Şimdi Ara

★★★ LG G4 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (1675. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.616
Cevap
199
Favori
1.047.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16731674167516761677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG G4 maceramdan sonra bir daha LG almam diyordum kendimce. Eğer ki eskazara para iadesi falan gelise bu fikrimden cayıp V20 alabilirim her an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

LG G4 maceramdan sonra bir daha LG almam diyordum kendimce. Eğer ki eskazara para iadesi falan gelise bu fikrimden cayıp V20 alabilirim her an.

HTC 10 tavsiye ederim hocam. LG v20de de ghost ekran ve bootloop sorunu olduğundan bahsediyorlardi. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. G4 maceramdan sonra bir daha kolay kolay LG almam gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • QRX kullanıcısına yanıt
    Ara sıra v20 sayfasını takip ediyorum, orda bir arkadaş yabancı v20 form sayfasını takip ederekten bu modellerde henüz bootloop sorunu yaşanmadığını yazmış.. Ne derece doğru bilmiyorum. HTC 10'u bir ara bende düşünmüştüm kamerasını beğenmediğim için vazgeçtim.
  • cgokhans C kullanıcısına yanıt
    Forumu takip ettiğim için benimde başıma geleceğini biliyor ve sık sık yedek alıyordum açıkçası. Birisi burda yazmıştı esprili bir dille "Her G4 bir gün Bootloop'u tadacaktır." diye. Haklıymış.

Yardımcı olacak olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimyapici

Arkadaşlar iade alanlar bu telefonun yerine alternatif hangi telefonu tercih ettiniz ?

İşte bütün mesele bu. 1800 TL altında yerini tutacak cihaz ben baktığımda yoktu. Belki taze bakanlar yardımcı olabilir.

Yalnız benim cihaz bootloop olduğunda acil alacak olduğum telefon 700 TL'ye Alcatel Idol 3 (5.5") tam bir fiyat/performans ürünü "ekran tamiri fiyatına" güzel bir cihaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Firmwareler indirmek isteyene tarihine göre sıralanabilir şekilde aşağıdaki linkte

http://lg-firmwares.com/lg-h815-firmwares/

hocam hangisi stabil onu yükleyelim çok teşekkür ederiz
  • osmanhasimcan kullanıcısına yanıt
    Ghost screen arttıysa bootloop yakındır.

• Selamlar. Bootloop sorunu sebebiyle Tüketici Hakem Heyetine (THH) başvurmuştum. Serviste 20 iş gününü geçti diye DEĞİL arkadaşlar, ben tamir istemedim, bu ürün ayıplı para iadesi istiyorum dedim, servis ve şirket kabul etmedi. THH'ye gittim. 2,5ay filan sürdü karar çıktı. Kararda ÜRETİM HATASI OLDUĞU İÇİN yazıyor, bu çok önemli. G4'ler artık her türlü ayıplı maldır ve bu THH kararıyla kanıtlanmıştır. Karar ekte. Yardımları için @kontratak hocama çok teşekkür ederim, sayesinde oldu bu iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dpd06 -- 28 Aralık 2016; 11:12:23 >

• Arkadaşlar acil yardım istiyorum. 8 aylık olan telefonum ne yazıkki hala daha ghost screen ve bootloop olmadı. Ne yapmam lazım acaba servisemi göndersem??
  • quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

Arkadaşlar acil yardım istiyorum. 8 aylık olan telefonum ne yazıkki hala daha ghost screen ve bootloop olmadı. Ne yapmam lazım acaba servisemi göndersem??

cevap hemen yukarıda.

• quote:

Orijinalden alıntı: pirmes

quote:

Arkadaşlar acil yardım istiyorum. 8 aylık olan telefonum ne yazıkki hala daha ghost screen ve bootloop olmadı. Ne yapmam lazım acaba servisemi göndersem??

cevap hemen yukarıda.

Yukardaki bootloop olan için. Benimki hala bootloop olmadıya esprili şekilde demek istedim :) Yani enteresan bir telefonumuz var. Her sabah bootloop oldumu diye telefona bakıyorum yedek alıyorum.Birde benim telin faturası benim adıma değil ve o yüzden para iadesi alma gibi bir şansım da yok.Artık gittiği yere kadar kullanıca napalım.
  • SULZER S kullanıcısına yanıt
    Bootloop olsun istiyorsan telefonu bol bol kullan hocam,her şeyi yükle, saatlerce oyun oyna, ısıttıkça ısıt, 1-2 ayda olur bootloop sonra thh'ye gidersin.
  • quote:

quote:

quote:

cevap hemen yukarıda.

Yukardaki bootloop olan için. Benimki hala bootloop olmadıya esprili şekilde demek istedim :) Yani enteresan bir telefonumuz var. Her sabah bootloop oldumu diye telefona bakıyorum yedek alıyorum.Birde benim telin faturası benim adıma değil ve o yüzden para iadesi alma gibi bir şansım da yok.Artık gittiği yere kadar kullanıca napalım.

para iadesi alabilirsiniz. Ben adıma faturası olmayan ürün için Thh ile iade aldım

• quote:

quote:

quote:

quote:

cevap hemen yukarıda.

para iadesi alabilirsiniz. Ben adıma faturası olmayan ürün için Thh ile iade aldım

Valla çok sevindim. Peki nasıl halledebildiniz. Ben uzun zaman forumu takip etmiştim benim durumda olup alabilen olmadı çünkü iade fatura üzerindeki isme yatiyormus. 8 ay önce daha sıfır alan birinden almıştım tabi o kişi kimbilir nerdedir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dpd06

Bootloop olsun istiyorsan telefonu bol bol kullan hocam,her şeyi yükle, saatlerce oyun oyna, ısıttıkça ısıt, 1-2 ayda olur bootloop sonra thh'ye gidersin.

Valla bir ara çok denedim zorladim falan ama olmadı. Pek oyun oynamadigimdan telefon hiç isinmiyor. Ghostscreen de olmadı şimdiye kadar. Ama ekranini çatlattım öyle kullanıyorum sorunsuz. İşin tuhafiye çok memnunum telefondan. Kamera falan süper çekiyor. Hiç bir yavaşlama donma falan da olmadı şimdiye kadar. Sanırım benimki fabrika çıkışı hatalı yapılmış :) Ama ne demişler her G4 birgün bootloopu tadacaktır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dpd06

Valla bir ara çok denedim zorladim falan ama olmadı. Pek oyun oynamadigimdan telefon hiç isinmiyor. Ghostscreen de olmadı şimdiye kadar. Ama ekranini çatlattım öyle kullanıyorum sorunsuz. İşin tuhafiye çok memnunum telefondan. Kamera falan süper çekiyor. Hiç bir yavaşlama donma falan da olmadı şimdiye kadar. Sanırım benimki fabrika çıkışı hatalı yapılmış :) Ama ne demişler her G4 birgün bootloopu tadacaktır.

Yazın ısıtın, kışın değil. Yazın telefon insanın kulağına yapışıyor mübarek nasıl ısınıyor. Ben de çok memnundum açıkçası, seviyordum telefonu, arka kapağı renk renk değiştiriyordum filan ama çok sıkıntı çıkardı bana. İlk aldım daha ilk gün, kapandı açılmadı, değişti yenisiyle, 2-3 ay sonra ghost screen yaşadım, sonra da bootloop. Valla çok uğraştırdı şimdi iphone se aldım, çok memnunum, android kullanmam bir daha herhalde. Dediğim gibi siz sabredin, herkesin dediği gibi illa ki bootloop olacak. Belgede LG'nin savunmasına bakın, telefonu yenisiyle değiştiriz filan yazmışlar, enayi var sanki bir daha yakınından geçmem :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

cevap hemen yukarıda.

Valla çok sevindim. Peki nasıl halledebildiniz. Ben uzun zaman forumu takip etmiştim benim durumda olup alabilen olmadı çünkü iade fatura üzerindeki isme yatiyormus. 8 ay önce daha sıfır alan birinden almıştım tabi o kişi kimbilir nerdedir :)

Bu konunun "popüler mesajlar" bölümüne bir göz gezdirin, orada açıklama yaptığım bir mesaj mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: veilben

quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Firmwareler indirmek isteyene tarihine göre sıralanabilir şekilde aşağıdaki linkte

http://lg-firmwares.com/lg-h815-firmwares/

hocam hangisi stabil onu yükleyelim çok teşekkür ederiz

hangisini kullanıyosunuz
  • cgokhans C kullanıcısına yanıt
    Bende 20h kullanıyorum.3G ile 2 saat zar zor ekran süresi alıyorum.Sabah 7 de %100 ken çektiğim şarj kullanmadığım halde öğlen 1-2 gibi şarjım bitmiş oluyor.Aynı dert bendede var.
  • telefonu 1.5 yıl önce aldım. Anakartı değişti. Şu an sorunsuz. Yalnız 2-3 aydır belli belirsiz ghostscreen mevcut. Bazı oyunları uzun süreli oynayınca iz kalıyor.

Önümüzdeki Temmuz ayında garanti süresi doluyor. 1-2 ay kadar önce Vinteke gidip, "kullanıcı hatası olmayan, üretim hatasından kaynaklı ekran arızası vardır" gibi bir teknik rapor alıp THH'ye başvurmak istiyorum.

Telefonu, aveadan taahütlü (fatura bedeki 2200 tl) olarak aldım. THH'ye başvururken

- LG mi?
    - AVEA mı?
    - Erat İletişim (avea bayisi)

şikayet edilen firma/şirket adı olarak hangisi seçilmeli ?

avea veya diğer gsm şirketlerinden taahütlü olarak ücret iadesi alanlar ne yaptı ?

Not: bu arada telefonumdan memnunum. Ekran değişikliği sarı olması hayal kırıklığı. Ancak para iadesi alıp daha ucuza G4 almak var.. Hatta G5, V20 vs almak var.. Hem de tekrar 2 yıl garantili..

• 
Sayfa: önceki 16731674167516761677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.