Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (3585. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72.621
Cevap
379
Favori
2.297.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35833584358535863587
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet hocam ben de araştırdım problem lehimlerin temassızlığıymış, Youtube'dan baktığım kadarıyla baskı yapınca düzeliyormuş. Cihazı açtım anakartı söküp işlemci ile kapak arasına kağıt sıkıştırdım, şuan sorun kalmadı. İleride ne olur bilemem. Size de tavsiye ederim 10 dakikamı aldı.
  • Bende de sim kart okumama hatası sıklıkla baş gösterdi, şu araya kağıt sıkıştırma taktiği benim sorunumu da çözer mi dersiniz. ^_^
  • Hayabusa71 H kullanıcısına yanıt
    Denemekten zarar gelmez hocam. G2'nin ekranını değiştirmiştim, baya bir sıkıntılıydı ama G3'ün anakartını sökmek çok rahatmış 10 dakika sürdü.
  • powermoon kullanıcısına yanıt
    İşlemci anakartın arkasında kalıyor. Siz mmc yani hafıza çipine koymuş olabilirsiniz. Kontrol edin bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayabusa71 H kullanıcısına yanıt
    Kısmi olarak çözer...

• Merhabalar elimde 2 tane lg g3 var. Birine su kaçtı çalışmıyor. Diğeri durup dururken bozuldu telefon ekranını açtıktan 10 15 saniye sonra ekran gidiyor. Herhalde anakart yandı. Bunların 2.el ederi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

İstanbulda bu arkadaşla yüzyüze görüşecek biri var mı ?
    6 ay garanti 230 (toplu yaptırsak 200 olur mu :)
    Makul gibi. Sonra ısıtmayan oyunlardan uzak durarak android 5 ile 1,2 yıl kullanabilir miyiz :)

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-yedek-parca-g3-g4-anakart-deyisim-6-ay-garantili-486924837/detay/

hocam merhaba tekrardan. tamir olayına girmeye karar verdim. izmirde yaptırabileceğim yer bakıyorum tanıdık birilerini. bi taraftan da bu ilandaki telefoncuyla detayı konuşcam. burdan tekrardan bi duyuralım. ilk olarak sen de niyetlimisin? başka yaptırmayı düşünen var mı? istanbuldaki arkadaşlara ulaşmaya çalışıyorum. bu hafta gönderirim büyük ihtimal.
    buarada ilan 210 TL oldu. nasıl oldu neden oldu. buadam güvenilirmi onu bilemiyorum şu an. araştırcaz:)

• rizaun R kullanıcısına yanıt
    selam rıza,
    ben 200 tl ye teli ekran fiyatına sattım.
    bana da epoxy temizlik yapıp, ayak lehimlerini çok iyi yenileyip ısıtıyorum diyen arkadaşlar var
    hatta bi tanesi 170 e 32 lik anakart var bende demişti. Yaptığı kartlar yüzde 90 arıza verme miş....
    ama anakart başladı mı sırayla kararma, mavi ekran, aşırı ısınma deşarj, wifi-bluetooth sorunu ve sim hatası verecek malesef
    Yüzyüze olmadıkça kimseyle ticarete girme 41 yaş tecrübesiyle söylüyorum :)
    bana biri yaparım dedi zor aldım 65 imi. Diğerinde 35 gitti.
    esasında hindu bi arkadaş kararmayı kesinlikle gyro sensor çipimde manyetik kirlilik yapıyor yazmıştı keşke telcilere kartı cortlatmadan kendim deneseydim.
    Neyse artık buradan koca puntalarla yazıyorum LG harflerini yanyana olarak hayatımdan sildim:
    Tabi çekilişle sıfır makina çıkar onu da 2. el alır satarız :)
  • rizaun R kullanıcısına yanıt
    Ona o kadar para vereceğinize şu aletten alın bi tane. Eli becerikli olan biri önce işlemciyi hiç sökmeden ısıtsın, denesin.

Daha öncesinde arızalı kartlarda deneme de yapabilirsiniz. Tecrübe kazanırsınız. Becerebilirseniz işlemciyi komple söküp tekrar takarsınız...

Alet:

https://urun.n11.com/sicak-hava-tabancalari/bavaria-bha-20001-sicak-hava-tabancasi-2000-watt-P180023837

Yapacagınız işlem:

https://youtu.be/3HJtM7Pmw20

Dikkat edin fazla ısıtmayın. Pasta da kullanın...

G3 için 200 lira vermek pek mantıklı değil...

• Zobaa16 kullanıcısına yanıt
    Gyro sensör nerde? Bi fotoğrafta işaretleyip koyarsanız en azından biz de bi ara deneyip sana söyleriz. İçinizde kalmamış olur...

• dahool kullanıcısına yanıt
    denedim ama sorun düzelmedi.Bu arada önceki ekran kararmasından değişen ekrana baktım onda sorun olmadı.servise verdim ddaha önce kendileri ekran değişimi yaptıkları için ücretsiz yeni ekran takacaklarını söylediler.Ama su an da yeni geleni test etmişler yine sorun varmış.Ana kartta olabilir diyorlar.
  • Arkadaslar meraba, telefonumun sarj kablosu bozuldu ve vodafone bayınden hasırlı bı usb kablo aldım. merak ettıgım , adaptorum orjınal ama sarj kablousnun 1.5 mtre olması bıde 2.4 amper akımlı olması teleonun sarj portuna,bataryasıne ve genel donanımına kısa ve uzun vadede herhangı bı zararı olur mu ? benım bıldıg,m adaptor orjınal olursa kablo orjınal olmasada cok farketmedıgı dogrumudur ? ayrıca bır de amperı az yuksek oldugundan hızlı sarj etmesı orjınal kanloya gore hemen bıtırır mı bataryayı ? acıl tskler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IhtiyaR87 -- 20 Kasım 2017; 20:21:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyaR87

Arkadaslar meraba, telefonumun sarj kablosu bozuldu ve vodafone bayınden hasırlı bı usb kablo aldım. merak ettıgım , adaptorum orjınal ama sarj kablousnun 1.5 mtre olması bıde 2.4 amper akımlı olması teleonun sarj portuna,bataryasıne ve genel donanımına kısa ve uzun vadede herhangı bı zararı olur mu ? benım bıldıg,m adaptor orjınal olursa kablo orjınal olmasada cok farketmedıgı dogrumudur ? ayrıca bır de amperı az yuksek oldugundan hızlı sarj etmesı orjınal kanloya gore hemen bıtırır mı bataryayı ? acıl tskler..

G3 şarj adaptörü 1.8 amperdir. İstersen 5 amperlik kablo kullan telefona yine en fazla 1.8 amper gider.

1 amper kablo kullanırsan o zaman 1 amper gider. Sadece biraz daha yavaş dolar.

Şarj adaptörü daha güçlü olursa o zaman fark eder...

Ama şimdiki adaptörlerde smart ic özelliği var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicanveliy -- 20 Kasım 2017; 20:47:24 >

• Beyler bende dokunmatigi hafif bozuk bir lg g3 var bazı noktalarda ölü pixel olustu oyunlarda felan sıkıntı oluyor anakart felan sağlam ben bu telefona anakartı felan tamamen ölmuş calısmayan ama ekrani saglam lg g3 nerden bulabilirim veya baska çözüm yolu öneren var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: supernatrll42

Beyler bende dokunmatigi hafif bozuk bir lg g3 var bazı noktalarda ölü pixel olustu oyunlarda felan sıkıntı oluyor anakart felan sağlam ben bu telefona anakartı felan tamamen ölmuş calısmayan ama ekrani saglam lg g3 nerden bulabilirim veya baska çözüm yolu öneren var mı ?

N11den alıp kendin değiştir

• konuyu kendi açımdan şöyle bağlayım:

-ilk seçenek: bana 6 ay garanti veren birini bulursam (6 ay boyunca herhangi bir hata vermeyecek şekilde) 200 TL ve civarına anakartı yaptırmak.
    -ikinci seçenek aliexpres te üstte arkadaşın paylaştığı anakartı alıp denedim sıkıntısız kullanıyorum diyen çıkarsa anakart alıp yine 6ay kadar idare etmek.
    -iki seçenekte başarılı olamazsam ihtiyacı olana anakart harici LG G3 ile ilgili elimde ne varsa ( ekran kılıf ekran koruyucu vs.) uygun fiyata vermek:) buarada ekranda kutusu açıldığından beri kırılmaz koruyucu kullanıldı. kasası da sağlam cihazın.

olayı 1-2 haftaya kadar bi çözüme kavuştururum sanırım. çünkü galaxy duos diye bi makineyle idare ediyorum. çok zor günler:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicanveliy

quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyaR87

Arkadaslar meraba, telefonumun sarj kablosu bozuldu ve vodafone bayınden hasırlı bı usb kablo aldım. merak ettıgım , adaptorum orjınal ama sarj kablousnun 1.5 mtre olması bıde 2.4 amper akımlı olması teleonun sarj portuna,bataryasıne ve genel donanımına kısa ve uzun vadede herhangı bı zararı olur mu ? benım bıldıg,m adaptor orjınal olursa kablo orjınal olmasada cok farketmedıgı dogrumudur ? ayrıca bır de amperı az yuksek oldugundan hızlı sarj etmesı orjınal kanloya gore hemen bıtırır mı bataryayı ? acıl tskler..

G3 şarj adaptörü 1.8 amperdir. İstersen 5 amperlik kablo kullan telefona yine en fazla 1.8 amper gider.

1 amper kablo kullanırsan o zaman 1 amper gider. Sadece biraz daha yavaş dolar.

Şarj adaptörü daha güçlü olursa o zaman fark eder...

Ama şimdiki adaptörlerde smart ic özelliği var...

bı zararı olmaz yanı dımı yukske amper kablo kullanmamın.. telefonun herhangı bı parcasına.. adaptorde sıkıntı olur onu bılıyorum ama kablo bu en fazla ıcındekı malzeme ıyı degılse az veya hızlı dolar bence

• IhtiyaR87 I kullanıcısına yanıt
    Olmaz.

Bizde de 2.4 amper 2 metre paugge micro usb kablo var. G3 soketine tam uymuyor o yüzden G3'te kullanamıyoruz ama G2'ye tam uyuyor, sürekli onu kullanıyoruz. (Galiba bizim G3 soketinde biraz sorun var, daha önce ona da tam oluyordu). Soket uyuyorsa, kablo güzelse kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicanveliy -- 21 Kasım 2017; 0:32:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicanveliy

Olmaz.

Bizde de 2.4 amper 2 metre paugge micro usb kablo var. G3 soketine tam uymuyor o yüzden G3'te kullanamıyoruz ama G2'ye tam uyuyor, sürekli onu kullanıyoruz. (Galiba bizim G3 soketinde biraz sorun var, daha önce ona da tam oluyordu). Soket uyuyorsa, kablo güzelse kullanabilirsin.

magazada denedım sarj oluyor sıkıntı yok su anda bıle sarjda . kafam karıstı sımdı ılerıde bozulma ıhtımalı mı var yoksa soket ıle ılgılımıydı sızınkısı g3 te olmayan sorun yanı.
  • 
Sayfa: önceki 35833584358535863587
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.