Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (3625. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72.621
Cevap
379
Favori
2.297.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36233624362536263627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fırında ya da fön makınasıyla ısıtma olayı hakkında ne dusunuyorsunuz ? Ben cesaret edemedım tamırcıye bıraktım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tepetör T kullanıcısına yanıt
    Fırına attıım şu an çalışıyor sıkıntı yok kapanma yok :)
    Nasıl yaptığımı anlatayım:
    Fırını 180 dereceye getirip kartı içine attıp
    Fırın çalışır durumda 5 dk içinde beklettim.
    Zaman ayarı 5 dk sonra fırını kapatıyor. Sonra kapağını açın içindeyken biraz soğusun sonra dışarı alıp tamamen soğumasını bekleyin. İkide bir ellemeyin soğudu mu diye :)
    Kartı telefondan çıkarttığınız gibi fırına koyun yani ufak metal parçası olan kısım yukarda olacak. bu arada o parçayı ben çıkarıp koydum fırına.
    Kartın altına iki tane tahta koyun kaymasın düşmesin. direk demirin veya tepsiye falan koymayın aynı şekilde folyonun üstüne de koymayın dediğim gibi TAHTAların üstünde olsun.

Bu işlemi son çare olarak yapın yani telefon devamlı kapanıyorsa veya artık açılmaya dermanı yoksa...

paranız varsa güncel fiyatı 240TL'ye yeni ANAKART alabilirsiniz. Google'a yazınca çıkıyor.

• byJuck kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederım. Fırın 180 derece onceden ısıtılmıs mı olacak ? Fanı acayım mı ? Orta tepsiye mi koyayım ? :)

Anakart son çare olarak alırım. Telefonumu sevıyorum. 4 yıldır hiç masraf acmadı batarya da dahil.

ortaya koy tabii eşit pişsin :D önceden ısıtılmış tabii yukarda yazdım. Tepsiye direk koyma
  • Arkadaşlar bu model bütün telefonlar gidici mi?
    Bana içine sim kartı sokmayacağım sadece birkaç program için kamera, WiFi, pil sorunu olmayacak güncel yedek cihaz lazımdı bu telefonda da 3 gb ram vs var ama satış fiyatları oldukça düşük. Nedir ne değildir diye bakayım dedim galiba herkes tamirci olmuş bu telefonla:)

• Efsaneler efsanesi 4 yıl kahrımı çekti düştü kalktı ama banamısın demedi. Yollarımızı ayırdık kendisiyle ama yanı başımda yine başkasına yar oldu. Allah uzun ömür versin tık demedi daha
    Hocam bıraktıgım telefoncu sorunun anakartta olduğunu bir parca siparıs ettıgını (anakart kart değil) onu monte edince belki calısagını ama ıcerısındeki bilgilerin kesinlikle kurtarılamayacagını soyledı. Ben de kıl payı telefoncu mudahale etmeden geri aldım. Evde belirtmiş oldugunuz uygulamayı buyuk bır heyecanla denedim ve TELEFONUM HATA DÖNDÜ :) Ekran geldi sarjı olmadıgı için acılmadı su an sarj edıyorum. ÇOK TESEKKUR EDERİM. Yalnız ben videolardaki jelatin koyma ya da termal macun sürme olayını uygulamadım. Su sürecten sonra uygulayayım mı ?

Elinde yoksa boşver ama folyo vardır onu uygula :)
    Yalnız uzun omürlü olmayabilir bu yöntem çok sevinme sadece yeni tel alana kadar idare eder

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-368EFBB24

2015 Haziran'dan (38 ay - 2018 Ağustos) beri de ben kullanıyorum. 3 yıl 2 ay. Bir 4 yıl da benden gelecek gibi. :)

Belirli yerlerde kılcal çatlaklar ve ekranın sağında küçük bir sararma (pek belli olmuyor) dışında arıza yaşamadım. Pil hızlı tükeniyor bir de, bunu zaten her G3 kullanıcısı bilir. Nereye kadar devam edeceğim görürüz, telefon değiştiği gün konuya veda mesajımı yazarım.
    3 yıl 9 ay kullanım sonunda veda.

• Merhaba, arkadaşın telefonu garantilik olduktan sonra THHye gitmek zorunda kaldı. Şimdi ucuz yollu ikinci el yedek telefon bakıyoruz: 2014 amiral gemilerinden (Z2, G3, M8 ve S5) birini alacağız büyük ihtimalle, hem sağlam hem kullanım konforu (ROM da kurabiliriz) açısından bana en uygun Z2 gözüktü, ama G3 de göz kırpmıyor değil. Sizin düşünceleriniz neler? Fiyatlar aşağı yukarı aynı olduğu için cihazın kendisi odaklı yorumlar bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: tepetör

Hocam bıraktıgım telefoncu sorunun anakartta olduğunu bir parca siparıs ettıgını (anakart kart değil) onu monte edince belki calısagını ama ıcerısındeki bilgilerin kesinlikle kurtarılamayacagını soyledı. Ben de kıl payı telefoncu mudahale etmeden geri aldım. Evde belirtmiş oldugunuz uygulamayı buyuk bır heyecanla denedim ve TELEFONUM HATA DÖNDÜ :) Ekran geldi sarjı olmadıgı için acılmadı su an sarj edıyorum. ÇOK TESEKKUR EDERİM. Yalnız ben videolardaki jelatin koyma ya da termal macun sürme olayını uygulamadım. Su sürecten sonra uygulayayım mı ?
    Fırınlama işiyle alüminyum termal macun koyma işiyle çok uğraştım .En fazla 1 ay gidiyo.Böyle 5 defa fırınlayarak 4 ay gibi kullandım.Sonra 200 tl ye anakart değişimi yaptırdım .O ana kartta da aynı sıkıntı 4 ay sonra ortaya çıktı.Aldığım yere telefonu tekrar gönderdim anakarttaki işlemci ve rami değiştirdiler 2 aydır kullanıyorum ..Anakart değişimi vs yapıp boşa para harcamayın.Yeni telefon alın derim.

• muspel M kullanıcısına yanıt
    Tsk hocam bıraz baktım. Gm 9 pro 1600 tl fiyatıyla bıraz kafama yattı. Huawei p20 lıte ya da p smart da seceneklerim arasında. Su an ıcın sorunsuz kullamıyorum. Fırınlamayı bulup paylaşarak cihazla vedalaşma fırsatını bizlere sunan arkadaslara ne kadar tesekkur etsek az. Ilerleyen zamanlarda bir gelişme olursa ki şu durumda malesef kuvvetle muhtemel eski mesajları alıntılayıp yazarım.

• Benimde 4 sene oldu hala sağlam telefon...Crdroid rom ile 0 takılma android 9 kullanıyorum

• 4 yıldır sorunsuz kullandığım telefonum 4 ay önce benden kaynaklandığını düşündüğüm şarjdayken telefonu zorlamamdan dolayı aşırı ısınıp görüntü gitmesiyle g3 serüvenim sona ermişti. Yeni telefona geçtim
    anakart fırınlamayı denemeyi düsünüyordum 4 gün önce deneme fırsatı buldum
    fırını 180 derecede 5 dakika ısıttım fırının orta rafına telin üzerine anakartı iki tahta parçasının üstüne koyarak 5 dakika anakartı fırınladım çıkardım soğuttuktan sonra taktım 4 gündür sorunsuz çalışıyor bende işe yaradı yapmak isteyen arkadaslara fikir olsun
    byJuck senin yaptığın gibi yaptım bilgi için sağol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SKYFALL500 -- 3 Nisan 2019; 22:56:27 >
  • SKYFALL500 S kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Yine başlarsa işlemcinin altına ve üstüne kağıt koy + kamera bağlantısının üstüne de kağıt koyduktan sonra yine götürür baya
    Kağıtlar zamanla kayma yapabilir onları ya açıp düzelteceksin veya ufak bantlarla alt kısımlarından sabitleme yapman gerekebilir.
    Kağıt kalınlığı 3 veya max 4 kat olsun. Ufak.

• Arkadaşlar benim g3 ufaklığın elindeydi ıslanmış dokunmatik çalışmayınca farkettim kapağı açıp bataryayı çıkarıp telefonu kurulayınca tekrar çalıştı 1-2 dk sonra tekrar bozuldu. Tekrar bataryayı çıkarıp taktığımda telefon hiç açılmadı lg logosunda takılıp kalıyordu. Hard reset attım bende bu seferde resimdeki gibi oluyor fakat android açılmıyor, telefon sürekli kendini yeniden başlatıyor.Bu döngü sürekli devam ediyor. Varmıdır bir çözümü.
    Not. Daha sonra flashtoolla rolu yeniden yükledim değişen bir şey olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_mafia -- 9 Nisan 2019; 0:42:21 >

• the_mafia kullanıcısına yanıt
    Benimkide böyle olmuştu,en son ısıtayım dedim anakartı çıkarttım,ısıttım ve anakart tamamen gitti,şimdi hiç açılmıyor
    Hocam bugun hattimi sokup baska tele taktim geri taktigimda malesef sim karti gormemeye basladi. lg yazilim onayi cikti onay verdim ama yine sim kart gormeme sorunu devam ediyor. bu sorunla ilgili bir fikriniz var mi ?

Hiç başıma gelmedi. Başka hat denedin mi

Sök tak uzun uğraşlar sonucu düzeldi. Bir daha kolay kolay hattı cıkartmam artık :)

• 
Sayfa: önceki 36233624362536263627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.