olan nokia 8 modeline ise, önce 8.0 sonra da 8.1 en sonunda da 9.0 güncellemesini verdi.
  • Yazdıklarınıza katılıyorum. Amiral gemisi olarak en üst serisine bile düzgün 2 sene güncelleme veremeyen bir firma için ürününün arkasında duruyor denemez. Garantiden arızalı ürünü tamir etmek veya yenisini vermek, ürünün ardında durmak diye günümüzde sayılmıyor.
  • rom onerin beyler. :)))

• 34spawn34 3 kullanıcısına yanıt
    Stock nougat+google camera+xposed+viper4android
  • Makify kullanıcısına yanıt
    h30 v2.2 kurulu halen . stock N nasil bir ara N kurmustum aynisimi acaba

bunun aynisimi

https://www.lgdestek.net/lg-g4-h815tr-android-7-0-nougat-yukleme-rehberi-38155/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34spawn34 -- 27 Ocak 2019; 6:20:1 >
  • Arkadaşlar bataryanın uzun dayandığı rom tavsiyeniz var mı? (Stock & custom rom farketmez)
  • 34spawn34 3 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam aynısı

• Lg g4 de en uzun pilin gittiği rom nougat olanı ama onuda rezil lg offical olarak çıkarmadı.

• Şuan usu dışında sadece 5.1 versiyonunda root oluyor.Malum usu nunda dönüşü yok tecrübeyle sabit :)

android 5 v10d versiyonuna düşürsem volte kullanma şansım nedir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detone74 -- 29 Ocak 2019; 23:22:31 >
  • detone74 D kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz h815tr için geçerli sanırım. H815 modelinin bootloader açılıyor.
  • Evet belirtmeyi unutmuşum

• zaferaxu kullanıcısına yanıt
    Lg access control yazılımın apk sini bulamadım alternetif varmı acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • detone74 D kullanıcısına yanıt
    Playstore dan kaldırılmış olabilir bende şu an bu cihaz yok.Google dan apk sını aratabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 19461947194819491950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.