Şimdi Ara

LG G4 / Fonotel-Teknosa ( Kliksa ) - İcra Dairesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda yeni üyeyim ve ilk mesajım.
    Aynı konuda mağdur olanlara yardımcı olmak için yazıyorum.

LG G4 telefonlarda kronik bir sorun vardı biliyorsunuz. Bunu LG'de, Teknosa'da biliyor.
    Bu telefonu Fonotel servis aracılığıyla Teknosa'dan ( Kliksa ) alanlar ve cihazını servise verenlerin neredeyse tamamına yakını telefonu geri alamadı.
    Bu kişilerden birisi de bendim.
    Telefonu servise bıraktım. Telefon servisteyken Fonotel iflas etti. Elindeki arızalı telefonlarla birlikte kayıplara karıştı.

Süreç burada başlıyor.
    Öncelikle cihaz faturası, garanti belgesi, teknik servis formu ve kimlik fotokopisi ile ilçe tüketici hakem heyetine gidiyorsunuz.
    Size bir form veriliyor. Durumu özetleyecek şekilde yazıyorsunuz. Telefonu servise bıraktım, ancak servisteyken iflas ettiler, telefonu geri alamadım vs.. diyerek.
    Belirttiğim evraklardan ikişer kopya olmalı bir de orada fotokopi çekecek yer aramayın.
    Sonrasında kararın çıkmasını bekliyorsunuz ve yaklaşık 20-25 gün içinde karar lehinize, cihaz bedelinin tarafınıza iadesi olarak çıkıyor.

Karar çıktıktan sonra Teknosa ile 3-4 defa görüştüm. Elimde mahkeme kararı var, ürün bedelinin iadesini istiyorum diye ama nafile.
    Teknosa ürün arızalı da olsa cihazı bize geri iletmeniz gerekli diyor. Servis iflas etti, telefonlarla birlikte gitmişler telefonuma ulaşamıyorum diye defalarca görüşsem de işe yaramadı.
    Bunun üzerine icraya başvurdum.
    Hakem heyeti kararı 04/2017'de çıkmış olsa da ben icraya kendi tembelliğimden yeni 06/2018'de başvurdum. Bu süre uzun, sakın üstünden çok zaman geçti vermezler diye caymayın.

07.06.2018 tarihinde Kartal adliyesine gittim.
    Önce ilk girişte Tevzi bürosuna gidiyorsunuz.
    Orada elinizdeki hakem heyeti kararını göstererek İLAMLI İCRA takibi başlatmak istiyorum diyorsunuz.
    Sizi adliyenin kırtasiyesine yönlendirerek 3 tane form almanızı istiyor.
    Bu formları doldurup tekrar Tevzi bürosuna götürüyorsunuz. Doldurduğunuz formda adliye masrafları ve faizi ile birlikte tahsil etmek istediğinizi belirtin.
    Sizi numaralı icra dairelerinden birine yönlendiriyor. Benimki 4. icra dairesiydi. Yaklaşık 30 tane var.
    4. icraya gittikten sonra doldurduğunuz formlarla birlikte memura veriyorsunuz.
    Vakıfbank'a 36 TL yatırıp, PTT'den de 14 TL'lik pul alıyorsunuz. Adliyenin içinde ikisi de var. ( bu masraflarınızı da teknosa daha sonra ödeyecek )
    Ondan sonra gerekli işlemleri o yapıyor zaten.
    IBAN numaranızı da dosyaya eklemeyi unutmayın.
    İşlemler bu kadar sonra beklemeye başlıyorsunuz.
    Dosyanızın takibini e-devlet şifrenizi girdikten sonra UYAP'dan takip edebilirsiniz.

07.06.2018 tarihinde başvurduğum icra takibi ile ilgili karar 13.06.2018'de çıktı.
    Ürün bedeli 1.609 TL idi. Adliye masrafları, faizi vs. hepsi birlikte 1.735 TL hesabıma yatacak.
    Bayram tatili araya girdiği için para henüz hesabıma yatmadı. Bugün 18.06.2018
    1-2 gün içinde hesabıma geçmesini bekliyorum.
    Hesabıma geçtiği zamanda buradan bildiririm.

Paranızı bırakmayın Teknosa'ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilgin903 -- 18 Haziran 2018; 10:44:21 >

• Bugün itibariyle hesabıma 1.629 TL yattı.
    Makbuzda 1.735 TL görmüştüm ama kalanı ayrıca mı gelecek henüz bilmiyorum.
    Gelmese bile sonuçta telefon ücretini almış oldum.

LG G4 / Fonotel-Teknosa ( Kliksa ) - İcra Dairesi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.