Şimdi Ara

★★★ LG G4 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (1902. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.616
Cevap
199
Favori
1.046.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19001901190219031904
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler hemen hemen 2 yıldır LG G4 taiwan modelini kullanıyorum, vakti zamanında kredi kartı kampanyası vs derken paralel ithalat 1000-1050 TL gibi bir fiyata almıştım ve kullandığım süre boyunca şarj haricinde çok memnundum. Şu an bataryam ölü durumda 2-2,5 saat ekran süresi anca alıyorum ve şarj %15'in altına düşünce telefon kapanıyor. Hoş şarj sıkıntısı haricinde halen telefon bana yeterli geliyor. Değiştirmeyi düşünmüyor değilim ancak bütçe olarak 1500 lira gibi fiyatlara çıkabilirim ve 1500 lira civarına alacağım telefonlar şarj haricinde çok bir farklılık yaratmayacak, hatta kamera, ekran ve işlemci açısından pişman olacağım gibi geliyor.

Şimdi sizlere birkaç sorum olacak..

1-) Benim telefon taiwan modeli ve içinde 2900 mah batarya var, %14-15 civarlarında kapanıyor. Bu hali ile 2-3 saat arası ekran süresi alabiliyorum Nova Launcher ile senkronizasyon vs kapalı olarak. Ben orjinal 3000 mah bir batarya alsam ve telefona root edip bazı özelliklerini kıssam 4 saat ekran süresi yakalasam aslında değiştirmeme gerek kalmaz. 3000 Mah Lg G4 bataryası internette 50 liradan başlayıp 150 liraya kadar çıkıyor. Bunların hangisi orjinaldir en yüksek verimi alırız bileniniz var mıdır?

2-) Taiwan model için unlock, root ve rom yükleme işini çok detaya girmeden de olsa anlatabilecek var mıdır? root yaparak şarj için ekran çözünürlüğü düşürmek veya başka müdahaleler söz konusu mudur acaba? Şarj için en verimli rom hangisidir?

3-) Birde malum şu deji mucize batarya var ancak yorumların yarısı olumlu yarısı olumsuz gibi geldi bana pek güvenemedim. Deneyeniniz var mı acaba?

Şarj süresini biraz daha uzatıp, yeni bir arka deri kapak yeni bir kulaklık ve batarya alıp telefonla 1 yıl daha idare etsem çok güzel olacak.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hellori Hazretleri

Beyler hemen hemen 2 yıldır LG G4 taiwan modelini kullanıyorum, vakti zamanında kredi kartı kampanyası vs derken paralel ithalat 1000-1050 TL gibi bir fiyata almıştım ve kullandığım süre boyunca şarj haricinde çok memnundum. Şu an bataryam ölü durumda 2-2,5 saat ekran süresi anca alıyorum ve şarj %15'in altına düşünce telefon kapanıyor. Hoş şarj sıkıntısı haricinde halen telefon bana yeterli geliyor. Değiştirmeyi düşünmüyor değilim ancak bütçe olarak 1500 lira gibi fiyatlara çıkabilirim ve 1500 lira civarına alacağım telefonlar şarj haricinde çok bir farklılık yaratmayacak, hatta kamera, ekran ve işlemci açısından pişman olacağım gibi geliyor.

1-) Benim telefon taiwan modeli ve içinde 2900 mah batarya var, %14-15 civarlarında kapanıyor. Bu hali ile 2-3 saat arası ekran süresi alabiliyorum Nova Launcher ile senkronizasyon vs kapalı olarak. Ben orjinal 3000 mah bir batarya alsam ve telefona root edip bazı özelliklerini kıssam 4 saat ekran süresi yakalasam aslında değiştirmeme gerek kalmaz. 3000 Mah Lg G4 bataryası internette 50 liradan başlayıp 150 liraya kadar çıkıyor. Bunların hangisi orjinaldir en yüksek verimi alırız bileniniz var mıdır?

2-) Taiwan model için unlock, root ve rom yükleme işini çok detaya girmeden de olsa anlatabilecek var mıdır? root yaparak şarj için ekran çözünürlüğü düşürmek veya başka müdahaleler söz konusu mudur acaba? Şarj için en verimli rom hangisidir?

3-) Birde malum şu deji mucize batarya var ancak yorumların yarısı olumlu yarısı olumsuz gibi geldi bana pek güvenemedim. Deneyeniniz var mı acaba?

Şarj süresini biraz daha uzatıp, yeni bir arka deri kapak yeni bir kulaklık ve batarya alıp telefonla 1 yıl daha idare etsem çok güzel olacak.

Daha önceden ttec marka batarya aldım hemen hemen orginali ile aynı gidiyordu yaklaşık 2 gün öncede orginal lg 3000 mah batarya aldım ama ne yazık ki sonuç aynı 2.30 saat ekran süresinden fazla alamıyorum. Tabi mobil veri - gps ve senk. sürekli açık kullanıyorum. Bu ekran ve bu işlemci ile birşeyleri kısmadan 4 saat ve üzeri almak imkansız bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hellori Hazretleri

Beyler hemen hemen 2 yıldır LG G4 taiwan modelini kullanıyorum, vakti zamanında kredi kartı kampanyası vs derken paralel ithalat 1000-1050 TL gibi bir fiyata almıştım ve kullandığım süre boyunca şarj haricinde çok memnundum. Şu an bataryam ölü durumda 2-2,5 saat ekran süresi anca alıyorum ve şarj %15'in altına düşünce telefon kapanıyor. Hoş şarj sıkıntısı haricinde halen telefon bana yeterli geliyor. Değiştirmeyi düşünmüyor değilim ancak bütçe olarak 1500 lira gibi fiyatlara çıkabilirim ve 1500 lira civarına alacağım telefonlar şarj haricinde çok bir farklılık yaratmayacak, hatta kamera, ekran ve işlemci açısından pişman olacağım gibi geliyor.

1 aydır deji batarya kullanıyorum şu an için çok memnunum android 7.0 ile 4-5 saat civarı ekran süresi alıyorum sırf wifi ile 5 saat 45 dk aldım bir de..tabi ilerde nasıl olur bilemiyorum diğer batarya 2 seneyi geçmişti 3 saati geçmiyordu

• Arkadaşlar orginal lf batarya aldım fakat eski ttec ve ilk bataryasından hiç bir şekilde fark göremedim. Maksimum aldığım ekran süresi şuan için 2 saat kadar. Acaba bir sıkıntı mı vardır yoksa sıfır bataryada mı bu şekilde gidiyor ?
  • Evet arkadaşlar bugün itibariyle artık bende garanti dışıyım. Bakalım inşallah başımıza bisey gelmez
  • SULZER S kullanıcısına yanıt
    Hocam unlock yaparken sıkıntı yaşadın mı? Deneyimini ve gözüne çarpan yerleri paylaşır mısın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olgacxx O kullanıcısına yanıt
    Benim de yetkili servisten orjinal batarya ile değişti. Herhangi bir değişiklik olmadı ne yazıkki. Maksimum 2 saat alabiliyorum ben de :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tandemetu T kullanıcısına yanıt
    olgacxx O kullanıcısına yanıt
    Benim de orijinal pil 1 sene de gitmişti onun yerine deji marka pil aldım. 3 hafta kadar oldu şimdilik sorun yok gibi. Orijinal pile göre daha iyi gidiyor. Kaç saat ekran süresi aldım hiç dikkat etmedim ama pilin bitme zamanlarından orijinal pilden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bu arada internetten araştırırsanız çok çelişkili yorumlar göreceksiniz deji marka batarya için. Fakat genelde ilk 4 ay sonrasında kötüye gidebilme sorunu varmış dejilerin. Ben şimdilik sorun yaşamadım rahat bir nefes de aldım. O bakımdan şimdilik tavsiye edebilirim. Bu arada yeni pillerin 100% kapasiteye ulaşmaları belli bir süre alabilir. O yüzden biraz daha beklemeniz yararlı olacaktır. Bir de pil değiştirdikten sonra cihazı sıfırlamak da işe yarıyormuş ama ben denemedim daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖEY

Benim de orijinal pil 1 sene de gitmişti onun yerine deji marka pil aldım. 3 hafta kadar oldu şimdilik sorun yok gibi. Orijinal pile göre daha iyi gidiyor. Kaç saat ekran süresi aldım hiç dikkat etmedim ama pilin bitme zamanlarından orijinal pilden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bu arada internetten araştırırsanız çok çelişkili yorumlar göreceksiniz deji marka batarya için. Fakat genelde ilk 4 ay sonrasında kötüye gidebilme sorunu varmış dejilerin. Ben şimdilik sorun yaşamadım rahat bir nefes de aldım. O bakımdan şimdilik tavsiye edebilirim. Bu arada yeni pillerin 100% kapasiteye ulaşmaları belli bir süre alabilir. O yüzden biraz daha beklemeniz yararlı olacaktır. Bir de pil değiştirdikten sonra cihazı sıfırlamak da işe yarıyormuş ama ben denemedim daha.

Öneriniz için teşekkür ederim. Yanımda 3 adet batarya ile gezmekteyim. Cihazı sıfırlasam bile gün içinde sürekli batarya değişimi yapıyorum sanırım pek işe yaramaz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

Evet arkadaşlar bugün itibariyle artık bende garanti dışıyım. Bakalım inşallah başımıza bisey gelmez

Hoşgeldin

• quote:

Orijinalden alıntı: MiNiK

Hocam unlock yaparken sıkıntı yaşadın mı? Deneyimini ve gözüne çarpan yerleri paylaşır mısın?

Valla daha unlock yapmadım. Zaten telefon daha birkaç gün önce serdviste anakart falan yenilenmişti. Şuan 6.0 dayım. Bakalım belki yükseltirim. Şimdilik sorun yok yetiyor bana
  • Benim de garanti 1 ay evvel bitti. Bozulana kadar kullanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar 3 senedir G4 kullanıyorum (nerdeyse ilk çıktığında almıştım) 1 yılın sonunda bootlop oldu e 2016 da yenisi ile değişti. Ancak son 1 haftadır telefonda kasmalar başladı geçen gün telefonla konuşurken yeniden başlattı kendini. Bugünde kamera ile fotoğraf çekerken simsiyah oldu LG logosu gelmeden direk kapandı cihaz. Tekrar korkmaya başladım cihazım 605 serisi galiba. Bootlop habercisi mi

• Arkadaşlar geçersiz pil hatası alıyorum bu neden olabilir ?
  • Benim garanti biteli 1 sene olacak neredeyse. Şu an THH bilirkişi incelemesinde, ekran izi nedeniyle vermiştim.

Bataryayı deji ile değiştirmiştim, XDA nougat yüklemiştim, gayet stabil ve hızlı.
    505 serisiydi, 603 serisi anakart ile değişti. kart değişiminden 1,5 senedir herhangi bir sorunum olmadı. ekran sürasi deji ile birlikte 4-5saat. yoğun kullanımda (oyun vs) ekran süresi düşüyor tabi.
  • Beyler servisten gelen g4ümü satıyorum. Kutusu bulunmakta şarj cihazı yok yanında sony usb kabloda vericem fiyatta anlaşırız telefon temiz.
  • Telefonun tıklamayla açılma fonksiyonu bozuk diye geçen sene tamire göndermiştim. Anakart ekran değişip gelmişti. Çift tıklamayla açılma yine bozuldu, şu an garantim de yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biri bana kart serisinin nereden öğrenebileceğimi yazabilir mi?Please

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgem -- 30 Mart 2018; 16:11:32 >
  • gokhans19 kullanıcısına yanıt
    Telefonu karşı tarafa teslim ederken onlar tarafından imzalanan ve kaşelenen bir belgeyle hangi seçimlik hakkınızı kullandığınızı açıkça belirtmiş miydiniz? Veyahut onlar telefona dair işlem yapmadan önce kanıtlayabileceğiniz herhangi başka bir şekilde bu bildirimi yapmış mıydınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontratak -- 30 Mart 2018; 23:36:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontratak

Telefonu karşı tarafa teslim ederken onlar tarafından imzalanan ve kaşelenen bir belgeyle hangi seçimlik hakkınızı kullandığınızı açıkça belirtmiş miydiniz? Veyahut onlar telefona dair işlem yapmadan önce kanıtlayabileceğiniz herhangi başka bir şekilde bu bildirimi yapmış mıydınız?

Telefonu verirken iade isteğiyle ilgili imzalı dilekçe verdim ve değerlendirileceği söylendi. Ayrıca aynı belgeyi pttden taahhütlü de gönderdim resmi kayıt olsun diye.

Servis o dediğiniz tür bir belge vermemekte.

• 
Sayfa: önceki 19001901190219031904
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.